Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

wewe8584
1. aug 2012

@slivka233
@slniecko77
no tak my ideme na svk na dva tyzdne na dovolenku, takze ten 3D ultrazvuk by bol len nieco navyse....urcite by som kvoli tomu neletela...pravdupovediac sa mi ani letiet nechce, ale neviem sa dockat rodinky a kamaratov. Je to take diskutabilne vsetko...dat sa vysetrit, nedat sa vysetrit...uvidime, ako dopadne ultrazvuk buducu sobotu a tak sa rozhodneme.
@kaciatko215 krásne fotecky, malinky je ako anjelicek..uz aby aj my sme takto drzali 🙂
@monkka21 no v prvom rade blahozelam k chlapcekovi 🙂 ste chceli chlapceka? no a k tej tekutinke...ja si myslim, ze u takeho maleho tvorceka v brusku sa pocas tehu vela veci objavi a vela veci potom aj zmizne a my ani nevieme, ze tam nieco bolo....neboj sa..bude ako ma byt. Za ten cas sa este vela pomeni a nema zmysel, aby si sa trapila, babatku ani tebe to nepomoze. Pekne sa tes z toho, ze inak je vsetko v poriadku 🙂 Viem, lahko sa hovori, uvidime co tu budem pisat ja o tyzden...ale myslime na teba vsetky co sme tu 🙂 a tak nemoze to by inak ako dobre 🙂 Inak vsetko v poriadku? Co vsetko ti kontrolovali? Kedy mas najblizsie kontrolu v nemocnici okrem toho ultrazvuku v 32tt?

radusiq
1. aug 2012

@lu2112 sme doma, oddychujeme na gauci 🙂

@kaciatko215 Krasne fotecky, velmi vam to pristane vsetkym trom 🙂

monkka21
1. aug 2012

@wewe8584 okrem toho je vsetko v poriadku vyvinute ako ma.najblizsie mam az midwife na zaciatku septembra.do nemocnice az v tom 32tt na scan a v 36tt ku consultant

lu2112
1. aug 2012

@radusiq no som rada tesim sa ze uz ste vporiadku. Ako sa citis?? dufam ze sa skoro das do poriadku a potom uz iba odych a nohy hore ziadne behannie.

wewe8584
1. aug 2012

@monkka21 no vidis..to je hlavne, ze je vsetko vyvinute....zvysok sa upravi..uvidis 🙂 aj keby nie, urcite to nie je nic vazne...to by ti povedali 🙂 takze teraz pokoj, tesit sa z chlapceka a uzivat si tehulkovanie 🙂

sarifa
1. aug 2012

@kaciatko215 dakujem dakujem 🙂 Krasny ste vsetci tam.A drobcek je najkrajsi 🙂

monkka21
1. aug 2012

@wewe8584 aj ja si myslim,ze to nieje take vazne ze by to asi riesili.zevraj toto sa stava u 1 zo 100 tehu.takze dost casto.uz budem mysliet pozitivne malinky pekne kopka.a bol taky krasny,tvaricku mal ako ufotnik malinky.

slivka233
1. aug 2012

@kaciatko215 nadherne fotky, malicky je krasnyyy..juuuj...nech vam robi len radost a nech krasne rastietee

wewe8584
1. aug 2012

@monkka21 no vidis....spravny pristup 🙂 tak sa mi to paci mlada dama 🙂 .... sikulka

andie25
1. aug 2012

@wewe8584 mimchodom sa mi zdalo, že cítim nejake vlnenie, no ešte počkám 🙂

monkka21
1. aug 2012

na tej druhej fotke si papal ruciku 🙂 nasa druha laska 19+5

wewe8584
1. aug 2012

@andie25 juchuuuuu...ako by sme povedali doma....pijeme 😀 😀 😀 uz nech je buduci tyzden 🙂

andie25
1. aug 2012

@wewe8584 neviem ako vydrzim, na praxi ok ale toto poobedie az do večera s deťmi ma zabiiijaaa... No musím vydržať ešte, aj ja sa uz teším na scan;) ale radšej na to nemyslím lebo potom tep bije ostosest🙂

wewe8584
1. aug 2012

@andie25 och tak to ti verim....deti dokazu obcas vysat vsetku energiu 😀 ... neviem sice este ako je to s takymi malinkymi, ale ked som ucila a prisla som domov, bola som uplen mrtva 😀 a to som robila svoju pracu rada a s laskou 🙂 a deti som milovala 🙂 neboj ...den za dnom ide ako ked sa sype vodopad 😀 bude fajn 🙂

slniecko77
1. aug 2012

@monkka21 ahoj
..som len chcela, ze jedna holka v nasej teme cakala dvojky a jedna mala na vajecniku velku cystu, tiez bola z toho velmi smutna, ale za par tyzdnom cysta uplne zmizla a mala, teda obe su uplne zdrave 😵
..takze hlavku hore, lebo mimco vsetko citi 😵
@andie25 gratulka k pohybom 😉 😵 no, je to taky zvlastny pocit, ze? 😀

andie25
1. aug 2012

@wewe8584 🙂 no hej, ja nie som s babatkami ale s 9 ročnou slecnou plus dve kamarátky hihi, a to ti poviem že normálne uz jak teenagerky sa chovaju🙂 no nic, idem ich zobrať do parku, dáme si zmrzku a čas zbehne 🙂

andie25
1. aug 2012

@slniecko77 dik 🙂 na hej, take jemne vlnky, dúfam, že patrične zosilneju 🙂

monkka21
1. aug 2012

@slniecko77 dakujem za povzdbudenie vies som sa bala lebo som si vobec nepriznala ze babu by mohlo nieco. midwife mi povedala ze to moze zmiznut a ke nie tak babatko bude leicene atb ale ze to nie je nic vazne.ale tak vies kazda buduca mamicka by sa zlakla

sarifa
1. aug 2012

@andie25 a kde si nasla take deti 🙂 to mas dalsi job?

monkka21
1. aug 2012

@andie25 aj ja gratulujem k pohybom,ja uz citim dlho ale teraz uz su to poriadne kopance.predvcerom sme sa z babom stuchali 😀

andie25
1. aug 2012

@sarifa no hej, ja som taky hyperaktivny tip, ale uz nejak prestávam zvladat🙂 to mám na part time popri škole a nemocke🙂

andie25
1. aug 2012

@monkka21 ďakujem🙂 sa teším z toho veľmi, a neboj sa, bábätko je v poriadku, a okrem toho o tom uz vedia, tak vás budu sledovať, držím prsty a verím, že bude všetko ok. Ja mám scan v pondelok🙂

sarifa
1. aug 2012

@andie25 ja citim stebou 🙂 My mame 11rocnu doma 😀

andie25
1. aug 2012

@sarifa no sarifka tak to skôr ja cítim s tebou, lebo ja mozem odísť, ale ty nie 🙂 ako sa cítis ináč? Crta sa niečo? Zajtra ideš k MW že? Popros ju nech ti urobí stretch&sweep ked môže.

slniecko77
1. aug 2012

@monkka21 😉 chapem, kazda matak by sa bala..ale ber to tak, ze je lepsie ked sa na to prislo skor, aspon budu vediet zareagovat keby nieco
..ale verim, ze uz nebude na co po porode 😉

monkka21
1. aug 2012

@andie25 no tak aj ja drzim prsty aby bolo vsetko v poriadku.ja si hovorim,ze keby to bolo zle tak by to riesili uz teraz ale ze je to caste u nenarodenych babatiek.dakujem ti za podporu

monkka21
1. aug 2012

@slniecko77 aj ja som rada,ze to viem dopredu,ale som sa vylakala

sarifa
1. aug 2012

@andie25 no ties pravda haha No idem idem zajtra .Este stale nic len kazde rano mam take male boleti ako menstruacne bolesti ale da sa to vydrzat.A preco by mi to mala robit? 😒

andie25
1. aug 2012

@sarifa môže to nakopnut pôrod 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre