Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
2. okt 2012

@radusiq @katie555 hej ja kurim len v obyvacke, v spalni nie, ja neviem spat v kurenej izbe, mi to potom vadi na nos aj teraz je nastaveny termostat na 19 a akurat sa vypol, tak som tam supla tie plienky nech este doschnu.

andie25
2. okt 2012

@pacica ahoooj stratena nasa 🙂 ako sa mas? ako sa ma malinka?

lu2112
2. okt 2012

@pacica preposlem ti zoznam potom len to musim naist niekde🙂. A my sme kocik kupovali len dva tyzdne dozadu 🙂.

andie25
2. okt 2012

@lu2112 chcela som sa ta opytat Lucka, kde si kupovala tie bum genius plienky a za aku cenu (co je vyhodne?) k tomu treba aj tie flip gatky, ze? pekne oddychuj, snad to uz za dva dni na teba pride poriadne 🙂 hormony este budu strajkovat aj po porode, ale to je len docasne 🙂 X

andie25
2. okt 2012

@pacica no do nemocky ti toho tak strasne netreba, my odporucame:
Pre mamicku: vlozky,jednorazove gature, tampony na prsia, pyzamo alebo nocnu koselu, nieco na prezlecenie a na domov ked pojdes, papuce, pohodlne ponozky,gumicku do vlasov, uterak, flannel, vodu, nejake jedlo alebo snack vies aka je nemocnicna strava hnusna 🙂 , pokial nevies ci chces kojit tak aj mlieko, hygienicke potreby.
Pre babatko: plienky, 2xciapku, 3x baby grow, 3x vest, rukavicky, sudocream, vatove tampony, na kupanie veci nepotrebujes, v nemocnici ti ako prvorodicke maju ukazat spravne kupanie aj ti babo maju okupat pred tym nez pojdete domov ( alebo aspon vysvetlit ), autosedacku, deku, veci na prezlecenie na domov. To je zaklad. vela si nechystaj, lebo v nemocnici sa aj tak dlho neohrejes 🙂 a veci sa stale daju doniest, keby nieco.

lu2112
2. okt 2012

No jedny som kupila na enay vyhrala som ich za 7 libier jednu a dalsie dom doobjednala s tejto stranky http://www.fill-your-pants.com/ stade som objednala velmi vela veci treba sledovat a niekedy maju skvele akcie tie bumgenius boli ze buy 1 get one Half price a plus nad 50 libieri mi dali este jednu zadarmo takze som vlastne vysla tak ze jedna ma vysla na 7 libier tiez inak doporucujem ich vyzeraju naozaj velmi kvalitne a myslim ze aj Janka je snimi spokojna 🙂.
Dakujem za povzbudenie ja uz dufam ze sa to rozbehne lebo tie bolesti sa stupnuju zo cna ma den ale vzdy sa to zastavi uz by som aj prijala tie poriadne nech ideme na to 🙂.

andie25
2. okt 2012

@lu2112 moja dakujem, pozriem sa urcite. Ty uz znejes ze si ready to go, tak drzim prsty, nech sa to da do pohybu! 😉

slniecko77
2. okt 2012

@katie555 som si precitala na rychlo, ze bys om nieco polietla 😉 😀
..sleeping bag v bagu co dieta spava, davala som ho do postielky na noc a cez den ked tam maly spal...ja som kupila v TK Maxx take hrube fajne na zimu 😉
..GroBag som objednavala z netu, uz nepamatam na togy,a le kupovala som najvacsie a zdali sa mi dost tenke..nebola som nimi velmi nadsena 😝
@lu2112 Lu, uz len chvilku 😉
..pamataj, babo vie 24 hodin dopredu, ze uz sa ide narodit 😉 teda okrem planovaneho cisarskeho rezu samozrejme, vtedy ho prekvapia 😕
..mozno sa trenuje na svoju najblizsiu cestu 😉 hlavne klud Luci, pamataj mas natrenovane, vies co ta zhruba caka (aj o tom je Epi-No, ze vies ake tie tlaky dolu budu, vies ake budu pocite..teda okrem kontrakcii 😉 ), bude s tebou najblizsi clovek a donesies si domova najvacsi poklad na svete 😵 hlavku hore, vsetko bude fajn 😉

jeanka
2. okt 2012

@slniecko77 a take ze kondomy to tu nepoznaju??? 😀 ci jasne... z toho nemaju proviziu... 🙂
@wewe8584 mnohi doporucuju klasicke plienky (alebo prefolds) pre novorodenca ale ja osobne nemam skusenosti s klasickymi plienkami... a zalezi aj na tom aky wrap pouzijes...

jeanka
2. okt 2012

@lu2112 vydrrrz... uz len chvilku 😉

slniecko77
2. okt 2012

@andie25 Andy presne takto som sa vybavila aj ja 😉 este som mala zupan, lebo som rodila v january..velmi ho nebolo treba bolo tam teplucko 😉 akurat som nemala veci na prezlecenie, odisla som vecer v com som prisla rano 😉 😀 @pacica

slniecko77
2. okt 2012

@jeanka kondomy medzi moznostami antikoncepcie v letaku neboli 😉 😀

jeanka
2. okt 2012

inak neviete preco vsetky tie grobags/sleeping bags su bez rukavov? to moje drobatko spi vzdy s rukami hore (vzdava sa! 😀) a vzdy ma uplne ladove ruky rano.... ako nebojim sa toho, viem ze to nie je ukazovatel toho ci mu je zima/teplo ale bola by som kludnejsia hlavne ked bude vacsia zima keby mal aj ruky v teple....

jeanka
2. okt 2012

@slniecko77 jasne, to nevyhovuje strategii - by nemohli liecit tych vsetkych s pohlavnymi chorobami 😀

jeanka
2. okt 2012

drobec v bielej LL osfa ..... tusim sa nechcel fotit.... 😀 😀 😀

slniecko77
2. okt 2012

@jeanka 😀 😀 😀
..vies, ze mladi sa radi odovzdaju chticu a kondomy nepouzivaju..nie, ze by tie 15stky tabletky brali pravidelne 😉 😀 tak biznis je biznis..ale evidentne to vlada zobrala vazne, ze maju najviac mladych matiek v civilizovanej Europe 😉 dokonca som mala pocit aj z MW na kurzoch, ze rozprava takymto smerom..dalsie dieta najlepsie az po dvoch rokoch a podobne 😉 nuz dostali guidelines z vyssich miest 😀
..chutny je 🙂

pacica
2. okt 2012

@slniecko77 tak je doma potom veselo 🙂 a este kojis?ci uz davas umelu vyzivu?ty mas ten monitor dychu?

pacica
2. okt 2012

@slniecko77 ja uvazujem nad tou manducou asi kaslen celu satku,ale ta manduca vyzera byt dobra

andie25
2. okt 2012

@katie555 na 'tej stranke' uz tam padla aj myslienka, ze aj nurses (MW) su spolcene s SS lebo po porode chodia domov a vedu zaznamy o matke a dietati... ach jaaaj,svata prostota.....

slniecko77
2. okt 2012

@pacica prestala som dojcit ked mal maly rok a pol, etraz sme presli na UM...davam mu cca 180ml vecer pred spanim a rano mu robim branflakes tiez s umelym mliekom
..maximalne odporucujem dojcenie 😵 najkrajsia vec, uzasne puto medzi maminou a babom 😵
..monitor dychu sme nekupovali, nespadali sme do rizikovej skupiny, dost som o tom studovala, zdali sa mi to vyhodene peniaze

pacica
2. okt 2012

@andie25 ahojky 🙂 mame sa vyborne.malinka momentalne spinka,nebuntosi 🙂 a co vy?ozaj uz vies co to budete mat?ma nahovara midwife ze si ma dat tu vakcinu proti chripke,no som proti tomu,ty pojdes na nu?

pacica
2. okt 2012

@lu2112 dakujem,no mne pride kocik ked budem v 8 mesiaci,hadam je to akurat

andie25
2. okt 2012

@pacica my tiez dievcatko, Natalku, a tiez spinka, asi je unavena z toho pocasia. Okrem toho mam tehu cukrovku, ale zvladam v pohode. Ako sa nam to tiez zacina kratit, ze? Panecku 🙂 prednedavnom sme si testy robili, hihi. Ja na injekciu nejdem, nebyvam ani chorlava, tak nevidim v tom zmysel. Dala ti aj nejaky letak k tomu? len ma to zaujima, ze kolko info podavaju kde. A ozaj, uz ste si nasli nejake druhe ubytko?

pacica
2. okt 2012

@slniecko77 ja som to pre istotu kupila,aj ked mozno som zbytocne to kupila,ale tak zle by som urcite spala.tych 180 ml sa dava novorodeniatku a kedy sa dava tych 250 ml?od kolkeho mesiaca?vyvarujes flasky v hrnci ci mas specialny stelirizator?

slniecko77
2. okt 2012

@pacica som kupovala carrier...cybex http://cybex-online.com/uk/baby-carriers/firstg...
..ale manducu si velmi chvalia 😉
..mne prisiel kocar v den porodu, tesne pred odchodom do nemocnice..hehe..mal meskanie, kedze bolo troska snehu a to vzdy v UK narobi sarapatu hehe

sarifa
2. okt 2012

@katie555 ja co som kupila taku tu grooming sadu tak tam je ten thermometer digitalny

slniecko77
2. okt 2012

@pacica to je na kazdom ako sa rozhodne 😉
...uuuu nie, ja som dojcila do 1.5 roka, dovtedy mal len materinske mliecko a dojcila som na poziadanie, na UM som ho nastavila az po odstaveni, aby mal dostatok zivin, na plnotucne kravske mlieko prejdem asi ked bude mat maly dva roky, co je uz za chvilku 😉

sarifa
2. okt 2012

@jeanka malicky nechce byt zverejneny hahaha

slniecko77
2. okt 2012

@pacica vyborna stranka kto chce dojcit 😉
http://dojcenie.wordpress.com/

pacica
2. okt 2012

@andie25 dakujem krasne,zapisala som si to 🙂 a co znamnea baby grow?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre