Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

kaciatko215
30. máj 2012

@lu2112 chcela som si nechat dovolenku az po materskej ale nebolo to mozne prepadla by mi tak pekne skoro 6 tyzdnov som si musela vybrat ale padlo mi to vhod lebo uz som bola aj tak viacej unavena tak od 23.4 uz som doma 🙂

lu2112
30. máj 2012

@kaciatko215 No ja som chcela presne tak isto nechat si az po materskej ale neda sa takze musim vsetko vybrat pred ja mam 6 tyzdnov ale som si to tak pekne rozdelila ze ten posledny mesiac uznebudem tolko robit a potom nastupim na normlanu dovolenku od 01.09
No urcite ti nezavidim teraz vtom teple to musi bit strasne ja to vobec nezvladam ale co uz musime bojovat ale akosi to zacalo vsetko rychlo ubjehat ten druhy trimester naozaj leti zacinam sa aj obavat ako to vsetko bude. 😀

kaciatko215
30. máj 2012

@lu2112 fakt to mam za par tak vydrzim len keby nebolo take teplo a nepuchli mi nohy a ruky no ale ako mi vcera povedala aj midwife ze nosim extra vahu na sebe.Vsak som dnes pozerala ze ty uz si v 22tt ako to leti sapamatam ked si tu zacala pisat a to si bola len na zaciatku a uz mas polovicku za sebou.Nebojkaj vsetko zvladnes.Ja mam pocit ako keby som si robila tehu test este len vcera a vidis do 2 tyzdnov bude drobec tu 🙂

lu2112
30. máj 2012

@kaciatko215 NO naozaj to uteka rychlo som si akurat pozerala fotky vcera ako ten cas leti a uz naozaj sa to krati aj nam.
Vsetko uz mas nachystane ci este nieco chyba?? 😀

kaciatko215
30. máj 2012

@lu2112 ja si fotim brusko kazdy tyzden a neuveritelne rychlo to ubehlo 🙂 uz mame vsetko pripravene cakame este kedy pride babka 11.6 a potom uz mozeme rodit 😀

lu2112
30. máj 2012

@kaciatko215 Juj tak to je super a budes mat maminu aj pri porode?? Ja brusko nefotim tak casto ale tiez vidim ako rychlo rastieme obcas by sme mohli aj pomalsie 😀 😝

lu2112
30. máj 2012

@radusiq Ides tento tyzden na Jogu??

kaciatko215
30. máj 2012

@lu2112 no chcela by som ju tam mat tak dufam,ze stihne prist 🙂 manzel najskor nechcel ist ze bude nervozny atd ale potom zmenil nazor ze ma nenecha v tom samu a ze pojde.Akurat vcera som sa pytala midwife ze kolko rod.prislusnikov moze byt pri porode tak ze 2 🙂

lu2112
30. máj 2012

@kaciatko215 NO super tak ak stihne budes mat aspon vacsiu podporu. Moj manzel sa na porod tesi on je troch psycho co satyka lekarskych veci vzdy chcel bit doktor 😀 😀 Takze sa aj tesim lebo aspon ja nic nemusim riesit on to tam za mna poriesi lebo ja si nebudem mat silu na nic 😉 A aky porod si si zvolila ?? nieco specialne ci klasika

radusiq
30. máj 2012

@kaciatko215 @lu2112 baby 6 tyzdnov dovolenky??? to za ake obdobie? ja mam do konca roka uz len par dni...

na jogu sa zatial nechystam, typujem ze este budeme davat dokopy spalnu a upratovat, v sobotu musi byt vsetko tip top aby sme v nedelu mohli ist 🙂 ty pojdes?

lu2112
30. máj 2012

@radusiq ja nie lebo manzel sa vracia potyzdni domov tak si ho chceme uzit ale buduci tyzden uz na 100% idem 🙂

pacica
30. máj 2012

ahojte,boli ste v blizskosti ovce pocas tehotenstva?

radusiq
30. máj 2012

@lu2112 chapem, urcite Vam uz chyba 🙂 Inak...dala som si na obed jacket potato so syrom, a ku koncu som si vsimla na syre plesen 🤐 😠 😖 tak mi nie je vsetko jedno, skusala som im volat ale nedvihali 😒 blee, minus jedno miesto kde sa da v okoli najest, opat vyjadrujem zavist v tvojho sefkuchara v hoteli 😀 😀

kaciatko215
30. máj 2012

@lu2112 no maj manzel nema problem vidiet krv ale skor ze bude nervozny z toho ze mi nemoze pomoct.Porod klasika a chcem epidural jednoznacne 🙂 a mozno by som zvladla aj bez
@radusiq 6 tyzdnov mi vyslo na cely rok - mne naskocila nova dovolenka este min.rok v oktobri na tento rok kazda firma ma ine uctovne obdobie

lu2112
30. máj 2012

@radusiq juuj to mi je loto no neboj bude dobre hlavne mysliet pozitivne. No naozaj sa nemozem ja na toto stazovat ranajky a obed mam v robote a vecer vzdy nieco dobre spravim. My sme dnes mali obed cestovinky so sirom a mesove gulky ktomu 😝 mnaam. Ja uz sa neviem dockat vykendu boze uz nech mam poriadne volno a nech si odychnem vyzera to ze aj zajtra budem musiet skocit opat do prace ☹

lu2112
30. máj 2012

@kaciatko215 tak ja chcem epiduralku tiez urcite na sto percent aj keby som to zvladla bez nej ale nechcem to riskovat 😉 NO tak stoho je nervozny asi kazdy chlap ze nevie ako pomoct ja som manzelovy povedal ze prve pravidlo hlavne mi neradit co robit lebo to neznasam ani teraz a asi sa to zdvojnasobi pri porode 😀

sarifa
30. máj 2012

@lu2112 No to neviem kde je ale urcite dobre daleko🙂 Ja sa citim dobre len toto teplo mi vobec neulahcuje tehotenstvo,este stale pracujem az 3 tyzdne pred porodom (to som si dala) Tehotenstvo mam celkom lahke (musim si zaklopat ) Keby mi brusko nerastie ani neviem ze som tehotna ,dufam ze aj porod bude taky lahky ako toto tehotenstvo. Dala si si zistit co cakas? Neviem ci si to tu spominala pretoze som necitala co sa pisalo predtym ...Ja som si nedala zistit ...

lu2112
30. máj 2012

@sarifa No az tak daleko to nieje asi tak dve hodiny autom sme od seba 🙂. My cakame maleho chlapca takze sa velmi tesime ja by som to nevydrzala do porodu 🙂. No zavidim to tehotenstvo ja nemozem povedat ze si to uzivam vsetko ma boli kazdu chvylku nieco 😝. Tak ale pre mae co by clovek nespravil. Obdivujem ze zvladas este robit ja som rada ze skoncim skorej a budem odychovat 😀

sarifa
30. máj 2012

@pacica ako blizko? ja som bola ale nie az tak blizko preco?

sarifa
30. máj 2012

@lu2112 no moje bezstarostne chvile tehotenstva sa tiez kratia .6mesiacov bolo uzastnych ...ziadne piznaky ..ale teraz mi nohy obuchaju ,tazko sa mi spi ale da sa to zvladnut a depresia v tehotenstve je najhorsia 🙂 Len niekedy uz toho mam dost ze by uz aj ten cas mohol rychlejsie prebehnut... A meno uz mate vybrane?

lu2112
30. máj 2012

@sarifa no meno este nemame ale ved casu dost a pokial to takto aj pojde tak skoro nebudeme mat dufam ze to stihneme do prvych kontrakcii 😀 😀 A ty uz mate mena 😅

lu2112
30. máj 2012

@pacica a coho sa bojis??

sarifa
30. máj 2012

heheh mozno ked ho budes drzat v naruci tak ta nejake napadne... My uz mame vybrate aj chlapcenske aj dievcenske.Ja mam rada veci dopredu aby som potom nepanikarila 🙂 A co sa neviete dohodnut s partnerom.? 🙂 S nami to bolo dost tazke kedze moj je Anglican tak ten vzdy zatrepal meno z nejakeho filmu co som ledva aj ja mohla vyslovit 😀 ale po par mesiacoch sme sa nejako dohodli, comu sa cudujem ...

pacica
30. máj 2012

@sarifa lebo zevraj tehotne chytia od nich rychlo infekciu

pacica
30. máj 2012

@lu2112 infekcii

sarifa
30. máj 2012

@pacica no to som nevedela.

lu2112
30. máj 2012

@sarifa no my sa nevieme dohodnut ale tak snad sa podari ako som pisala este mame cas tak snad sa nam to podari 😀

sarifa
30. máj 2012

@lu2112 to ano urcite vyberiete nejake pekne 🙂

pacica
30. máj 2012

@sarifa no ved to ze ani ja a dozvedela som sa to ze je to velmi nebezpecne

sarifa
30. máj 2012

@pacica ale ako tu infekciu mozes dostat ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre