Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
26. mar 2012

@lu2112 dobre ranko prajem, tak ja som mala tak busy vikend ze som sa sem ani raz nedostala 😲 v sobotu sme boli po tu kamosku na letisko, a odtial bol plan ist na Acton ku kamosom a ze oni odtial pojdu na party a ja s kamoskou do Westfieldu nakupovat. Akurat ze drahy omylom odbocil v Hendone na M1, a najblizsi vyjazd bol az o 20km vo Watforde, takze sme stratili tolko casu ze tak-tak stihli lod 😀 ja som si kupila konecne nohavice do roboty - kupodivu v New Looku - jediny obchod kde mali tehu uzke nohavice...no a vcera sme boli v Kew Gardens cely den, krasne bolo. Kamoska mi doniesla tie lizatka proti nevolnosti - su uuuuzasne, trosku polizem a nic mi nie je, fakt parada 🙂 Vy ste boli niekde? mala si volno?

@worthing ahoj ahoj ako sa dari? co mate s drobcom nove? bola si uz u midwife?

lu2112
26. mar 2012

😀 @radusiq Ahoj no ja som mala volno piatok sobota v piatok sme boli na vylete v Dover a v sobotu sme sa len tak motali po meste a obchodoch. Inak nic moc mne uz nebyva zle ale o lizatkach som pocula ze su dobre skoda ze mna nenapadlo niekomu povedat ale prezila som a uz je to za nami 😝.
Dnes mam v robote trochu vela toho obnovuju nam system takze 49 hodin sme bez sistemu vsetko sa robi manualne tak si vies predstavit ten chaos 😀 no ja som nasla velmi pekne tehu veci v H&M v sobotu tak rozmyslam co si objednam cez internet aby som si spravila radost lebo tak sa zrazu oteplilo ze aj letne veci by sa uz zisli 😅

radusiq
26. mar 2012

@lu2112 pekne fotky z Doveru mate 🙂
Ked ja H&M fakt velmi nemusim, pride mi to pomaly ze horsia kvalita ako v Primarku...ale ked hovoris ze pekne tak asi tam zajdem, fakt nemozem byt vyberava 😀
Inak rano 173 e-mailov, jedna kolegyna meskala, druhy kolega - supervisor call centra - zavolal sick takze som musela rano aj jeho robotu robit trosku, riaditel volal ze siel na bicykli a mal nehodu ze caka na odvoz...no paradne rano 😀 snad uz len lepsie bude

lu2112
26. mar 2012

@radusiq dakujem 😀 No ja som bola tiez prekvapena z H&M nemusim ale teraz ta letna kolekcia daju sa tam nast aj pekne kusky len este hladam niake saty strasne chcem dlhe saty na leto ale zatial som nemala stastie 😀 No vidim ze ty mas tiez pekne rano. ja budem mat teraz chvylku kludu do obeda a potom zase po obede bude trochu ale o 16 padam 😀 vonku je nadherne pojde sa na prechadzku povinne cela rodinka 😅

radusiq
26. mar 2012

@lu2112 hmm to vobec neznie zle, pojdem mrknut...
Ja som sa bola teraz trosku prejst okolo rieky, krasne teplucko je vonku 🙂

lu2112
26. mar 2012

@radusiq ja som bola u nas v parku trochu na vzduchu tiez a potom ked manzel pride pojdeme sa preist po okoli trochu je nadherne normalne ze leto prislo do UK 😀

radusiq
26. mar 2012

@lu2112 no hej len sa bojim ze v juli-auguste zas bude kosa, ako minuleho roku...

lu2112
26. mar 2012

@radusiq no hlasia suche leto v UK tak som zvedava ci take bude a ak nie tak sa tu asi zblaznim doma stakym velkym bruchom 😀

lu2112
27. mar 2012

@radusiq Dobre ranko ako dnes? tak ja oficialne zacinam uz druhy trimester podla posledneho scanu 😀 Ale zacala som bit zase niaka unavena neviem ci je to kvoli praci alebo len kvoli tehu 😅
Ale brusko sa mi zvecuje uz u nas v praci vsetci vedia lebo sa to neda skryvat a nema to ani vyznam. Uz sa vam krati cas ked pojdete domov juuj hned by som isla 😀 vcera som dostala strasnu chut na tresku teraz rozmyslam ze kto mi ju prinesie 😀

radusiq
28. mar 2012

@lu2112 dobre ranko prajem 🙂 gratulujem k druhemu trimestru 🙂 🙂
ta unava - beries nejake zelezo? Ja som bola uz uplne hrozna - rano vstavala rozbita, po robote rovno domov a na gauc, a kamoska mi doniesla zo slovenska ine vitaminy ako beriem tak som vymenila - 400-ka zelezo, 1000-ka kys. listova a nejake B6 ci B12, tak zo dna na den akoby ma vymenili - vpohode taham do 11-tej a vstavam o 5.30, unava nikde...
Inak vcera som mala volno, boli sme nakupovat trosku 😅 a este tri dni vydrzat a ideme, uz sa nemozem dockat 🙂 no ak davame to stretko po velkej noci mozem ti doniest kludne, len podla seba ja by som taku precestovanu asi nejedla, kamoska co doniesla kym sme dosli domov bola dost tepla...

lu2112
28. mar 2012

@radusiqa a nieco pekne ste kupili?? no to cestovanie je dlhe a hlavne teraz ked sa tak velmi oteplilo ale si zlata dakujem ale je to risk bude musiet si pockat na maj ked mi pojdeme 😀 no uz sa ti to blizi 😅 no mam vitaminy pre tehotne a je tam aj zelezo tak neviem ci este mozem brat extra alebo radsej nie no skusim sa spitat na to v lekarni co mi poradia 😉
Ja dnes idem az na poobede tak aspon som sa rano vyspala. ale to zelezu vyskusam.

radusiq
28. mar 2012

@lu2112 skus, ja mam v tych tabletkach 100% odporucanej dennej davky.

Prave ma neskutocne nastval riaditel - dvaja kolegovia su chori a treti na dovolenke, tak je nas malo, a miesto toho aby sa spytal (sedim dva metre od neho), mi na stol capol list s oficialnym oznamom ze dnes mi dava kratsiu prestavku na obed a robim o pol hodinu dlhsie...o nic nejde, aj tak tu chodim skor a ostavam dlhsie, aj tak neostavam hodinu na prestavke nikdy, a vzdy ked treba daco sa staci opytat...len mi to pride take cielene neosobne 🙄

lu2112
28. mar 2012

@radusiq no bola som v lekarn lebo som soma skoro odpadla a stale mi nieje najlepsie ale uz som v praci tak dufam ze to prejde lebo inak budem musiet domov. dali mi zelezo 200mg tak ho budem brat stymi ostatnymi viatminmy co mam a uvidime co sa bude diat.
Inak to uz co si niektory dovoluje je vrchol kludne ti to mohol povedat to priam neznasam to je ako s emailom niektori od teba sedia ze kamenom dohodis a poslu ti to emailom ked nieco potrebuje to ako keby uz nemohli normalne spolu rozpravat to vytaca aj mna 😠

radusiq
28. mar 2012

@lu2112 juj drzim palce nech ta to prejde, a ak nie tak bez domov a oddychuj, nestoji to za to...
inak mi dosiel vysavaci robot zo zarucnej opravy, takze musi prist mm ku mne po robote a odniest ho domov 😀 tesim sa zas sa budem chvilu moct pozerat ako nieco za mna prata 😀 kym sa zas nepokazi 🙄

lu2112
28. mar 2012

@radusiq to je take to male ufo co samo vysava ze ano 😀 no poznam maju ho nasi doma lebo maju papagaja a mikroprach sa teda tam hybe ked lieta a papagaj si z toho robi dopravny prostriedok 😀
No ked to neprejde pojdem len potrebujem nieco surne dokoncit tak preto som to dnes silila inak by som ostala doma 😒.
Volala som aj do nemocnice kvoli vysledkom krvy a oni ze az zajtra tak som sa pitala ze co to moze bit a oni ze bud mam malo cukru alebo zeleza ale bez testov je tazko povedat no tak mi poradili ☹.
A tebe uz dosli niake papiere ci este nic.?? a kedy sa vraciate zo slovenska??

radusiq
28. mar 2012

@lu2112 ono je to uplne fantasticke hlavne na moje vlasy, tym ze ma poriadne kefy tak to vysaje lepsie ako normalny vysavac...a mat domace zviera tak musi byt. Akurat lutujem ze som sa zlakala Grouponom a kupila som lacnejsiu verziu - teda lacnejsiu mozno o tretinu, lenze ma zlakalo UV svetlo na dezinfikovanie plochy, to Roomba nema, ale tak vkuse sa kazi takze mesiac to mam doma a mesiac v oprave, no katastrofa!

Papiere stale nic, dufam ze sa mi podari ist na Slovensku, su tam dlhe cakacie doby na niektore testy tak ale snad aspon nieco sa bude dat...

lu2112
28. mar 2012

@radusiq no mozno do noveho bytu pouvazujeme aj ked u nas neviem mas dlhe vlasi alebo nie az tak dlhe lebo u nas z mojimy dlhymi vlasami zapasia vsetky vysavace a vzdy ked som u nasich mama nadava ze sa jej vysavac potom zasekava 😅.
A mozno je dobre ze este nedosli lebo ked ti dojdu neskorsie mozno ti vide trmin presne po dovolenke to by bolo super.
No na slovensku chcem aj ja ist na celkovu prehliadku uz som objednana tak mi budu robit toho dost ale tak nech radsej vsetko skontroluju budem kludnejsia. 😀

radusiq
28. mar 2012

@lu2112 no mam vlasy tak pod lopatky, vzdy ako povysava jednu izbu tak ho komplet vycistim lebo vlasy su omotane okolo koliesok, vsetkych kef a vsetkeho co sa vnutri toci, a moze ist do druhej izby 😀 inak pri toaletnom stoliku kde sa cesem vacsinou sadem a kefujem koberec kym "nevycesem" vsetky vlasy.
No uvidime ja sa len bojim aby nedosli napr. v pondelok s tym ze este ten tyzden budem mat ist...ale bude u nas kamoska tak jej poviem nech dava pozor 😅

lu2112
28. mar 2012

@radusiq no toje super ze niekto bude doma a potom tam mas vzdy cislo tak sa preobjednas je tam ta moznost aj na midwife.
Inak tie tocaky stale neprechadzaju volala som uz muzovi isiel zanies nasich znamich na letisko luton tak som povedala ze ked sa vrati nech mi zavola a ze ma asi bude musiet zaviest na pohotovost lebo sa mi to velmi nepaci ☹

radusiq
28. mar 2012

@lu2112 pocuj skus zavolat na NHS direct, oni prejdu vsetkymi priznakmi s tebou cez telefon...chvilku to trva ale su celkom helpful...

lu2112
28. mar 2012

@radusiq jeeej dakujem na to som uplne zabudla skusim tam zavolat ze co mi doporucia oni 😅

lu2112
28. mar 2012

@radusiq tak som tam volala tak povedali ze sa mi midwife ozve do troch hodin a keby sa to zhorsilo ze mam im ihned zavolat. tak budem cakat a uvidime ☹

radusiq
28. mar 2012

@lu2112 :( drzim velmi palce nech sa to zlepsi

lu2112
28. mar 2012

@radusiq tak mi doporucili paralen lebo ma aj hlava rozbolela povedali ze nemam prudko vstavat a ked sa to nahodou zlepsi mam ist do nemocnice ale ze podla priznakov to moze bit stlaku alebo som unavena tak dufam ze to niako prejde lebo nic moc ani jest mi nechuti ☹

lu2112
28. mar 2012

@radusiq myslela som zhorsi 😀

radusiq
29. mar 2012

@lu2112 ahoj, ako sa dnes citis? Preslo ta to trosku?

Mne bolo rano dost blbo, sla som trosku neskor do prace...
Inak som uspesne objednana na komplexnu prehliadku v Kosiciach, aj s NT skriningom, takze som ovela, ovela kludnejsia 🙂

lu2112
29. mar 2012

@radusiq dobre ranko tak zahada vcerajsieho stavu bola vyriesena mala som nizko cukor vcera vecer mi uz bolo velmi zle a tak som sa nastvala a dala kocku cukru a ono ma to do par minut preslo.
Ja som sa totiz vystresovala s tou cukrovkou tak ze som obmedzila vsetko co obsahuje niaky cukor a to mi sposobilo tieto stavy takze musim opatrne 😝
A mne sa rano este podarilo zaspat do prace tak dnesny den uplne ze super 😀
No super ze si objednana k doktorovi aspon si mozes vydichnut aj keby si nahodou nestihla ten scane to 😅.
Ja mam scan buduci tyzden stvrtok rano tak som zvedava ako to bude prebiehat cez NHS lebo sukromne to bolo super, ale manzel somnou nemoze tak berem kamosku nech nejdem sama 😀
A neboj tie nevolnosti prejdu mna teraz obcas tak pichne v bruchu alebo v podbrusku vzdy ked spravim prudky pohyb 😅

radusiq
29. mar 2012

@lu2112 no pekne, tak len davaj pozor...hlavne ze uz je dobre...
inak to pichanie presne mam aj ja, riadne to citit...vcera ma chvilku tak pichalo ze ta bolest pulzovala asi dve minuty, ale celkom slabo, asi len sa baby pripominalo 🙂

lu2112
29. mar 2012

@radusiq no tiez si myslim ze sa nam len pripomina ale obcas aj ja musim rozdycaht to pichanie 😀 som zvedava kedy budeme citit baby ako sa tma mrvia to bude este bolesti ked zacnu kopat 😅

radusiq
29. mar 2012

@lu2112 juuj ja sa na to tak tesim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre