Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
15. jún 2012

@lu2112 drzim palce nech to dobre dopadne 🙂 no hej mm si zvyka pri mne, uz sa ma pyta obcas ze "No, milacik, co sa mi paci?"
Inak na dnes uz rezignujem, pokial nebudu traktory padat dnes uz ani prstom nepohnem 🙂 Akurat som si uvedomila ze dnes koncim posledna a v pondelok zacinam prva 😖 takze vsetko co necham ma pocka. Ale nevadi, uz si zasluzim vikend 🙂

lu2112
15. jún 2012

@radusiq spravne rozhodnutie treba odychovat 😀 ja uz tiez mam nohy hore a vytesujem sa s plienok 😉

lu2112
16. jún 2012

@radusiq Dobre ranko pekny vykend prajem a uzite si oxford a potom napis dojmi z kocika som zvedava co na neho poviete obaja 😀

radusiq
16. jún 2012

@lu2112 ahoj no kocik je skvely, u mna vyhral na celej ciare, drahemu sa velmi nepacia hladke kolesa bez dezenu, a ze je dost mohutna konstrukcia, ale to uz vymyslal. Akurat ze biely budu mat na sklade az v polke augusta...pozreli sme aj ine kociky, tie Emmaljunga su strasne mohutne, nevosli by nam do vytahu, a inak sa nam nic nepacilo...
Inal som sa registrovala kedysi vo Phillips Avent klube, a oni mi poslali ako darcek flasu 🙂 mile, tak som sa potesila..

andie25
17. jún 2012

@radusiq A mali tam aj náhodou Jane mumm rebel? Mne sa celkom pozdáva lebo je lahunky a dobre skladovatelny. My sa tam tiez chystame pozriet ale az v lete. Maju tam veľa na vyber?

lu2112
17. jún 2012

@radusiq Jeej no super tak som rada ze sa vam pacilo podla mna nic lepsie sme nenasli ja sa uz na kocik tesim ale az v auguste u mna vyhrala cierna asi uz na sto percent aj ked je to nie velmi pozitivna farba ale s tych moznosti je to asi to najlepsie lebo bielu budes mat ty 🙂. 😀. No ja dnes volno tak idem si uzivat odychu a chceme zacat balit tak uvidime ci sa do toho dokopem 😝

lu2112
17. jún 2012

@andie25 velky vyber no maju tam vyber a hlavne inych znaciek ako tych klasickych takze je to dobry obchod oplati sa tam ist 😀

cimage
17. jún 2012

Caute, tak kociky uz mate asi vybrane. Bude to sranda ked pojdete spolu kocikovat, bielo-cierne 🙂 . My ideme v stredu do Londyna, tak by ste mohli poradit nejake dobre miesta na pozeranie,kam mozeme aj so psom. Tie klasicke atrakcie nas nelakaju,to sme videli uz pred tym. Nasla som jednu Gambrinus CZ-SK restiku, skusali ste? Dala by som si svieckovu,mnaaam.

cimage
17. jún 2012

Happy Father ´s day ockom a aj buducim ockom 🙂

lillah
17. jún 2012

@cimage Ten Gambrinus je celkom ok, obsluha by sa trosku mohla zlepsit. Cakate mile privitanie ale narazite na obsluhu, ktorej akoby ste tam vadili. Raz za cas tam chodime na veceru...... vacsinou si ale Svk jedla varime doma 😉

radusiq
17. jún 2012

@andie25 hodis mi link? neviem ktory to je a google tiez nespolupracuje...naisto tam mali Jane Muum Earth - pozerali sme nanho, ale Mutsy sa nam pacil viac a tan Jane bol aj o dost drahsi. Vyber by som povedala ze porovnatelny ako v hociktorom vacsom Mamas & Papas alebo Mothercare, akurat ze maju aj znacky ktore inde tazsie zozenies - tie Emmaljunga ani Mutsy som inde nevidela. Cisto kvoli browsingu si myslim ze sa neoplati chodit z Londyna, skor pozriet na nete co hladas a ist ak vies ze to tam maju...

@lu2112 ahoj ahoj, krasny vikend prajem 🙂 dobre tak aspon naisto budeme mat rozlisne 😀 mne sa inak ten hnedy celkom lubil, ale biela aj tak vyhrava na celej ciare. Chcem mrknut na nete ci ho niekde nemaju v bielej, a rovno ho objednat ked tak, bojim sa cakat na tych par kusov co maju objednanych na august 😒 Inak som pozerala ceny autosedaciek - aj na Cabriofix aj na Pebble tam maju riadne premrstene ceny, cca o £30-£50 viac ako inde. Nam sa zapacila ta Pebble, vzor Confetti 🙂 Davaj pozor pri baleni, nie ze sa zabudnes a budes tazke dvihat!

@cimage kde je ta restika? Bola som v jednej na Willesdene, tam varia celkom dobre aj fajne porcie, a potom je jedna na West Hampsted, ta je vacsia, varia tak prezitelne a porcie su dost male ale ok, da sa. Obe su skor krcmy ako restiky, ale v tej na West Hampsted sa da sediet aj vonku. Neviem ci ste boli v Hampsted Heath - velky lesopark, je na kopci takze z hora krasne vidno cely Londyn, a je pomerne nedaleko od tej restiky...ja mam vseobecne velmi rada Londynske parky - Richmond, Bushy Park, Greenwich...pripadne London Zoo a Regent's Park...dufam ze budete mat pekny vylet 🙂

kaciatko215
17. jún 2012

ahojte babulky hlasim sa v rozpadnutom stave 🙂
Tomasko sa narodil 13.6 o 13.52 s mierami 2825g ale dlzku neviem bo vsak tu v UK nemeraju tak dnes sme ho odmerali tak zhruba 50cm ma krpcek.Opisem vam moj zazitok z porodu
12.6 po veceri mi zacali kontrakcie kazdych 20 min najskor som si myslela ze to su poslickovia vsak sa mi to stalo uz aj predtym ale kontrakcie prichadzali v 10min intervaloch tak som si isla dat sprchu trosku sa kontrakcie zmiernili ale akonahle som si lahla do postele tak to uz som vedela ze sa to zacina bo to bolo fakt ze pravidelne tak o 2 rano som si isla dat sprchu no a to som uz myslela ze sa budem skriabat po kachlickach.Hned som volala do nemocky ze mam kontrakcie kazde 2-3 minuty tak midwife mi kazala si zobrat paracetamol dat si vanu / tak jej hovorim ze mame len sprchovaci kut a ze som bola v sprche skoro 20 min/ tak ze ok a ze ci sa malinky hybe a ja ze ano.Tak ze mam zavolat znova za hodku.Po hodke a pol predychavania som im zavolala ze sa mi maly nehybe tak ze mame hned prist takze sme isli o 4 do nemocky.V aute ma chytili kontrakcie a to bolo pre mna utrpenie sediet najlepsie mi bolo ked som mohla stat a pohybovat sa zboka na bok ale vydrzala som.Prijati sme boli o 4.15 hned na monitor a hned som si pytala EPI no kym prisla anesteziologicka tak to bolo 7 takze mi ostaval gas&air z ktoreho som im tam skoro odpadla pretoze mi znizil tlak.Zatka mi odisla hned ako som bola prijata a potom ma vysetrili a zistili ze som otvorena uz na 5 cm. EPI mi pichli o 7.15 tak to bola ulava a potom uz som bola vysmiata sice som im tam znova skoro odpadla tlak 80/50 hned infuzka ale na porod mam krasnu spomienku emoticon maleho som vytlacila na 4 kontrakciu midwife mi dovolila sa dotknut hlavicky ked uz bola skoro vonku a potom sa ma opytala ze ci si chcem maleho vytiahnut sama tak ja som na nu kukala ako puk ze ci to mozem a ona ze samozrejme.Tak ked som porodila hlavicku a pliecka tak som si ho potom hned vytiahla na brusko uzasny pocit na to nezabudnem do konca zivota.Ziaden nastrih sa nekonal a mam 1 stich zvonka a 1 zvnutra.Pocas kontrakcii sa malinky vykakal do plodovej vody tak preto sme ostali v nemocke 18 hodin bo chceli si byt iste ze nebude mat malinky ziadne problemy s dychanim atd tak ho kontrolovali kazde 2 hodky / dychanie,teplotu a tep / a nakoniec bol par hodin po porode podchladeny tak bol na vyhrevnom lozku do dalsieho rana.S kojenim to zatial ide len pravy prsnik mi odmietal ale potom mi sestricka ukazala techniku kojenia takze uz nam to ide sice mliecko sa nam rozbieha pomalicky a dnes som dala aj umele mliecko bo bol hladny a dnes nas bola skontrolovat midwife a povedala ze mliecko sa mi krasne zacina tvorit pozerala sa ako kojim a ze prsia sa mi pekne zacinaju nalievat a malinky si pyta presne kazde 3 hodky je ako hodinky nastaveny.Do dnesneho rana sa cistil a dost mal kakanicku ale total ciernozelenu a lepkavu ze som ho musela umyvat zakazdym a dnes poobede uz mal taku pekno zeleno zltu tak som happy.Bradavky ma bolia neskutocne som vcera chodila po byte naholo co som ich vetrala ale dnes som si dala po poradeni od midwife take tie vetracie muslicky a uz je to omnoho lepsie a davam si cisty lanolin na bradavky tak dufam,ze sa bradavky spamataju emoticon no idem malinky bude za chvilocku papat
Opatrujte sa maminky cakatelky 🙂

radusiq
17. jún 2012

@kaciatko215 jeeej ahoj tak gratulujem velmi, Tomaska mate naaaaadherneho 🙂 nech sa mu dari na svete, a hlavne vela zdravicka celej rodinke 🙂

V tvojom podani ten porod znie ako pekny zazitok, super ze si to zvladla a ze mas dobru spomienku 🙂 inak hned na dalsi den ste potom isli domov (po tom vyhrevnom lozku myslim)? a to ze sa prestane hybat znamena ze je ready ist von, ci ze nieco nie je v poriadku?

lu2112
17. jún 2012

@cimage Ahoj no urcite doporucujem zoo ak bude pekne ja to tam zboznujem 😀 ako sa dari malemu dufam ze vsetko v poriadku a co idete vibavovat pas?? a kedy sa chystate?
@radusiq No nakoniec z balenia nic nebolo isli sme sa pozriet na domcek a presli sme sa tam popri jazerach a teraz som doma a som unavena tak odychujem 😀 takze balenie sa odklada o tyzden 😒

lu2112
17. jún 2012

@kaciatko215 jeej gratulujem mali je rozkosni a dakujem za informacie z tvojho porodu dufam ze ten nas pojde podobne lahko opatrujte sa a hlavne drzim palceky nech sa ti mliecko rozbehne a mali nech je zdravucky. 😅

andie25
17. jún 2012

@radusiq http://www.whwatts.co.uk/out-about-105/2-in-1-p...
Tento myslim, ale aj s vanickou, tuším okolo 500 £ stoji. Že vraj je lahunky a všetko je ba jednoduchý klik system, žiadne nasadky. A zmestí sa aj do malého auta. Maju aj videoprezdntaciu kočíkov na kocikovo.sk. Som si tam pozrela aj Mutsy, ale zatial sa mi tento páči najviac, no naživo chcem oskusat tiez 🙂

andie25
17. jún 2012

@cimage ahoj, ináč fajne varia aj v maďarskej restike na Golders Green, vola sa to White Swan a da sa sedieť aj vonku. Porcie sú veľké a jedlo je chutné. Je to blízko Hampsted takisto a neďaleko je aj veľký park Golders Hill Park kde je aj taka menšia ZOO a v nej sú aj srnky🙂

radusiq
17. jún 2012

@andie25 jej ten je pekny, ale nevsimla som si ho tam...

@lu2112 ved este mate cas chvilku, a dnes bolo fakt krasne na prechadzku 🙂 my sme boli zas v Purley Way, dokupit par drobnosti na dovolenku a mrknut kociky este raz v Mamas & Papas a v Babies R Us nech ma drahy na porovnanie 🙂

lu2112
17. jún 2012

@radusiq no ved aj ja hovorim mame este cas a dnes bolo pekne. My sme tiez boli ale vcera a kupila som niake veci do zoznamu pre male 😀 . A co drahy je spokojny z vyberom ci stale este nieje spokojny ?? 😀

lu2112
18. jún 2012

@radusiq dobre ranko prajem
Takja dnes volno a nasli sme podnajomnikov ako nahradu za nas takze sa velmi tesim lebo tym padom sa odstahujeme a este nam vratia za najom co je super aspon nieco 😀 Su to nasi znami tak aj nabytok im predame takze nic nemusime vlacit okrem sedacky vsetko ostatne tu ostane dohodli sme sa ze 350 za vsetko je to nabytok co ma 5 rokov niektore kusi tak si myslim ze este dobre sme na tom. A ty ako?? uz sa ti to krati do dovolenky 😀. Ja som dnes trocha stresovala lebo som maleho necitila celu noc a ani rano co u nas nieje zvykom ale potom som ho prebrala tak mi to vratil 😀

lu2112
18. jún 2012

@andie25 pekny kocik nam sa tiez lubil ale vyhral nakoniec Mutsy hlavne u manzela. Tento maju v Kiddikare maju ho tam aj vystaveny tak neviem ako to mate daleko my sme to spojili z dvoj dennym vuletom 🙂

radusiq
18. jún 2012

@lu2112 dobre ranko prajem 🙂 konecne rano v praci v normalnom case, hned sa citim lepsie...
drahy je spokojny, poskusal par dalsich kocikov a tiez Mutsy vyhral jednoznacne.
To ste mali stastie s tymi podnajomnikmi, dobre vam to vyslo 🙂 aj nabytok - vzhladom na to ze budete mat vsetko zariadene tak by ste s tym mali akurat ostaru...do dovolenky uz odratavam, v duchu balim 🙂 este musim s drahym kupit slnecne okuliare, ja potrebujem este aspon jedny plavky co obleciem a do wholefood marketu nejaky opalovak, a mozme vyrazit 😀 prisli nam letenky, mame 30kg batoziny kazdy, tak drahy sa uz desi ze ma nedostane z bazaru 🙂
Tak aspon si sa vyspala ked dal pokoj cez noc, nas mal dnes diskoteku do rana a vo vlaku pokracoval. Vcera sa hybal tak akoby som mala narodene babo zakryte dekou, brucho mi cele skakalo 😀

lu2112
18. jún 2012

@radusiq to som tiez rada ze nam to tak pekne vyslo ale nas landlord je trochu divna mlada slecna takze este uvidime co sa snej vykluje 😀
Ti verim ze uz sa tesis na dovolenku mi sme sa rozhodli ze v juli pojdeme na vykend niekam este pred tym nez sa male narodi a nebudeme mat cas na nic 🙂 tak akurat hladam ze kam by sme isli ale mozno to vyriesim cez robotu a pojdeme do niektoreho nasho hotela aspon to nebude tolko stat 😅.
Vidim ze vas mali sa prebral tiez ja ale vzdy si hovorim ze keby tolko nekopala ked nekope tak stresujem ze zase co je snim no co uz som mama bojim sa uz onho mali drobcek 😉

radusiq
18. jún 2012

@lu2112 no tak snad moze byt len rada ze ma o starot menej so zhananim novych najomnikov nie? mate to sukromne ci cez agenturu?

a mate nejake napady kam by ste isli? dobry napad urcite, oddychu nikdy nie je dost a ako hovoris, moze to byt na dlhu dobu posledny vylet 🙂 Inak zacina ma palit zaha, dufam ze to nebude take zle ako u teba...

lu2112
18. jún 2012

@radusiq mame to cez agenturu z casti prvy rok bol cez agenturu potom cez private ale ona je divna takze ja som rada ze sa jej konecne zbavime 😠 . NO rozmyslala som niekam pekne k moru mame hotel v Cardiff tak mozno tam je tam pekne zajtra zistim ci nam daju zamestanecku zlavu 😀 .
Dufam ze ti zaha prestane nic dobre to nieje ale mne tvoja rada ze jest viac citronov niako pomohla takze ja kazde rano teraz vypijem citronovu stavu a potom na obed a odvtedy namame problem ak nahodou zabudnem tak jogurtove mileko alebo milkshake to su moje rady 😝.
ale dufam ze ta to nechyta tak ako mna

wewe8584
18. jún 2012

@akwee Ahoj akwee aj vsetky baby ... takze mame za sebou nuchal scan. Vsetko vyzera byt v poriadku, aspon tak to hovorila mw a aj podla vysledkov sudim. Maly drobcek ma takmer 6 cm 🙂. Vy vsetky ste uz velkostne niekde inde, ale my sa z toho tak vytesujeme 🙂. Sme teda v 12+3tt. Najblizsie mam anomaly scan az v auguste. Dnes som bola este u GP na krvne testy k tomu ultrazvuku a uvidime, pockame na vysledky. Bola som dost prekvapena, ze od niekoho pytaju poplatok za fotecku a od niekoho nie...ked sme sedeli v nemocnici, tak vysiel jeden par a ten platil 10 libier. Od nas mw nic nepytala. Od coho to zavisi? Od mw? Od toho ako je male vidiet? Nase bolo tak divne pokrutene...hlavicku malo zohnutu pomaly az k brusku 😀, takze z dating scan mame krajsiu fotku ako teraz. Inak je skvele vsetky vas tu citat, clovek sa vela priuci a hlavne, uz mam taky dlhy zoznam znaciek kocikov a plienociek a podobnych veci. Tak vam dakujem velmi pekne...i ked sa nezapajam velmi do debaty, ale vsetko si poctivo okukavam a opisujem 🙂 Spehujem 😀 😀 😀 priznavam sa. A ano akwee, vvystudovala som prirodne vedy a na SVK som ucila. 🙂 Prajem vam vsetkym krasne tehulkovanie a pekny den. 🙂

cimage
18. jún 2012

@wewe8584 ahoj, gratulujem k prvemu scanu :D. My sme za fotky z prveho scanu neplatili, az potom v 20tt sme platili tusim 5libier za 2fotky. Krasny den

wewe8584
18. jún 2012

@cimage 🙂 Dakujeeem 🙂 no nam dala 4 fotky az 😀 a co viem, tak sa tu u nas normalne plati 10 libier, tak som to mala aj v pozvanke na scan napisane...Cuduj sa svete, my sme to mali zdarma 🙂

wewe8584
18. jún 2012

@pacica a ty kde si sa vytratila? uz si nam dlho nic nenapisala, nevieme ako sa mas 🙂

pacica
18. jún 2012

@wewe8584 hehehe prepac,vacsinou chodim do decembroviek a zabudam na tuto temu.ako sa mam?co ja viem,akoze dobre,ale zrovna vcera som nieco zle zjedla a tak ma bolelo cele brucho ze dovidenia ☹ som sa bala ci to neohrozi babatko,lebo som aj plyny mala take neprijemne pachnuce a rano som mala hnacku.rozmyslala som z coho to mohlo byt,lebo som jedla na vecer pizzu a predtym taky dezert so salkom,tak to kludne aj to mohlo byt.ale zatial v pohode a co ty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre