Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
2. aug 2012

@slniecko77 hej na pranie ja normalne pouzivam fairy aj pre nas, a ono kludne ho aj dalej pozuivaj, len si mozno kup dobry prostriedok na skvrny, ze vraj ACE je dobry, kamaratka co ma 2 deti tu tak hovori, ze s nicim inym jej skvrny nevysli aj od mrkvy, paradajky atd.
mnam, palacinky, ja idem len kuracie prsia narychlo a utekam do prace, tak pekny den este! ja mozno skusim aj tie mydlove vlocky ale to az ked pride zase mamka v decembri 🙂

sarifa
2. aug 2012

@slivka233 no ja vsade citam ze treba hned volat ked praskne voda ale ja ju pocuvat veru nebudem.Ked mi praskne voda tak im dam vediet a nech mi oni povedia co a ako...ked mi povedia cakaj tak budem cakat..Mna ta moja MW stale tak mili s tymy faktami co mi ona dava a co ja citam. No moja ked mas dvoch chlapov tak mas dvoch 😀 To aj moj sa vola Richie ale ja som ho vzivote tak neoslovila ja ho volam Gary (dhla historka) haha

radusiq
2. aug 2012

@sarifa preeesne pre dievcatko by som mala uz aspon 10 mien vybratych, ale sonographer sa tvaril ze na 100% to bude chlapec, tak mame co robit...dost mien je takych ok, ale nic mi nepride 100% 😀

@andie25 ano ano z Kosic som, nebodaj aj ty? Original z Jazera, akurat pred mesiacom sa nasi prestahovali mimo mesta "na stare kolena" do domceka takze uz som oficialne Kosice-okolie, aj ked som tam este nebola 🙂 Drobik je zivucky, normalne sa rano az tak nehybe ale dnes aj vcera tancoval cely den, aspon ma to ukludnuje ze viem ze je ok 🙂 ale zas mi potrva kym sa prestanem sledovat a reagovat kazdu bublinku, kazdych 15 minut chodit na wc kontrolovat ci nahodou ☹ snazim sa ale nestresovat, aj predvcerom ked ma to chytilo vsetci boli uplne kludni, uplne v klude som sa obliekla, aj mamka, sadli sme do auta a sli - a vcera ked som dosla domov hovorili aky boli vsetci v strese, hned ako som za sebou zavrela dvere tak panika a nevedeli co...

slivka233
2. aug 2012

@sarifa hehe dlha historka presneeee aj u nas.. ja ked mojmu poviem Julo huuu uz je ohen na streche, nenavidi to meno ...
ale pohoda, citala som aj ja ze ked su kontrakcie v niekolko minutovych intervaloch oni ta zoberu do nemocnice..ale ked su daleko od seba tak nie no neviem...uvidime na vlastnej kozi. pri najhorsom poviem ze su v mensom intervale a pojdem hehehe

andie25
2. aug 2012

@radusiq jooj moji zlati, jasne ze stresovali ale v zaujme kludu v rodine, nikto nedal na sebe poznat. Ano ja som z Kosic a moj muz je z Jazera 🙂 Ja z Terasy 🙂 takze sa mi to zdalo dobre 🙂Vsetko bude ok, hlavne ze si babo spokijne kopka, ono to uz pekne dobojujete. No a pytala si sa pri prepustani ako dalej bude ohladom porodu?

andie25
2. aug 2012

@sarifa fakt cudne info ti dava, ono kde je napisane, ze ked ti odtecie voda, ze sa hned nespusti porod... ako ona to sudi mozno podla toho, ze si prvorodicka, no ale minimalne zavolaj do nemocky a oni ti povedia, ze ako dalej. My to aspon tak robime, mozno ina nemocka, ine pravidla...

radusiq
2. aug 2012

@andie25 vies co nepytala, lebo ma prepustal jeden obstetrician v ktoreho nemam bohvieaku doveru - v podstate mi povedal ze nevie co mi je ale pokial to preslo tak to asi bude ok (druha lekarka ma pozrela zo spodu, povedala co mi je, vysvetlila vsetko) 😀 je to pravdepodobne len moj pocit, ale som si povedala ze radsej sa spytam midwife najblizsie, alebo dalsi piatok mam kontrolu tak tam.

sarifa
2. aug 2012

@andie25 tiez si myslim ze su tu ine pravidla.Ja dufam ze mi zacnu prve kontrakcie a ze mi voda neodtece,ved stych vsetkych informacii nebudem vediet co robit.A do nemocky ani nemozem volat nato mam to triage number kde ti po telefone povedia ci mozes ist alebo nie .No ti poviem ze je to na nervy,trochu si myslim ze je to risk takto dlho cakat,ale oni vzdy vravia doma labouring a v nemocnici delivering ...

andie25
2. aug 2012

@sarifa hej to triage number je ok, tak tam potom zavolaj, ked náhodou odtecie, alebo ked prídu na teba kontrakcie. Kontrakcie si potom sleduj a rátaj koľko cca za 10 minút, alebo ako často a či su rovnako silne. Juuuj, ale tak este teraz na to nemysli 🙂 ja so tiez myslím, že budes mat chlapčeka, neviem prečo... A zase že ja budem mat dievčatko🙂

slivka233
2. aug 2012

@andie25 aj moj muziik je z terasyz KE

slivka233
2. aug 2012

@andie25 @sarifa mne dala midwife rovno cislo na labour ward, ze ked daco mam volat tam, uvidim co mi povie o tyzden ked pojdem k nej ale naposledy povedala keby nieco hned volaj tam este mi ho aj zakruzkovala na prvej strane knizky.

lu2112
2. aug 2012

@andie25 no neboj ono bublikovanie bude silniet a potom ked dojdu prve kopance tak to bde srandy 🙂
Juj take slovenske dobre by som si aj ja dala ale si my nahnala chut tak asi spravim halusky dnes vecer tiez som rozmyslala ze co varit ale dakujem za napad 😀.

andie25
2. aug 2012

@lu2112 no ja uz dusim prsia na mrkve a hrasku, k tomu ryzu. Raz dva to bude a dostanem do seba aj zeleninu🙂 Ja som robila halušky v sobotu, mnam fajne boli🙂

lu2112
2. aug 2012

@radusiq ahoj som rada ze je lepsie a pekne odychujes. No mna chyta panika stoho vsetkeho akurat sme zacali 31 tt a zacalo sa to odratavat a blizit dnes su presne dva mesiace do due day a mi nic kupene 😀. Takze tento vykend sa ide na to ale nic dramaticke len chcem vsetky veci co budem potrebovat do nemocnice ostatok az v septembri. To len keby nahodou 😀. Lebo manzelovi som to tak vcera nadstrela ze keby daco tak bude musiet vsetko ist nakupit a mala si vydiet ten vyraz tvare on tak zbledol ze som sa bala ze mi skolabuje 😅.
NO a ostatne veci kocik postielka veci na kupanie atd kupime az v septembri nech to dovezu rovno do noveho domceku 😀

andie25
2. aug 2012

@slivka233 no ja stále tvrdim, že aj UK je nám maly, všade stretneme niekoho bud z mesta alebo sídliska🙂

slivka233
2. aug 2012

@andie25 presne presne presne like 😀

lu2112
2. aug 2012

😀 @andie25 juuj ja kura nemozem ani vidiet ani citit odvtedy co som tehu tak dufam ze po porode sa tu napravy tak vsetko varime z bravcoveho aleho hovadzieho alebo zeleniny. a samozrejme naopak co som nemala rada cokoladu tak teraz ju teda velmi mozem.
Ale mesko na hrasku znie dobre 🙂 ale budu halusky cez vykend idem robit pecene bravcove z dusenou kapustou a knedle manzel si rozkazal 😀

lu2112
2. aug 2012

@andie25 suhlasim svet je mali. 😀 Ja som stretla spoluziacku zo zakladnej mesiac do zadu v Londyne a to uplnou nahodou ani som nevedela ze tu zije 😀

andie25
2. aug 2012

@lu2112 ja mozem hocijake maso 🙂 ale bravcove, kapusta a knedle, teraz si mi narobila chutky zase ty 🙂 ale uz pockam na mamku, ona to vie tak fajne po domacky ukuchtit 🙂 ja sladke zase moc nemusim 🙂 ale sem tam si dam

monkka21
2. aug 2012

@sarifa mne zacala prv odtekat voda ale nie naraz ale postupne.tak manzel zavolal na cislo co mi midwife napisala na prednustranu knizky a tam povedali ze mame prist.tak sme isli,tam sa pyatali ci citim kontrakcie ja ze nie a dala mi tu vlozku co odhali ci je to plodova voda.ked ze som nemala kontrakcie tak ma poslali s instrukciami domov co a ako.po 4 hod som mala kontrakcie kazdych 5 minut tak zase voala ze mame prist.

lu2112
2. aug 2012

@andie25 moja mam velmi nevera nie ze by nevedela ale je kucharka a ma restauraciu takze tam sa navari toho dost a doma uz nic nechce robit ale ja mam varenie ako odych a zabavu 😀

andie25
2. aug 2012

@lu2112 no tak to sa da pochopit, ja to tiez beriem ako oddych, niekedy nevyhnutnost , ale varim rada, a moja mamka mnaaaam, ona este radsej a pecie take dobroty vseliake 🙂 inac sme vo finale v kayakoch, tak dufam, ze z toho bude medaila, ked v semifinale sme skoncili zatial priebezne druhi 🙂

radusiq
2. aug 2012

@lu2112
@andie25
Baby bavit sa o jedle na tehotenskom fore by malo byt zakazane, take provokacie 😀 Ja rozmyslam akurat nad segedinom a knedlami, dlho sme nemali 🙂 ale s tym hraskom ste mi dali chrobaka do hlavy, mnam...

Akurat pozeram kanoistiku na 3D eurosporte, zachvilu ide aj Dukatova, drzime palce - nase posledne medailove nadeje...

lu2112
2. aug 2012

@andie25 jeej super dufam ze bude medaila zasluzime si 😀 tak daj vediet ako dopadnu ja som este v praci a akurat idem na meeting na dve hodiny tak dufam ze tam nezaspim lebo som niaka unavena 😒

andie25
2. aug 2012

@lu2112 dufam, ze stihnem lebo ja odchadzam z domu o hodinku, jasne , ze to dame 🙂

lu2112
2. aug 2012

@radusiq tak presne na tehotenskom fore by mali zakazat rozpravat o jedle lebo aj mne uz tecu sliny a ten segendyn znie mnam dobre 😝
Drz palce aj za mna ja idem sa tvarit dolezito na meeting a tak strasne sa mi nechce 😠

andie25
2. aug 2012

@radusiq
@lu2112 a ja sa este viem aj tak fajne najest tu na fore, v teme , ze co dnes varite?dajte inspiraciu... tak vam poviem, niektore zeny co tam vyvaraju, mne sliny tecu vkuse ked tam sa idem pozriet 😀

radusiq
2. aug 2012

@andie25 tam som musela prestat chodit, lebo nikdy nemam vsetky ingrediencie doma a take chutky mi robia ze az 😀 teraz ako nasi odisli je vybrakovana chladnicka, ja na nakup sama nejdem, budem dnes musiet vymysliet nieco zvyskove (segedin uz padol, v mrazaku mam len kuracie prsia)...mozno sulance so struhankou, uz sa na nich chystam par tyzdnov...

andie25
2. aug 2012

@radusiq no zohom, ale tak navaric, co dom da, a tie sulance zneju lakavo 🙂 tak mame aj Janku Dukatovu vo finale, tesim sa 🙂

andie25
2. aug 2012

Inac baby, ja hladam na nete polodupacky, ze baby trousers with feet, tak u nas ich predavaju za bagatel a tu strasne draho.... hmmm 16 libier za jedne polodupacky to je teda viac nez dost... a mne sa tak pacia 🙂 a ked maju, tak len biele, tie som nasla za 6.50 v petit batou, no asi bude musiet mama tiez doma nakupit 🙂 alebo neviete kde by sa dali zohnat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre