Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
17. apr 2012

@lu2112 juj no toho mas fakt dost...len davaj pozor na seba tam 🙂
maily zacali fungovat 😅 zas nestiham 😠

lu2112
17. apr 2012

@radusiq takze to bolo ticho pred burkov dufam ze vsetko postihas 😉.
Ja uz si na seba davam pozor ja nemam problem sa vyhovorit ze nevladzem a nestiham ved ked anglicania mozu tak aj ja ved niesme iny 😝

radusiq
17. apr 2012

@lu2112 ono postihat postiham...ja mam taku dost narazovu robotu, nieco pride, treba rychlo zrobit, a potom pol hodka tukanie na MK. Akurat ked mi pride ako dnes komplikovany quote request alebo sa zaseknem na telefone s agentom tak kym dorobim jedno caka ma dalsich 50, potom dobieham. Plus dviham overflow z call centra ak nahodou nestihaju. Ale tiez to neprehanam, a davam pozor, ak treba rano skontrolovat obsah balika kludne pockam do 14.00 ked zacina processing len aby mi doniesli krabicu do offisu 😀

lu2112
17. apr 2012

@radusiq tak tak netreba to prehanat njalepsie je ze do nicoho nas nemozu nutit povies ze nevladzes 😀

radusiq
17. apr 2012

@lu2112 tak tak 🙂
inak, neviem co s tym matracikom do postielky. Pozeram ze vela dostupnych matracov do postielky ma polyuretanove jadro ci nepremokavu vlozku z PVC, aj take co maju vrstvu z kokosu ci pohanky. Zacina ma matat zmena na prirodny latex...vraj su aj take co maju povrch z nepremokavej vlny, a protihorlavy treatment je nejaky borovy prasok, ale o tom som len citala, v praxi som nenasla...

lu2112
17. apr 2012

@radusiq no ja som sa este tak daleko nedostala ja som este ani detsku izbu nevybrala stale to menim a neviem sa rozhodnut skoda ze nie sme doma na SK mame znamych maju stolarsku dielnu oni by nam uzasnu detsku izbu spravili podla mojich predstav z karsneho dreva ziadne umeliny ☹. No ale asi vyhra Ikea no ved uvidime 😉 matrace som este naozaj neriesila ale asi zacnem kukat tiez kedze je toho tak vela 😉

radusiq
17. apr 2012

@lu2112 no na slovensku tiez by sme znamych stolarov riesili, u mna je zaklad ziadna drevotrieska, len ciste drevo...pokial viem Ikea nepouziva formaldehydove lepidla, takze dobra volba 🙂 my budeme mat postielku odtial, len ten matrac ma mata...babatko na nom stravi vela casu, priamy kontakt, dycha blizko toho, nechcem aby nieco uvolnoval...

lu2112
17. apr 2012

@radusiq ja som naozaj este nepozerala ale skusim sa tiez popozerat a mozeme vymenit skusenosti potom ze co ktora z nas najde 😉

lu2112
17. apr 2012

@cimage ako to ide male este stale nechce von 😀 a ako si sa rozhodla stymi plienkami ?? 😉

lu2112
17. apr 2012

😉 @radusiq ja tera pozeram ake farebne kombinacie zvolime na steny do domu a hlavne do detskej. Manzel chce nieco zive hrave a ja zase pastelove farby takze teraz ze kto ustupi 😉 😀

radusiq
17. apr 2012

@lu2112 ok suhlas 🙂 nuz myslim ze pastelove by boli pre male babatko asi lepsie, nedrazdive. Starsie dieta (2-3r) by potom mohlo mat zivsie farby, ked ich uz bude vediet vnimat tym "spravnym sposobom".

Inak s nasou detskou mam tiez dilemu - tehotna nechcem malovat, ani pri malom babatku, a ani nemam moznost na tyzden vypadnut kym to vyvetra. Urcite chceme malovat ECOS farbou, ale staru malovku by trebalo dat dole a toho sa bojim, alebo dat ECOS podklad na zasealovanie starych vrstiev, alebo sa na to vykaslat a nechat tak, alebo dat nejake obrazkove nalepky...

radusiq
17. apr 2012

@lu2112 inak, som ti neodpovedala, vcera si sa pytala na to stretko vecer...mozme to asi nechat na buduci tyzden ak nevadi, kazdy mi hovori nech radsej este tyzden polezim s vylozenymi nohami, pre istotu, tak radsej pocuvnem

lu2112
17. apr 2012

@radusiq no ved ak mas moznost odyst na dva dni tak aj to staci na ECOS farbu vyvetrat a tu staru by som dala dole asi lebo sa vam to moze zacat odlupovat. no mys me to naplanovali tak ze chceme to dat vymalovat tym robotnikom nech sa stym nemusime my natahovat a potom uz len nieke nalepky na spestrenie no a tie pastelove sa mne tak pacia no uvidime ci zlomime mm vo farbach sa mi nikdy nezhodneme 😀
A stretko kludne mozeme nechat na buduci tyzden stretneme pred Jogou a pokecame lebo pocas sa budeme musiet sustredit 😀
Jaj a som zabudla manzel povedal ze ziadna ruzova na steny nejde takze moja princeznovska izbicka bola zakazana 😠 no ved uvidime

cimage
17. apr 2012

@lu2112 Cau,tak mame este 2tyz a 2dni,zatial sa nic nedeje, nic nas neboli.
Dik za mail,som mala co citat.
Rozhodli sme sa pre Bambini mio, dobra akcia v mothercare, su najviac podobne nasim old schoolovkam. Nevies dokedy maju tu akciu 3za2? To by sme usetrili vyse 50£.

lu2112
17. apr 2012

@cimage No super tak sme ta nakazili to som rada dufam ze sa ti to osvedci 😉. NO ta akcie je sa mi zda celi tyzden tak dufam ze dobre nakupite ja som nakupila vcera cice len niake na zaciatok aby sme mali co skusat 😉 Uz sa ti to blizi ake mas pociti ci uz to chces mat za sebou a vychutnavat si baby 😀

radusiq
17. apr 2012

@lu2112 nuz ja by som ju najradsej tiez dala dole, ale to by chcelo zistit co za farbu tam povodne bola - ten blok je dost stary, povodne natery mozu byt olovnate. Takze idealny pripad - vzorka na rozbor, ak sa potvrdi olovo cela rodina prec, firma co to odstrani, a potom nanovo malovat ECOSom. Ak sa nepotvrdi tak len zmyt staru farbu a natriet nanovo. Ale vzhladom na tehotenstvo najbezpecnejsia verzia je ECOS sealant a na to ECOS farba...nie je tam hruba vrstva, nemyslim ze sa bude olupovat, v podstate betonove steny, vyzera to ako podkladovy biely nater... Ono druha vec je ze buduci rok by som chcela dat robit rewiring, novu elektrinu komplet, a potom by to malovanie vyslo nazmar...

a s tou ruzovou som na strane tvojho manzela 😒 😀

@len vsuvka fyi - bola som v Mothercase a nic tam nemaju, latkove plienky sa len cez net daju objednat, akcia neviem dokedy plati.

lu2112
17. apr 2012

@radusiq tak to mas asi pravdu ked chcete prerabat elektriku tak nater na novo by bola si zbytocny nieco jednoduche a lacne na zaciatok splni svoj ucel 😉
No nepotesila si ma stou ruzovou 😀 😀 ale asi aj tak by to bolo vela tak asi vyhra zelena alebo oranzova tak to su farby mm 😉

cimage
17. apr 2012

@lu2112 tak aby som to objednala co najskor. Tiez som bola prekvapena, ze vsetko maju len na nete, lepsie by bolo to vidiet na zivo a omakat si ten material.
Ja mam take zmeny postoju k tomu porodu, raz mam paniku, ze to nezvladnem, potom, ze to zvladneme lavou zadnou. Posledne dni rozmyslam nad tym, ze kedy a kde nas to chyti. Ja sa len bojim, ze to bude velky chlap, ja som mala 4kg. Este 2dni nech pocka a potom moze prist, aby sme mali 38tyzdnov a mohli rodit vo vode, to je jedna z podmienok.

lu2112
17. apr 2012

@cimage no urcite pocka ja chcem vodu tiez ale uvidime ci vsetko bude dobre 😉 NO verim mna panika chyta teraz nie to este dva tyzdne pred porodom to ja budem asi 😝 na prasky

cimage
17. apr 2012

@lu2112 zatial do vody mozeme, len uvidime este sa to moze zmenit, co dufam, ze nie, lebo ma vystrie. Ja sa strasne spolieham na tu vodu, tak ked mi povedia, ze nieco nie je ok, tak sa chytim a pojdem domov 😀

lu2112
17. apr 2012

@cimage a nevies ci pri vode mozes epiduralku ci to sa neda skombinovat 😎

cimage
17. apr 2012

@lu2112 neviem, ani som to nezistovala, lebo ja sa cisto spolieham na vodu.

lu2112
18. apr 2012

@radusiq Dobre ranko tak ja uz v praci vela uz porobene teraz budem len sa tvarit ze pracujem 😉 A ty ako sa citis dnes ?? 😝

radusiq
18. apr 2012

@lu2112 dobre ranko, ja som dnes 15 minut meskala, bolo mi blbo nevedela som vstat z postele bez toho aby sa mi dvihal zaludok...okrem toho kolegyna mi pride dnes az poobede, takze neostava nic ine ako zacat fakt robit 🙄 a ty ako dnes? kedy si sla zas do roboty ked uz porobene mas?

lu2112
18. apr 2012

@radusiq dnes to bolo to iste 6 rano ale zacala som robit z domu o 5 lebo som musela vybavit par emailov ktore som vcera uz nevladala 😒 .
Ja dnes mam tiez zaludok ako na vode a hlavne strasne sa citim taka slaba ako by na mna nieco liezlo tak dufam ze je to len vycerpanie takze dnes to tu chcem zabalit velmi skoro a ist domov lezat do postele 😒

radusiq
18. apr 2012

@lu2112 mam pocit ze to je tlakom - pocasie sa vcera velmi menilo, chvilu slnko, chvilu prsalo, a dnes je hnusne...

lu2112
18. apr 2012

@radusiq no tiez si myslim dnes je take ze zaliezt pod deku a nevykuknut celi den von 😉

radusiq
18. apr 2012

@lu2112 no presne 🙂 neviem ci som spominala ale nasla som najuzasnejsie organic jogurty na svete - vo Wholefood Markete, ale mali ich aj v Priory Farm pri Redhille, v takych modrych keramickych kelimkoch...no hotova som z nich

lu2112
18. apr 2012

@radusiq Jaj tak tie poznam aj ja ich mozem velmi len ked ja zjem tak tri na rano potom to ide do penazi 😀 😅 ale su uzasne jak za starych dobrych casov ziadna chemia 😉

radusiq
18. apr 2012

@lu2112 tak ja jogurty neznasam len tieto (kupila som kvoli babatku) aj to zjem jeden za tri dni, takze pohoda 😀 chcela som najst tej istej znacky biely a spravit domaci jogurt (hlavne babatku by som domaci chcela robit neskor), ale nenasla, vsetko len ochutene...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre