Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

elixia
26. máj 2010

Dakujem,skusim 🙂

mickey85
29. máj 2010

@kivec @elixia ahojte, zda sa ze tu len vy chodite, ale aspon vas stiham citat. My byvame pri mori, takze ten krasny vikend sme super vyuzili, ale nevydrzala som dlho na slnku 😎
A tiez vsetko pozeram cez ebay a carboot sale...no vlastne zatial mame len cestovnu postielku {tu vyuzijeme vela 😉 } a moses basket, ten som kupila za £10 cez ebay, ale aky krasny mamas&papas a pridala mi 6xdecky a 6xplachty k tomu. Musim pofotit a uvidite.
o 5 tyzdnov ideme na SR, tak mam v plane tam ist este na nejaku prehliadku a na 3D, tu je to vazne drahe.
@kivec tebe sa to uz blizi, ze...ved vlastne to uz moze byt kazdu chvilku 😉 To by si mala tu autosedacku z povaly aj vybrat 🙂
Drzim palce, nech to dobre dopadne, ked sa mala Elissa bude pytat na svet 😉

Ja si moje tehu teraz uzivam, nic sa mi nerobi a mam aj dost energie, tak fajne. Ale cez leto to bude asi tazke, uf
Pekny vikend vam prajem, opatrujte sa, pa

kivec
29. máj 2010

Ahoj Mickey,
veru uz to mam za par. A tu autosedacku skladame z povaly dnes. 😉 To je super, ze sa citis dobre a uzivas si tehu. 🙂 To ja teraz povedat nemozem. 😒 V poslednom case mi byva velmi zle, casto sa citim na odpadnutie, a musim vela lezat. ☹ Uz som sa objednala k GP, ak je to nahodou chudokrvnostou, tak nech mi to radsej skontroluju este pred porodom. Dufam, ze to stihnu vysetrit. Inak na jednej strane sa tesim, ze tieto neduhy po porode prejdu ale zase sa nejak do toho predcasne nehrniem.
Vidim, ze si si dobre a vyhodne nakupila. To je tu v UK vyhoda, ze naozaj mozes zohnat celu vybavicku velmi lacno a v dobrom stave. A kam sa chystate cestovat, ked pises, ze velmi vyuzijete cestovnu postielku?

elixia
29. máj 2010

Ahojte,no Mickey mas pravdu, v poslednom case sme sem len my dve si chodili pokecat 😀
Je ta cestovna postielka vyuzitelna? Ja ju sice vobec neplanujem kupovat,lebo sa nikam nechystame,len ma to zaujima.. Mne sa vo stvrtok podarilo v jednom charity shope najst normalnu drevenu postielku za 25£,taaaak som sa tesila 😀 Nechcelo sa mi novu kupovat,lebo neviem ako dlho tu nakoniec zostaneme,takze super. Dokonca myslim ze znacka Cosatto je aj celkom draha 🙂 Tie kosicky sa mi velmi pacia,ale ked do nasho mini bytu...v prvom rade co najmenej veci,takze musi byt vsetko prakticke 😀
Kivec,tak pekne oddychuj,zapriahni manzela do domacich prac,nech si drobec este pobudne v brusku... Elissa je velmi pekne meno 🙂
Mickey, ja sa tiez teraz citim fajn,vobec nie som taka unavena ako na zaciatku,tak uvidime,dokedy to vydrzi 😀 Ja uz,zial na SK nejdem,takze 3D budem musiet ozeliet.Aj ked mi to je velmi luto,ale tolko penazi za to nedam ani nahodou..Pohlavie si teda nenechas zistit??? 😀

mikailla
29. máj 2010

Ahojte baby uz dlho chodim na tuto stranku ale nikdy som neprispievala 🙂 ja by som sa chcela opytat na Vas nazor,kedze tu v Uk robia len 2 scany nebude riskantne si dat na SR robit dalsi? O dva tyzdne idem na SR a chcem si vypocut aj nazor ineho doktora a vyskusat ako to doma chodi ale o 2 tyzdne na to pojdem zase tu v UK na scan,nie je to zbitocne tolkemu ziareniu vystavovat babatko ked tu ho robia 2x? zevraj kazdym scanom a tym pocuvanim srdiecka babatka sa zvisi teplota plodovej vody a babatko sa citi ako ked clovek ma horocku,nechcem mu zle robit.. dakujem ak niekto napise jeho nazor ...

A k tym inzeratom na pouzite postielky a podobne ja pozeram na www.gumtree.com a zadam nasu lokaciu a babystaff 🙂
Majte sa 🙂

mickey85
30. máj 2010

@kivec urcite si chod k GP, budes aspon kludnejsia 😉
a co sa tyka ten cestovnej postielky, tak si myslim, ze je velmi prakticka, poskladas ju za par minut a dieta ju moze vyuzit az do 4 rokov. Kedze my sa chystame ist na Vianoce domov autom, tak ju zoberieme. Cestou sa zastavime na par nocok u sestry v nemecku, tam ju vylozime, potom k nam domov na Oravu, tiez ju tam vylozime. Potom chceme ist zase na jar domov, tatino ma 50-tku, takze my tu postielku potrebujeme.
@elixia no bude to asi tazke vydrzat lebo viem, ze to bude posledna moznost sa to dozvediet, ale ak to tam nahodou uvidim, tak sa nenahnevam 😀 Neviem, mam taky citak, ze to je chlapcek, asi preto, ze sa mi stale sniva o chlapcekoch. Uvidime, snad to vydrzime 😎

Peknu nedelu vam prajem, ideme teraz na carboot sale, tak snad tam nieco peke uvidim.

@mikailla tak to som aj ja pocula, ze to nie je dobre, ale zase baby ktore maju problemy, tak musia chodit na ultrazvuk pravidelne...takze, ty ak pojdes dva krat za mesiac, tak by to nemalo nejak extra vadit 🙂 Hlavne, ze ti zistia, ze je vsetko v poriadku!

mikailla
2. jún 2010

mickey85 dakujem za tvoju odpoved 😉 v podstate ani nie je tak dolezite ist na to sono na SR len chcem zistit uz doma pohlavie aby som si mohla aj daco doma kupit,podstatna je pre mna prehliadka odspodu. Preto rozmyslam,ci to zbitocne sono nebude aj zbitocne skodlive 😢 Dakujem 😎

oranzada
10. jún 2010

Zdraviiim 🙂 aj ja som z UK, ale az hore zo Skotska. Babatko este nemame, ale uz sa na tom pracuje :D ked ste ho este len planovali, boli ste sa pre istotu poradit u doktora?

elixia
10. jún 2010

Ahoj oranzada, super fotka 😀
No ja za seba mozem povedat,ze som sa s nikym neradila. Vysadila som HAK a naivne si myslela,ze otehotniem hned prvy mesiac...samozrejme, to take easy nebolo...po par mesiacoch som zacal pit bylinkove caje,sledovat ovulacny cyklus,merat teplotu...po novom roku som sa na to vykaslala,mala som plnu hlavu dovolenky...a tyzden po navrate som vycikala dve ciarky 😀 😀
Takze k mas nejake pochybnosti,kludne sa porad,uskodit to nemoze 🙂 Inak asi vela trpezlivosti...no a skusania pravdaze 😀 😀 😀

oranzada
10. jún 2010

jaj no tak naivne si to aj ja myslim 😅 😕
som asi trdlo, ale vobec netusim podla coho sledovat ovulacny cyklus, nevies mi poradit a ani s tymi teplotami netusim co mam robit. ja uz chcem v brusku babatko a hotovo!! 😀 😀

elixia
10. jún 2010

Hlavne treba vela citat o tom,aj tu na konikovi je vela tem s touto problematikou...alebo si vygoogli...ale podla mna, ak ste este len zacali, zbytocne sa tym netrap, jednoducho skusajte a neskor uvidis.
Tu na MK chod do sekcie snazilky a tam najdes mnozstvo tem od zien,ktore sa snazia otehotniet....vyberies si podla toho co ta zaujima.

oranzada
10. jún 2010

tak som nieco o tom uz precitala a zatial sa mi teda nechce este šaškovat s mikroskopom :D zatial skusim hrat na stastie.
Ked najradsej by som mala babatko v Aprili, ale to mi asi tak nevyjde jak si ja poviem :D tebe bolo jedno kedy? ci tiez si na zaciatku planovala?

elixia
10. jún 2010

No s mikroskopom prave nemusis, staci sa viac sledovat a mozno merat teplotu,ale ako som povedala,v tvojom pripade by som to zatial nechala tak...ak sa o to nejako intenzivne nezaujimas🙂
Niekomu to vyjde podla planu...ja som tiez chcela skor jarne babatko,ale aj sama prides na to,ze je jedno kedy,hlavne ze bude 😀 Tak drzim palce 😀 😀

mickey85
25. jún 2010

@kivec ako sa dari?? uz je mala princezna na svete? dufam, ze je vsetko v poriadku.

kivec
25. jún 2010

Ahoj @mickey85 - princeznej sa nejako nechce na tento svet, zatial je stale v brusku. Uz vsetci netrpezlivo cakame na porod, no zatial sa nic nedeje.

mickey85
29. jún 2010

@kivec jej tam je dobre, co by sla von do takych horucav 😎 Drzim palce, uz to mozno mas teraz za sebou 😉 Potom musis napisat, ako to prebiehalo 🙂

kivec
29. jún 2010

@mickey85 - este to nemame za sebou 😒 , ale na sobotu som uz objednana do nemocnice na vyvolavacku. A ty sa ako citis v tychto horucavach?

mickey85
29. jún 2010

@kivec joooj, este nie. Tak budem na teba mysliet v sobotu, to akurat cestujeme na SR. V piatok vyrazame a v sobotu by sme uz mali byt doma, ideme autom. Horucavy zatial zvladam, ked som vo vnutry 😎 A ty to ako zvladas?

lelask
25. júl 2010

Ahojte,trosku vam sem skocim 😅
Nemate niektora chut na preklady do slovenciny/cestiny o early education?

za ochotu poskytnem material zamerany na early education.
dakujem

zajkka
4. aug 2010

Ahojte mamicky...potrebovala by som od Vas poradit.Kedze mam dvojicky,zhanam super kocik ,ktory sa da zohnat za super cenu len v UK napr.cez Ebay,neviete,ci Anglicania posielaju takuto vec z druhej ruky aj na Slovensko?Kolko by to mohlo stat?.....Ja viem,źe mate svojich problemov dost,ale aspon nejaku radu by som prosila.(v UK stoji kocik z druhej ruky cca200-300 lib. a na SK 700eur z druhej ruky) ☹ tento kocik je uzasny Icandy stroller,moze byt aj ako surodenecky 🙂 za kazdu radu Vam vopred dakujem

zajkka
20. aug 2010

baby,najde sa niekto,kto by mi poradil? ☹

elixia
21. aug 2010

@zajkka na ebay mas vacsinou napisane, ci je predajca ochotny poslat aj do zahranicia..ak to tam nie je, kludne mu mozes napisat, ci posle a ake by bolo postovne.. Obavam sa,ze lacne to nebude,ale sumu fakt netusim.

zajkka
21. aug 2010

Dakujem ti elixia,,si zlata,no Anglicky nerozumiem a nevies v akom zneni by to mohlo byt? 🙂

wandie
29. sep 2010

Ahojte tehulky...potrebovala by som sa Vas spytat ci sa v UK robia testy na streptokoka a prietoky? Viem ze na Slovensku sa robia kazdej tehotnej v 36 tyzdni taketo testy...... Kedze som v 34 tyzdni, zacala som nad tym dost rozmyslat, citat na nete...kde pisu ze co sa tyka Slovenska tak su to dolezite testy.....Lenze tu v UK som o tom nepocula, k midwife idem az za 2 tyzdne, urcite sa jej to spytam....ale bola by som rada keby sa tu nasla nejaka tehulka ktora by mi o tom vedela nieco napisat.....Dakujem

pitipitipa
15. okt 2010

ahojky kocky, chcem sa spytat, ci je tu nejaka tehulka v uk, co caka dvojcata? co za screening vam robili? mne midwife povedala, ze mi nebudu robit taky screening ako u bab co cakaju jedno, ze by to nemalo vyznam...idem na prvu krv az v 12w...a vraj ani down synd mi nebudu robit...hmmmm...a to som citala na nhs web, ze by som mala mat poradnu kazde 2weeks...a ja budem mat az o 4w...otras s tymto zdravotnictvom...nic mi nepovedia 😖

alucia
16. okt 2010

ahoj pitipitipa,
ja som sice uz na SR, ale tehotna som bola s dvojickami v GB, ajsom tam rodila. A takisto mi nerobili klasicke vysetrenia, krv,... ako keby som cakala jedno babo. Tiez mi povedali, ze pri dvojickach ten screening na down synd nema vyznam. Ale personal bol ku mne vzdy mily, vzdy ochotny vysvetlit, trochu som sa stresovala, lebo je to ine ako na SR, ale vedia co robia, a tu na SR to dost prehanaju. Ale kazda krajina ma svoje zvyky. K midwife som chodila priblizne kazdy mesiac. A porod bol tiez v pohode. Mozem porovnat aj so SR, a ozaj ovela viac som bola spokojna v GB. TAk sa pekne drz.

pitipitipa
17. okt 2010

@alucia dakujem za odpoved...mam poradnu 9.11. tak uvidime co mi midwife povie...aj vam vela stastia.... 😵

iwanqa
14. nov 2010

@miriamasr ahojky.volam sa ivana,a som tiez v 10 tyzdni 🙂 byvam v Hull,ak vies kde to je.mam rovnake obavy ako ty,ake to bude rodit a starat sa o dieta tu v ang. vobec sa mi nepaci,aky je tu pristup doktorov,neviem ci je to aj u vas tak.ja som v 10 tyzdni a este som nebola ani na sono a vobec neviem ani kedy pojdem.kolko mas rokov ak smiem vediet? a planujes tu ostat zit ?ja asi nie

vanniekerk
30. nov 2010

Ahojte. Ja som tu prvy krat na fore a v podstate som sa sem dostala, lebo hladam nejake tehotne kamosky/cerstve mamicky na stretka v Londyne. Byvam na severe - N6 a mam due date na konci Janura '11. Najde sa niekto? Diky, pa.

vanniekerk
30. nov 2010

@zajkka Tu si mozes kupit veci z Anglicka (http://www.nakupyvanglii.cz). Myslim, ze to je asistovany nakup, co ty potrebujes - pokial nenajdes predajcu, ktory by bol ochotny poslat na Slovensko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre