Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slniecko77
30. sep 2012

@andie25 tie sisky mam spojene s morom, len vtedy si ich davam 😉 nostalgia za Hastings
..tak "porodna baba" je pekne povolanie 😉 len pozor na zvyk..ale to cloveka stretne v kazdom zamestnani
@monkka21 dobry tip, Boots ma asi vsetko 😀 kuknem aj tam

andie25
30. sep 2012

@slniecko77 no zvyk ja pozorujem u starsich MW, dufam, ze ma to obide, pevne verim. Nerada by som dopadla tak ako tie niektore "baby", ale moja mentorka je uzasna, a hoci je jedna zo starsich MW zvyk na nu nepalti 🙂 tak dufam, ze budem minimalne ako ona 🙂

lu2112
1. okt 2012

Dobre ranko prajem dnes som sa tak dobre vyspala uz dlho som tak skvelo nespala vychystam manzela do prace a asi este zalahneme 🙂. Ako sa vetky mate dufam ze deticky a bruska posluchaju.
@slniecko77 no sme na 25 cm plus niekedy viacej a niekedy menej ide to teraz pomali zavysi od dna🙂. A kupili sme trojizbovy dom aby sme mali dost miesta pre vsetkych 🙂.

andrea2510
1. okt 2012

No a je tu oktober ktora ide prva ? ☹ ja som tusim az posledna 😨

radusiq
1. okt 2012

Dobre ranko prajem, akoze sa mame? My sme mali najhorsiu noc za cele tehu -najprv som nevedela zaspat strasne dlho, zo 6x som bola na wc, plus take period-like cramps celu noc, poslednykrat som cestou spat stretla mm ako si obuva ponozky. Tak si myslim, ze je namesacny, a ono figu - uz sa chystal do prace. Ked odisiel som zaspala ale 7.30 suseda poctivo zapla vysavac, a 8.15 som uz mala budik lebo nam maju prist okna menit :( tak len cakam kym pridu, porobia, odidu a idem dospavat 😅

@andie25 dakujeme krasne, hej radsej tak ja neviem ako vydrzim bez kavy, zle mi bude uz o 9tej 😅 pekne drzis tie cukry pod kontrolou, sikovna 🙂 ja som pravidelnu stravu nezvladala ani v kancli za stolom, pri tvojom povolani to musi byt velmi tazke. Dala si si zrusit vsetky nocne, ci len tuto jednu?

radusiq
1. okt 2012

@lu2112 ahoj moja, tak mame tu dlho ocakavany oktober 🙂 ako sa tvari Maxik? Berie na vedomie? Ja som velmi stastna ze uz cokolvek sa stane, kedykolvek ak by sa to spustilo, uz je donoseny, nebude predcasniatko ako som sa bala 🙂

lu2112
1. okt 2012

@radusiq no uz bude oktobrovcatka no Maxik sa tvori ze sa mu nechce uvidime co nam dnes MW povie ale dufam ze tento tyzden sa rozhybeved skusame snad vsetko cosa da tak dlho nebude odolovat 😀

katie555
1. okt 2012

Dobre ranko bruska...tak a uz je tu oktober ...tak podme pekne porade xixi

@radusiq ja som celu noc presne taku istu mala - som si nevedela najst polohu a strasne prerusovany spanok....mala bola kludna to len ja ☹ teraz som zvedava do kolkej vydrzim hore bez toho aby som si chcela ist lahnut ..sice dnes nic naprograme tak mam moznost

@andie25 dakujem ja sa po ranu citim vzdy lepsie (naprklad vcera po 11 hodin vkuse spania) len ako nahle dojdem k takej 5tej poobede sa mi toci hlava zapcha noc citim teplotu a tak...no hadam ma to coskoro prejde..A zase moc vela paracetamolu jest nechcem

@andrea2510 no neboj mozno niekoho predbehnes (ale nie mna xixix) ja vcera vecer sa citili uz ako by to malo na mna dojst...ale hadam este vydrzim chvilu

@sarifa tak to je potom v pohode ked je to v kg/grams....viem ze ich tu nemeraju to som uz pocula ...Ako vlasata sofia ?

A vsimli ste si ze minuly tyzden sme tu mali boom s novymi tehutlkami a zase sme tu ostali len ta stara zostava ??? 😀

andie25
1. okt 2012

@radusiq bre ranko🙂 ja som tiez spala všelijak, hore som bola o 4:45, pokukala som telku a išla zase spat. Tu prší, tak sa mi podarilo pekne zaspat🙂 Dnes plánujem učenie, lebo budúci piatok skúška. Hej chvalabohu sa držím s tými cukrami, dúfam že to vydrží tak ako to je, nerada by som skončiť na inzuline alebo na vyvolavacke, tobôž nie cisarak. No uvidíme, tento týždeň idem na growth scan a ked bude ok, mám slubeny plán, že ked nie waterbirth tak aspon bazén pokial nebudem ready to push🙂 uvidíme....drz prsty!
@lu2112 dobre ranko Lucka, tak a je tu 1.10:) určite sa veci pohnu správnym smerom, uz som nedockava!🙂

andie25
1. okt 2012

@katie555 ahoj🙂 tak to je dobre, že vies tak fajne pospať. No ten caj si určite navar z čerstvého korena najlepšie. Hej tehulky vymizli, tuším pár z nich išlo domov na SK? Ved oni sa vrátia. Pekny dnik a aaaaano október je tu, teším sa kto pôjde skor či ty či Lu🙂

katie555
1. okt 2012

@andie25 no dnes som prerusovane spala ale to aj z casti zapchaty nos - nakonci som to uz vzdala a dala si kvapky do nosa ...No ja si myslim ze lucka pojde predomnou - ja to este take silne bolesti nemavam ako ona ...ci to moze prist aj z nicoho nic, bez akykolvek poslickov? mala sa v poslednej dobe neskutocne mrvi ako strasne bolestivo...
Dnes mas studijny den?

lu2112
1. okt 2012

Vidim ze ja som asi jedina ktora sa dnes dobre vyspinkala 🙂 no uvidime ci to nieco znmena a maleho to nakne dnes mam vela energie tak uz som stihla tohovela spravit. 😀

lu2112
1. okt 2012

@andie25
@katie555 pekne poporadi ziadne predbiehanie 😀

katie555
1. okt 2012

@lu2112 jj ved ja sa nepredbieham ..som povedala aby si sla prva xixix ...no vidis mas moc energie to je vraj znamka toho ze coskoro pojdes ..este cely dom upratat a potom mozes ist ...trebars aj dnes vecer ...
Ja som vcera nahodou prevracala v kuchyni kalendar (slovensku kucharku) no a zistila som ze akurat 11.10 ma meniny Valentina ....to by bolo pekne symbolicke kedze my sme prave na sv, Valentina zistili ze cakame 😎

radusiq
1. okt 2012

no pozeram ze spln asi robi svoje, ked nas tolko nevedelo spat 🙂

@andie25 snad nie no, zatial to pekne drzis ukazkovo, snad ti aj ten waterbirth vyjde 🙂 dnes mas volno?

@lu2112 vcera tu niekto pisal ze tesne pred porodom ma zena vela energie, tak sa setri ak by to bolo ono, nech mas na tlacenie 😀

@katie555 presne tak aj moj drobcek bol kludny uplne, len ja som strajkovala...by som lahla a spala aj teraz len musim cakat tych opravarov, maju dojst medzi 9-11, dufam ze sa na to nevykaslu kvoli pocasiu 🙄 esteze mame tu matersku ze mozme oddychovat ked nam treba 😀 aj u vas je tak hnusne sivo vonku?

jeanka
1. okt 2012

ahojte babulky, tak uz sa vam to ozaj blizi 🙂
ja som mala dnes tiez zlu noc... aj ked drobec spal asi od 0.30 do 7.30 (wow! 🙂)) ale ja som sa stale prevalovala lebo ma trapili hemoroidy... ☹ vzdy som mavala s tym problemy ale takuto bolest som este nemala... ani lezat, ani sediet... ked kojim tak sedim tak na pol zadku... no radost 😖 no dufam ze sa to polepsi co najskor...

@katie555 ten zazvorovy caj doporucujem 😉 len ja si ho miesam s ovocnym, lebo samostatny je prilis silny...
a na upchaty nos mi pomahal aj olbas stick - samozrejme v obmedzenom mnozstve pocas tehotenstva...

katie555
1. okt 2012

@radusiq o tej energii to som ja pisala - nam to vraveli na antenatal ze zena akymsi pudom tesne pred porodom ma vela energie prichystat vsetko na prichod a potom uz ide do porodnice...Moja materska oficialne zacina dnes ...U nas je krasne slnieckovo len ja som este v posteli....Ja by som inak prijala teba predbehnut xixi 😝

lu2112
1. okt 2012

@katie555 jej no to by bolo pekne 😀 moja mama zase chce na 10.10 a ja hovorim ze to uz je dlho tolko cakat ja uz by som isla aj hned keby sa dalo 😀

@radusiq no to pocasie nic moc

radusiq
1. okt 2012

@katie555 kludne predbiehaj, stale mas dva tyzdne (ak sa teda moj drobik nerozhodne ze do 16ho necaka) 😀

andie25
1. okt 2012

@katie555
@radusiq áno baby, dnes voľno, ale idem pucit do hlavy tu farmakologiu🙂 tak pekny den všetkým, sem tam nakuknem 🙂

katie555
1. okt 2012

@radusiq xixi no ja mala prvy termin 16teho ...takze mozno budeme aj naraz...ach jo zase sa rozculujem v teme bez deti neodidem bo skatulkuju a riesia ci sa anglicania doma vyzuvaju alebo nie ...alebo ze su nevzdelani...

@lu2112 no to by bolo idealne pockat si este tak 10 dni ...Vcera bola funny situacia ked moj drahy sa pyta ci mu podam pivo lebo som stala pri chladnicke - skoro som tam porodila (chladnicku mame spodnu) a potom takym tichym hlasom len povedal ze 'well i shouldnt ask my 9months pregnant girlfriend to pass me a beer' som myslela ze mu to pivo hodim do tvare

@jeanka ja som si dala sufafed - jeden z tych ked nie je napisane ze sa nedoporucuje tehotnym a kojacim ale ze sa mas poradit z lekarnikom...potom sa mi podarilo zaspat aspon na 3 hodinky teda medzitym ma drahy zobudil ci neviem kde je jeho penazenka a o 9tej stebotajuce deticky pred skolou lebo bolo okno otvorene 😀

radusiq
1. okt 2012

@katie555 nerozculuj sa, nepotrebujes teraz stres...inak sa mi dnes aj snivalo o social services, ze nam chceli zobrat maleho v porodnici 😖 uz som zmagorena z toho vsetkeho

katie555
1. okt 2012

@radusiq ja sa nerozculujem az tak priamo ..len nechapem ludi ...chod kuknut do tej temy a po hodinke citania prides na to ze ako nahle mas iny nazor (a povedala by som iny - sposobom ze das do veci trosku nadhladu ) a vyjadris to tam tak sa 4-5 bab do teba pusti ako si dovolujes mat iny nazor.... 😀

lu2112
1. okt 2012

@katie555 no ja preto nechodim nikam okrem nasej temi a par neutralnych lebo tu niektore zeny ta s hltnu hned ak mas iny nazor 😀. Do mna sa pustili v jednej teme ked som napisala ze mali bude spavat v svojej izbe od zaciatku. A to som bola akoze nenormalna 😀. No tak chodim tam kde si mozem napisat svoje nazory ako tu
😀
No uvidime sama aom inak zvedava ze kedy sa narodi ten nas mali nezbednik 😀

radusiq
1. okt 2012

@katie555 hej obcas tam nakuknem, ale necitam vela naraz a nepisem radsej nic - nie preto ze by mi to bolo lahostajne, ale nemam chut musiet obhajovat svoje nazory pred niekym kto nema sajn. Zas druha vec je ze tie baby to tam myslia dobre, aj ta tema je zalozena z dovodu pomoct niekomu, tak to beriem s nadhladom 🙂

monkka21
1. okt 2012

ahojte.dnes mam midwife uz sa neviem dockat,aj krv mi bude brat,tento tyzden budem cela dopichana kedze vo stvrtok idem na test na cukorovku.mam stres z toho ze zabudnem ze nemozem jest vecer a volaco si dam 😒 kedze ja si rada aj o 22 doprajem nieco.

andie25
1. okt 2012

@monkka21 o 22 si este daj, nejest plati od polnoci 🙂 a rano si mozes dat trosku vody, asi tak poldeci 🙂 neboj, vydrzis.

andie25
1. okt 2012

@radusiq
@katie555
@lu2112 ja som to tam citala tiez, a co mam na to povedat, ked je niekto obmedzeny alebo zmagoreny televiziou, a vsetko v UK je zrazu zle, a nedokonale. Ono najlepsie je ze oni to tam maju informacie z druhej ruky, vacsina z nich v UK nezila ale nejako velmi dobre ovladaju tento system.... Hlavne ze doma je vsetko naporiadku... Mam na to svoj nazor a rozculovat sa nemienim.
No akurat som si bola vybrat v lekarni moje testovacie pruzky, a dali mi take, co nepasuju na moju masinu, takze teraz zase musim ist k GP a nech mi objednaju tie pre mna, takze aspon 3 dni sa nebudem moct testovat.... no co uz

katie555
1. okt 2012

@monkka21 drz sa ..to uz mas 28tt??? fuha to leti... Ja si spominam ked som sem prisla som zavidela babam co to mali za par ...teraz uz sme my oktobrovky narade ...

@radusiq ved to ja si ich citam pravidelne, ale reagujem len tak sem tam (mam tam tusim 25 prispevkov) ja uz len ked sa mi zlc zacne zdvihat ....hlavne vtedy ked zacnu na vsetko nadavat, na anglicanov a krajinu, a vsetken system...Ked su afery na svk - ako napr. 2 roky dozadu ked prepukla ta kazua okolo sterilizacie nielen romskych zien, alebo aj teraz co nasli to 3 roky mrtve dievcatko - nesudili by tak slovensko ako teraz koli kauze sudia anglicanov ...
Ja s temou uplne suhlasim, len sa to tam moc az primoc casto odlklana od originalu

lu2112
1. okt 2012

@andie25 no juj to neni dobre tak davaj pozor co papas a ides do rooty teraz ci mas volno by si sa mohla tam 😀.
Presne suhlasim stim co si napisala niektori hovoria o tom co ani sami nevedia ako tu funguje a ty druhy ktory tu ziju nechapem preco stale su tu ked je tu tak zle ved mozu ist kamkolvek na svete alebo ist domov. Rozholi sme sa tu it tak treba sa aklimatizovat a nie riesit veci co aj tak clovek nezmeni 😀.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre