Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
13. aug 2012

@monkka21 dobru noc prajem .... ale aj v tomto otrasnom dni vecera stala za to ... nechavam sa inspirovat a zajtra budem tvorit...

sarifa
13. aug 2012

@slivka233 no ja mam o program postarane cely tyzden co ti poviem ...Akoze jeden den mi stacil uz nemam ziadne kusky spod rukava neviem co budeme robit zajtra 😕
Moja aj ja som mala take stavy ze som myslela ze mojho kopnem do zatku este aj tu drzost mal sa namna ocapit.Ale sa potom ospravedlnil.Tiez mi nepomaha k tej mojej nalade 😒 Ale ja to mama dobre ved on spi stale na zemi 🙂
A naco musis ist do mesta? Ja som konecne dostala ten Boots kupon tak zajtra ide tam moj ide dufam ze donesie aj tu tazku(posli niekam chlapa) Ja ti poviem ze ja mam neustale tvrde brucho a dneska navecer ma zacalo na kusku normalne boliet ako keby sa mi trhalo .Uz sa apsolutne ani viacej natiahnut neda.Tie zili na bruchu ma tiez bolia ved sa ja asi zblaznim ved co je take tvrde.Ja neviem ani ake to je mat makke brucho :(
Hej aj na mna sa kazdy zabaval zo stavkami ale asi vsetci prehrali lebo nik si nemyslel ze pojdem overdue :D
Moja idem spat lebo som dneska na nic a zajtra ma tu ocakavaj zase 🙂
A neznervoznuj sa s nikym ..mysli nato ze zabudnes na vsetko ked bude drobcek doma ..nebude cas sa znervoznovat nad ludmi 🙂
papa

sarifa
13. aug 2012

@monkka21 kdezeee silvika bude po a ja tu stale este budem 🙂

lu2112
14. aug 2012

Dobre ranko tehulky tak ja opat v praci dnes ma caka velmi narocny den idem sa zbavit mojej asistentky takze bude sranda 😒. Ale je to jedna sposlednych dolezitych veci co treba vyriesit pred materskou.
Dufam ze sa vsetky mate dobre a dobre ste sa vyspinkali pekny den dufam ze nebude tak teplo uz 😅

katie555
14. aug 2012

@slivka233 ahoj moja...tak ja celkom ok...drahy ma zobudil (zase nevedel najst nieco pred odchodom do prace, uz ani neviem co bo kazde rano je to nieco ine), potom sa mala roztancovala v brusku tak som uz nezaspala..Takze 8hodin, sedim s kavou v home office a bludim po nete...Plus navyse nic moc na plane dnes. a ty ako? ved pockaj svokra prisla asi male vyprovokovat aby sa narodilo cim skor - aby si ho este uzila predtym nez pojde naspat 😀
@sarifa este stale si tu? kedy ides teraz k mw?

monkka21
14. aug 2012

@sarifa ty budes tehotna asi ako slon 😀

sarifa
14. aug 2012

@katie555 ano este stale 😒 k MW idem 16teho uz sa idem doma zblaznit nemam co robit :(

sarifa
14. aug 2012

@monkka21 no zo mna uz je dobry slon 🙂

radusiq
14. aug 2012

dobre ranko bruska, vidim ze tu uz zivo 🙂 ja sa dnes chystam poctivo lezat s miernym pratanim...teraz peciem zemlicky na ranajky, mozno dnes aj kolac bude 😉

@lu2112 uz len 4 dni...vlastne 3 a 1/2, to uz das 🙂 nechali asistentku na teba ked si v piatok nebola? som myslela ze uz mas klud...

monkka21
14. aug 2012

@sarifa no len ci aj tak dlho tehotna nebudes 😀

katie555
14. aug 2012

@sarifa vtedy aj ja idem...ja sa tiez nejako neviem dostat do nicoho posledne dva dni..som znudena, dom je upratany, vecera sa vari az neskor (idem robit zivansku ) a nejako nic ma nebavi ...awww.. citam kraviny na internete - ake otrasne porody su na slovensku ☹ ma porazi ked budem uz na materskej 😀

lu2112
14. aug 2012

@radusiq dobre ranko nie nechali to na mna toto za mna nikto nemoze bohuzial spravit aby to bolo podla spravnosti a nemohla nas za nic zazalovat 😉. Tak ale nevadi niako to zvladnem ale hned ako jej to oznamime tak ja idem prec na par hodin kym sa zbali a odide a potom sa musim vratit a oznamit to vsetkym officialne co uz bude easy 😀

lu2112
14. aug 2012

@sarifa dobre ranko a ty este tu? som uz dufala ze to na teba pride uz aj olimpiada skoncila no malemu sa niako velmi nechce 😒. Dufam ze sa sam vypita von ma este 3 dni kym pojdes k MW a potom by ta mali poslat uz do nemocnice Tak drzim palce nech sa to uz rozbehne

@katie555 stou zivanskou si mi narobila chute hned z rana 😝 az mi sliny tecu ked si spomeniem

katie555
14. aug 2012

@lu2112 hehe to je najoblubenejsie slovenske jedlo mojeho draheho...uz sa pytal ze kedy planujem robit ...xixi a to mu nevadi aj 2 dni jest. Uz s nou nakazil polku roboty, takze uz aj anglicke domacnosti robia zivansku....xixi 😀

lu2112
14. aug 2012

@katie555 No aj moj drahy to ma rad ale teraz je prec na tyzden a ja sama tolko neziem a ani varit sa mi nechce pre seba len 😒 . ale mozno cez tyzden spravym normalne som chut na to dostala 😝 😝

lu2112
14. aug 2012

@radusiq Ahoj Moja otazocka na teba kolko krat sa chystas preprat plienky pred tym nez ich zacnes pouzivat viem ze sa doporucuje aspon 3 krat kvoli savosti ale neviem. 😅
A buduci tyzden dufam ze nam pocasie dopraje dame kavu dufam musime zase pokecat 😀 dnes mi ma doist sedacka a par dalsich veci tak sa uz neviem dockat 😀

katie555
14. aug 2012

@lu2112 to vam vsetci manzelia robia na tyzndnovky??? a to ako budete mat ked pride porod? ja totiz mavam nocne mory ze mi praskne voda a drahy nestihne prist z prace - a to ma autom 45 minut do prace 😀 ...asi zbytocna panika...dva typy nocnych mor mavam jedna je toto a druha ze nebudem mat dost mlieka a mala bude stale jacat ... 😢

sarifa
14. aug 2012

@katie555 no u nas cely den len televizor zapaty a pocitac je rozpaleny .Tiez nic nieje co robit okrem rychleho upratovania,ale teda nic ine nerobim len upratujem haha.Ja uz som od jula doma a mi to nan nervy ide uz 🙂
A neboj ked ti praskne voda babo nevypadne tak rychlo 🙂 to si este pozes pockat dost hodiiiin kym sa nieco zacne 🙂

radusiq
14. aug 2012

@lu2112 boze ja som tapa, rano som ti odpisala, sadla k telke a pustila sa do pletenia ciapocky. Teraz som doplietla, sadnem ku compu a pozeram - sprava napisana ale neodoslana 😀 😀 😀 nevadi...ja len ze snad ked sa tolko stazovala na tazku robotu to bude easy a nebude robit problemy...

plienocky - vies co chystam sa prat len raz, inserty mozno 2x, nechcem aby boli zbytocne sprate este nez sa zacnu pouzivat - savost sa po par pouzitiach postupne upravi, nemyslim si ze to moze robit az taky rozdiel. Pri insertoch mi to tak nevadi kedze tie nevidno, ale tak plienocky...
jasne musime oslavit tvoju matersku vydretu a vytuzenu 😀 ak nevyjde pocasie mozme byt u nas...

@katie555 45 minut je podla mna uuuplne ok, co pisali baby tak plus minus 45 minut trva len samotne tlacenie...moj manzelik to ma hodinu a pol az dve domov z prace, a pri porode ma byt moja segra a kamoska - segra cca hodinu odo mna a kamoska vyse dvoch hodin ak bude v praci. Vsetci su dohodnuti s managermi ze zavolam a letia, a chystaju sa teda stihnut 😀

lu2112
14. aug 2012

😀 @katie555 No moj manzel je IT pre hotely takze ked sa otvara niaky hotel musi tam ist na tyzden alebo dva zavisi od projectu ktory robi niekedy je to kusok od domu a niekedy az Skocku alebo Irsku takze si velmi nevyberem ale toto je jeho posledny project pred porodom co musel ist od nas prec. Potom az po porode ked uz budem v phode. Ono ma to aj vyhody aj nevyhody ale ked uz budem na materskej mozem chodit snim no asi nie za kazdym ale ked pojde na pekne miesto hned sa mu tam nasackujeme cela rodinka 😀
No ja mam nocne mori ze to na mna pride a nic nebudem mat nachystane a druha je ze neviem naist maleho nikde len ho pocujem plakat takze sa vzdy vydesim a hned si chytam brucho ci je tam ale mali v noci spi ako poleno kedze cez den je taky aktivny takze nemam sancu ho ani zobudit 😀

sarifa
14. aug 2012

@lu2112dakujem . no toho 16teho idem k MW na sweep ale do nemocnice ma nechce poslat.Tak to viem ze uz na buduci tyzden by ma mala poslat ale to akurat vtedy ked ma moja mama prist tak stoho som moc nadsena neni.Uz mi ide brucho roztrhat ved to babo ma uz taku silu 😒

lu2112
14. aug 2012

@radusiq to su tie hormony v tehotenstve 😀 No tiez som rozmyslal tak ze plienky raz a inserti dvakrat ved ked bude take male hadam nebude tolko cikat 😀.
No super tak sa uz tesim cez vykend dohodneme den nech sa nachystam a pozrem ti aj tie knizky co som nastudovala 😀 ak sa mi ich podari naist. Inak dosla mi uz zasielka z kiddicare tak sa uz neviem dockat ked domov dojdem nech to pozrem a budem sa vytesovat 😅.

@katie555 Inak 45 minut je akurat to zvladne lavou zadnou aj keby bol rychli priebeh porodu bude to trvat min 3-4 hodin kym bude mali vonku takze to bude mat cas dobehnut .
Ja sa vzdy bojim aby niaka zapcha nebola na M25 lebo to potom moze moj manzel doist az po porode a to budem na to sama tak to nech neskusaju 😠

lu2112
14. aug 2012

@sarifa no ti verim ze uz to nieje pohodlne ani pre teba a ani pre male len ten tvoj tvrdohlavec niako nechce von. Nezavidim urcite to uz dlho nebude trvat mysli pozityvne a musis mu dohovarat snad sa umudri a prekvapi ta 😅.
A co dnes ako zvladas tynedzerku?

katie555
14. aug 2012

@lu2112 tak to nie je az tak najhorsie ...ja viem ze podkedy mi praskne voda aj tak hned nepojdeme do nemocnice...xixi to len ja mam z toho traumu...
ktory angel care mkovement and sound monitor si kupila? bo ja som akurat sa dotoho dostala a rozmyslam ze jeden z nich - aj ked monitory chce kupit draheho brat, tak som akurat mojemu pisala ze si doplatime a chcem aj z podlozkou...Zatial sa mi najviac pozdava AC401 za 75 bud v tescu alebo na amazone. Nove na ebay su okolo 65, co nie je az taka zla cena proti sound monitorom....

sarifa
14. aug 2012

@lu2112 no budem musiet len dohovarat nic ine mi neostava 🙂 A tak dneska neviem co budeme robit nejako ma nic nenapada a to mam snou cely tyzden pomoooc.Tak ideme do tesca na nakup tak to hadam zaberie ten nejaky cas.Ja vzdy spim do 11 tej tak potom ten cas ide rychlejsie 🙂 Asi sa budeme zase nejake hry hrat ale ked mam byt uprimna tak ma uz nebavia haha nikdy som nebola na tieto spolocenske hry,Asi skor si zahrame nintendo wii .to ma aj trochu rozhybe a mozno aj toho tvrdohlavca mojho 🙂
A ty ako dnes? Vsetko v poriadku?

katie555
14. aug 2012

@radusiq ja pri porode len draheho ale mozem sa jedej kamosky spytat ci chce prist ale nejako mi je to jedno..Kym tam bude on tak si myslim ze to je najdolezitejsie ...
Som akurat kukala tu na MK ze co do vybavicky a mam pocit ze na svk mamicky rozpravaju o uplne inych veciach nez my...ja polovicku veci co oni tam tocili ani nepoznam....plus velkosti 54-68 mi absolutne nic nehovori...Mam pocit ze tu v uk je to take volnejsie a kludnejsie ... 😵

katie555
14. aug 2012

@sarifa hehe ja tiez len pc od rana, som behla do obchodu kupit par kusov zeleniny a ovocia, 2 kila bananov, bo odkedy zjem 3 banany denne som nemala krce. Teraz neviem ci je to zhoda okolnosti alebo to naozaj zabera. A zase upratane je, kamosky vsetky robia tak len sedim a bludim po nete ...von sa mi moc nechce, to sa normalne tesim zajtra do prace, aspon spolocnost je tam.... 🙂

radusiq
14. aug 2012

@sarifa juuj moja trpitelka, ved toto uz je sialenstvo co tvoj drobec predvadza...snad uz to nebude dlho teda 😨 co keby ste s teenagerkou skusili nieco upiect? nieco kde sa moze dlho babrat s vykrajovanim alebo davkovanim do kosickov...stale viac drzim palce aby sa to uz pohlo 😉

@katie555 tiez mam ten pocit ze tam je prilis vela stresu - aj ohladom porodu, prehliadok, vybavicky, vsetkeho...a to tie baby maju vacsinou rodinu pri sebe...hmm uk pristup sa mi paci urcite viac 🙂 Niekde aj na uk veciach najdes to cislovanie 54-68, ale nie na vsetkom...ja idem tak nejak odhadom, ved raz mu to bude dobre 😅 a ked si nemozem pomoct ze cim mensie tym zlatsie 😀
moj drahy pri porode nebude, aspon teda urcite nie pri tej zaverecnej tlaciacej casti 🙂 segra s kamoskou sa sami spytali ci by mohli, velmi chceli (kamoska bude krstna) tak co by som tam sama tlacila ked nemusim...

@lu2112 knizky neries zbytocne prilis, neze sa budes premahat a hrabat v krabiciach v garazi kvoli nim! staci uplne ked ich najdes pri vybalovani potom 🙂 do oktobra casu dost

sarifa
14. aug 2012

@katie555 no len si daj pozor na tie babany 🙂 Lebo ja ked som jedla aspon jeden banan denne tak mi bolo veru tazko na vecku 🙂 Dufam ze este tesco dnes zvladnem .🙂 No ty este pracujes ja uz som mala byt davno zamestnana inymi vecami 🙂

lu2112
14. aug 2012

@katie555 kukni moj album mam ho tam odfoteny a ten stal £75 v John Lewis aj z podlozkou takze skus pozriet 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre