Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
2. okt 2012

@katie555 no ja som to neriesila ja som povedala ze az ked bude treba zatial mame len klasicky.

lu2112
2. okt 2012

@andie25 no ja som sa pitala tu na MK v teme o plienkach a baby bezne susia na radiatoroch v zime ze to aj prevlhci byt 🙂.

katie555
2. okt 2012

@lu2112 no neviem ci sa tu zavesy daju aj zohnat - neviem ako u vas tam na juhu ale tu podla toho vies ze v dome byvaju cudzinci...Ja si myslim ze je to osobne na tebe ak sa ti to paci a vyhovuje tak preco nie . My inak na obyvackovom okne (to je jedine co je v podstate do ulice ze by nam ludia nakukali) take polopriesvitnu roletu - presne napasovanu - co prespusta svetlo ale nevidno cez nu moc a potom zaves...

radusiq
2. okt 2012

@lu2112 zaclony sme mali v Irsku, a domaca (stara pani ktora mala predtym vsade hackovane decky a pod) nam povedala nech to dame dole ze to je tak 50 rokov old fashioned 😀 😀

@wewe8584 ked som dobre pochopila tak chces pouzivat na zaciatok stvorce vsak? a na to postolky? Inak latkovat mozes hned od zaciatku, akurat musis davat pozor po narodeni na pupcek aby mu to nedralo - ja som na ten prvy tyzden/par dni do nemocky kupila Huggies jednorazovky co maju vyrez na pupok (ale aj tak sa chystam zacat s latkovkami hned, to len ak by nahodou). A urcite ked na nieco natrafim dam vediet (len dufam ze uz nenatrafim lebo skrachujeme 😅 )

@katie555 my sme ako deti mali len tie neelektronicke a sme tu. Okrem toho ortutovy je najpresnejsi...len to ze sklo a babatko...a ak sa budes citit ze ti treba elektronicky tak proste posles Paula do obchodu...grobag potom odfot, my mame jeden tiez odtial, 2.7 togovy, take krasne tam su 🙂 juj ale mi chybaju nakupy 😅

katie555
2. okt 2012

@radusiq vies ze to je castokrat moja reakcia ? ked mi tu niekto hovori ze ake neivem dobre na ohrievanie flasiek a toto a hento a neviem co este. ...tiez si myslim ze my sme vyrastli bez toho a zijeme a nemam pocit ze by nam nieco chybalo...
ale pokial je to uzitocna vec tak preco nie ...xixi
odfotim , potom ked sa vratim ...inak v TK maju tak krasne veci pre babatka a cenovo to vychadza uplne v pohode...som tam kukala snowsuits tiez uplne krasnucke 😀

pacica
2. okt 2012

@wewe8584 ahoj 🙂 praveze v decembrovkach som skoro stale,akoze nechatujem tam 🙂 nepisem co som dnes robila 😀 ale ked ma nieco nadhcne,alebo sa chcem spytat,tak ma tam najdes 🙂myslim,ze tak kazdy druhy den tam dam koment,ale inak tam nepisem stale ako daktore.s bytikom sme na tom tak 50 na 50.riesili sme byt cez agenturu,takze este si overuju nase referencie a podla nich uvidime ci bude nas alebo nie,tak ja dufam,ze tento tyzden sa uz definitivne ukaze ci sme ho dostali 🙂 a ty co ako sa mas?ako sa citis?

radusiq
2. okt 2012

@katie555 ano ale su to vsetko veci ktore staci dokupit neskor, ked budes mat pocit ze ti ulahcia zivot, netreba sa nimi predzasobovat 🙂 tiez mam vela baby veciciek z TKmaxu, krasne veci, dobry vyber aj cenovo v pohode..uz maju snowsuits? Teraz bolo leto ☹

jeanka
2. okt 2012

ahojcek babulky 🙂
dnes som bola na postnatal kontrole a uplne o nicom akurat tak sa spytala ci nemam depresiu a ci nechcem antikoncepciu (to uz je asi 5x co sa ma to pytali! asi su fakt za to plateni 😀 😀 😀)
@wewe8584 tie LL osfa su filipkovi dobre az teraz takze pokial nebudes mat vyslovene velke babo tak od narodenia nebudu dobre... v podstate vsetky "one size" (okrem bumgenius) su az tak od 4.5kg aj ked tvrdia ze su od narodenia.... mimochodom ja som si tiez objednala tych 6 😅 som neodolala... 🙂 za 4/kus je to ozaj perfektna cena...
size 2 vkladacky budu trochu dlhe zo zaciatku ale daju sa prelozit a aspon vydrzia dlhsie 🙂
na prvych par dni sa oplatia papierove inserts potom ked zacne riedke tak to aj tak presiakne - to sa oplatia uz fleece vkladacky - tie sa mu nelepia na zadocek a krasne v suchu je... a ak to spravis tak ako ja ze len rozstrihas ikea deku tak to vyjde aj ovela lacnejsie a nebude ti luto aj vyhodit ak tam bude flak..... potom ked uz bude mat neskor pravidelnu a hustejsiu kaku tak sa da davat papierove ked ocakavas naklad 😉 ja uz na nom vidim ze chce kakat tak sa mi vykaka rovno do papiera na prebalovacom pulte 😀 😀 😀

pacica
2. okt 2012

@monkka21 nevadi,oni totiz ani nevedia kedy hra 😀 lebo on si dava sluchatka na usi,takze pohodka

pacica
2. okt 2012
pacica
2. okt 2012

@katie555 tak na 90 % nam povedali ze oni si myslia ze to bude dievcatko,ale tak vies nieje to na 100 %.uz mam sice len ruzove veci,tak ked to bude chlapcek,tak bude musiet vyfrzat vtych farbach 😀 a vy to viete na 100 % ze mate dievcatko?ja by som strasne chcela ist na 3 D ale vela to stoji.alebo aspon keby ma este raz kontrolovali ultrazvukom,aspon by som videla bambulku.a co ako sa vola vase dievcatko?

pacica
2. okt 2012

no co babenky,tie ktore cakate,uz mate kociarik?

lu2112
2. okt 2012

Baby neviem cim to je ale citim sa strasne dnes akoby ma tank presiel. A hormony somnou zamataju uz som aj plakala zniciho nic taketo stavy som nemala ani v prvom trimestri. ☹.

pacica
2. okt 2012

@radusiq ahoj,uz mas vsetky veci nakupene?ci chyba ti este nieco?ja rozmyslam,ze tento vikend zajdem do mesta na nakupy a nakupit vsetko co mi treba,lebo aj ked este len zacinam 8 mesiac,tak by som to najradsej mala z krku pre pripad ze by som neskor nevladala.

wewe8584
2. okt 2012

@pacica tak dufam, ze vam to dopadne dobre a ten bytik dostanete...myslim, ze je to neporovnatelne, ked budete byvat sami..ved uvidis 🙂 ja sa citim dobre, dnes je maly nejaky velmi pokojny, neviem preco...zajtra mam midwife tak uvidime, co nove sa dozviem 😀 😀. Aky bytik ste si nakoniec vyhliadli? kolko bed?
@jeanka no super, tak nakoniec to bola hadam dobra kupa, uvidime aky bude velky...som myslela, ze budeme mat aj od zaciatku k lekarovi...no..uvidime...no a nemozem tam dat ked bude riedka kakanicka obycajnu plnieku? vies myslim tu taku klasiku..z nasho detstva...riadka kaka je pocas kojenia, ci ako to babatko kaka? 😀

pacica
2. okt 2012

@lu2112 🙂 akurat pozeram ze si v 40 tt 🙂 krasne,zavidim,uz coskoro budes mat miminkooooooooooooooo 😀 prosim ta,co vsetko si si nachystala do porodnice,nech viem co si mam este dokupit?budem ti velmi vdacna

lu2112
2. okt 2012

@pacica mas zoznam ci potrebujes ten🙂. Ja som sa chystala podla zoznamu mojej nemocnice maju na webe ze co si mas doniest a plus par stran do zadu tu baby co uz rodili davali rady co sa im zislo a co nie a podla toho som sa prisposobila. Ja dufam ze vela casu tam nestravim tak ak bude treba dlhsie tak manzel donese.

radusiq
2. okt 2012

@pacica ahoj, myslim ze mam vsetko co mi bezprostredne treba, zvysok uz pojde "za pochodu". Inak suhlasim s tvojim nazorom nakupit uz teraz - aspon s tym zacat a postupne doplnovat. Ja som v 7.mesiaci krvacala a vracal sa mi krvavy vytok vzdy po fyzickej namahe, takze mi mw zakazala sa hybat - odvtedy som prakticky na bedrest a nezvladam viac ako kratku prechadzku, takze keby som mala vsetko teraz nakupovat tak by som sa asi zblaznila...

@lu2112 neoddychujes malo? si vkuse teraz par dni behala kdesi, neze este ochories pred porodom...cajik, vylozit nohy, a klud 😉

slivka233
2. okt 2012

@lu2112 ahooooooooj vidim ze hormony si stebou uz robia co sa im zachce coo??? ud v klude a odpocivaj v pripade ze by to prislo aby si vladala tlaciit...myslim na tebaaaaaaa ... myslim ze asi vsetky tu myslime na teba..... ja som bola v pohode cely den, prislo to zo sekundy na sekundu.
nepozorujes nic ako zatka alebo tak. alebo nejak viac ta nebolia krize??? ale zase je to chlap a mozno si da nacas a necha na seba cakaaat. 😀

pacica
2. okt 2012

@lu2112 potrebujem zoznam.akoze su vseliake na slovenskych strankach,ale ja by som chcela tu v uk co mi treba

pacica
2. okt 2012

@radusiq juj urcite si musela byt v riadnom soku ked si zacala krvacat.a to vela si krvacala?uz je vsetko v poriadku?ozaj co cakate? a ako sa vola?

katie555
2. okt 2012

@pacica no ono tu ti nikto n a 100% percent nepovie pohlavie ...inak 90% je si myslim v pohode..my vieme na isto ze bude baba - 3 scany plus amniocenteza takze hadam tolko ludi sa nemoze pomylit...xixi S tym 3d scanom - tu chcu zato nenormalne prachy - my sme doma mali za 30 eur ...ale zase na druhej strane my sme sli na svadbu len koli tomu by som neletela ..

presne ako ti @radusiq pise 8my mesiac vyuzi na nakupy bo ku koncu uz vladat nebudes - este aj ponozky mi musi obut drahy bo sa neviem zohnut ...co sa tyka kocika my sme mali tusim uz v 6tom ...

@radusiq no kupila som ten grobag ale je 2.0 tog uz 2.5 nemali ved tu zase nie je az tak zima ...potom dam foto. Maju snowsuits vsetky mozne krasne 13 libier...ked si vezmes ze asda ma tu istu cenu alebo boots a mothercare 25+ tak je to lepsie ...Som videla jeden velmi krasny fialovy ....A moj baby brain - som prisla k mw hodinu skor - este stastie ze som sa nestrapnila - som akurat zaparkovala auto a volaco kukam v diari a tam zistim ze mw az o hodinu - tak som pekne odsoferovala domov a o pol hodinku spat 😢

slniecko77
2. okt 2012

caute
..dnes mam praci den, treba vyuzit kym je krasne pocasie 😎 teda aspon u nas je
@pacica verim, ze sa mate s malo dobre a uzivas si tehu stav 😉
@jeanka oni tu navrhuju antikoncepciu kazdemu, letak si nedostala 😀 to vies, eliminuju to 😀 maju najviac mladych matiek (sestnastiek a podobne) v EU...som na fore citala, ze na niektore mladsie rocniky aj tlacia, ze by mali brat...ku mne si to nedovolila GP 😉
@lu2112 Lu, vydrz 😉 uz len chvilu...pamatas ako sme tu povzbudzovali Sarifu a Silvi 😵

slniecko77
2. okt 2012

@katie555 suhlas TKac ma dobre ceny a pekne veci 😉 ale priznam sa, ze z Grobag som nebola velmi spokojna..na zimu som mala teplejsie sleepingbags
..rozoberate teplomery s @radusiq ? no my mame aj skleneny, ale priznam sa, ze som malemu nikdy s nim nemerala teplotu, je prilis pohyblivy..mame aj na meranie v usku, ten vyuzivam velmi casto..som rada, ze vydrzi aspon tu chvilku co mu zmeram s nim teplotu 😉

pacica
2. okt 2012

@slniecko77 uhadla si 🙂 mame sa vyborne,uzivam si kazdy jej pohyb a uz sa neviem dockat az sa budem o nu starat.a ty?

pacica
2. okt 2012

baby budete riesit baby satku?rozmyslam nad nou,len neviem ci mam ist do toho

slniecko77
2. okt 2012

@pacica tak to je super 😉 aj ja som si nesmierne uzivala tehu stav 😵 aj ked mi bolo dst zle do 5.mesiaca, ale uz sa tesim ked si ho budem uzivat opat 😉
..my sa mame super, maly rastie ako z vody, kazdym dnom vie nieco nove..vcera sa naucil slovo duha 😀 dnes sme pozerali smetiarov 😀 (sa mu paci auto), uz mu kyvaju ked ich vzdy vyckavame..nahanali cicu, vesali pradlo a teraz spi tak mam chvilku cas 😉

slniecko77
2. okt 2012

@pacica sme sa o baby satke bavili pred par dnami, ja som si na nu netrufla..ako sa poznam ja by som sa do nej zamotala a baby by mi vypadlo 😅 😀
..ja mam nosic, ale spytaj sa @jeanka ona ma nieco medzi nosicom a satkou 😉

katie555
2. okt 2012

@slniecko77 co povazujes za sleeping bags? jj bola som sa len chvilu pomotat...ved s tym teplomerom sme sa bavili bo nam ho v nemocke doporucili...ale asi pockam este z kupou bo ako hovorim ze viem ze od par ludi dostaneme poukazky tak potom z toho chcem kupit par zimnych veci plus este co bude chybat ...
kde to byvas ze u vas svieti slniecko ? tu leje ako z krhly 😢

lu2112
2. okt 2012

@slivka233
@slniecko77
@radusiq dakujem baby za povzbudenie no uz od vcera mam tlaky ale strasne silne nic pravidelne ale strasne to tlaci na krcok ako by mi ho roztvarali na silu. A mali je celi nekludny chuda asi tie tlaky ani jemu nerobia dobre. No uvidime ze ci to prejde idem skusit pospat a uvidime. Ozvem sa neskorsie ako sme na tom. Inak hormony su strasna vec sa citim ako keby som bola nesvojpravna 🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre