Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
18. feb 2012

@lu2112 ja som rano trosku obyvacku dala dokopy a stacilo 🙂 mm akurat montuje umyvacku co rano prisla, potom budem ochotna aj riad poumyvat.

lu2112
18. feb 2012

@radusiq no na to sa aj ja uz tesim do noveho domu umyvacka boze konecne zivot 😀 najlepsi pomocnik

radusiq
18. feb 2012

@lu2112 uz umyva 🙂 ako vlastne teraz byvate? Sami ci sharujete a dom ci byt?

lu2112
18. feb 2012

@radusiq Sami sme v podmajme jedno izbovy byt vyhoda je ze je to pat min chodze od mojej prace manzel jazdi 60 mil kazdy den do jeho prace ale to sa dufam zmeni hlada novu robotu 🙂

radusiq
18. feb 2012

60 mil????? Ved to pri trafficu musi dlhsie cestovat ako robit 😲

lu2112
18. feb 2012

@radusiq je to po dialnici takze nieje to az take zle a on pracuje nie v office hodinach takze sa to da ale hlada si uz nieco ine tak dufam ze skoro najde a bude snami castejsie lebo ja robim rano a on vecer tak sa vidimelen cez volno

radusiq
18. feb 2012

@lu2112 tak to drzim palce nech sa coskoro podari 🙂

lu2112
18. feb 2012

@radusiq dakujem dufam ze podari teraz by sme to potrebovali kedze sa pritrafilo take male prekvapenie ze budeme rodicia 😀

radusiq
18. feb 2012

@lu2112 ked sa prestahujete mal by to blizsie ci este dalej?

lu2112
18. feb 2012

@radusiq bude to daalej ale nie ovela kedze to miesto je blizie k dialnici ale aj tak chce zmenit robotu ma toho tam plne zuby tak naozaj dufam ze mu niaka robota vide co najskor. Akurat som dovarila polievku mnam len aby mi zase vecer nebolo zle ☹ uz si to povedala vasim ze cakate??

radusiq
18. feb 2012

@lu2112 povedala, uz skoro vsetkym 🙂 viem ze by sa nemalo ale tak mi nejako prislo, ze som sa chcela tesit s ludmi...tak dufam ze bude vsetko ok aj tak

lu2112
18. feb 2012

@radusiq mi sme to tiez povedali skoro vsetkym a ja dufam ze vsetko bude dobre 🙂 a mas pravdu treba sa tesit z ludmi mne to prospieva 🙂

radusiq
18. feb 2012

@lu2112 aj zajtra ides do prace?

lu2112
19. feb 2012

😀 @radusiq Ahoj Ja som vcera odkvecla do postele ja som stale unavena 🙂 som opat v praci a dnes to vyzera na tazky den tak dufam ze to skoro prejde a ja pojdem skoro domov. Peknu nedelu prajem 🙂

radusiq
19. feb 2012

@lu2112 no pekne pekne 😀 kedy mavas volno? Ja este stale cakam kym sa mm zobudi a chceme ist pozriet do B&Q, v jednej brozure sme nasli skrinu co by konecne mohla pasovat...neviem co to je s tym zahniezdovacim instinktom, ale odkedy mame byt vsetko zariadujeme tak pomalinky, chodievali sme aj 2 mesiace obzerat kym sme daco kupili, a teraz ked vieme ze bude male tak sme to vzali konecne trsku zhurta :D

lu2112
19. feb 2012

@radusiq volno mame v Utorok a Stredu aj mm v utorok lekar a scan a v stredu ideme pozriet ako pokrocil nas domcek 🙂. Co sa tyka zariadovania tak do domu o krej detskej izby co sme neplanovali tak skoro uz mame vsetko objednane zaplatene len sa caka kedy sa to tam bude moct nastahovat a vybalit boze uz keby to bolo potrebujem niaky zivotny priestor lebo teraz sa nezmestime do toho jedno izboveho ☹ mne sa sa paci detska izba z homebase aj za rozumnu cenu tak uvidime ked vsetko dobre pojde a prehupneme sa do 2 trimestra mozno ju kupime a dame odlozit a potom uz je vsetko okrem domu 😀

radusiq
19. feb 2012

@lu2112 tak to verim a chapem uplne - my sme boli skoro rok a pol v studiu, mm si seriozne vypestoval klaustrofobiu z toho 😖 hmm Homebase som vobec nepozerala...vdaka za tip 🙂 my planujeme vlastne dat do detskej nabytok zo spalne a dokupit len postielku a prebalovaci pult. Dost ma laka IKEA, aj ked su taki "cheap & cheerful" ale maju policy ze nepouzivaju toxicke formaldehydove lepidla a pripravky na osetrovanie dreva (bohuzial to nie je standard vsade kde by si si myslela). Akurat este par tyzdnov dozadu sme sa chystali druhu spalnu prerobit na hostovsku, takze teraz neviem ako zriesit hostovsku postel, ci kupit skladaciu guest bed, alebo sofa bed, uz nechcem riesit nafukovacky a nechcem ani aby mi ludia spali na gauci...

lu2112
19. feb 2012

@radusiq ja by som asi riesil tu sofa bed to je praktickejsie a ked bude dieta starsie aj tak bude potrebovat vlastnu izbu tak ti budu musiet spavat navsteva asi v obyvacke. mi chceme nase male od zaciatku dat do vlastnej izby niesom zastanca dieta v spalni aj ked vsetci hovoria ze je to blbost ale vyskusame a uvidime ja ked som bola mala tiez ma mama nemala pri posteli a som tu ziva zdrava 🙂

radusiq
19. feb 2012

@lu2112 sofabed by musela ist ako doplnok do detskej, v obyvacke mame uz velku recliner sofu a kreslo. Detska je dost velka, tak by to prichadzalo do uvahy, nieco v tej izbe bude musiet byt, nech si ma kde hoci sadnut a hrat sa aj ked bude starsie, zatial tam mozem ja sedavat a kojit alebo potom za s nim hrat...guest beds by zas mohli byt v pivnici zabalene a vytiahnut sa len ked ich treba...ale ved to ma este cas par tyzdnov 🙂
ja som este vobec nerozmyslala ci postielku rovno do izbicky alebo do spalne, ale tak pride mamka ked sa narodi, aj segra si chce zobrat volno a prist tu, takze by bolo asi logicke dovtedy mat postielku pri sebe a potom ju prelozit...ale neviem...v teorii sa chcem vyvarovat baby ucit zle navyky a potom ho odvykat - ci uz spat v spalni, cumlik, nocnik a pod. ale v praxi neviem ci to bude fungovat tak ako chcem ja

lu2112
19. feb 2012

@radusiq no este porozmyslaj ale ta sofa bed by mohla byt ako doplnok to je dobty napad a nic nemusi prenasat len rozlozis a je to 🙂. No ja sa chcem tiez vyvarovat zlim navykom ja sa budem totiz musiet vratit velmi skoro do prace a ked ho naucim na zle veci ako si snim potom poradim aj tak mam stoho este strach ze co ako bude a ci budem mat pevnu volu 🙂

radusiq
19. feb 2012

@lu2112 ved uvidime v praxi ci nam to vyjde ako planujeme...ako dlho chces ostat na materskej? A co potom s drobcom? Nanny ci jasle?

oranzada
19. feb 2012

ze vam tak do toho skacem 🙂 pre mna bolo praktickejsie mat maleho v spalni so mnou, ale v jeho postielke, prve mesiace som bola z kojenia dost unavena a tak by sa mi nechcelo vstavat a ist do inej izby za nim, takto sa nam maly vobec nenaucil vyplakavat, bo som sa zobudila hned jak urobil ten najtichsi zvuk, ze chce papat. Dobre ale bolo, ze sme vtedy pouzivali len cestovnu postielku ( boli sme na par mesiacov v spanielsku) a tak maly na mna nevidel ani ked uz zacal vnimat- jednu nco sme spali u znamych a maleho som mala vedla seba v klasickej postielke kde na mna videl cez tie tycky a nechcel uz od tretej v noci zaspat, bo stale cakal, ze uz ho vyberiem a ideme sa nejak hrat. Potom ked mal uz asi 6-7 mesiacov sme sa prestahovali do UK a tu uz mal riadnu postielku a rovno aj svoju izbicku, poplakal si prve dva vecery aj tri hodiny, ale potom bol uz pokoj a pekne si zvykol a tak isto to planujem aj s druhym

lu2112
20. feb 2012

@oranzada viem ze je to urcite pohodlnejsie ked je pri tebe ale je to moj nazor a uvidime ci bude fungovat v praxi. 🙂 potom napisem ked to bude ci to bolo to spravne 🙂

lu2112
20. feb 2012

@radusiq Ahoj ako sa ti dnes dari?? ja som sa vcera vystrasila na smrt ked som si nasla taky ruzovy vytok ale odvtedy uz nic tak sa ukludnujem ze asi cievka praskla a zevraj sa to stava. ved zajtra ideme na ten scane tak dufam ze bude vsetko ako ma bit uvidime srdiecko a budem sa moct upokojit. a ty ako kupili ste tu skrinu?? 🙂

lucia198307
20. feb 2012

Ahojte, pridavam sa k vam 🙂 . Dnes som bola u GP a som 6+2tt, termin mam 14.10. O 3 tyzdne budem mat prve stretnutie s midwife. Uz sa neviem dockat 😵

lu2112
20. feb 2012

@lucia198307 jeej tak ty si tiez v octobri pekne spolu to mame a kde si v UK 🙂

lu2112
20. feb 2012

@lucia198307 a gratulujem k tehu 🙂

lucia198307
20. feb 2012

@lu2112 ahoj, dakujem a aj ja ti gratulujem. Ja som v Severnom Irsku.

radusiq
20. feb 2012

@oranzada ved toto ze logika mi hovori nech neucim dieta niecomu od coho ho budem neskor odnaucat, ale vsetci to si to vyskusali v praxi tak ako ty tvrdia ze je to tak lepsie, tak radsej neplanujem ked este neviem o com to je...tak to necham na momentalnu naladu po porode 😀

radusiq
20. feb 2012

@lucia198307 jej gratulujem, mame skoro naraz termin (ja 18.10)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre