Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

weronika22
4. dec 2008

no ja by som sa tiez rada stretla ale tak ja som pri manchestri takze asi dost daleko co? no dufam ze sa najde niekto kto by bol nedaleko.... uzi si scan zmrzka

jankando
4. dec 2008

sophie..
ja som vobec neplanovala mat mamu pri porode, no nejak sa to zvrtlo..a nakniec kazdy kto by tam bol , mi bol napomocni...i ked pravda je, ze v dobe rodenia som bola taka high , ze som ani nevnimala....no ale...som rada, ze to dopadlo ako to dopadlo..a to najhlavnejsie mame doma..zlostidlo jedno.. 😠 😀 😀 😵
tiez som pocula story odstrasujuce i chvalihodne ci uz z uk ci uz z sr.... 🙂

sophie1981
4. dec 2008

zmrzka, uzi si skan a drobceka...konecne sa dozvies co to je... 🙂 ..daj hned vediet aj my sme zvedave... 😀
weronika...no to si daleko....inac cakam na album ze obriem male...dufam, ze foto ti dali.. 😕
janka....ved to, nech tam pri tom porode bude aj sam bruce willis, hlabne bude ze to nacas vytisnem a budeme obaja v poriadku...
a so story je to uz tzk...niekto rad horory, niekto romantiku.... 😀 , niekedy si myslim, ze ludia aj pridavaju....niekedy samozrejme nie, ale niektore pribehy prikl. znamych znamy mal.....to uz byva dost nadludstene.... 😀 ,...takze aj to rozpravanie beriem od-do....uvidm sama....dufam, ze to nebude az take zle.. 😀

jankando
4. dec 2008

sophie..
dobre, ze mas taky postoj k tomu..ver mi..
ja keby som si mala vsetko brat tiez k srdcu tak si to babo radsej nevyrodim.. 😀
ja som inak strasny bojko....
no ale nic som si neprispustila a posledne tyzdne som uz normalne chcela bolest, rychlo nech je uz drobcek s nami..
a poviem ti..ze som to mala riadne nervne..sak som prenasala 5 dni...no zase az tak vela to nie je..ale myslela, ze otbude dlhsie.. 😠
v kazdom pripade prajem vela zdaru.. 😉

ivica2705
4. dec 2008

jani aj ty si tu, boze mi sme ale vtierky coooo 😀 😀 😀 ,

weronika ak mas nejake otazky tak mi napis ip ja ti k tomu nieco poviem, ja som AB negativ, tak ti poviem co a preco ti to budu robit 😉 neboj vsetko bude ok 🙂

ale mate baby pravdu proste clovek nemoze dopredu vediet co sa stane a aky bude porod, proste len byt silne a pozitivne mysliet, haha jan nam sa to uz hovori co, ale aj my sme boli vyklepane, asi ako kazdea mamina....

super sa mi cita ako chodite na prve sona a to vsetko okolo toho joj hned by som si to zopakovala, teda na chvilocku, a toto vse, ahahah

tak zatim sa pekne opatrujte 🙂
{ a to som vcera slubila ze tu vas uz nebudem otravovat} 😕 😅

sophie1981
4. dec 2008

janka, tak prenasania sa bojim asi viac ako porodu.. 😀 ...mna asi slak trafi, ked to nebude do terminu....sa budem asi len obcumovata nervovat....no len aby to nebolo skor....mam riziko predc porodu...prietoku cez placentu mam vysoke...tak len dufam, ze to male so mnou vydrzi aspon do toho deviateho mesiaca... 😕 ...mu uz kazdy vecer dohovaram, ze aka je tu zima a hlavne hrozne \londynske pocasie... 😀 😀 ...ale cim viam mu dohovaram, tym viac sa trepe a kope..tak uz neviem....

co sa tyka postoju k vsetkemu co sa tyka tehotenstva....mam za sebou dve nevydarene tehotenstva, ktore ma dostali na kolena....toto tretie som povedala ze dotiahnem stastne do konca....aj ked lekari stale strasia..(poz. triple test, riziko raztepu, predc. porod, riziko maleho plodu).....ja keby som mala zase zacat poriadne vnimat co mi to rozpravaju, asi by som to nezvladla....ja sa citim dobre...male kope od 16tt, prenetalna diagnostika nepotvrdila nejake defekty na babatku, tak to musim len brat pozitivne a nezblaznit sa.....ja verim, ze je v poriadku a v marci sa budem vytesovat z mojho zdraveho dietatka...ako sme pisali so zmrzkou....neverim, ze bolest pri porode je vacsia ako bolest po strate vytuzeneho babatka.....treba verit a mysliet pozitivne nie>??? 😉

weronika22
5. dec 2008

ahoj sophie
tak uz som si dala foto do albumu mojho drobca nemam scaner takze som to muslela len prefotit s fotakom a takto no ale hlavna vec ze to vidno...a s tym myslenim to mas pravdu ak clovek veri a mysli pozitivne tak dosiahne toho viac, drzim vam palce, nech sa drobcovi nechce von skor ako do terminu...

ivica, tak ak mi napis o tom viacej , ja toho zatial vela neviem iba co som ciatala z netu, mne bolo povedane ze teraz je vsetko ok, pichnu mi nejaku injekciu a pri dalsom by uz zakrocili inaksie kedze nevieme manzelovu krvnu skupinu....citala som ze pri prvom babatku nezvyknu byt problemy ,horsie je to pri druhom...tak ja neviem..vsak napis co vies alebo ako to bolo s tebou, ja sa len potesim ..diky

weronika22
5. dec 2008

janka ty si pisala ze si z bradfordu?

jankando
5. dec 2008

weronika22
ano.. 😠 preco?

jankando
5. dec 2008

t tak sophie
treba mysliet pozitivne...
ja mam v rodine postihnutu osobu, takze som sa prve tyzdne dost baaala, ale nakoniec som si povedala, ze si to nepripustim a slo to..dokonca som bola tvrda co sa tyka toho, ak nahodou niekto nieco take spomenul, zahriakla som ho.a ono to fungovalo..ziadne zbytocne stresy som nemala.. 😉 triple test mi vysiel dobre, ale ako mi lekar povedal, ze napr. razstep pery ze by dieta nemalo to nezarucuje...a presne mi on povedal, ze ak na nic zleho mysliet nebudem, nic sa nestane..ja som ho tusim posluchla.. 😉 a vyslo to.. 😵 😵
tak ti drzim paluchy, nech vyjde vsetko ok..a ze dotiahnes to tehu do konca..
😉 potom budem cakat fotky od miminka.. 🙂 😵 😵

jankando
5. dec 2008

Ivi.....
no vtreli sme sa riadne k tehulkam, co? 😀 😀 😝
ked mne sa tema zapacila.. 😉 lebo taku som tu nemala ked som bola ja tehu.
baby, no ja to uz mam za sebou a vobec neviem co to s tou krvou ..o com pisete..ja som B pozitiv...ale nik mi nic nevravel...informujta ma prosim. 🙄

zmrzka1
5. dec 2008

baby bola som na tom sone a vraj je to DIEVCATKO!!!!!
strasne sa tesim

weronika22
5. dec 2008

ahoj zmrzka tak to ti teda gratulujeeeeeeeeeeeem...super tesim sa s tebou...a co uz si si vybrala aj meno??? mojej kolegyni sa dnes narodilo tiez dievcatko sice 6tyzd.predcasne ale je v poriadku akurat musi pribrat na vahe...

weronika22
5. dec 2008

janka pytam sa lebo ja som vo wigane ak si to das na google maps tak to niesi az tak daleko nie????

zmrzka1
7. dec 2008

weronika22-- 6tyz.skor??? a kde rodila? tak aj ta sa tesi vsak? a to ma prve? a nefajcila nahodou?
mojej malej meno budde KRISTY

weronika22
7. dec 2008

ahoj zmrzka , pekne meno, ja mam po tom mojom scane tiez tusaka ze to bude dievcatko...no hej o 6tyz. ona je anglicanka takze rodila tu...no nefajcila, a tesi sa lebo ona nemohla dlho otehotient...a ano je to prve..zatial je vsetko ok len to ze ma nizsku vahu...po narodeni mala len 1,5kg

sophie1981
7. dec 2008

caute vsetci....zmrza,gratulujem k dievcatku... 🙂 ...vybralas krasne meno... 😉
janka, ja mam mentalne postihnutu sestru....talz ten strach z pozitivneho triple testu bol poriadny...nastastie sa potvrdilo so sestrinych zdr, zaznamoch,ze postihnutie bolo zapricinene ruzienkou, ktoru moja mamka chytila v prvom trimestri a doktory to odsrali.....takze sa narodila s najvyssim mentanym postihim...ale zase vdaka nej som bola pevne rozhodnut a aj som, ze ak to bude cokolvek,da sa to zvladnut a aj v takom zivote su tie pozitivne stranky....ja bysom moju sestru nevymenila za nic....
veronika...mrkla som drobca....no fesacik maly.... 😀 😀 😀

weronika22
8. dec 2008

ahoj sophie dakujem 😉 len nech pekne rastie...

sophie1981
8. dec 2008

veronika...bude...a ty s nim... 😀 😀 😀 😀

zmrzka1
8. dec 2008

sophie-- no lutujem tvoju sestricku... nie je fer ked clovek sa narodi s postihnutim ☹ a este ,,vdaka,, doktorom...
je mi jej luto i ked si mmyslim ,ze ona v svojom svete isto je stastna...

weronika--no za jedno je to aj lepsie ked sa babo prv narodi moze sa z neho tesit skor,no len aby nemalo problemy zdravotne a tu vahu hadam dozenie.... 🙂

weronika22
8. dec 2008

ahojte baby chcela som sa vas opytat ci nebyvate teraz viacej chore co ste tehotne..lebo ja som uz brala 2krat antibiotika aj vcera som dobrala a uz dnes mi je zasa zle...aj teplota mi vyskocila..ja uz neviem co robit...

sophie1981
9. dec 2008

caute...veronoka, mna chytila nadcha vsobotu, ale taka, ze som ani nemohla dychat...tak som si naordinovala cajik, cajik, cajik a postel......no a lezala som ako zarezana pred telkou a cumela na dvdcka.....trosku preslo, ale stale je to o nicom...ja sa antibiotikam hcem vyhnut....akurat sa dnes chcem zastavit po nejake homeopatika v lekarni a tod vsio...mna ta choroba obchadzala...vsetky decka som mala zasoplene ale nejako sa mi podarilo izolovat, ale dorazila ma drabka kuchyne, kde bol stale prievan a to ma polozila na kolena..
zmrzka, aj mne je luto mojej sesttry, ze nemala nadelene zit zdravym zivotom...ale ona je vo svojom svete stastna a zije ten svoj "plnohodnotny"zivot... 😉

zmrzka1
9. dec 2008

ahojte,no mna teraz tak boli hrdlo akoby som v nom mala sklo,ale zatial odolavam ist k lekarke lebo v prvom trimestry som uz uzivala antibiotika koli zapalu v moci a nechcem to zase prehanat s liekmi ,ale ak to bude trvat dlhsie asi budem muset ist...
sophie-- a tie homeopatika ti daju aj bez predpisu? s akymi mas skusenost a na co vsetko posobia?
a obdivujem tvoju rodinu a obdivujem ich ,ze ju neodvrhli ako iny ludia-lebo ja viem ,ze ja by som asi nebola silna pre tae dieta -VSETKA CEST IM 😵 !!!

sophie1981
9. dec 2008

cau zmrzka, tie homeopatika som zatial kupovala len na svk, su pez predpisu a su na zaklade byliniek a su neskodlive, ale zaroven aj slabe ako caj.....anisomsa nezstavila v lekarni, nejako to prechadza, tak snad do rana bude zase lepsie....ja som nastastie este antibiotika nemusela brat pocas tehotenstva a vlastne ani nepamatam, kedy som brala posledny krat... 😀
mojich rodicov za to obdivujem aj ja a je neuveritelne aky dokazali byt v tej dobe silny, nakoko za komunistov sa k postihnutym ludom spravalo oooveeelaaa inac ako v dnesnej dobe...vtedy sa skryvali do lesov vsetky ustavy, naokolo nikoho a ten kto to mal v rodine sa radsej nepriznaval....pamatam ako aj moja rodina zatajila moju sestru aby sa nemuseli "hanbit"...no a nasi ju stale brali ako plnohodnotneho clena rodiny a aj obcana repubilky...ziadne zatajovanie....ale museli mat silu....a aj stale maju...aj ked teraz je v ustave, nakolko uzdoma nemoze byt koly zdr. stavu....ale kazdy vikend k nej nasi frcia.... 😉

weronika22
9. dec 2008

ahojte baby, no tak ja som brala nejake antibiotika lebo som mala strasne silnu chripku ale to mi dali slabe a len na 5dni takze som o dva tyzdne musela opat lebo mi zistili zapal v moci teraz mi dali dalsie ale uz na 7dni a den po tom co som ich dobrala tak sa mi to opat vratilo , zajtra idem opat do lekara tak som zvedava...ja sa obavam ci nemam nejaky zapal v oblickach lebo ja som mala stale problemy s oblickami a teraz v tehotenstve su oslabene tak dufam ze to nebude nic vazne..

sophie ty si uz v poriadku?

ozaj nezvzkli vas boliet krize alebo nezvuknu teraz lebo ja neviem ci su to oblicky alebo krize, kamaratka vravela ze to zvyknu boliet ak sa to tam vsetko posuva a narasta...

sophie1981
10. dec 2008

weronika, uz sa mam lepsie dakujem, konecne som sa v noci nezobudila na to, ze ma reze v hrdle.... 😉 ...no dufam, ze aj vam to prejde a budete zdravucke,....ale pri tom pocasi ani necudo, ze je tolko chorob, ved kde s kym volam kazdy chory.....trebalo by taku poriadnu mrazivu zimu aspon na dva tyzdne nech to vsetko vypali ten mraz...
co sa tyka chrbata, mna preukrutne bolieval od 18 do 20tt, ale to som v noci nemohla spat a budila som manzela nech masti... 😀 ...ale teraz (tuk-tuk-tuk na drevo) preslo a je to v pohode....len si zacinam uvedomovat ze zacinam byt pomali a isto velka a brusko mi zacina dost zavadziat.....hlavne pri obuvani....
bolest v tehotenstve je normalna, len ju treba sledovat...pokial jetlmena a bez nejakych velkych krcov a tvrdnutia bruska, tak by to malo byt v poriadku, nakolko sa maternica roztahuje....ale musis to kontrolovat...myslim tu bolest...ak si niesy ista, tak tadsej brnkni aj midwife... 😉

weronika22
10. dec 2008

ahoj sophie dakujem velmi pekne...tak ja som si dnes dohodla stretnutie s midwife takze sa jej na to vsetkko opytam nech mam istotu ze je vsetko ok, nemyslim ze je normalne brat antibiotika a hned po nich ochoriet znova..no ved uvidim co mi na to povie...
Som rada ze ti je uz lepsie lebo ja som sa tuto noc budila na rezanie v hrdle , uz mi robi problem sa aj napit take je bolave...a pritom tu mame mrazi ale tak ja som nachylna na vsetke choroby tak mozno ze aj preto, staci ak manzel zkasle a ja som uz z toho chora..

zmrzka1
10. dec 2008

weronika22-- potom daj vediet ci ti dali cosi na to hrdlo lebo ja mam ten isty problem akoby som sklo mala v krku a hlavne rano a v noci a dalsia vec co mi neda spat stale chodim na zachod aj 2-3 krat za noc...

weronika22
10. dec 2008

ok zmrzka ja tam idem nakoniec az zajtra tak ti dam vediet

tasnim
11. dec 2008

ahojte .. ja som z manchestru.. a prave som ukoncila 5tt..;) stale tomu nemozem verit.. uz som si urobila asi aj 5 testov,len aby som sa uistila. po roku sa konecne zadarilo.
gratulujem vsetkym tehulkam;)
co keby vy skusenejsie ste tu hodili niejake rady ohladne co sa moze a co nemoze jest a pit? citim sa ako stratena, niet sa koho opytat, tak len brazdim internet. ja mam rada bylinkove caje..ale ked teraz neviem ci ich mozem. ked som v obchode mam na nieco chut..ale vtedy ma napadne otazka.. a neuskodi to babe?
som hrozna ja viem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre