Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
3. aug 2012

Dobre ranko dievcata spolutehulky, ako sa dnes mate, dufam ze kazda budete mat pekny piatok a este krajsi vikend.
Ja uz od 5 hore, nejak neviem zaspat. @sarifa ahoj cica dufam ze si ok 2v1stale, ako ti je super ze uz mas nakup za sebou,nas cakaju 2dlllhe dni....snad vsetko pojde ako po masle. Prave mam za sebou rannu rozcvicku so zehlickou, tak o 2hodky pride drahy z tyzdnovky, a od 7:00-10:30cakam delivery na kociiik konecne tak sa tesim. ty sa ako cits?stale nic? teeeda dnes mame 3.8.....uz je to co by dup..zelam krasny den kazdej a priebezne sa ozvem, dufam ze aj ty ci si este celaaa......

lu2112
3. aug 2012

Dobre ranko dievcata ja som dnes spala ako zabita az na to ze som sa zobudila na krc v nohe rano. 😒 Mali bol tiez asi unaveny lebo sa ani nepohol celu noc pekne spinuskal ale za to teraz uz vyvadza ako vzdy 😀

@slivka233 tak vidim ze mas pred sebou dlhy vykend si ho uzi a dufam ze sa ti podari stihnut vsetko co chces. Vidim ze tiez si si nechala vela veci na koniec oproti babam tu na fore ktore su na slovensku tie uz maju vsetko zariadene 5 tt pred porodom 😀 Ale neni sa kam ponahlat pekny vykend

radusiq
3. aug 2012

dobre ranko prajem 🙂

@slivka233 uff kedy si sla spat ze tak skoro? a po takom dni...viem ze si to tu uz pisala ale ktory kocik ste objednali? dufam ze sa pochvalis fotkou potom 😉 inak ako ste malovali detsku, nejake obrazky a tak? hladam inspiraciu 😉

po takom Tesco nakupe sa inak budem celkom cudovat ked tu dnes @sarifa bude, podla mna uz tlaci 🙂

@lu2112 jeej tak aspon ste sa vyspinkali, nas drobec bol tiez kludnucky (aspon myslim, mozno kopal ale nezobudil ma), som zvedava ci bude mat zas taky aktivny den ako vcera 🙂 a kam sa chystate na tie nakupy? Mne dnes poobede pride nakup zo Sainsbury's (prvy krat tak som zvedava, normalne objednavam z Waitrose ale nechcela som az taky velky nakup teraz), potom sa chystam robit ten segedin konecne, ale knedliky zrobim len z part-baked ciabatty. Uz teraz sa mi slinky zbiehaju

radusiq
3. aug 2012

inak zienky, neskusali ste niektora mrazit hrachovu kasu, ci sa to da?

lu2112
3. aug 2012

@radusiq dobre ranko no chystame sa nakupovat do Lakeside a potom skocime hned pozriet domcek to tam mame na 15 min 😅.
Ja objednavam inak online z oby dvoch obchodov a nemala som nikdy problem tak dufam ze aj tebe vsetko donesu 😀. Dufam ze mali ti dnes da odychnut a nebude taky activny alebo mozno zacal vystrkovat rozky ako ten nas a budes mat posledne tyzdne veselo 😀 A ako sa citis uz je vsetko vporiadku?

radusiq
3. aug 2012

@lu2112 tam som este nebola 🙂
Snad to bude ok, akurat na vacsinu veci som zakazala substitutes tak by mohli chybat veci, ale nic katastrofalne keby aj, len mensi doplnaci nakup 🙂 inak ja Sainsbury's velmi nemusim ani normalny obchodak - vacsinou nakupujeme vo Waitrose a objednavame z Ocada, nikdy nebol problem, len mi velmi nevyhovuje ze musim objednat min. za £75...skusala som vcera objednat z waitrose.com miesto Ocada, tam sa da za min. £40 alebo £50, ale po 10 minutach som to vzdala - priserna stranka...plus sa bojim maso a zeleninu, lebo Ocado ide rovno zo skladu takze je to vzdy cerstvejsie ako z obchodu, ale waitrose.com beru veci priamo z obchodu - a to nikdy nevies ktory kusok ti vyberu, ci nebol mimo chladnicky alebo ho niekto nevratil...
zatial je celkom kludnucky, citim ho len obcas ako take trasenie trosku, ale velmi sa nehybe...citim sa v pohode, v podstate mi nic nie je ale stale mam taky podvedomy pocit ze len lezat alebo sediet, co ak nahodou, kazda cinnost mi pride rizikova...

andie25
3. aug 2012

No ženy, dnes idem k mamičkam a babatkam domov úplne sama, mám plnú tasku MW veci aj váhu ;) tak držte prsty nech da mi dari🙂

lu2112
3. aug 2012

@radusiq no je to moje najoblubenejsie nakupne centrum ked sa ma chce manzel zbavit na celi den to je miesto kde vzdy mam co robit 😀 A od noveho domu je to 15 min takze najlepsia vec🙂.
Z Ocada som este neobjednavala ale dala si mi dobri napad urcite vyskusam 😀. Ja som vzdy bola spokojna zo Sainsbury,s ale ja tam objednavam len tuhe veci nikdy nie nic cerstve takze to neviem ako je. Maso kupujeme inde a zeleninu ako sa podari ale to vzdy osobne. Ved uvidis co ti dojde a ako si pisala ked nechces toho vela sainsburys je najlepsie lebo dovezu aj za menej netreba objednat za vela
😀. Som rada ze mali je kludny nas cert je hore a vyvadza ale mam hovorila ze ak bude taky ako je teraz ked bude vonku tak ze budem to mat dobre lebo on je taky activny celi den a vecer uz spi okolo22:00 a rano vstava akolo 6:00 -6:30 tak to by mi vyhovovalo 😀

@andie25 drzim palce nech to zvladnes a uzi si to zachvylku k tebe bude takto chodit MW
😀

radusiq
3. aug 2012

@lu2112 nez objednas prvy krat je plny net kodov na prvu objednavku, aj £20 dole, urcite vyuzi. Prave cez Ocado sa absolutne nebojim objednavat aj cerstve veci - maso ci zeleninu, lebo je to cerstvejsie ako to co dostanes v obchode. Jediny raz sa stalo ze kuracie nohy som otvorila posledny den zaruky a strasne smrdeli, sli rovno do kosa, tak som im napisala ze "len pre info" - neziadala som o nic, ale odpisali snad behom 10 minut ze ako sa strasne ospravedlnuju, okamzite vratili peniaze spat na ucet a este sa pytali ci nemozem poslat Batch code aby vedeli presne ktoych balikov sa to tyka...
Inak som si vramci zdravej vyzivy dnes dala melasu do ovsenej kase, ale som to trosku prehnala, bleee humuuuuus neskutocny...ale tak co pre drobika nespravim ze? 😀

lu2112
3. aug 2012

@radusiq no pozerala som na stranke vyzera to dobre urcite ked sa prestahujeme do noveho tak objednam prvy nakup lebo budeme potrebovat toho vela kedze nic nebude 😀. Teraz nakupujeme len co zjeme ziadne zasoby nicoho 😉 len to nevyhnutne. Takze aj maso od nich objednavas?? lebo ja sa vzdy toho bojim najviac ked to nevidim. No ale bude super ak mozem vsetko cez net objednat lebo ked budem na materskej mi to usetri vela starosti 😀. No vidim ze zdrava vyziva nie vzdy prospieva obom stranam 😀 ale co nespravis aby mali bol spokojny 😝 Inak ja uz mam asi dva dni chut na nieco nezdrave vyprazane a snazim sa odolovat nastastie nemame zemiaky doma inak by som uz hranolky vcera robila. Ja neviem pokom tieto chute mam vzyvote som na ni podobne nemala chut a teraz si spomeniem ze hranolky alebo vyprazany syr a by som sa isla roztrhat mat nieco take a ze zdrava vyziva 😀

radusiq
3. aug 2012

@lu2112 no aj mne ide vyprazane, ale snazim sa obmedzovat ako sa da - hranolky teraz musim mat aspon raz do tyzdna, zblaznit sa za nimi idem - ale kupujem len tie co sa pecu v rure, nie vyprazane na oleji (viem, ziadna vyhra, ale aspon cosi). A majoneza! Vzdy som neznasala majonezu, aj salaty a vsetko kde ju davaju, teraz by som si ju aj na chleba natierala...

slivka233
3. aug 2012

ja len ockom dievcata .... kde je @sarifa nezvyk o tomto case tu uz daaaavno bola...ze by uz? .... juuuj

sarifa
3. aug 2012

@radusiq
@slivka233 dobre rano len sa nestrachujte este som stale tu ,ziadne naznaky ze by som uz isla 😀 Ja som mala strasnu noc tak som sla dospat a este ktomu aby to nestacilo zacala som kychat a oci mi slzaveju asi namna nieco LEZIE!!! to akoze v naozaj nevhodnu chvilku.Tak som dala paracetamol a zalahla.No a ked som sa zobudlila mala som tu opravara tak som bola busy.Ale teda poviem vam ze potom nakupe v tesku som myslela ze aj v tesku porodim.To pohybom sa naozaj akoby v tele vsetko rozhybalo 😀 A vy ako dnes?

lu2112
3. aug 2012

@radusiq no ved to vyprazane co som nikdy nemusela a teraz ako hovoris raz do tyzdna musia bit hranolky no ja obcas neodolam a su aj v oleji robene ale to len obcas 😀. A taktiez majoneza tu mame vsade este aj rano k omelete si ju davavam 😀. To budu ty nasi mali teda hranolky a majoneza tazke to bude stou zdravou vyzivou. 😀

lu2112
3. aug 2012

@sarifa jeej no my uz ze niekde tlacis a ty este nic no dufam ze nic hrozne na teba neleze ale ak mozes mozno ten pohyb by to rozbehol 😀 Mozno niake dalsie nakupi? 😀 😝

sarifa
3. aug 2012

@lu2112 no aj by som veru tlacila keby sa necitim taka chora.To som vraleva ze ja take stastie nemam ze vzdy nieco zle sa namna nalepiiiii ☹ No treba mi este zopar nakupov ale vies co uz sa bojim 🙂 Uz sa mi zacinaju cudne sny snivat.. A ty ako sa mas?

lu2112
3. aug 2012

@sarifa juuj no sny mam aj ja hororove teda az na dnesnu noc dnes sme sa vyspali velmi dobre az prilis dobre prvy krat som mala pocit ze niesom tehu 😀.
No ty uz musis opatrne ale mozno ta choroba vypudi male a rozbehne sa ti porod nikdy nevies. 😉 A o tom stasti to poznam ja mam tiez taku zlu smolu ze vzdy sa nieco stane na poslednu chvylu. Ale drzim palce nech to u teba nic vazne neni a je to len niake rychle prechladnutie nech si skoro fit 😅

radusiq
3. aug 2012

@sarifa ouu tak to si choroba fakt nevybrala najlepsi cas - drzim palce aby to bolo len nieco slabucke co sa okolo teba ledva pretrie - mozno si v Tescu podrazdilo dutiny z klimy? Hlavne sa setri, vsetko bude dobreee, urcite mas vsetko nutne bez coho by si sa nezaobisla...

sarifa
3. aug 2012

@radusiq no uz nebudem nic take robit az cez vikend.Snad sa budem citit lepsie a drobec uz pride.Ved uz je ready tak neviem este naco caka 😀

lu2112
3. aug 2012

Konecne vykend a volno 😀

andie25
3. aug 2012

@lu2112 ahoj 🙂 a dakujem, den za mnou, navstevy uspesne zvladnute, ale moj chrbat a nohy dostali zabrat... no este dva dni, to zbehne a potom praaaaazdninyyy 🙂 a ty sa pochval, ako dopadlo nakupovanie?

andie25
3. aug 2012

@sarifa juuj sarifka ahooooj🙂 takze kychas? no sup sa vykuriiirovat co najrychlejsie, urob si med, citron, zazvor do teplej vody a naparuj sa, sup sup nech si plna sily na babanko! 🙂

andie25
3. aug 2012

@slivka233 a ty ako mamina? vymalovane? kocik dosiel? co noveho? 🙂

andie25
3. aug 2012

@radusiq takze vy si dneska maskrtite, hej? 🙂 hrachovu kasu som este nemrazila, ale tak nemal by byt problem, len potom po rozmrazeni ju fajne zohrej, len nie v mikre ale na sporaku, aby si mohla fajne premiesat a aby sa cela prehriala, ale podla mna kludne moze ist do mrazaku. inac aj ja vyprazane mozem a aj majonezu, ale obmedzujem, ale napriklad taky karfiol, tatarska , mozno hranolky alebo radsej zemiakova kasa a uhorkovy salatik nie je zly napad 😀

sarifa
3. aug 2012

@andie25 ahoj moja.no citron kupeny spravim si moj malinovy caj neskor.To mam vzdy tak rano ked sa zobudim... :( ved chcem byt fit na tlacenie 🙂

andie25
3. aug 2012

@sarifa ok, a ako sa citis? ziadne bolesti, nic? uz aby to bolo, nie? 🙂

radusiq
3. aug 2012

@andie25 mnaaaaam karfioooool 😅 si ma dostala teraz, zajtra sme chceli vybehnut na farmu kupit nejaku zeleninku, tak mam napad na nedelny obed 🙂 inak som akosi zaspala na poobedie, takze segedin sa este len dusi 😅
tie dva dni budu cez vikend ci az dalsi tyzden? uz to mas fakt len kusok, a mozes nohy hore 🙂

sarifa
3. aug 2012

@andie25 nie ziadne len sa mi strasne zle spi ja potom musim spat cely den ☹ uz aby to bolo ved hovorim ze ved uz je ready tak neviem naco este caka.Uz ani miesta nema uz nech sa tlaci 🙂

andie25
3. aug 2012

@radusiq no som volala s mamkou hodinu 😀 uz vo stvrtok ju tu mam, tak sa tesim. Tie dva dni su teraz cez vikend, a potom volno zvysok augusta, konecneeee. Takze varis segedin, tusim uz ste ho aj zjedli 🙂 Karfiolik si mozno aj my urobime, teda, ja som aj tak v praci ale mozno ked sa mojmu nebude lenit, tak ma aj prejvapi, alebo ked bude pekne opecieme si nejake masko na grile, ked pridem. Mam rada ked moj muz griluje 🙂

andie25
3. aug 2012

@sarifa ved ono na to pride, ze uz nie je kam ist, a potom sa umudri 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre