Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
10. apr 2012

@lu2112 nuz mali by, mozno do niekoho rypnem nenapadne na chodbe 🙂 no zubna je Guy's Hospital na London Bridge a scan mam v St Helier hospital, takze dost natesno...midwife som este nemala, stale mi nic neprislo, len ten jeden odkaz na telefone z nemocnice, nic ine...

lu2112
10. apr 2012

@radusiq no pokial by ti ten zub vybavili do hodiny tak potom by si to aj stihla 😅. NO neviem a zubara si nevies prelozit ci zase budes dlho cakat??
No ja ked som isla na scane tak ma tam uz papiere cakali od midwife a potom my dali tu katrtu zo sebou a teraz ju mam zeraj vsade nosit zo sebou no ale nic prakticke to nieje takze je dom na stole 😀.
Skus zavolat GP a poved ze este stale nemas tu midwife ved aj krv by ti mala brat no zvlastne ale vobec ma totu neprekvapuje ☹

radusiq
10. apr 2012

@lu2112 no pozrem doma do papierov a skusim to prelozit na skor ak by sa dalo ten zub...nechcem dlhsie cakat ak nemusim lebo sa mi zacina zas robit abcses...tu midwife tiez chcem pozret ci daco nedoslo postou lebo to je divne ze nechali odkaz a nemam nic s cim by som tam isla, ked tak zajtra zavolam...

pacica
10. apr 2012

aj vy ste tak dlho cakali na vysetrenie?som v 6 tt a na vysetrenie mozem ist az od 16 tt.hrozne ☹ som z toho hotova

andrealisy
10. apr 2012

@pacica
ak mas akekolvek problemy- krvacas, spinis, bolesti, krce, cokolvek chod na A&E- pohotovost, tam ta musi vysetrit gynekolog!!!!! zoberu ti krv, a je dost pravdepodobne ze ti spravia aj sono!!!! nemusis cakat do 16tt!!!!!!!!!!!!! Ak mas problemy chod hned teraz

radusiq
10. apr 2012

@pacica mne GP povedal ze scan budem mat v 12tt, ale papiere mi este stale nedosli, len podla odkaze na odkazovke som zistila ze som asi objednana teraz na pondelok - t.j. 15tt. Midwife som tiez este nemala. Vyzera to tak ze NHS nezvlada ten napor tehuliek v poslednej dobe, nemaju dost lekarov a midwives...ale stale mozes ist na scan sukromne - ja som bola raz tu a raz na Slovensku, a urcite este pojdem.

Davaj pozor ak chces NT screening (na downow syndrom a dalsie geneticke choroby) - da sa robit len do 13tt+6. Mozno by som skusila ist priamo do nemocnice - teoreticky nepotrebujes GPho odporucanie, mozes ich kontaktovat priamo sama (neskusala som, len som o tom citala) a mozno ti daju skorsi termin...

pacica
10. apr 2012

@andrealisy zatial nemam ziadne problemy,ted nemyslim si,ze ich mam.iba som si nasla na papiery silny vytok a bolo tam malilinko krvicky slabej.neviem z coho to mohlo byt ci,z toho ked som tlacila a praskla cievka.naozaj netusim.citim podbrusko,ale nemam hrozne krce,iba citim ze tam nieco je.to je to,ze sama neviem ci to co mam je normalne ☹

pacica
10. apr 2012

@radusiq dakujem pekne.ta na recepcii mi dala obalku,kde bolo nieco na vyplnovanie a aj nejake knizocky a bolo tam ze kazdy stvrtok maju midwifes stretnutie s tehotnymi a ze tam sa da vela toho dozvediet ...tak tam pojdeme a som zvedava.ked chcem ist k sukromnemu ako ho mam hladat?

pacica
10. apr 2012

@radusiq myslis ze to plati v hocijakom meste?

pacica
10. apr 2012

@radusiq od kolkateho tt mozem ist na scan?ten downow syndrom boli?bola si na nom?

radusiq
10. apr 2012

@pacica hlavne nestresuj 🙂 (viem lahko sa hovori). Skus ist k midwife ked mozes, urcite bude vediet viac, kazdopadne ta krv nemusi nic znamenat, ale netreba to podcenit, sla by som do nemocnice na pohotovost. Minimalne ta vysetria, a budes pokojnesia.
Ci to plati v hocijakom meste - myslim ze ano, aspon papierovo, pozri na oficialne webstranky NHS a pod, vsade pisu to iste.
Ten NT Screening sa da robit od 11tt + neviem kolko dni presne. Neskor ti ho niekde zrobia ( @lu2112 mala az v 14.tt, ale problem je ten ze uz to dobre nevidno. Jeden z tych testov je pritomnost nosovej kosticky. Deti s downovym syndromom ju este nemaju vyvinutu do toho 13tt, ale neskor uz ano, takze ak sa zrobi test neskor je vacsia sanca na false negative.
Ja som bola teraz na Slovensku nastastie, a este k tomu zistili ze som tehotna dlhsie ako som myslela o tyzden, takze este dobre lebo tu by som to nebola stihla...
Ak chces ist sukromne, skus si len vyhladat private pregnancy scan alebo 3d pregnancy scan vo svojom meste, urcite ti nieco vyhodi...

radusiq
10. apr 2012

@pacica a neboli, je to normalny ultrazvuk, pozeraju sijove presvetlenie, nosovu kosticku, a tak...ak je test pozitivny, poslu ta na druhy test pri ktorom ihlou beru vzorku plodovej vody

pacica
10. apr 2012

@radusiq fuuuuuuuuuu tak to odoberanie plodovej vody musi riadne boliet.ty na take nieco pojdes?

radusiq
10. apr 2012

@pacica nie ja som mala test negativny. Pokial to nemas v rodine alebo nemas nad 35 rokov pravdepodobnost je velmi mala

pacica
10. apr 2012

@radusiq keby som sla na pohotovost a nemam ziadne bolesti,myslis ze by ma tiez zobrali?lebo tam beru iba akutne pripady ci?

radusiq
10. apr 2012

@pacica chod normalne cez den, nie vecer/v noci ked ta nemozu poslat kam treba. Povedz ze si tehotna a mas spinenie s krvou, musia ta vysetrit, pripadne ta poslat/odporucit na prislusne oddelenie v nemocnici.
Ja som tak bola po operacii davnejsie (netehotna), zacala som krvacat, normalne som odisla z prace do nemocky, oni spisali na A&E papiere, sestra sa opytala ze co a ako a skontrolovala moc/tlak a poslali ma na gyndu normalne v nemocke - vsetko hned v ten den, bez objednavania...

pacica
10. apr 2012

@radusiq ale ked ja nemam krvave spinenie.to len raz som objavila ked som sa vycikala a utrela tak tam bolo malinko krvy.teraz nenachadzam si krv na gatkach

lu2112
10. apr 2012

@pacica to ti kludne mohla prasknut len niaka cievka mne sa to stalo okolo7 tt pokial sa to neopakuje jeto vpoho len treba klud pohladkaj si brusko a porozpravaj sa s baby a bude dobre 😅

lu2112
10. apr 2012

@radusiq pokial ti volali z nemocnice tak papiere by ti mali doist do dvoch dni aj u mna to tak bolo snad pridu 😀 No dufam ze to budes moct zmenit a pekne vsetko vybavit to budes mat celkom busy pondelok 😀. Ja uz odratavam dni domov a vyzera ze pojdeme o par dni skor tak budeme dlsie doma 😅.

radusiq
10. apr 2012

@lu2112 dnes nic, pockam este do zajtra, cely den som v robote na telefone takze nerada vyvovalam este aj kvoli osobnym veciam 😀 zavolam ale o ten zub ci by ma nevedeli prelozit na nejaky schopny cas/termin, to vidim ako najschodnejsie riesenie 🙂
kedy to idete? a idete autom ci letite?

lu2112
10. apr 2012

@radusiq ideme po novom asi 6 Maj ale este to nemam potvrdene ja z roboty lebo oficialne som na dovolenke az od 9 maja. Tak dufam ze to vide. 😉. No a ideme autom lebo mm povedal ze ked chcem doma nakupit niake veci tak aby som nestresovala z nadvahou v lietadle tak mozem nakupovat co chcem 😅. A mne nevadi tolko cestovat ja zaspim vsade pokial mam vankus a deku 😀.

radusiq
11. apr 2012

@lu2112 jeej no fajne tak to sa vam pekne krati 🙂 uz mas zoznam co sa chystas nakupit?
ako sa dnes citis? ja som vcera zas padla ako zrela hruska - o 9-tej som bola mrtva, dufam ze to coskoro prejde. Mam so sebou tie papiere do zubnej nemocnice, budem tam volat tak neskor, skusim to prelozit...

lu2112
11. apr 2012

😅 Dobre ranko prajem.
@radusiq Citim sa dobre ja chodim spavat teraz o 22:00 a niekedy neskorsie ale do 23:00 som urcite v posteli lebo inak sa velmi nevyspim 😅
Zoznam mam ale ja taky dlhy ze asi by som sa nezmestila do auta 😀. co budem robit som si napisala ceny ake su tu a co presne vsetko budeme potrebovat a budem to porovnavat lebo ked to tu stoji tak isto tak nebudem to silit a pockam az ked sa prestahujeme a kupim to tu v UK ale niektotre veci viem ze sa oplatia na slovensku tak to si donesiem. Nabytok uz mame vybraty kocik tiez len cakame na dom. 😀 Dufam ze sa ti podari prelozit toho zubara aby si to pekne vsetko stihla. A ako sa citis ?? 😉

radusiq
11. apr 2012

@lu2112 posli zoznam nech porovnam so svojim 🙂 a aky kocik ste vybrali?
Citim sa celkom ok, dala som si porridge na ranajky, dost syte pre zmenu...vcera som zeleninkovala a ovocovala cely den a poobede som dostala migrenu od hladu 😀

lu2112
11. apr 2012

@radusiq Kocik je Mutsy http://www.mumsnet.com/Reviews/pushchairs-trave... ale v zelenej farbe mame vybraty 😀.
No zoznam mam len pisany rucne ale ked dame stretko mozeme porovnat 😉.
Tak ja som dnes vracala rano ale zhladu takze isli zo mna len sliny ja totizto po 18.00 nic nejem okrem max niakeho ovocia lebo neviem spat z plnym zaludkom lenze rano mi stoho byva zle takze sa stoho neviem vysomarit ze co je najlepsie 😀
Ja ranajky tiez len take lahke jogurtik alebo maximalne niake sladke pecivko, obed samozrejme normalne a na vecer to na co mam chut celi den 😀

radusiq
11. apr 2012

@lu2112 no pekne to mas podelene 😀 len davaj pozor, nemala by si byt nikdy hladna...ja zvyknem na ranajky porridge so susenym ovocim alebo skoricou, alebo misku ovocia, na obed si vezmem leftovers z domu alebo si kupim sendvic alebo jacket potato a vecer normalne vecera...a medzi tym cely den zobem rice cakes, oat cakes, ryvita, ovocie, a vobec vsetko co mi pride pod ruky 😀
kocik je uzasny, presne nieco take hladame aj my (hlavne ten typ kolies) ale este sme nerobili velky prieskum 🙂 kedy teda dame to stretko? ja by som este chcela aspon ten tyzden nikam nechodit kvoli tej placente, ale potom som free...

lu2112
11. apr 2012

@radusiq tak sa mozeme dohodnut ze niekedy buduci tyzden ja som free kazdy den po 17.00 a mam teraz uz aj auto taokze som flexi 😀 No my sme ten kocik vybareli velmi dlho a vela sme skusali kedze drahy je vysoky a pri kazdom kociku sa citil nepohodlne a kedze chcem aby male braval von nech mam aj cas na seba musi vyhovovat obom a tento vyhliadol on maju ho len v Oxforde a v UK sa velmi nepredava ale bol to najlepsi kocik roku 2011 a je uplne ze senzacny som sa donho zalubila na prvy pohlad. A neskorsie sa da na to dokupit taky nastavec taka hracka ako auticko to vyzera takze nemusis kupovat nic ine na neskorsie 😅 http://www.oxfordpramcentre.co.uk/product_Mutsy...

radusiq
11. apr 2012

@lu2112 no pozerala som ze velmi dobre reviews ma, a ta fialova ma dostala 😀 mam velmi rada tu farbu...dufam ze nebudes lutovat ze si prezradila 😀 😀

lu2112
11. apr 2012

@radusiq vobec nebudem lutovat je to dobry kocik a naozaj ma dostal na zivo je uplne dokonali 😀 Ta fialkova je uzasna ale manzel si vybral zelenu ta je tiez krasna a kedze sme si to ak pekne podelili on vybera tie technicke vaci a ja vsetko ostatne tak si vybral on 😅 . Inak este stale rozmyslate ze budete pouzivat platene plienky a nie jednorazove?? U nas je to teraz nova tema vela som citala ale stale sa neviem rozhodnut ze ktorou cestou ist 😒

radusiq
11. apr 2012

@lu2112 tak ja som jednoznacne za latkove plienky, uz mam vyhliadnute tiez - zistila som ze z ebay sa daju objednat za par korun (samozrejme nekupim nejake cinske) a rozmyslam nad startovacim balickom Bambino Mio - vyzera ze by boli fajn na zaciatok na siroke viazanie... akurat mm bojuje a podryva ako sa da, ale pomaly sa vzdava 😀 slubila som mu ze ked pojde s babatkom von sam tak moze zobrat pampersku a ked zacne kakat tuhsie tak budeme pouzivat tie jednorazove vlozky navrch co sa vyhodia a ostane len mokra plienka "bez obsahu" 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre