Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
18. sep 2012

@slivka233 ozaj a idem odtialto s konika kupovat kocar co budem mat na slovensku ked tam pridem 🙂 taky len za 25eur

katie555
18. sep 2012

@sarifa presne tak, len po tom dokumente 2/3 slovenska si mysli ze tu je to bezna prax ... ja osobne tiez neverim ze niekomu vezmu deti len preto ze otec na nich ziape alebo podobne...Na forach najdes kopec info - 'mojej znamej znamej znamej znemej vzali bez priciny' ale tak nikto ti nepovie pravdu ...Ked sa clovek o deti poriadne stara tak SS ani nezakopnu o teba ..A na margo ze slovenky sa boja ist na A&E - rodina kde som bola nanny 7 rokov - krpci ked si rozbili hlavu, alebo vykrutili rameno a podobne , rodicia ich vzdy vzali na check up - nikdy sa im nestalo ze bych ich nikto obvinil z tyrania a to aj napriek tomu ze decka mavali bezne nohy plne modrin (kedze 5krat tyzdenne hraju futbal, rugby, kriket atd) 😝

sarifa
18. sep 2012

@katie555 To su vsetko len reci .Boze ved aj ako decka sme dostavali tak co sa zrazu stalo?.Dokonca aj ja som bola bita ako decko aj ako dospela a ze by sa niekto staral ? Nikto nema narok ti len tak zobrat dieta.To by naozaj muselo byt nieco vazne a nie vzdy sa clovek dozvie celu pravdu ze ano...

sarifa
18. sep 2012

@katie555 a ze bat sa ist na A&E??? To naozaj co sa s tymi ludmi preboha deje je uz neuveritelne? 😅

katie555
18. sep 2012

@sarifa precitaj si asi 4 stranky spat tu v tomto - nejaka baba sa tam do mna obula ze ona ma strach ist k gp,A&E a skolky.... ked som jej odpisala ze hej ked zoberies dieta k gp tak co ti povie ze dieta vyzera chore ? alebo co ti povie ucitelka v skolke ?
potom na fore co bolo zalozene ohladom toho dokumentu sa docitas aj napriklad

aliza anjelicek26 aj ja si pamatam, ked tu jedna kocka pisala, ze jej mala spadla zo schodov a bala sa ist na pohotovost lebo vraj tam bola pred tyzdnom a uz jej socialka vyvolavala a tiez sa do nej vsetky pustili, ze je nezodpovedna a nevedeli to pochopit
Včera o 01:30 • 2 deti • Odpovedz • Páči sa mi to • • Pošli IP •

tiez par bab tam napisalo ze zvazovali ist do anglicka s dietatom a sa boja...ked som im napisala ze ked sa bojite a verite vsetkemu co citate a pocujete na jojke tak zostante doma ....Tak sa do mna statocne obuli ..

Osobne som sa dobre zabavala vcera - nakolko v celom fore som ani raz nepovedala ze suhlasim s anglickym systemom v tomto pripade alebo ze nechem aby deti boli vratene matke ..a vzdy sa nasiel niekto kto rypol - napriklad dnes rano som tam mala spravu ze pockat ked tebe vezmu deti - hmmmm tak ked som sa spytala ze preco by mi mali tak sa dotycna uz neozvala 😎

sarifa
18. sep 2012

@katie555 no a ja som taku zabavku zmeskala ? sakra.. no to su take mamicky ktore sa hned zlaknu vsetkeho...nevedia sa postavit zoci voci a stat si za svojim..Ako by som to pekne povedala... dedinske husy sa boja velkeho mesta. To ma naozaj pobavia taki ludia co nerozmyslaju.Ale ako si vravela Slovaci idu len na dovolenku do chorvacka,ale nevedia o nicom len si myslia ze vedia,,, idem si to precitat kde su tie pripady? na akej strane vcera ste sa bavili?

wewe8584
18. sep 2012

@slivka233 @monkka21 nie nie baby, to som nebola ja..ja tam nekomunikujem ..iba tu ... keby ste mali podozrenie pytajte sa na meno..ja som Zuzka 🙂

monkka21
18. sep 2012

@wewe8584 aha tak nic no.tak si to neni ty.ani ja tam nechodim len obcas pozret

wewe8584
18. sep 2012

@katie555 no tak teraz som to dopozerala....som zvedava ako to dopadne, dufam, ze jej tie deticky vratia......nechapem preco sa to uz skor nejak neposunulo vyssie, ved su rozne organizacie na ochranu deti...neviem to vsetko posudit :( chcela by som vidiet nejake statistiky odobratych deti .... kolko anglicanom, kolko cudzincom a tak....ja sa stretavam denno denne na ulici s tym, ze tu anglicanky doslova revu a zjapu na deti....dokonca nasa suseda zjape na dieta tak, ze nepochopim....tak neviem co si mam o tom mysliet..ci sa zameriavaju viac na cudzincov ci co...skoda, ze som nevidela tu diskusiu, co bola potom. Inak SS tu bezne chodia po domacnostiach, ci aky by mali na to dovod sa domov dotrepat? Neviem naozaj...skoda, ze tam nejak nespomenuli este nejaky pripad..konkretnych slovakov....dufam, ze sa nikomu z nas nic take nestane....ale myslim, ze ludia, ktori to na SVK videli si musia o GB mysliet fakt otrasne veci teraz...

sarifa
18. sep 2012

@wewe8584 a kde si to pozerala? ja to nemozem najst na tej stranke

katie555
18. sep 2012

@sarifa je to tu na mk a vola sa to 'bez deti neodidem - dokument' Su tam zaryte zastankyne ake je anglicko otrasne... A ked si niekto dovoli protirecit ze nie vsetko je biele alebo cierne a ze tu neberu deti bez priciny tak ichdobre. Ze nezozeru. A hadaju sa tam. Pritom ani jeor nebol ze dobre jej tak ...alebo nic podobne. Skratka veria len tomu dokumentu a nedaju si povrdat ze to nie je beans beans a ked socialka vezme niekomu deti tak je to pre nejake podozrenie

katie555
18. sep 2012

@sarifa ten posledny link co som dala zacinajuci http funguje

katie555
18. sep 2012

@wewe8584 neboj ss nechodia po domoch. Pokial sa staras o dieta Ako mas nikto to ho nevezme ..

sarifa
18. sep 2012

@katie555 a nieco tu bolo ze aj o ciganoch.To ako ona je ciganka ci co.. lebo jedna diskusia sa tam hadala cigani-necigani 🙂

wewe8584
18. sep 2012

@sarifa tu som pozerala..... http://hotelparadise.joj.sk/hotelparadise-video...

@katie555 neviem co si mam o tom mysliet.....neda sa urobit si na to objektivny nazor, kym nemas poznatky aj o druhej strane .... takze takto asi to ja vnimam.... inak troska som presla ocami tu diskusiu, co si spominala, ze si sa do nej vcera zapojila....tak to bola dost budliva debatka....

katie555
18. sep 2012

@sarifa nie tato bola biela ....ciganka bola ta co predtym jojka natahovala asi 2 tyzdne, co celu tuto debatu spustila

@wewe8584 no ved prave ten dokument mne sa zda strasne na city, nehovorim ze klame ...Ale chapem ze na svk to sposobilu strasny rozruch - nevidia realitu , vidia a pocuju len to co tam bolo..Preto mam pocit ze mamicky co su tu (aspon teda vacsina) ma z toho zmiesane pocity a nevidi to jednoznacne cierne alebo biele..Bez vetru sa ani listok nepohne.Mne tam par veci nesedi - preto to rozobera len jojka, a preco napriklad 2 roky o tom bolo ticho...
Heh a ta debata - bola burliva to mi je jasne - ono mi to tam pripada ze tie baby co rypu do kazdeho - oni vidia len to co bolo povedane v tv, nic mimo...A ten zvysok co si dovolil oponovat je automaticky zleho nazoru...Ja nemam pocit ze ked je tvoj nazor iny ako moj tak je zly (napriklad) tam ta alica cosi poukazuje na pravne kroky a dobre ze ju za to neobesia...Skratka kazdy kto si nedovoli suhlasit s nimi nema automaticky pravdu ...Ale ked sa pozries ani jedna baba tam nikde nepisala ze matke by nemali deti vratit.

Akurat som sa vratila od mw - student mw dnes - no moj tlak siel hore 😖 co nie je nic moc, a vraj ak ma zacne boliet hlava alebo rozmazavat sa mi pred ocami mam hned volat do nemocnice...Bump meral menej ako minule (mam len 33cm) - ale to potom skor zahovorili tym ze to je tym ze uz je engaged...A udajne mala ma 'nice toned bum' Takze take zmiesane pocity..Ale ked som sa pytala ci stale budem moct mat birth pool s vyssim tlakom tak ma ubezpecovali ze ano ...

andie25
18. sep 2012

@katie555
@wewe8584
@sarifa hej je na city, ale ja som si tie city odmyslela, a aj tak si myslim, ze deti by nemali byt dane na adpociu, tym rodicom nebolo nic dokazane-aspon podla toho co bolo odprezentovane, v ich nevinu svedcil aj ten pastor. Skoda, ze nepozname vyjadrenia druhej strany, lebo tak by to bolo najobjektivnejsie. No uvidime ako to dopadne, v kazdom pripade ti co panikaria, nech sa paci, cesta otvorena, nikto ich tu nedrzi, ale tak nechodit k gp alebo a&e ked treba - tak to je prave podnet na zanedbanu starostlivost ...Ale zase neverim ani tej co pisala na tom fore, ze deti tyrala vlastna matka tym, ze im udajne do 2 rokov davala pit len mlieko, a ze mali zapalene usi- to akoze co je uz...preto sa deti neberu predsa....Uvidime, pravda sa dufam ukaze 🙂
@katie555 Si mala student MW?🙂 ja akurat pasem steak so spenatom a hnedou ryzou, ta moja dieta mi smakuje ale 🙂 Ja som bola dnes tiez na kontrole, vsetko ok, malinka je nie priecne ale do oblucika otocena 🙂 a inac zda sa mi, ze aj nam uz zacali stikutky, rano hlavne sa mi tak smiesne nadvihuje brucho 😀

katie555
18. sep 2012

@andie25 hej hej ja mavam skoro stale okrem normalnej aj student.Akurat ze poslednych 2 krat ta student pozorovala tu normalnu. Dnes ta student viedla vsetko sama ..len potom mi ta normalna skontrolovala brucho bo meralo menej nez naposledy...ale vraj ok, ze mala je normalna velkost ..aspon sa nemusim bat ze budem mat nejake obrovske babo (bo co sledujem tak tu radi plasia kazdeho)

sarifa
18. sep 2012

@andie25
@katie555 no som si to konecne pozrela a uz viem presne oco sa aspon jedna.Jedno je iste ze to robia pre peniaze aby neboli bez prace.No ale zase si nemyslim ze sa to stava bezne.Asi mala velku smolu na nejakeho hlupaka doktora.No snad vsetko dobre dopadne.

aliza
18. sep 2012

prepacte, ze sa vam tu miesam, ale musim reagovat. O com tu vlastne pisete? o akej druhej strane? videli ste ten dokument? citali linky, co do diskusie ludia davali ohladne 'forced adoption'? vam nestaci, ze clen Parlamentu priznal, ze sa toto deje, ze naozaj dochazda k vykonstruovanym dovodom na odobratie deti? ze sam Ivanu zastupuje? zastupoval by tyranku a klamarku a riskoval tak svoju karieru? to si fakt myslite? vypovedali tam aj ini ludia, preco by to robili? bol tam pravnik, ktory sa tymto zaobera a desiatkam rodicov vratil deti. Ako je to mozne? ved ked su vinni, tak su vinni, nie?precitajte si prispevky od @bombrlo, pisala sem uz davno a vlastne ten isty scenar, ako ten Ivanin. Tych deti je viac a nie su to len romske deti. Ste predsa matky, buduce matky a ja neverim, ze to takto bezcitne rozoberate. Tiez ste cudzinky v UK a tiez ste v ohrozeni. Nikdy neviete, co sa moze stat. neviem, kde beriete tu istotu, ze je to vymysel. Moj muz robi na pohotovosti a musi hlasit kazde podozrenie. Povedal, ze to je len o pocite, ze sa mu proste nieco nezda, ze nikdy to nie je hned jasne, ze ide o zneuzivanie alebo tyranie, ze to sa velakrat dokazat ani neda. Ja som tu zazila lekara, co na materske znamienko povedal, ze je to akne. Same dobre viete, ako tu zdravotna starostlivost funguje, tak nechapem, preco vam je podozrivy tento pripad. Naozaj, pre nejakeho neskuseneho lekara mohla banalna infekcia vyzerat ako zneuzivanie, nahlasil to a veci sa uz zacali diat. Ak bol maly sex. zneuzivany, preco nie je otec odsudeny? obvinenia voci nemu stiahli, preco? aj to si Ivana vymyslela? aku inu stranu este chcete pocut?
@katie555 uz ked si ma tu citovala, ano, tej kocke po druhej navsteve na pohotovosti volala socialka, ze preco k urazom doslo, ako k nim doslo a varovali ju, ze nabuduce to budu riesit, to nebolo vymyslene, neviem, preco si to tu citovala, ako ukazku nasej hluposti, ci? dieta este len cakas, cize s pohotovostou a socialkou skusenosti nemas, ze? tak sa zdrz podobnych komentarov. A ze dokument bol na city? a aky mal byt? 2 roky bez deti? aha, deti este nemas...to preto, inak by si takuto hlupost nenapisala. Nikto anglicko neociernuje, ale nie je dokonale, ma svoje chyby a social service je jednou z nich.

lu2112
18. sep 2012

Ahojte baby tak nadarmo sa hovori ze muzi su bez nas strateny. Manzelovi som zabudla pripomenut mobil tak odysiel bez neho a to je na noc a den prec na projecte v londyne no nezabili by ste ho a to vie ze mali moze prist hoci kedy. 😠

andie25
18. sep 2012

@aliza ahoj, prepac ale nikto nie je bezcitny, ja urcite vyjadrujem podporu Ivane, nieco alebo niekto nieco velmi zneuzil v systeme, a naozaj by bolo dobre vidiet aj vyjadrenia z druhej strany, takto predsa nemozes o objektivite rozpravat. Stale su 2 strany, tym ale nechcem povedat este raz prizvukujem, ze Ivane neverim. Mozno prave preto, ze matkami este len budeme sa nam to zda nenormalne a nechce sa nam verit, ze nieco take tu v UK existuje. Clanky, diskusiu a vsetko okolo toho mam precitane, takze nevyjadrujem sa k niecomu, co som nevidela, necitala.

katie555
18. sep 2012

@aliza ano dokument bol na city....a ver tomu ze 90% slovakov co ho videli veri vsetkemu od slova do slova co tam bolo povedane...Vy na tom 'druhom' fore uznavate len svoj nazor za spravny..
Ja a ani nikto ini na vo svojich prispevkoch ani raz nepovedal ze by jej deti nemali vratit...
Co sa tyka tych pripadov 'strachu' ist na pohotovost - podla mna je to zanedbanie starostilvosti...
Ale tebe to budem zbytocne vysvetlovat, bo podla vsetkeho ty mas len svoj jediny a pravdivy nazor...
A co sa tyka bab tu - ja aj ostatne dokument videli a kazdy ma pravo na svoj nazor

sarifa
18. sep 2012

@aliza no vyjadrila si sa jasne.A mi to tu diskusujeme a mame tiez svoje nazory.Nik nepovedal ze sa to nedeje.vlada je spinava vsade.A vies teda aj vysvetlit ake pravo mala socialka zobrat deti ked sa obvinenie nedokazalo?Ja chcem len vediet preco ich zobrali?Kto im dal opravnenie na ich prevzatie?To si oni len tak tie deti zobrali?

katie555
18. sep 2012

@lu2112 no tak musis mysliet pozitivne a malemu pekne vysvetlit ze tatko je trosku motak tak musi pockat minimalne kym sa vrati otecko domov ... 😀 ale to vyzera inak ako nieco co by moj drahy urobil...lol

aliza
18. sep 2012

@andie25 ved ano, je druha strana, social service, ktora jej muza obvinila zo sex. zneuzivania a na zaklade toho im zobrali deti. Voci muzovi obvinenie stiahli, cize nebol uznany vinnym. Rzopraval tam ten pastor, k nemu isli deti a zili tam mesiac, cize vedel o pripade priamo od social service, ktory k nemu deti umiestnil, cize on je tiez druha strana, neverim, ze by vsetci tito ludia isli do telky verejne klamat. Mal tie deti doma, cize by urcite spozoroval, ze nieco nie je v poriadku.

andie25
18. sep 2012

@lu2112 no a to sa hovori o nas, ze mame pregnancy brain? 😀 a nema nejaky zalozny?

andie25
18. sep 2012

@aliza lenze niekde sa stala chyba, ja z mojho okolia mozem povedat, ze deti, ktore fyzicky napadol otec a matka sa stala alkoholickou umiestnili do opatery rodiny jej brata, preco Ivanine deti neboli dane do opatery babky alebo hociakeho ineho clena rodiny? Tu sa niekde pochybilo alebo sa tam este nieco udialo? To mi nejde do hlavy, pretoze naozaj adopcia je len posledna moznost, kam umiestnit deti.

lu2112
18. sep 2012

@katie555 no ved som uz dohovarala ze nech pekne pocka az do zajtra lebo inak tato ma velky problem. 😀

@andie25 no zalozny nema ale uz my pisal ze si pozica od kolegu ktoreho prave strieda takze aspon nieco 😉.
Ale skoro som odpadla ked som dosla domov a telefon na stole 😉

katie555
18. sep 2012

len ma napadlo k tejto celej kauze - deti nezobrali bez priciny - mali podozrenie z tyrania, ktore sa nepreukazalo...Takze podozrenie ... ale po zbaveni tohoto podozrenia jej deti nevratili - to je uz ten problem .....
Mna len mrzi ze polka slovenska si mysli ze aki su tu barbary atd.

@lu2112 no len ma napadlo ze aj tvoj maly je chlap - ci pocuvne to je otazne xixix

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre