Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
1. okt 2012

@andie25 jaj na to ja zabudla uz ..xixi no ved prave neviem ci som zakomplexovana len preto ze nehystercim ..
@slivka233 skoda ked rada vyryvas ze si sa nemohla pridat ....no vcelku zaujimavy den .... inak ja sa citim obcasne dobre obcasne si malinka myli sme ktorym ma ist...akurat zle sa mi pohybuje, uz ledva vyjdem po schodoch a soferovanie tiez robi problem..ja len dufam ze uz coskoro to bude...som priserne nedockava 😕

slivka233
1. okt 2012

@katie555 no to soferovanie poznam ja som soferovala este aj v ten den rano ked mi zacali kontrakcie som si zmyslela ze chcem ananas a scratch card ... ale nohami som ledva dociahla na pedale som mala sedaslo v zadu heeh....bude to ok , je normalne ze si nedockavaaaaaa....uz aby to bolooo....no teda ten moj princ sa zobudil to co bolo za spanok???? povie mi niekto 20 min.

monkka21
1. okt 2012

baby ktore ste registrovane v boots parentig club ako je to s tou changing bag ja som blba z toho.

radusiq
1. okt 2012

@monkka21 mne dosiel kupon (aj s inymi v knizke) asi 6 tyzdnov potom co som sa registrovala, mozno aj dlhsie...musis kupit balik pampersiek a k tomu dostanes zadara. fajny je, jednoduchy cierny a vnutri pampers prebalovacia podlozka.

monkka21
1. okt 2012

@radusiq ja som sa tam registrovala dnes mi prisla karta a bolo tam napisane ze mam cakat dalsi uvitaci balicek.tak tam co budem mat kupony aked chcem tu tasku tak si musi ist nieco kupit?

radusiq
1. okt 2012

@monkka21 no ten balicek pride o dost neskor asi. Len jedny pampersky musis kupit, nic ine

monkka21
1. okt 2012

@radusiq aha no tak to je fajn.tak teraz mam cakat kym pride kupon.super konecne tomu rozumiem.dnes som tam bola pozriet soap flakes na sliz ale nenasla som ☹ a mali tam tu tasku tak som si ju pozrela 😀

andie25
1. okt 2012

@monkka21
@radusiq ja este cakam na ten kupon, a to som sa registrovala asi pred 3 tyzdnami. Inac uz mam zarobeny slizik 🙂 zajtra sa perie v nom uz dufam, dnes som poprala plienky v mydlovych vlockach len, sa rozpustilo v litri vody 50g a dalo do prania,takze plienky su uz 3x vyprane, tak sa vytesujem 🙂

monkka21
1. okt 2012

@andie25 a kde si kupila tie vlocky?ja asi zajtra behnem do tesca expres pozret ci tam to nemaju

andie25
1. okt 2012

@monkka21 v tescu som kupila tie Traditional Granny's soapflakes, som ti vcera pisala 1.89 stoji 425g krabica, sodu som kupila vo waitrose, ale maju ju aj v asde. Inac vo waitrose maju uz hotovy soap gel od DriPak na pranie, mozno vyskusam nabuduce. Neviem ci budu mat v Express, ja som kupila vo velkom tescu.

monkka21
1. okt 2012

@andie25 no velke tesca ja mam vsetky daleko 😠 tak pojdem zajtra este raz do bootsu a ked tak do toho expresu.ked nenajdem atak objednam tie z ebay a sodu tiez musim kupit v asde.

andie25
1. okt 2012

@monkka21 ja som vcera u nas tie vlocky v bootse videla, ale mali len mozno 3 krabice, skus to tesco, uvidis, a ked nie, tak e-bay to isti. Mne sestra donesie plno mydla, som si objednala 🙂 zatial ale tieto vlocky, uvidime, podam spravu zajtra 🙂

monkka21
1. okt 2012

@andie25 no som zvedava aky bude sliz.daj vediet,ja pojdem este popozerat zajtra po meste.dnes som uz mala dost.sme prisli pred piatou z mesta.sme nakupovali s Biankou a babinou a tatko platil 😀 mala nahanala holubov po meste a vykrikovala ,,taca,taca" (vtaca,vtaca) 😀 taka zlata.

slniecko77
1. okt 2012

@katie555 neviem 😒 nechodim na FB, nemam tam ucet 😉

pacica
1. okt 2012

@katie555 to je pravda,ale vies preco?ze som nemohla najst tuto temu odkedy zmenili konika,takze vdaka tvojmu prispevku som sa sem dostala 😀 a to myslim smrtelne vazne

pacica
1. okt 2012

@monkka21 aha som tu 🙂

monkka21
1. okt 2012

@pacica vsak som ti minule poslala link na tuto temu 😀

pacica
1. okt 2012

@monkka21 jj ale vsak uz vies....

monkka21
1. okt 2012

😝 uz viem

monkka21
1. okt 2012
katie555
1. okt 2012

@pacica no vidis aspon si sa teraz nasla ...xixi ...bo si tam spominam ze ty si sem chodila tiez ..no ja len tak aby vas bolo viac v decembri ...xixi my uz sa pretekame kto co skor v oktobri - je nas dokopy 5 ... 😝
ako sa citis?

@slniecko77 no ja viem to som zachytila len viem ze som vcera nejaky link mala priamo na fb ohladom tej slavky...akurat som kukala temu na fb - to je este horsie tam nez tu v tej teme...ja som to len tak prebehla ale kolko nenavistnych sprav som nevidela pokope uz davno ...nuz

pacica
1. okt 2012

@katie555 dakujem mam sa dobre,aj ked sem-tam mi zacinaju take mensie menstruacne bolesti,ale to su nastastie len take chvilkove.a co ty?uz mas zachvilu den D 🙂 sa tesis cooo?zavidim ti,chcela by som uz byt v 38 tyzdni.uz len par tyzdnou a babenko mas v rukach 😉

pacica
1. okt 2012

@monkka21 nemozem toho mojho mm vyhnat z klavira 😠 chcem ist pozerat ten film,len nejako to zdrziava 🙄

monkka21
1. okt 2012

@pacica co hra na klavir? 😀

pacica
1. okt 2012

@monkka21 tak trenuje.cvici na nom,alebo skor sa uci na nom hrat.haluzi si na nom

monkka21
1. okt 2012

@pacica hlavne ze ho to bavi 😀 a spolubyvajucim to nevadi?
ja som zase hladna 😖

slniecko77
1. okt 2012

@pacica aaa navratilec 😉
@katie555 to je smutne 😒 takto nik nikomu nepomoze
@monkka21 jen si dej 😉

monkka21
1. okt 2012

@slniecko77 som si dala jogurt,hadam to bude malemu stacit 😀

katie555
1. okt 2012

@slniecko77 ved prave ako urazkami a osocovanim anglicanov sa nikam nedostanu ...nechapem kam to vedie...no ale tot mas slovaci pre teba ..inak vies co je zaujimave - ja stale este dostavam 'paci sa mi' na moje prispevky - takze ja viem ze viac ludi suhlasi ale ked vidia ako to tam v tej teme fici tak sa kazdy uz asi boji povedat co si myslia...zial ..podla vsetkeho sa ta slavka nikomu neozvala

@pacica neboj aj ty tak raz budes ja ked som sa sem pripojila som bola nieco cez 20 tt a tot uz to mam za chvilu..ja sa stasne tesim uz na malinku ked uz konecne budem ju mat v naruci..uz mame vsetko pripravene takze uz len cakame...Aj viete co budete mat? 😲

slniecko77
1. okt 2012

@katie555 ja uz tam tiez nemam chut pisat 😔 uz nie je o com
..mna v IPcku este otravovala sirinka...ohladom rasizmu a slovakov, asi sa nechcela zhadzovat pred "kamaratkami" tak ma nekontaktovala v teme 😅 bolo to po rade, aby uz s nami nikto nekomunikoval 😉 😀
..vraj po odchode zo SVK vsetci kydame na Slovensko 😀 no, co k tomu dodat??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre