Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

pacica
16. máj 2012

@monkka21 joj budem na teba mysliet.ako sa inak citis?ja mam ist na sono 29 🙂

monkka21
16. máj 2012

@pacica no vies co najviac mi je zle vecer snazim sa jest len lahke veci ale aj tak to nieje bohvieco a jedine co mi na to pomaha je cola atu by som nemala pit.dnes sme boli na malom vylete a prisla som strasne unavena som si musela oddychnuta teraz sa citim ako keby som mala horucku ☹ ja zas idem 28 na krv a moc.tebe brali na ake testy krv?

pacica
16. máj 2012

@monkka21 mne brali na vsetko.aspon ja som to tak chcela,takze vsetky choroby co boli na papiery tie som odfajkla ze chcem byt otestovana.inak dnesny den som mala presne taky isty ako si napisala 🙂 konecne inak krasne bolo ze?🙂

monkka21
16. máj 2012

@pacica aha takze ti robili aj na dawnov syndrom?potom rubeola,hiv a tak?mne by to mali teraz robit.no hej dnes bolo fajn aj ked mne teraz moc faj nieje ☹

pacica
16. máj 2012

@monkka21 ano na taketo choroby mi robila.kup si zazvorovy caj cize ginger zevraj pomaha

monkka21
16. máj 2012

no ginger som videla akurat tak celi ten koren maju aj caj?kde to kupim?

monkka21
16. máj 2012
akwee
16. máj 2012

@wewe8584 Ahoj. Prepac, ze sa ti len tak z nicoho nic prihovaram. Ja som len dnes objavila tuto diskusiu a len tak letmo som prebehla posledne stranky s prispevkami a v jednom tvojom som zachytila slovko Oxford. Len som ti chcela povedat, ze ak budes rodit v Oxford's JR hospital, budes velmi spokojna. Ja som tam rodila pred dvoma rokmi a bol to ten najkrajsi zazitok nielen v mojom, ale aj v manzelovom zivote. Drzim ti paste, aby tvoje tehotenstvo pokracovalo uspesne a tak idylicky, ako to moje prve ;) Ja som teraz opat tehotna. Zajtra zacinam 13tt. Tento krat byvame vsak v Cambridge, tak mozem porovnavat. Musim vsak povedat, ze uz nie som az taka pokojna ako predtym. V oktobri minuleho roka sme dosli o synceka v 18tt. V tom case sme byvali v Nemecku... Teraz vsak verim, ze vsetko prebehne ako ma a drzim vsetkym tehotnym palce ;)

pacica
16. máj 2012

@monkka21 jasne ze kupis.my sme ho kupili v asde kde su bio caje.tam treba hladat.kupila som si ovocny so zazvorom

pacica
16. máj 2012

@akwee ahoj prepac ze sa pytam,ale smiem sa spytat aka pricina bola strata babatka v 18 tt?

monkka21
16. máj 2012

@pacica aha tak pojdem zajtra pozret a pomaha ti to?ci ty nemas nevolnosti?ja akoze nevraciam ale od zaludku mu je hrozne 😖

pacica
16. máj 2012

@monkka21 zatial som ani raz nevracala auz nemam nevolnosti ale mala som,tak som si ho pre istotu kupila ale kocky ho chvalia a je na to aj dany takze treba vyskusat.len nie vo velkych davkach ale v malych,presne ti staci ten caj kupit ako ja a si vybavena 🙂

monkka21
16. máj 2012

@pacica a mam si dat jednu salku denne alebo nie kazdy den?nevies ako sa to vola ten caj presne?

akwee
16. máj 2012

@pacica Ahoj. Zial, to ani ja presne neviem... resp. su o tom len dohady, kedze mi doktorka v DE brala krv na rozbor AZ po vyse troch mesiacoch... Profesionalne, nie? Ale pitevna sprava vypovedala o chorioamnionitis a chronickych infarktoch placenty. Jednoducho povedanie, nejaka transplacentarna bak/vir infekcia. Pravda je, ze na zac. okt. dcerka zacala chodit o skolky, nieco domov priniesla a tiez som ochorela. Neskor na poradni uz netlklo srdiecko... tu bolest neprajem nikomu. Ked mi po mojich vyslovnych prosbach urobila vo februari potrebne testy, zistili mi len zlu serologiu (vsetko ostatne bolo ok), pozitivne protilatky herpetickych virusov. Podla lekarov to bola obrovska smola, lebo su to ojedinele pripady, az 80% obyvatelstva tieto inf. prekonali v detstve a su imunni. Bad luck, znel zaver. Najhorsie je, ze dnes som opat ochorela a stupa mi aj horucka, tak sa obavam.... but trying to stay cool...

pacica
16. máj 2012

@monkka21 len 1 krat denne a vola sa...zajtra ti poviem.som leniva vstat z postele a idem buvat,tak zajtra ti to napisem.dobruuuuuuu noc 🙂

panim
17. máj 2012

@monkka21 Moja skúsenosť so zazvorovym čajom je taká, že čerstvý je chutnejší. Sprav si normálny čaj a pridaj do neho postruhany zazvor s lyžičkou medu. BTW gratulujem k bábätku.

radusiq
17. máj 2012

@akwee ahoj, drzim palce nech tento krat vsetko dobre dopadne 😉

@monkka21 ak nenajdes v normalnom supermarkete, skus nejaky obchod so zdravou vyzivou, ale ja si hlavne na nadchu robim z cerstveho - par platkov korena, par platkov citrona, horuca voda a me, mnam 🙂 Inak doma mam aj znacku London Tea Company - zlty obal, Lemon & Ginger

monkka21
17. máj 2012

@radusiq dakujem pekne dnes pojdem pohladat,som uz videla viackrat ze zazvor je dobry musim vyskusat,lebo aj tie nevolnosti su otrasne 😖

monkka21
17. máj 2012

@panim dakujem,ja vyskusam vsetko lebo ked sa aj lahko stravujem tak to nepomaha 😠

monkka21
17. máj 2012

@akwee to je strasne toto ,je mi to naozaj luto 😢

lu2112
17. máj 2012

@monkka21 mne pomohlo na nevolnosti ten nakladany zazvor co sa dava aj k susi 🙂

monkka21
17. máj 2012

@lu2112 ja som zazvor este nikdy nepozivala takze sa v tom nevyznam.ja som len raz v reflexe videla pozitivne ucinky zazvoru a na co sa pouziva

lu2112
17. máj 2012

@radusiq ahoj tak ja po zubarovy ubolena a unavena. Tak dasna mam zapalene ako sme predpokladali a je to zo zubneho kamana ktory sa mi zhorsuje kvoli hormonom takze ma nepotesila. Takze musime umyvat zuby po kazdom jedle ci niecom co zjem nech sa to nezhorsuje☹. Ze ked skoncim s kojenim sa to ustali tak ma potesila. Inak vsetko v poriadku. A ty ako zub uz je lepsie isla si aj do prace? Nam sa to uz krati tak sa mi nechce ☹

akwee
17. máj 2012

@radusiq Dakujem, nic ine si v tomto obdobi ani neprajem. Napodobne ;)
@monkka21 je to hrozna a velmi bolestiva skusenost. Cas tu bolest postupne otupi, no nepohlti. Teraz vsak treba mysliet pozitivne. Drzim palce ;)
Okrem ineho som sa vas chcela spytat na nazor. Kedze som este v stadiu tehotenstva kedy necitim pohyby a aj na uistenie v neskorsom obdobi, rozmyslam nad kupou "Fetal Doppler Sonoline prenatal baby heart rate monitor". Mate s tym niektora skusenosti? Stale vaham, lebo je to taka ista masinka na pocuvanie srdiecka aku mavaju midwifes a kedze je k tomu aj gel, funguje na principe ultrazvuku. Ja len ci to zbytocne nebude rusit babatko. Na druhej strane sa nechcem velmi stresovat. Ved koniec koncov, vela veci clovek neovplyvni... Co si o tom myslite, pls?

monkka21
17. máj 2012

@akwee to mas pravdu,mne pomohlo az dalsie tehu aby smutok odisiel ale na svoje prve babo nikdy nezabudnem.ja som si kupila teraz angelsounds fetal doppler,ale zatial som este nepocula srdiecko az o d12 tt priblizne by malo pocut.podla mna je to dobre ked necitis pohyby a niesi si ista ci je babo v poriadku.aj ked este nemam skusenost ale podla mna je to dobra vec

lu2112
17. máj 2012

@akwee je mi luto ze mas zlu skusenost za sebou ale urcite to tento krat zvladnes a dobojujete to k stastnemu koncu. Prajem vela sil 🙂. A ktomu monitoru ircite ak chces mat dusu namieste aby si male pocula pravidelne odporucam aspon ta to upokoji. Ale vsetko treba pouzivat z mierov aby si zase babenko nerusila lebo oni v tych bruskach maju vlastny rezim 🙂. Ja si tiez kontrolujem maleho kazdy den ale naucila som sa ho nachytat a potom je citit aj srdiecko . Urcite by som to ale riesila z monitorom keby som mala zlu skusenost

radusiq
17. máj 2012

@lu2112 uz je to ovela lepsie, chcem este volat k zubarke ako je to s vymenou dressingov, lebo vcera mi nic nepovedali ze by som sa mala vratit...
no pekne mas nejaku upokojujucu pastu aspon na tie dasna? este si pekne dlho potrpis...

akwee
17. máj 2012

@monkka21 mne tiez pomohlo toto druhe tehu. Ale dlho to trvalo, pretoze I ked som otehotnela, stale nas koncom Aprila cakal pohreb. V Nemecku totiz pochovavaju aj takto predcasne narodene babatka do spolocneho hrobu raz rocne. Takze sa mi v ten den vsetko vybavilo od toho soku, cez porod a obdobie smutku. Ale vtedy sme sa definitive rozlucili... The biggest loss in my life had been accepted.
Cize si uz skusala ten doppler? Rozhodujem sa medzi tym angelsounds a tym co som spominala... v reviews si ho vsetci dost pochvalovali. Vraj sa jednej pani dalo pout srdiecko uz v osmom tyzdni...

lu2112
17. máj 2012

@radusiq mam roztok len na vyplachovanie. No nepotesila ma lebo ked to bude takto dalej tak pridem aj o zuby ☹. Ale co neurobim pre nase male hlavne ze jemu je dobre a ma sa k svetu 🙂. Som rada ze je ti lepsie ale mas to uz za sebou a teraz budes mat uz pokoj. A chystas sa zajtra na jogu?? Ja chcem ist zajtra tiez vecer som nasla v BA kusok od domu tak chcem pred cestou nech sa trochu zrelaxujem

monkka21
17. máj 2012

@akwee naozaj velmi tazke obdobie si prezila.ja som prisla o babo okolo 10 az 13tt.ty si to mala velmi tazke ze si ho musela pochovat. ☹ ja som zatial nepocula srdiecko ale tiez som uz citala ze jedna uz v 10 tt pocula.ja idem o 6 dni na prvy scan tak som zvedava ci je vsetko v poriadku.ja ani neviem v ktorom som tyzdni kedze som nemala poriadnu MS.ja ti odporucam uricte si kup pre tvoj pokoj ten doppler.pri porvej som ho nemala a vzdy ked nekopala tak som bola v strese ze ci je ok,moja bola len leniva 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre