Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
5. jún 2012

@sarifa jj aj mne nieco take vravela. Mam moznost ist but localne alebo priamo do nemocnice. Vyhoda ist do nemocnice je ze mas aj tour of maternity unit, aj ked by som to chcela vidiet asi pojdem lokal. Bo parkovisko v nemocnici zakazdym 3libry a casovo ked to nebude vychadzat s drahym skocnime tam dvoma autami co je pekne o nervy. Ja dufam ze okolo jula by som sla, mozno az v auguste, zalezi aka bude dostupnost. Kedy mas ty termin?

sarifa
5. jún 2012

@katie555 No ja mam termin 8 meho augusta ,Mala som mat 3tieho ale sa to posunula a aj dobre lebo by som nechcela rodit na moje narodeniny ,je to velmi blizsko 🙂

katie555
5. jún 2012

@sarifa no ja mam termin 17.oktobra a 29teho mam 30tku...ale som zistila ze tu nechaju max 10 dni potom induce takze budem v pohode ..ak nebudem mat neskutocne dlhy porod tak to hadam stihnem byt do narodiek doma 😉

radusiq
6. jún 2012

jeej clovek sa vzdiali na par dni a hned ma co citat - som 4 strany pozadu 😀

@lu2112 dobre ranko prajem, ako ste stravili vikend? Nieco nove? My sme mali velmi rusny vikend, v sobotu sme skladali skrinu este a vecer kamoske na oslavu, domov sme dosli o jednej a hned rano do auta a smer Wales. Po ceste sa nam pokazilo auto, z krajnice som vybavovala policy v AA, nastastie sme mohli pokracovat v ceste ale ked sme dosli do hotela nemali sme sil ani ist sa najest, rovno sme odpadli. V nedelu sme stretli kamosov, pobehali sme jeden narodny park a vecer sme sli nazad k nam, a vcera uz len na prechadzku a na obed, vecer sme este dostavali postel cim s radostou oznamujem ze po 12 dnoch je spalna hotova 😀 😀 Inak sa cely cas citim fajn, drobec sa obcas pripomina riadnym kopanim, robi mi radost 🙂 no a dnes mame 20tt scan, takze snad bude spolupracovat a dozvieme sa co cakame 🙂

lu2112
6. jún 2012

@radusiq Dobre ranko aj tebe
Tak ja som mala volno od nedele tak sme len odychovali a hlavne som sa velmi zlakala lebo som mala silne krce v bruchu a nakoniec vysvitlo ze som bola len velmi unavena takze nedela bol odych. V pondelok sme sa boli pozriet na domcek ako pekne pokracuju tak uz vonkajsok je hotevi uz sa robi len v nutri 😀. No a vcera sme boli v Londyne trochu po obchodoch a potom sme sa boli pozriet v Hide parku na kralovnu na chvylocku a potom sme isli domkov.
No budem cakat na spravi od teba nech uz vies co cakate.
Nas mali si kope obcas az prilis a cez vykend uz aj tatino citil kopance takze bol stoho nadseny len ja sa stoho az tak netesim lebo to boli nas mali sa rozhodol vykopat von a to vzdy ked lezim alebo stojim v klude 😀 Ale hlavna vec je ze aspon viem ze je vporiadku 😅.
Inak dnes som dosla do roboty a tolko veci treba riesit ze najradsej by som sa otocila a isla prec 😒

radusiq
6. jún 2012

@lu2112 juuj a presli ta uz tie krce? silne boli? bola si s tym niekde? Domcek teda znie ze bude hotovy nacas, mate uz predbezny datum stahovania, ci to este nechavate tak?
Super ze citil, moj mm citil hned od zaciatku, ale buduca krstna ma upokojujuci ucinok, v momente ked da ruku maly je kludny, uz sme jej hovorili ze bude na telefone a chodit uspavat ked bude zly 😀 inak v aute kopal tiez riadne, pri dlhej ceste, silnie to poriadne uz 🙂 dam vediet potom poobede ked budeme mat nove info

sarifa
6. jún 2012

@katie555 ja len aby som nesla skorej rodit lebo narodky mam 30jula a 3augusta som mala prvy termin 🙂 Taky darcek by bol sice pekny ale racej by som cakala ... 🙂

katie555
6. jún 2012

@sarifa no ak je mala po otcovi tak si da nacas....No ved prave ja som tiez povedala ze by to bolo sice pekne ale radsej by som oslavu 30tky stravila doma.
Dnes ma caka posledna skuska na Univerzite, sa uz neviem dockat kedy si vylozim nohy a budem oddychovat. Sice mi aj je luto po 3 roch rokoch ale teraz ma cakaju ine veci....Tak mi drzte palce

lu2112
6. jún 2012

@radusiq NO nastastie krce uz presli ale bolo to strasne velmi sme sa zlakli nechcela som zbitocne plasit a ist do nemocnice tak zavolala doktorovi na slovensko a on povedal ze dat magnezko a chvylku pockat tak som povedala manzelovi ze 😉 ak to neprejde do hodiny ideme. nastastie to preslo ked som si lahla a dala magnezko. 😉.
No predbezny den je 20.08 ale tak dufamze ze to bude predtim aspon dufam 😀 No ukludnujuci ucinok mal aj moj manzel ale to uz po vikende neplati ale manzel povedal ze skusime zajaca mozno pred nim bude respekt. 😀 Budem teda netrpezlivo cakat na spravi a o kolkej mas scane ?? 😅

wewe8584
6. jún 2012

Ahojte spolutehulky 😉 , dlho som tu nebol a ani som sa s vami nerozlucila. Mame za sebou svadobnu cestu po Thajsku, Malajzii a Singapure 🙂, neuverite, ale nemala som ziadne nevolnosti, ako pred dovolenkou. Po dovolenke sme sa zastavili na SVK u rodicov a tam mi bolo tiez uplne skvelo a zrazu, ked sme sa vratili do UK, citim sa opat unavene, malatne a tazko sa mi dycha. Kazdopadne, citala som si vsetky vase prispevky, co ste napisali za cely cas, tesim sa s vami vsetkymi 😀 juchuuu...takto pekne ide tyzden po tyzdni.

wewe8584
6. jún 2012

Tak a teraz k tehu 😝. Koncim 12tt, prisla som domov a v schranke posta z nemocnine, ze som mala mat ultrazvuk 2.6. a pritom som midwife hovorila, ze tu nebudem, nech mi to naplanuju az po 5.6. je toto normalne? dokonca aj meno mi dokomolili a to som ho pisala snad 100x. Co teraz? Ktovie kedy mi daju novy termin, vsade citam, ze nanneskor v 12tt by som mala mat prvy ultrazvuk....co vy na to? som trocha smutna, netusim ako sa ma male, ci je vsetko v poriadku po dovolenke a ci vobec je vsetko v poriadku vseobecne....najblizsie stretnutie s midwife mam az koncom juna. cisty trapas... clovek sa neviem dostan na ultrazvuk 😒

pacica
6. jún 2012

baby aj vy ste mali take,ked ste sa moc prudko zahnali,ze vas pichlo az bolelo brucho?mne sa to stalo vcera ☹ dufam,ze je vsetko v poriadku

wewe8584
6. jún 2012

@akwee Ahoj 🙂 no tak my zijeme vo Witney, ale rodit by som mala v JR hospital ano, dokonca uz mi poslali aj pozvanku na prvy uvg, ale nebola som v uk, tak som to prepasla....teraz neviem co bude a kedy budem mat termin. Hadam aj ja budem mat rovnako dobre skusenosti ako ty si mala. Si rodila do vody, alebo normalne? Btw, tesim sa s tebou, ze si opat tehulka a verim, ze bude vsetko ok. My sme tiez zili v Nemecku, pred rokom 🙂 Nemam sice skusenosti s tamojsim zdravotnictvom, ale myslela som si, ze je to tam ovela lepsie ako tu v UK.

wewe8584
6. jún 2012

@pacica Ahoooj 🙂 tak ako? uz mas za sebou prvy uvg? ako si dopadla? vyratali ti termin n auplne iny?

pacica
6. jún 2012

@wewe8584 ahoj moja.ano mam ho za sebou 🙂 babetko meralo pred tyzdnom 5,41 cm tak teraz by malo byt o trosku vacsie,mam aj fotecku.je v mojom fotoalbume 🙂a vyratali mi presny termin na 11 decembra 🙂 a dnes mam 13 tt a 1 den,co mi vyratali podla velkosti plodu.haluz,lebo viem kedy som mala ovulku a mala by som byt v mensom tyzdni,no babetko je velke tak,ze som az v tom 13 😀 tak som aj rada,ze sa blizim na 2 trimester. takze dovolenka bola super?aj si hneducka?to je super,ze si nemala nevolnosti.

wewe8584
6. jún 2012

@pacica jeeeeeeeeeeej moja zlata....gratulujem, to je uplne nadherny obrazocek, naozaj.....kiez by som aj ja taky mala a aspon si uz aj uvedomovala, ze tiez je v brusku nieco a ze ej v poriadku. Dovolenka bola uplne uzasna, hneda som iba tak mierne 😀, natierala som sa najprv 50 faktorom - neopalilo, potom 25 - neopalilo, nakoniec 15 posledny den - troska opalilo 😀 😀 😀 a potom sme odchadzali do Malajzie od mora prec 😀 takze som dopadla asi tak, ze som hneda na urovni trojdnoveho opalovania na SVK 😀 a ako som vyssie pisala, scan som mala mat 2.6. ale to som tu nebola :( a nevedela som o tom ani, neviem kedy budem mat dalsi termin a to som podla vypoctov v 12+5tt ☹ .... a pohlavie este asi nebolo vidiet vsak? joj, ale sa tesim s tebou velmi......si ma teda predbehla zatial v tych tyzdnoch 😀

pacica
6. jún 2012

@wewe8584 hahahha no aby to nakoniec nebolo tak,ze tvoje mimco je omnoho vacsie ako si myslis a nakoniec nebudes v 12 tt ale v 13 ako ja 🙂 .hmm skoda,ze ten scan si nestihla.na tvojom mieste by som isla k sukromnemu,lebo je dolezite aby ti v tom tyzdni zistili kedy budes mat ten termin,potom sa bude urcovat tazko,tak radsej chod k niekomu.ja som den predtym ako som mala ist na scan,som sla na pohotovost,lebo som mala vecer taky slabo hnedy vytok a zlakla som sa nechcela som cakat 2 dni do scanu,tak sme volali na pohotovst a zobrala ma sice az rano na scan,ale bola som kludna ze je vsetko v poriadku.potom som sla hned na druhy den na ten oficialny co som bola objednana,takze som mala 2 scany po sebe 😀 a bola som aj u zubara.uz mas tu karticku NHS matternity?ak nie,tak si to vybav,aby si mohla absolvovat vysetrenia ako zubar.ja nastastie,som po 4 rokoch mala zdrave zuby 😀

pacica
6. jún 2012

@wewe8584 a to pohlavie este nebolo vidiet

sarifa
6. jún 2012

@katie555 Drzim palce 🙂 A co studujes?Aj ja sa neviem dockat kedy si nohy vylozim.My momentalne prerabame celu obyvacku od steny k podlahe a to malovanie ma uplne znicilo ...spat chodim dolamana ..Potom som sedela na shodoch a dneska ma zadok boli ze si ani sadnut nemozem hahah Dneska som bola v kine na What to expect when you are expecting ...videla si to?

katie555
6. jún 2012

@sarifa No uz po skuske, posledna Takze som uz BSc Hons...sa tesim ze uz mam konecne po tom, my teraz uz ku koncu dochadala motivacia aj sily. Studovala som na Manchester university - Uctovnictvo, management a pocitacovu techniku..
Teraz sa uz tesim na vylozenie si noh a tak. No my sa mame stahovat, dufajme ze to bude tak za 2 mesiace. Nastastie dom co kupujeme je novo vymalovany, dokonca maju aj nursery - hneda macikova takze to vyhovuje.

Okrem toho som dnes dostala plne vysledky z amnio a mala (to mi teraz potvrdili ze je 100% baba) ma len chromozomy ktore ma mat. Takze sa moc tesime 😉
Dokedy este planujes pracovat?

radusiq
6. jún 2012

@wewe8584 vitaj spat, urcite ste mali krasnu dovolenku a kopu zazitkov 🙂 k tomu scanu - zavolaj tam, uvidis co ti povedia, ten prvy robia az do 14tt vraj. Ak by ti ho nahodou zrusili uplne, chod sukromne - to sa da aj s kratkou notice, zaplatis ale nie je to nic horibilne a budes mat pokoj a kludne svedomie...

@pacica ahoj to pichanie mavam aj ja obcas, ked prudko vstanem alebo sa otocim, pytala som sa na to a vraj je to normalne aj ked obcas to dost boli

@lu2112 tak som rada ze to preslo a snad sa uz nevrati, len sa vazne snaz nevycerpavat. My sme sli zo scanu este na nakup, teraz sme dosli domov, ja uz dost hotova. Babatko je v poriadku, vsetko ako ma byt, okrem placenty - ta je stale nizko, takze v 34tt idem na dalsi scan. A potvrdila sa nam intuicia od zaciatku - bude to chlapec 😀 😀 😎 tak sa vytesujeme, kupila som prvu modru flasu a idem pozerat plienky 🙂 Akurat fotku nemame do zbierky, lebo sa drobec tak neskutocne hadzal, kopal vsetkymi smermi, otacal a tak ze nikdy nebol cely na obrazovke, consultant bol rad ze sa mu podarilo pomerat co trebalo, k niektorym veciam sa musel aj niekolkokrat vratit...

lu2112
6. jún 2012

@radusiq no super som rada takze mame pertaka k nasmu malemu 🙂 😀 No stou placentou sa to moze este zlepsit a ona sa posunie aj mne sa posunula teda aspon to tvrdia 😉. Tak ale aspon uvidis maleho este raz tak to je super 😅.
No mali je activni tak to je super nas vecinou sa skriva pri scane alebo spi a potom sa nahneva a otoci sa zadockom 🙂 A bol aj manzel?? A inak prisli mi plienocky tak sa znich vytesujem takze 8 dalsich do zbierky tak v piatok ich zoberem ukazat

lu2112
6. jún 2012

@wewe8584 nerob si stoho nic zavolaj si tam a daju ti novy termin ja som bola na mojom az 14tt skoro 15tt a v pohode len tam poved ze si oznamila mw ze si mimo a oni ta zle objednali 😉 drzim palceky

pacica
6. jún 2012

@radusiq by ma zaujimalo,ze co to zapricinuje

radusiq
7. jún 2012

@lu2112 dobre ranko, ako sa dnes mate?

vcera bol aj manzel, si nahlasoval dovolenku dlllho dopredu kvoli tomu 😀 zober urcite, ja sa pokusim to stihnut, lebo dalsi tyzden zas nepojdem - mi ide kolegyna na dovolenku takze budem koncit o 8mej, to nestiham ani keby som lietala 🙂
dnes asi oznamim v praci ze na olympiadu nech so mnou nerataju...uff

wewe8584
7. jún 2012

@pacica Tak mas dvojnasobnu istotu ked si mala 2x scan 😉, tesim sa velmi. Ked som bola na booking appointment a dala mi Blue Maternity notes tak mi dala aj obalku so ziadostou na nejaku karticku, aby som mala lieky zdarma...dnes som to bola poslat - to tu karticku si myslela? Mne zatial o zubarovi nic nevravela, ale nerada by som isla tu, mam svoju skvelu zubarku na SVK ... tychto zubarov sa tu bojim, asi by mi vsetko vytrhali 😀 😀

wewe8584
7. jún 2012

@radusiq
@lu2112 No, tak dievcata, volali sme do nemocnice a vysvetlovali, ze sa pomylili, ze som tu nebola a ze potrebujem iny termin - tak cely cas tvrdili, ze maju vsetko plne a musia najst novy termin a ze zavolaju, nevolali doteraz. Tak som volala este mojej mw, som jej povedala vsetko a dnes mi volali z jej centra, ze tam mam ist v sobotu, tak pravdepodobne to ona vybavila. Takze prvy scan v sobotu ...drzte prsty, aby bolo vsetko v poriadku, mam obavy uz teraz. A co sa tyka pitia vody, nic mi nenapisali ani nehovorili..tak neviem teraz..mam pit naozaj?

anglicko79
7. jún 2012

😉 ahojte dnes! Po case sa ozyvam a chcem sa spytat buducich mamiciek ci niekde v ramci nakupovania vybavicky nenatrafili na taky super baby-grow co ma na konci elasticku gumu ako taky vak a je to na spanie a musi to byt super na prebalovanie vecer......Ja som to niekde videla ale neviem kde...tak by som to vyuzila....Maly sa vzdy vecer najviac zobudi s prebalovania odopinania cvokou atd....Ak nahodou na to natrafite dajte vediet......
Dakujem! Uzite si hlavne spanok!!!!!

lu2112
7. jún 2012

@radusiq No vcera sme mali navstevu kedze som mala norodky tak dosli zagratulovat. nic velke lebo ja narodky neoslavujem. 😀. Ale bola som taka unavena a to odysli o 21;00 ale naozaj som nevladala ale tak som sa potesila z plienok dala som novy album tak kukni tam a donesem ich v piatok nech sa mozes aj ty pozriet ale este cakam na dvoje tie flip tak som zvedava ze kedy dojdu 😉 Inak chcem sa spitat nasla som tuto stranku a su tam zaujimave plienky aj cenovo hlavne ked objednas ich viacej nechcela by si sa pridat mne sa lubia tie http://www.littlelambnappies.com/nappies/osfa-s... lebo ked objedna 10ks tak vidu 6.50 co na kapsove su uplne ze super ceny, pozerala som aj hodnotenia dostali dost vysoke. Maju aj kapsove bambusove tie su trochu drahsie a su 3 velkostne ja som zvazovala mozno tu jednotku a tiez vecsie mnozstvo vide velmi prijatelne. Skus sa pozriet a daj mi vediet lebo urcite by som niake zobrala.

lu2112
7. jún 2012

@wewe8584 No ja som mala na tom papieri z nemocnice ze treba pit tak som aj pila ale dosli sme do nemocnice a ja som isla hned na WC som uz nevidrzala a na scane bolo vsetko vidiet tak neviem a ani nikto sa ma na to nepital ci som dostatocne pila ci nieco take 😉 Drzim palce na sobotu uvidis vsetko bude dobre 😀

monkka21
7. jún 2012

@wewe8584 ja so mala na papieru napisane ze tiez ma pit pred scanom,ale ked som tam prisla tam mi uz hrozne trebalo ist na wc,potom som sa este trochu napila ale hned ma volali 😝 a nic nehovorila ze zle vidi babo.ale pri prvej dcerke ked som bola na scan v 20tt tak som musela ist este viac pit lebo zle videla.kym mi ale spravila scan tak som sa tam skoro pocurala 😖 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre