Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

domak2
18. okt 2012

@emmushka ahoj ja som z east london, uz to mam vsetko za sebou, ale skusim vylovit z pamate ako to bolo 😀 😀 😀
najprv veru GP, ale s tymi neviem ci ma niekto aj dobru skusenost, on sa ma len pytal, ci som si ista ze som tehu 😕 a ci si to chcem nechat 😕 😕 no a potom neviem ci ti posle list alebo ti povie nech sa objednas k MW, prve tri mesiace ta nikto moc neriesi, a potom nasleduje scan a vsetko sa postupne odvija, mne zakazdym prisiel domov list, alebo mi MW povedala co robit, neviem ci sa da aj zvolit , lebo ja som mala jednu u svojho GP a potom ked som bola v nemocnici aj tak zakazdym inu takze neviem. riesit sukromnych doktorov ma nejak nenapadlo, za prve kvoli peniazom a aj celkovo tehu bolo v pohode takze som to moc neriesila, nakoniec som mala sice sekciu, ale nestazujem sa ani na starostlivost ani na nemocnicu, prajem vesele tehotenstvo bez trapenia 😀 😀 😀

emmushka
18. okt 2012

@domak2 Ahoj dakujem za info. Ja som tu bola u GP asi 4x v zivote a mam len same zle skusenosti preto sa pytam. Keby to bolo inak urcite by ani mna v ramci budgetu nenapadlo riesit private clinic. Skusim teda nieco pospekulovat...Inak ale to je jaka sila ze tu prve tri mesiace na zenu uplne kaslu, pritom vsak tie prve 3 mesiace su vlastne najdolezitejsie.... 😠

millatina
18. okt 2012

Ahojte, dnes som bola u midwife a tá mi ponúkla vakcínu Repevax(kombinovana vakcina proti ciernemu kaslu,ktora ma tiez ochranit proti zaskrtu,tetanu a obrne), aby som ochranila dieta v jeho prvych tyzdnoch po narodeni,kedy este nema imunitu proti tymto chorobam teda hlavne o čierny kašel sa jedná...Neviem čo si mám mysliet o tom, pokial viem tak na slovensku sa tehotné ženy neočkujú a ani sa to neodporúča tak neviem či si mám dat pichnut tu vakcínu alebo nie..Riešite tu niektorá tú istú dilemu?? Tá vakcína sa pichá medzi 28 az 38 tyzdnom tehotenstva.

domak2
18. okt 2012

@emmushka ani nie ze kaslu, skor to nechavaju na prirodu, lebo prve tri mesiace sa s tym aj tak moc neda robit. inak na GPho kasli toho uvidis len ten prvykrat a MW su vacsinou velmi zlate zeny 😀 ta starostlivost je tu proste ina, nie zla, napriklad zdola ma nikto nikdy nepozeral, este aj v porodnici sa mi ospravedlnovali ze ma tam musia chytit hehe,ale na druhu stranu ked povies ze mas nejaky problem tak to presetria, im sa napriklad nieco nezdalo , tak som bola na scane hadam 5krat, normalne su to len 2 razy, hlavne sa neboj opytat, tu ti musia ku vsetkemu podat vysvetlenie 🙂

emmushka
18. okt 2012

@domak2 Ja sa chystam GP-ho zmenit uz dlhsie, ale teraz som sa odhodlala, moj GP to je n aknihu Guliverove dobrodruzstva! Ja som este vacsich primitivov nestretla este ozaj. Len jeden priklad uvediem: Prisla som k GP nech ma dakam posle ze mam stuck nerv pri zube a taha sa to az do polky chrbta, a GP zobral mobil do ruky a zacal mi svietit nim do ust, potom do usi! Ja kukam ze si robi srandu a on ze ne, ze to CHCE VIDIET!!! 😠 Reku uz naozaj, A same taketo delikatesy mam od mojho GP. To som pocula tiez uz, ze tu ides na scan len dva krat, co je teda mega malo podla mna. Kolko sa chodi doma? A robia sa tu aj take tie vysetrenia vsetky prenatalne ako u nas? viem ze co bola kamoska doma tehotna, tak jej robili asi zo 10 roznych kadejakych vysetreni a to nemala podotykam ziadne problemy ani nic, proste sa to u nas zevraj robi.

domak2
18. okt 2012

@emmushka no u nas sa toho robi niekedy az moc sa mi zda 🙂 neviem ale presne co sa tu vynechava, niekolkokrat mi brali krv na vsetko mozne, a pri kazdej navsteve ti beru moc a meraju tlak, neskor sa pocuva srdiecko. Inak ten scan nie je bohvieako zdravy takze s tym by som si starosti nerobila, robi sa len v tom 12 tyzdni ci je vsetko ok a potom ... fuuha no neviem uz veru v ktorom, ale tam uz sa da zistit aj pohlavie a tak.
no moj gp sa tam strieda este s niekolkymi a naposledy tam bola nejaka stara indicka babka co nevedela po anglicky, iba ze everything ok, takze neviem ci ma tromfnes haha 😀 . inak tu ti asi na vsetko daju paralen, ozaj a informuj sa potom ohladne takej karticky pre tehotne, plati to az do 1 roku dietata, neviem presne kedy ti ju mozu dat, na mna zabudli tak som ju dostala skoro az pred porodom ale mas potom zadarmo lieky na predpis, zubara, okuliare a podobne veci.

lu2112
18. okt 2012

@emmushka ahoj ja som porodila len nedavno a pitala si sa na private care tak ja som absolvovala par scanov private a aj konzultacie ale potom vsetko ostatne som riesila klasicky cez NHS. Ja musim povedat ze som bola velmi spokojna z UK systemom vzdy ked bol problem sa dobre postarali a co sa tykalo porodu som sa citila ako na sukromnej klinike doma na slovensku by som taky luxus nemala pokial by som isla so normalnej nemocnice.
Dva scany su malo ale staci aby sa zistilo vsetko co treba a ak su problemi davaju dalsie takze sa netreba bat. 😉

emmushka
18. okt 2012

@domak2 dakujem ti velmi pekne za odpovede 🙂 Ake stare mas ty babo? 🙂

@lu2112 Ahoj, mozem sa opytat, ako si sa dostala k private clinic? A kde si rodila teda (v ktorej nemocnici)? Diky moc 🙂 Ja to totizto planujem presne ako ty, riesit to samozrejme cez NHS a private nejake tie scany navyse a konzultacie. Proste nejaka ta prehliadka navyse u private urcite. Preto sa tolko pytam na private treatment. Ak si bola spokojna, kde si bola aj na private? Dakujeeeem 🙂

lu2112
18. okt 2012

@emmushka http://www.womenswellnesscentre.com/ ja som bola tu je to v londyne a bola som velmi spokojna maju aj private MW suport nad tym sme uvazovali ale nakoniec sme sa stahovali ku koncu tehotenstva tak by to nebolo aktualne. Ja som rodila v Tunbridge Wells Hospital in Kent velmi dobra nemocnica novucka a naozaj profesionalny pristup 😉.
Ale ak chces vo svojom okoli daj do googla private scane a malo by ti naist co sa nachadza pri tebe 😉

elixia
18. okt 2012

Ahoj kocky,trochu od veci,ale neviete nahodou o rodine,ktora hlada au pair?

bonnie1
18. okt 2012

ahojte.povedia vam v uk ze co cakate?ci chlapca alebo dievca?dikes

andie25
18. okt 2012

@bonnie1 ked je vidno na 20tt scane, tak ano. Ale nikdy to nie je na 100%. Hlavne ten scan sa nerobí na určenie pohlavia ale kontroluje sa celková anatomia babatka.

domak2
18. okt 2012

@emmushka no uz veru ma 4 mesiace, uteka to strasne rychlo, akoby to bolo vcera, co som zistila ze som tehotna 😀 😀 nie je zac a hlavne nestresuj , uzivaj si to a hlavne si povedz ze je to pre zenu uplne prirodzene, a tych doktorov k tomu az tak moc netreba, cim menej tym lepsie 🙂

sarifa
18. okt 2012

@bonnie1 no musis im povedat ze chces vediet a oni ti povedia ,bez toho ti oni sami od seba nepovedia 🙂

monkka21
18. okt 2012

@bonnie1 musis sa opytat ze co je to ale aj tak povedia len ze mozno to vyzera viac na chlapca tak ako mne.nesmu povedat naisto ze co to je.tak som aspon pocula.

mhk2003
19. okt 2012

ahojte baby...jej ake je super ze niekto rodil v mojej blizkosti...lu2112 ja budem tiez rodit v Pembury TW hospital.... terminn mam na 24.12. ale dufam ze to bude o par dni skor...kde teraz byvas lu2112?

lu2112
20. okt 2012

@mhk2003 jeej super ja som tam bola velmi spokojna vsetko bolo super a nedokazem si vynachvalit pristup profesionalny a hlavne velmi mile MW trpezlive vsetko vysvetlili 🙂. Urcite dobry vyber 🙂. My byvame teraz v Snodland a ty kde byvas?? Neverim ze je niekto blizko tehu🙂

mhk2003
20. okt 2012

@lu2112 ahoj. to je super ze si tam bola spokojna...dufam ze moj porod prebehne v klude a bez komplikacii...ja byvam v Borough Green. ja to budem mat blizsie do nemocnice nez ty si to mala...ale aspon nejaka slovenka s babom byva nedaleko...kolko mesacne mas babo?

lu2112
20. okt 2012

@mhk2003 tak to si naozaj kusok od nas super vediet🙂. No ja som rodila presne pred dvoma tyzdnami. Mali sa narodil 6.10 rano o 3:57 takze este porod mam vzivej pamati🙂. A ako dlho tu byvate? My sme sa prestahovali z Londyna tak vela ludi na okoli este nepoznam 🙂

mhk2003
20. okt 2012

@lu2112 jeej to mas fakt este vsetko v zivej pamati...aspon sa budem mat s kym stretavat ked budem na materskej...my byvame v BG len 1,5 roka ale pred tym sme byvali v Sevenoakse 4,5 roka...ale aj tak tu nepozname ziadnych slovakov....

lu2112
20. okt 2012

@mhk2003 no super tak kludne mozeme dat stretko a pokecat 🙂. Ja mam casu a casu kedykolvek mozem. My sme v UK uz 7 rokov zili sme hlavne v okoli Londyna a teraz zakotvili tu kupili domcek a hlavne sme chceli mimo londyna kvoli detom 🙂. Este pracujes? Ci uz si na materskej ?

mhk2003
20. okt 2012

@lu2112 to je super...iked ja este stale pracujem ale uz pomenej hodin...a stvrtky mam uz uplne volne...az na stretka s MW... tak ak budes chciet tak vo stvrtok sa kludne mozme stretnut.... 🙂 my sme v uk uz 7,5 roka....zacinali sme v hampshire a poslednych 6 rokov sme v kente....

lu2112
20. okt 2012

@mhk2003 no super stvrtok by isiel to by bolo super stretko pokecame a hlavne podelime sa o skusenosti 🙂 napis mi do IP kedy by ti to vyhovovalo a kde ja som flexi vramci moznosti 🙂

janulik_81
21. okt 2012

@emmushka ahoj,kde presne byvas? Ja som v nw london, v hendone. Som v 10tyzdni a vcera som bola u mw. To bol teda zazitok. Najprv stratili moje papiere, potom ked mi brali krv ma pichali tri krat,lebo mi nemohli najst zilu. Taku mam modrinovu dopichanu ruku, vyzeram ako by som si slahala heroin celu noc :(. Ale musim povedat,ze mw zienky boli velmi mile,ospravedlnovali sa. O tri tyzdne idem na scan. Velmi sa tesim,ale aj bojim aby bublinka bola v poriadku 🙂. Drzim ti palcoky.

emmushka
22. okt 2012

@janulik_81 Cauko, ja byvam v Stoke Newington (N16). Ja som bola na scane v Piatok (lebo som mala nejake mini komplikacie) ale nebolo este skoro nic vidiet, plod ma len 2mm tak idem na dalsi scan o 2 tyzdne kuk ci mu uz bije srdiecko! Ja som kedysi byvala (asi pred 12rokmi) v Finchley Central a aj v Bren X kusok od Hendonu. Kde si bola na scane? Ja v Homerton hospital - velmi super pristup zatial! 🙂

janulik_81
22. okt 2012

@emmushka ja som este nebola na scane. Prvy krat sa chystam o tri tyzdne. Som objednana do Barnet hospital. No uvidime. Ale aj tak tam dlho chodit asi nebudem, lebo sa budeme stahovat do Welwyn Garden City. Takze zase budem musiet vsetko vybavovat odznova. Ako GP ....

lucia198307
24. okt 2012

Ahojte baby, viete mi povedat adresu do Londyna kde mam poslat rodny list na appostil?

katie555
24. okt 2012

@lucia198307 je to v milton keynes
Legalisation Office
Foreign & Commonwealth Office
PO Box 6255
Milton Keynes
MK10 1XX

lucia198307
24. okt 2012

@katie555 dakujem...a gratulujem k dcerke 🙂

katka2309
24. okt 2012

@janulik_81 jeeej ahoj...ja som tiez z NW - Willesden Green...este som v kategorii snazilka, tak uvidime ako to pojde....trochu sa bojim doktorov tu....doma mam perfektnu gynekologicku, ktora je aj moj priatel na email 😀 ....ale to som sa zaregistrovala u GPho a ni raz som ho este nevidela...ale dufam, ze ani nebudem potrebovat....az ked zahlasim tehotnost 😀 ...aky mas pocit ty? midwife je fajn? a ako casto chodis do poradne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre