Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
12. aug 2012

@radusiq no kde si ty zase? Zase si vela behala uz musis odychovat prosim ta dufam ze ste v poriadku a skoro budete doma 😉 . Dufam ze ti vide niaky base na potesenie drzim palce. Vcera sme boli v Ramsgate pekne mestecko pri mori a bolo krasne dali sme obed a prechadzku a potom sme isli naspat 😀 lebo som bola mrtva 😀. Daj vediet ako si dopadla a dufam ze uz ziadne prepinanie sil

radusiq
12. aug 2012

@lu2112 uz sme doma (chyba mi tu ten nevinne zmurkajuci smajlik zo skype), vsetko je ok, ziadne krvacanie to nie je, len nieco vonkajsie...ale krcok je zavrety, babo zive, vsetko ok 🙂 budem uz davat pozor, faakt slubujem, viem ze som hrozna...
inak vysiel aj mne base, aj ked za £42, a co je horsie som si neuvedomila ze uz na jeden bidujem takze teraz mi hrozi ze vyhram dva 😀 a rano na car boot sale som kupila moses basket, taky bol peknucky, aj s hojdacim stojanom miesto kolisky 🙂

mirabelka212
12. aug 2012

@mishka0508 ano ten formular stiahnes na internete....sure maternity grand....zamestnavatel plati 90% platu....prvych 6 tyzdnov..potom to je myslim 60% a potom dostavas uz len 132 tyzdenne ci kolko to je presne....teraz....napr. ja som nastupila na matersku v Novembri....a teraz v Auguste dostanem uz posledny prispevok....len okolo 124..☹ je to blbe...potom uz ziadny prijem

mirabelka212
12. aug 2012

sorry babulky nebola som tu dlhsiu dobu...ak uz mas to zamietnutie doma..tak to treba poslat s rodnym listom, formularom vyplnenym od GP na socialku myslim..ja som to posielala mame ona mi to tam zaniesla...a ano, aj ked rodis v UK..tak mas stale narok na prispevok zo SK pokial mas trvaly pobyt na SK

mirabelka212
12. aug 2012

@katie555 to som si vytlacila z internetu tu ziadost ona je v slovencine...a ja som to gp len prekladala a povedala co chcem od neho a on mi to vyplnil a podpisal a dal razitko. ani nemusel pisat ze sa dozilo 28 dni...lebo to uz na tom formulare je..on to len podpisal a potvrdil......🙂

mirabelka212
12. aug 2012

@kaciatko215 no prave ja mam ten isty problem...tiez si neviem predstavit ist od maleho...a ja mam pracu 50 minut autom tam a 50 minut spat ☹(

lu2112
12. aug 2012

@radusiq no super tak uz aspon base mame vyrieseny a tesim sa ze mas uz aj ty mosese basket 😀. J idem zajtra objednat tu sedacku vcera ani dnes nebol cas tak aby mi mi sale neskoncil na to 😀. No ja som bidovala tiez na tri ale nastastie ostatne sa vydrazili za viac takze som v suchu mame len jeden. No dufam ze uz si das pozor som rada ze ste obaja v poriadku a ziadne behacky vsetko s kludom 😀

radusiq
12. aug 2012

@lu2112 no ja som pozerala na tu sedacku ale maju ju len v ciernej, chcela by som inu farbu...ale tak este mam chvilku 🙂

lu2112
12. aug 2012

@radusiq no nam sa bude hodit k nasmu tvamo modremu prevedeniu. A dalsia vec na zozname bude objednana 😀. Uz sa nam to pekne zbiera juuj sa tesim stale este nemame izbu a musim si pozriet veci ze ci mame vsetko ale tak uz je toho menej. Stale ete musim vymysliet ako budeme kupat 🙂.

slivka233
12. aug 2012

Ahojky kocky, tak ja uz mam fajront, muza som si odviezla na nocnu, hospital tour za nami, a budem uz len oddychovat, uz len pozehlim daco,
v nemocnici celkom fajn vyzera to lepsie ako ns svk tam z toho ide strach len trosku som sklamana s water room ci ako sa to vola, nevyzera to tak dobre ako napr. vidim na obem, alebo tak ale sak uvidime...inak na labour word bola iba jedna mamicka s babom ktore tak krasne plakalo na celu chodbu ze vsetkym vycarilo usmevy na tvary, take to bolo zlate aiba jedna mamina cakala na porod cize bolo ticho, nas tam bolo 7mamiciek z toho mame iba 2 termin 19. ostatne 2-5tt na to.
@sarifa lenka a ty co? co stebou bude? este nic???? ako sa citis....oddychujes? ako teplo je aj ked trosku sprchlo...ja som v kuse mokraaa spotena, ked vyjdem zo sprchy este horsie.
inak svokra sa dnes cinila, cely den bola v kuchyni...a vysledok kapustove strapacky s masom a rezne zemiaky....ale viete co ona stale rozprava uz ma bolii hlava...asi si kupim stupleee do usi

sarifa
12. aug 2012

@slivka233 moja tak uz mas po obhliatke? Ja sa mam fajn bola som nanstivit kamosku a trocha sa jej postazovat 🙂
Od zajtra tu mam nasu tinedzerku doma cely tyzden tak nervy moje neopustajte ma 😖 Co ja snu budem doma cely den netusiim..... Ja sa citim uzastne a ty co? maly nechce prist na svet? 🙂

slivka233
12. aug 2012

@sarifa no veru uz maaam, bolo to celkom fajn....ale sa cudujem ze ty si tu stale joooj moja vies co sak ja na teba myslim cely den....len teda ma fakt necakaj.... uz choood ved ja pojdem aj samaaaaaaaa ..... tvoj maly bude starsiiii.....a mozno si raz aj na svk vyrazia na diskoteku co ty vies??
ja sa mam ok, nerobim skoro nic, sedim sedim pri pc oddychujem...dni celkom iduuu tak tiez len cakam ze cooo bude....a ziadne naznaky nic....ani len bolesti???
takze od zajtra budes mat doma slecnu co??? no snad ti rychlo zbehne den, a ked sa snou aj trosku potrapis mozno ti to len pomoze a pojdes rodit od jedu heheh 😀

radusiq
12. aug 2012

@lu2112 noo ja som akurat zrobila zoznam, ak zajtra nezavolaju mamke z obchodu tak objednavam cez net ten matracik a par dalsich veci - zatial mam ortopedicke nohavicky, perinku s kokosovou vlozkou, a pozri co som nasla 😉 nemaju tam napisane ze je nepremokava, ale podla toho co som citala tak to vlakno je prirodne nepremokave, takze mozno o tom ani nevedia - a ak nebude aspon budem mat plachticky, tie sa zidu vzdy:
http://www.maderna.sk/PLACHTY-TENCEL/

ak by si sa nahodou chcela pridat daj vediet, nasi to budu posielat spolu s matracom takze mi to nezrobi ziaden rozdiel...

radusiq
12. aug 2012

@lu2112 mi odoslalo spravu skor ako som chcela 🙂

este tam malo byt ze a tymto pomaly aj koncime s vybavickou, uz toho fakt vela nechyba - akurat tie velke veci ze sedacka, postielka a kocik, prebalovacia podlozka, nejake oblecenicko, deka, teplomer a hotovo. Co sa kupania tyka - my budeme mat Tummy Tub - este aj ten nam chyba 🙂

sarifa
12. aug 2012

@slivka233 Ale nie .Ja chcem aby si prva zazila to krasne caro s porodu 🙂 hihi Ja nemam ziadne bolesti ja by som aj maraton mohla zabehnut keby nemam opuchnute nohy ..Moja ja hovorim ze ja ostanem tehotna az do konca..mne budu musiet babtko vytahovat .Ono same odseba nepojde.Takze ver ze ma tu budes vidiet asi dalsi cely tyzden 😀

andrea2510
12. aug 2012

@katie555 aj my budeme mat dievcatko

slivka233
12. aug 2012

@sarifa co si sisi...neblazni, nemozes byt dalsi tyzden tehotna...sak to je uz proti prirode....ked nic vydrzis do 16teho a pekne tu tvoju uzasnu mw prinutis urobit ten chmat...ked nie vycestuj za andieee ... 😀 😀

slivka233
12. aug 2012

@sarifa a ja niesom na rade...ja som slusne dievcatko ja sa predbiehat nebudem...pekne pockam v rade a po tebe pekne idem ja....
vo stvrtok pride sem pozret mamicku 3.brat mojho ervina co zije v londone tak budem mat full house a uz aj dali stavky ze veaj ked tu vsetci budu pekne pokope..tak ja pojdem...tak som zvedava o ked by som nenamietala.

sarifa
12. aug 2012

@slivka233 jaaj plny dom? aj ktebe sa tak ludia pozyvaju? No ved na ten chmat pojdem toho 16teho... citala si ototom prispevku na Slovenksu?Niekto to tu spominal ze je nejaky jednorazvoy prispevok na narodene dieta aj ked si v zahranici ,snazila som sa o viac informacii ale nik mi neodpovedal 😀 tak reku ci nic otom nevies 🙂

slivka233
12. aug 2012

@sarifa no je to obdoba sure maternity grant, potrebujes zamietaci list z uk ze tu si grant nedostala, od mw ze si chodila na prehliadky a napr. od health visitorky alebo gp ze maly sa dozil 28dni, ak toto mas posli maminu aj s rodnym listom na urad doma a mas to, poslu ti necelych 800 eurikov na ucet.

sarifa
12. aug 2012

@slivka233 ehm a este raz? 🙂 A nemusim byt poistena? lebo doma som neni poistena.a aky je to zamietaci list?a co si mam akoze presne pytat od MW? A kde sa to ide? Na urad?

slivka233
12. aug 2012

@sarifa nemusis byt poistena, ide sa to na urad prace socialnych veci a rodiny tusim ci jak sa to vola, ani ja niesom poistena....mama sa bola pytat a toto jej povedali...
a tu v uk chod na job center vypytaj si formu na grant posli ju a oni ti ju urcite zamietnu a toto je to co potrebujes ze tu si to nedostala...toto je jediny prispevok na co mame doma narok. mw ti normalne vypise papier ze si tam chodila na pravidelne prehliadky...dokonca niektore slov. urady to ani nevyzaduju prelozene, ale asi zalezi na koho doma natrafis.
ked mam maminu este doma posli ju nech sa popyta a ked tu bude vsetko jejdas a hotovo.

sarifa
12. aug 2012

@slivka233 aha no ved ja som ju posielala ,my mame hnusne urady oni chcu mat vsetko prelozene a musim sama ist ak ide niekto iny vybavovat hned chcu mat opravnenie. Tak ale od MW to musim mat potvrdene az po tych 28 dni co sa male narodi ze? A na tej forme je odsek kde MW vypisuje tak to byu mohlo aj ta forma stacit nie?Ale kto to preboha bude cele prekladat? A ty si to budes tiez davat?

slivka233
12. aug 2012

@sarifa urcite si to budem davat ved je to 800 eur a ked na to mame narok preco nie,ja mam doma splnomocnenie na maminu tak ked tak pohoda ale ved ked ju tu budes mat tak jej to vybav a mas pokoj. ta forma od midwife presne neviem aka je ale zistim uz mi to znama pisala to vybavovala v aprily a mala peniaze na ucte za 2tyzdne.
preklad ti moze dat aj ona doma urobit, u nas v nr je jedna firma kde ked poslem mailom im mamina len ide vyzdvihnut uz prelozene o ak to sa nebojim...bude to ok, urcite to skus vybavit.

sarifa
12. aug 2012

@slivka233 ako sa to splnomocnenie robi?Ja som stoho debil tolke forms a neviem ktore treba vyplnit.aj na slovensu oto ziadat treba a tiez vseliake prispevky :( ale ved sa nato pozriem blizsie ked budem mat cas ,len aby som vsetko poslala a na nic nezabudla lebo na slovensko moc nechodim ,ale ak by som sla v january by som im to zaniesla vsetko ...Nevies ci je nejaka stranka otom alebo ci maju niekte email kde by som sa mohla porozpravat s niekym z uradu ?
Boze moje sa nejako vytlaca ako blaznive ved mi aj brucho roztrhneeeee 😖 ze by uz chcelo prist? 🙂

slivka233
12. aug 2012

@sarifa skuus toto
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/sta...
vies ze aj moj sa vytlaca, prave si aj ja hladam polohu ako si lahnuta strasne ma zacali zas boliet kosti medzi nohami. 😕
fakt by t o uz mohlo prist, teda prvej tebe hehe

sarifa
12. aug 2012

@slivka233 dakujem moja si to pozrem...no vies ako akurat sa koncia olympicke tak asi aj pojdem dnes vecer 🙂 drz palce hihi No mna ti kolko razi tak boli mezdi ked sa v posteli otacam to ma az palia tie kosti haha a dobre sa ti spi?

slivka233
12. aug 2012

@sarifa ono ja sa vyspim, len ked v noci vstanem na vecko tak to je hrozne, alebo ked sa otacam ako aj ty pises to su strasne bolesti, tam dole a krize . kostrc...jak keby som bola polamana...teraz tiez citim krize kostrc strasne, maly sa tlaci neskutocne a mam az take tlaky do zadku, ale tak vo vnutry neviem ci vies co myslim a brucho tvrde ako kamen mam pocit ze mi koza praskne...
taak veci oh uz skoncili maly moze prist ale ved uz si over due kolko 5dni??to je dost mozno rano to uz bude...len mi daj vediet nejakooooo nech viem ja budem cakat.silnooo 😀

slivka233
12. aug 2012

@sarifa ja uz moja aj pojdem spat, nejak sa mi podarilo ulozit, prajem dobru noc, kludnu noc, a teda rano nech ta to uz chytii....tolko este budes vladat tak sem supni spravu.
budem netrpezlivo cakat...papapapapa a dobru noc prajem. 😉
inak nohy mam opuchnute jak bagandze...hruuza

sarifa
12. aug 2012

@slivka233 dobru noc moja..moje nohy ako nohy nevyzeraju ..tie uz splivaju spolu haha..Tak ja sa urcite ozvem zajtra tak papa zatial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre