Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

cimage
15. mar 2012

@lu2112 my chceme ist do vody, ale na to musi byt vsetko ok. Zatial splname poziadavky, uvidime uz priamo v porodnici ked nam budu robit vstupnu prehliadku. Hlavne je aby tlak a plodova voda boli v poriadku. My uz mame len 7tyzdnov do konca 😅

lu2112
15. mar 2012

@cimage jeej no to chcem aj ja zevraj je to fajn tak potom napises ze ake to bolo, a chces aj nieke lieky proti bolesti ci ani nie?? 😀 no uz sa ti to blizi a uz si doma alebo stale este pracujes.

radusiq
15. mar 2012

@lu2112 tak som volala GPmu, recepcna sa mi ospravedlnila, ze nevedia co sa stalo, ze oni referral poslali uz davno, tak ze ho radsej posle este raz a napise nanho URGENT 😀

A rozpravali ste sa s midwife o moznostiach porodu, co ti ponukala okrem klasickeho v nemocnici?

radusiq
15. mar 2012

@cimage jeeej vy uz to mate za chvilku 🙂 budes normalne v nemocnici, ale v bazeniku? Vedia ti to garantovat? V nasej co som pozerala tak ze mame 3 bazeniky, a ze ked je vsetko ok a su volne tak ich mozes pouzit, ale nedaju sa rezervovat takze nevies ci budu volne ked ich budes potrebovat

lu2112
15. mar 2012

@radusiq no spomenula porod doma ale u mna to neprichadza do uvahy kvoli rodinej anamneze mi vysvetlila ze pre nas je to velke ryzyko ☹. ale povedala ze by odporucala nemocnicu pre moju bezpecnost a ze ak chcem mozem rodit vo vode ak nebudu komplikacie pri primanima do nemocnice len to vsetko sa ukaze pri porode 😀 ale urcite si dam do porodneho planu porod vo vode aspon niake vzruso 😀

radusiq
15. mar 2012

@lu2112 zaujimave..no som zvedava co povedia mne. Ja chcem doma ten bazen, ale asi nie v nom rodit len tak sa clapkat nech menej boli do poslednej chvile, pride mi to take nehygienicke (viem ze su to len predsudky, ale aj tak)

lu2112
15. mar 2012

@radusiq no tak ja som volala na scane a uz ma tam maju objednanu ale az na 4 aprila takze to bude uz 14tt a nic skorej nemaju volne ze toho maju vela ale ze je to vporiadku no tak aspon ze som bola na tom private a viem ze je vsetko ok lebo ja do aprila uz nemozem cakat ja si musim od buduceho tyzdna hladat nahradu za seba 😀 😀 tak buduci v pitaok idem na HR a zacina sa proces 😒

radusiq
15. mar 2012

@lu2112 uff to je dobre neskoro - ved NT screening sa da robit len do 13tt+6! To budes mat veselo teraz, pohovory a vyberove 🙂

lu2112
15. mar 2012

@radusiq no ja som sa na to pitala a povedali mi ze je to vporiadku tak ja neviem dufam ze to bude v poriadku.
NO ved to chcem stim zacat co najskor lebo kym niekoho vyberem to prejdu dva mesiace a od juna uz niekoho budem potrebovat nech toho nemam az tak vela a kym zaskolim to bude tri styri mesiace tak to je tak ze uz aj neskoro ☹
no bude to sranda hlavne ked to oficialne vycapia na web asi par ludi to nebude chapat 😀

radusiq
15. mar 2012

@lu2112 preco nebudu chapat??? Ale to uz pri tim celom procese tehu buse najmenej nahradu najst. Nas direktor vyhlasil ze miesto mna uz ma nieco vymyslene, tak som veeelmi zvedava. Nikto existujuci z firmy nie je vhodny naisto, a kym zaskolime noveho a kym prejde skusobkou na call centre...sa spamataju neskoro ako vzdy uz to vidim...

lu2112
15. mar 2012

@radusiq no u nas nebudu chapat kvoli tomu ze mna ked sa niekto pital na dieta ze kedy vzdy som povedla ze to neriesime a ja som taka akcna v praci nikdy som nevedla obsediet vzdy nieco riesim a teraz ked zistia ze som tehotna niektori budu zaskoceny.
ale podla mna je to to najkrajsie co moze bit ked je zena tehotna som rada ze som si pockala na tento nadherny okamih a konecne sa citim bit na to pripravena 😀 aspon dufam 😅

radusiq
15. mar 2012

@lu2112 pekne si to napisala...inak ja som to iste vzdy hovorila ked sa pytali, ze este mame cas, neriesime...aj sme zacali tak zrazu riesit, rychlo sme sa rozhodli ze teraz je ten cas, ale velmi velmi sa tesim 😀 😀 uz len nech je vsetko v poriadku

cimage
15. mar 2012

@lu2112 no chceme bez liekov, preto sme sa rozhodli pre bazen. Ja som od dnes oficialne doma, sice vcera som bola tiez, ale akurat tak mi vysiel off v praci a uz sa nudim. Okna som umyvala vcera s manzelom, ale mame to nepoviem, lebo ked som jej to spominala, tak skoro umrela, ze ona ich umyje ked dojde. Mala by dojst tyzden po narodeni, ale uvidime ako sa malemu bude chciet.
@radusiq bazen sa neda booknut, ale tiez maju 3 v nemocnici. Ale co som videla na pripravke tak bude velky boj, bolo nas tam asi 100mamiciek, ale rozne terminy. Niektore vyzerali, ze mozu ist rovno rodit a niektore boli mozno v polovici tehotenstva. Taktiez mozes rodit doma a bazenik si pozicat, ale prve by som sa bala mat doma, aj ked to je urcite prirodzenejsie prostredie. Aj videa nam ukazovali z 2porodov do vody, jedno v nemocnici a druhe doma. Niektori boli zhrozeni, ale ja pozeram kazdy tyzden One born every minute na Channel 4, teraz to je v nasej nemocnici, tak som ako tak pripravena, len si neviem predstavit tu bolest. Mozno tam draheho aj prizabijem za to co mi sposobil 😀

radusiq
15. mar 2012

@cimage no uvidime co povie midwife ked uvidi rodinnu anamnezu a tak, ale ak bude cele tehu bez problemov chcela by som rodit doma. Vela sa stretavam s tymto nazorom ze menej bezpecne, resp. radsej az druhe dieta, ale mne to pride tak prirodzene, ze ovela viac sa bojim ist rodit do nemocnice...inak bazeny maju na ebay za par libier...

cimage
15. mar 2012

@radusiq hej daju sa kupit, ale mozu sa aj pozicat, neviem ci priamo v nemocnici, ale uricte by vedeli pomoct. To s tym porodom doma su len predsudky, volakedy sa rodilo doma, na poliach a vsetko bolo ok. Aj to spominali na kurze, ze vela zenam sa spomaly porod ked dojdu do nemocnice, preto treba doma zostat co najdlhsie. Inak ani sa neoplati ist kym nemas kontrakcie kazde 3-4minuty.

lu2112
15. mar 2012

@cimage no nasi chu tiez doist tyzden po narodeni tak dufam ze to tak vide 😀 ja budem musiet asi pracovat do asi polovice septembra ako som to dnes pocitala ale skusim ze tie posledne dva tyzdne budem robit len 4 hodiny denne aby to nebolo az tak vela ale samozrejme bude zavysiet od toho ako sa budem citit 😀.
A uz mate vsetko pripravene pre male ci este nahanate niake veci??

cimage
15. mar 2012

@lu2112 snad mame vsetko, ak nie, tak sa to dokupi postupne. Dnes som oprala poslednu varku, takze pomaly mozem zacat zehlit, to bude rychlovka, ved to len zehlicku prilozim a uz je to cele prezehlene 🙂 . Nekupovali sme toho vela, ziadne vysielacky, odsavacky, sterilizatory a take veci. Chcem kojit co najviac a nevyuzili by sme. Som sa pytala viacerych bab, aj svagrinej a tiez nepotrebovali. Ale ak nahodou, tak v obchodoch maju stale.
Ja som chcela povodne robit do 1.4, ale uz som nevladala, s chodzou je to tazke teraz, +14kg da zabrat.

cimage
15. mar 2012

@lu2112
@radusiq baby pozeravate One born every minute? ja sa nikdy neviem dockat stredy, ale uz ma to zacina trocha desit, kedze sa nam to blizi, ale ked sa to malinke narodi, tak si vzdy porevem. Moja kolegyna napriklad nechcela take pozerat, ze ona to nechce vediet co ju caka. Ja zas chcem radsej vsetko vediet co sa bude diat.

lu2112
15. mar 2012

@cimage ja to pozeram a tiez mi to nevadi skor to studujeme ze co a ako funguje a aspon mi to dava trochu obraz co sa bude robyt a ako to bude prebiehat ale urcite si pockam doma co najdlhsie aby to uz v nemocnici boloco najrychlejsie lebo ked tam vidis niektore az 20 hodin stoho mam strach 😅

diamand
15. mar 2012

@kaciatko215 ja uz pojdem rodit 4te dieta a robili mi to za kazdym a vobec nepatrim do rizikovej skupiny, mozno zalezi od nemocnici alebo midwife

lu2112
16. mar 2012

@radusiq dobre ranko ako dnes??
Ja sa mam celkom dobre len stale ranny zaludok mi robi problemi ale dufam ze uz to skoro odyde🙂.
Dnes mam konecne v robte trochu kludu tak mozem sa ulievat a hlavne odyst co najskor ak sa nic nestane co tu sa to neda vylucit 😀

radusiq
16. mar 2012

dobre ranko prajem 🙂

@cimage nepozeram ale chystam sa - musim tak aby mm nebol v miestnosti, on je padavka na take veci...ani pri porode nemoze byt. Mna take relacie fascinuju, myslim ze je dobre vediet co nas caka, a ta bolest viem ze bude riadna, ale ked si tym presli ine a zvladli, a sli do toho kludne aj druhy krat, tak preco by sme to nezvladli my ze 🙂

@lu2112 dnes celkom v pohode, len raz sa mi dvihol zaludok a vyzera ze ok, teraz ladujem ovocie 🙂 akurat som volala svojej gynekologycke na slovensko, tak presne ked tam budem ma dovolenku 😒 nevadi, este nieco vymyslim. Mam taky citak ze tu missnem scan alebo midwife alebo oba - vychadza to tak ze na Slovensku budem 11tt+3 az 12tt+5

lu2112
16. mar 2012

@radusiq midwife sa da prelozit a scane tiez pozri ja idem az 14tt na scane takze mozno kym budes mat termin budes uz aj spat 😀
Ja som uz objednana na slovensku k mojmu doktorovi a plus aj vsetky krvne vysetrenia tak som zvedava a doma sa aj dozvieme ze co cakame tobude po tom radosti doma oslavovat v kruhu rodiny juu uz sa tesim na maj 😀
Urcite ti doporucujem si pozriet One born every minute mi to pozerama z manzelom on je do toho taky zazraty ze on by ma najradsej sam odrodil ako ho poznam on im tam do toho bude kecat 😀 😀

radusiq
16. mar 2012

@lu2112 ono prelozit sa da, ale ja sa bojim toho ze tie papiere mi pridu ked uz tu nebudem...nicto, nejak uz bude 🙂 ak by sa mi zdalo ze to nevychadza pojdem sukromne

lu2112
16. mar 2012

@radusiq a kedy idete domov ??

radusiq
16. mar 2012

@lu2112 31.3.-9.4.

lu2112
16. mar 2012

😉 @radusiq tak to uz je zachvylku juuj aj ja by som sla 🙂 aspon napar dni

radusiq
16. mar 2012

@lu2112 no ja sa uz strasne tesim, ideme pozret synovca, akurat mesiac bude mat 🙂

lu2112
16. mar 2012

@radusiq tak to je super aspon mozes trochu prktizovat v ramci predporodnej pripravy 😀

bambi2
16. mar 2012

ahojte.. sorry ze vam sem lezem ale chcem sa spytat ci je to pravda, ze u vas sa robi sono 2 max 3x za cele tehu?? 😕 a v ktorom tt robia to prve? lebo ja sa chystam v 13tt prvy krat a tiez by som chcela ak bude vsetko ok max 3 sona do konca tehu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre