Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
18. júl 2012

@sarifa no sa prave cudujem ze si si privstala, ale vidim ze si bola u midwife
a co to pre teba znamena ze je babo vacsie , povedala ti nieco konketne?? myslis ze sa moze zmenit sposob porodu??? dufam ze budes ok a neznamena to pre teba nic zle ... ono vies babo najviac rastie posledne tyzdne , ja osobne si tiez myslim ze nemam az take velke brucho ale kazdy kto ma vidi zas poviem boze a nemas tam dve??? no neviem...drzim palce zajtra na scane a dufam ze to bude ok...

katie555
18. júl 2012

@domak2 akej narodnosti je manzel?

radusiq
18. júl 2012

@jeanka krasna zbierka 🙂 🙂 uz si fakt ready...kolko si pribrala za cele tehu ak sa mozem spytat?

katie555
18. júl 2012

@wewe8584 no ja ked som mala slabe krvacanie v 6 a 7tt , to som este bola pred prvym meeting s midwife, tak som im tam len zavolala a povedala co mi je. Prvykrat mi povedali ze mam skusit is k gp - dali mi appoiment do 10 minut (byvame oproti). Ten ma poslal na krv atd. Ked som to mala este po tyzdni volala som mw zase, povedala ze skus gp a ked nic tak na A&E. GP mali busy tak mi povedali aby som sla do nemocnice. Tam som cakala asi 2 hodiny a objednali ma na scan na druhy den. Takze netreba sa dat odbit 😀

wewe8584
18. júl 2012

@radusiq no tak to bude asi najskor to iste...ja som si spociatku tiez myslela, ze to budu ligamenty, ale pokial viem a dobre som citala tak tie su nizsie a upinaju sa dozadu a dopredu..urcite nie v oblasti pupku...ale tak asi mi to takto nejak tahalo..ktovie....pristup GP sa mi potom pacil, lebo ma na 3x objednal pocas dna na kontrolu...ale ako to bolo s jeho odbornostou....to si netrufam povedat ... presne ako pisala jeanka...skor si nastudujes sama ako oni budu vediet ....

lu2112
18. júl 2012

@jeanka pekna zbierka plienociek 😀 Ja mam na ceste este niake kapovky a u
@radusiq mam este tri LL potom niake wrapy a som vybavena aj ked stale pokukujem po Grovia plienkach mne sa velmi lubia ale zatial ziadnu dobru cenu som nenasla 😀.

katie555
18. júl 2012

@andie25 ja som zacala prve kopance alebo tocenie citit okolo 17tt ...vtedy to skor take vlny ze citis ze sa tam nieco deje.Teraz uz poriadne rozoznam kopance od tocenia ... 😎

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 No inak by som spala az do 12tej 🙂 Co to znamena? No nic dobre ak je babo velke.Ved ked ho nevitlacim tak budem musiet ist cisarskym a to je pre mna koniec :( To sa zblaznim a to doslova.No ved dam ti vediet potom ked odtial pridem ze co mi povedia a co sa bude diat ked bude priliz velke..

slivka233
18. júl 2012

@sarifa a ked ti robi mw meranie brusko kolko mas? ja viem ze je to orientacne ale malo by to byt okolo tyzdna v ktorom si.
ja prave pozeram mam v knizke aj taky graf, kde spojila mw tyzden meranie a vysiel tam udaj ze by mal mat malu cca 2900-3000g...neviem ci sa na to da spolahnut urcite nie ale orientacne aspon. ja ked som bola na posledy v 34+3tt brusko bolo 35cm.vzdy mam trosku navyse.ale povedala little head here....ked ju nahmatala. 😅

wewe8584
18. júl 2012

@andie25 ano..uz som pokojna....uz sa nerozculujem, uz aspon viem, co mam robit v pripade niecoho 🙂 ja tiez ccakam na poriadny kopanec..toto nejak neberiem ako pohyby, lebo neviem, ci je to ono....inka po vysadeni ferrous sulphate sa vytratila aj zapcha...si predstav..opat chybou mw som brala tie tabletky 2tt dlhsie :( a nemala som, lebo hodnoty Hb som uz mala 12,7. To bola taka zapcha, ze 4 dni nic :(, ale teraz uz dobre....mam pocit, ze iba vdaka tomu, ze som studovala biolu a vela citam a tiez, ze tu pisete..tak iba vdaka tomu viem, co potrebujem a mw to musim pytat aj 3x :( ...a pritom ju mam rada...taka je zlata...ale co z toho 😀

slivka233
18. júl 2012

@sarifa ja som si to aj myslela len som to nechcela vyslovit a vyplasit taa. jaaaaaaaaaaaaj drzim palce vsetky

wewe8584
18. júl 2012

@katie555 no...tak to som uz aj ja zistila...ja som bola vtedy na recepcii taka hotova a tak som sa hanbila, ze mi tecu slzy, ze som sa otocila a musela som ist na chodbu...ludia z cakarne pozerali na mna ..trapas...este jedno stastie, ze tam bol mm..ten bol taky nahnevany, ze nemali inu moznost asi 😀 sa pytal, ze kolko krvi musi clovek stratit, aby ho zobrali prednostne 😀

wewe8584
18. júl 2012

@katie555 presne presne..take vlny....tak dievcata...cestne teda prehlasujem, ze citim nasu bublinku, alebo bublika...este nevieme co..ale asi citim 🙂 juch 🙂 asi mam len skreslene predstavy, ze to bude stale take prijemne 😀..ako som citala, ze lu2112 mala az modriny pod rebrami...tak to veru prijemne nebolo asi 😀

andie25
18. júl 2012

@sarifa neboj, všetko môže byt úplne ináč, uvidis po ultrazvuku, niekedy sa zda že babo je väčšie, alebo pri meraní ti zistí viac cm, ale od toho je tu ultrazvuk, pekne relaxuj a držím prsty - aby to mohol byt ten pôrod do vody 🙂

lu2112
18. júl 2012

@wewe8584 S toho si nic nerob ja som tiez revala dva tyzdne dozadu do mna naburali na kruhaci na druhy den som mala silne bolesti v podbrusku a isla som hned GP ta som sa uplne zosipala takze ma zobrali hned a nastastie vsetko bolo OK je uplne logicke ze sa bojieme o svoje deti sme matky takze si stoho nic nerob trapas si si neurobila a dobre je ze vsetko je tak ako ma bit radsej panikarit ako to nechat tak a bol by stoho vecsi problem 😉

andie25
18. júl 2012

@katie555 ja neviem🙂 ono take trosku ako keby male vlnky som cítila, ale nie stále, väčšinou v noci. Cez den toľko roboty, že aj ked možno niečo je, tak asi si to neuvedomujem, ale ked to je ono, tak sa to bude uz len zvyraznovat nie?🙂 ináč včera som bola v buse hore a išla som vystupovať a tak prudko zabrzdil, som si buchla bruško do tycky 😢 ale určite je všetko ok, musí byt 🙂

lu2112
18. júl 2012

@wewe8584 tak tak ja ich este aj mavam a opuch okolo rebier takze studene obklady musim davat. Nas mali je velmi activny vcera kopol aj MW tri krat pokial ho stihla pomerat 😀

wewe8584
18. júl 2012

@lu2112 ano..asi mas pravdu....pri lekarovi som potom mala pocit, akoby si myslel, ze simulujem...chapes...ja som registrovala, ze sa ti prihodila nehoda...to je fakt otras :( nikdy nevies, co sa stane ...jednu minutu je dobre a o minutu uz moze byt vsetko inak....hlavne, ze sme v poriadku🙂

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 no vies ako je ten paragraf? mas tam take ciary a ked si v nich tak je vsetko v norme ale ako to preskocis tak to uz nieje dobre.Ona vzdy taky krizik urobi .Ja mam ten udaj presne medzi 3500-4000 No ja som sa stale mojej MW pytala..A nieje priliz velke?Lebo sa i zda ze je.A ona ze no malicke nebude ale je akurat a teraz za dva tyzdne aka zmena.Ona povedala ze babatka su vacsinou velke ked je tehotenska cukrovka.Mne vyslo dobre ale co ked to nejak zamenili??? v rodine mame tehot.cukrovku a ze by som sa jej ja tak lahko vihla?

lu2112
18. júl 2012

@wewe8584 ja mam tiez obcas taky pocit ale nedam sa odbit nicim ja by som tam spravila scenu keby ma nezobrali

wewe8584
18. júl 2012

@lu2112 hadam bude pokojnejsi ked bude na svete..lebo ak bude taky hyperaktivny aj vonku 😀, tak to si asi tak skoro neodychnes 🙂

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 Co si si myslela ?🙂 co mi to tu tajis? len povec

sarifa
18. júl 2012

@andie25 Dakujem no ved ja neviem stym mojim obrovskym bruchom si ja budem tazke nadeje robit ze budem mat drobca 🙂 A ak bude naozaj velke co sa potom stane?

andie25
18. júl 2012

@sarifa aj veľké deti sa rodia prirodzene, a ináč co pozerám z praxe tak teraz sa rodia furt len takí valibuci🙂 Neboj, uvidis po uzv a opytaj sa potom MW ake máš možnosti, totiž na uzv vedia určiť aj veľkosť a aj cca váhu. Nemusí to znamenať automaticky cisarak. Nemysli na to teraz, mysli pozitívne.

slivka233
18. júl 2012

@sarifa nic netajim len ma napadol ten cisarsky..no astym grafo to mam tak isto, ked pojdem na druhy tyzden budem presn ako ty v tom tyzdni a uvidim co mi povie na porovnanie.a nerobili ti tu testy na cukrovku??

jeanka
18. júl 2012

@radusiq tazko povedat s tou vahou lebo neviem kolko som mala ked som sa dozvedela ze som tehu 😀 urcite som potom som schudla nejakych par kil a v 14. tyzdni som mala prvu MW a prve "vazenie" - odvtedy som pribrala asi 10kg

@slivka233 ja mam tiez taky graf v knizke a podla toho mi vychadza ze uz ma teraz 4kg 😀 ale inak mi vychadzalo presne 38 tyzdnov = 38cm takze s tou vahou je to nejake divne 🙂 (asi tam zaratali aj moje sadlo 😀)

juchuuu... plienocky dosli... idem sa vytesovat 😀

sarifa
18. júl 2012

@andie25 no ja sa snazim mysliet pozitivne,ale to ja nikdy nemam stastie vies? 🙂 Ja cym sa zdaleka niecomu vyhybam tak to na just mam... namna sa stastie nikdy neusmieva 😒 ale tak len po tom scane zajtra mozem sa vytesovat alebo plakat

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 no robili mi testy na cukrovku ale ako budem vediet ze nahodou nejaku chybu nespravili a ze zamenili testy alebo kto vie ,stane sa cokolvek.No asi by som mala zacat kupovat trosku vacsie vecicky.Ja mam vsetko take drobne do 1 mesiaca to sa stym mozem rozlucit 😀

domak2
18. júl 2012

@katie555 manzel je z nigerie

slivka233
18. júl 2012

@sarifa v kazdom pripade sa vytesuj, babo je velke rastie a je to lepsie ako mat male babatko nie?? nebojsa vsetko bude ok dobre to dopadne, a keby aj naaaaaaaaaaahodou islo o ten cisarsky ved to nebudes ani citis a zvlastnes aj to. Mysli pozitivne, vyloz si nohy, urob si cajik a relaxuj nestresuj saaa prosim,.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre