Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andrea2510
22. aug 2012

@slivka233 gratulujem k malemu potom napis aky bol porod

andrea2510
22. aug 2012

@katie555 uvidime co bude s tou mortage lebo viac menej ma vsetky papiere stale ten mortage advisor tak musime pockat. ja som ok len neviem co robi mala neviem ci sa otocila alebo co ale uz 3 dni ju po menej citim ako predtym, predtym davala take poriadne supy a teraz len tak sem tam kopne tak neviem co s nou je ako viem ze sa hybe ale po menej

sarifa
22. aug 2012

@slivka233 ahoj moja tak to bola rychlost.Gratulujem ti a som rada ze aspon ty si mala taky rychly porod a ze aj kojenie ti ide.Potom daj vediet ako vsetko ide,,,

lu2112
22. aug 2012

@slivka233 jeej tak ty si to niako rychlo zvladla. Gratulujem k malemu a potom ked bude cas chceme viacej info 😀 Malemu nech sa dari a nech mate sneho len radost 😀

katie555
22. aug 2012

@slivka233 gratulujem...dufam ze vsetko ok a tesim sa na foto 😝

lu2112
22. aug 2012

@radusiq ahoj teraz sme dosli z manzelom trochu sme boli vonku isiel ma vyvencit po troch dnoch 😀 No inak ja som mala take sny 2 tyzdne do zadu tak preto sme museli ist nakupovat veci to je asi normalne kedze si to nechavame tak na koniec ved ked si zoberem tak ja uz mam naozaj len 6 tyzdnov. A teraz po silvii som narade ja. teraz budeme cakat na man a potom odstartujeme octobrove deticky 😝 Kazdopadne mate toho viacej ako mi ale tak to sa zmeni sice asi 20 krat som uz zmenila co chcem malemu do izby ale tak snad do buduceho tyzdna si to uz ujasnim v hlave na sto percent 😀
Inak zajtra co tak ist westfield alebo potom ak by sa ti chcelo tak bluewater nieje daleko 😀 len neviem ci to nieje moc narocne 😝. Ved daj vediet ze co myslis ty mozno budes mat lepsi napad.

katie555
22. aug 2012

@andrea2510 ahoj no moja je na to m tak isto asi ...doteraz vzdy hlavu mala na lavej strane a od vcera sa presunula na pravu stranu az takmer k slepaku a nohy som citila pod rebrami na lavo...Pritom ma cely den bolelo brucho a v noci som nemohla spat ....Mala sa tiez hybe ovela menej nez sa zvykla ale zase ma casto stikutku. a potom a akoby sa tlacila hlavou von..Takze kopanie v tom zmysle tiez ustalo...

dnes ovela horsi den v praci nez vcera a to vcera som myslela ze bol vrchol ked mi jedna zenska na checkine povedala - i should let her off with excess luggage for sake of my unborn child....A dalsi chlapik - that he feels sorry for my husband as i am not able to be sensible and use my brain... (a to len preto ze som odmietla vziat tasku co mala 33 kg) 😎

lu2112
22. aug 2012

@katie555 nic si stoho nerob ja takych dni som mala kopec vies co pomaha?? predstav si ich nahych a uvidis ako dobre sa ti snimi bude jednat. Ja som parkrat este aj vynadala takymto debilom 😠.
inak moj mali sa tiez uz dva dni tlaci hlavou a krcok ma zviera tak snad sa posunie 😀

katie555
22. aug 2012

@lu2112 no ved hej este ze som mala celkom dobru naladu bo inak bych zavolala policiu na nich... 😎
no ved s tym tlacenim a dost ma vsetko boli dufam ze sa toci spravnym smerom - ja stale neviem pochopit ako mw to vedia urcit...mala je v mojej materninci a sama presne neviem kde ma co .. 😉 nerada by som mala breech baby.. 😢 kedy mas teraz mw?

radusiq
22. aug 2012

@lu2112 mozme bluewater, tam som este tiez nebola a uz som sa tam chcela pozriet 🙂 pojdeme jednum autom ci az tam sa stretneme? Inak mi zajtra aj zelenina dojde ale to by mala tiez rano...

@katie555 No by ma trafilo z takych ludi :/ uz len kusocek do materskej, vydrrrrrz 🙂 Nech ti drahy spravi pekny vecer teraz ako kompenzaciu 😉

lu2112
22. aug 2012

@katie555 ja mam MW v piatok ale som zvedava ci mi bude merat brucho lebo to mi este nerobila 😒. No a zase sa jej postazujem na vsetko co ma boli a ona povie ze to je OK ved som tehotna a pojdem domov 😝. aspon budem pocut maleho srdiecko a on ju za to dobre kopne ako minule 😀

lu2112
22. aug 2012

@radusiq asi jednym autom ak nevadi zbytocne dvoma 😉 super tak aspon pozrem tie plienocky v M&S chces doist pre mna ci ja dojdem pre teba ?.

radusiq
22. aug 2012

@lu2112 jasne mozme jednym 🙂 ako ti je lepsie, ja som v pohode so soferovanim ale ak sa budes citit lepsie vo vlastnom mozes ist ty

lu2112
22. aug 2012

@radusiq ak ti nevadi podme tvojim lebo mne soferovaniu uz trochu vadi hlavne ked sa mali rozhodne kopat tak potom nevladzem. Ak teda nevadi. Poslem ti cez mobil adrresu a o kolkej ti to vyhovuje?.

andrea2510
22. aug 2012

@katie555 ja robim nieco podobne len mna nevidia ...ja robim v call centre a je to podobne ked sa rozculuju ti zakaznici a nedaju si povedat.ale ta zenska co povedala asi by som ju niekam poslala a vysvetlila manazerovi preco som ju tam poslala.

katie555
22. aug 2012

@lu2112 to ti este nemerala ? ja teraz ked som bola poslednych 2 krat (28tt a 31tt) my merala.. ale tiez len to iste - odmera tlak skorntroluje moc, popocuva srdiecko a opyta sa ako sa citim. Na to vzdy len poviem ze nic mi nie je co sa neuvadza v knizkach ako normal v tehotenstve, ja sa uz neunuvam stazovat ze mi nieco je ...Bo vsetko co som kedy mala je vraj normal. 😀

no uz relaxujem teraz...zajtra odmietam v praci 'odbavit' akukolvek matku z detmi som sa rozhodla ...a dufajme ze budem mat pokoj 😀 Jedina pozitivna vec co bola v praci ze kolegyna mi ponukla moses basket zadarmo - po jej vnukovi - ona ho sem tam mavala ked bol malinky, ale velmi malo pouzivany...Takze sa teskam 😀

katie555
22. aug 2012

@andrea2510 no predtym som robila air france (plus klm) takze tam to bolo dost ze polite a vsetko okolo toho .Teraz od decembra robim pakistani airline - a tu sa s nimi mozeme aj hadat...alebo aj odist z check inu ...to som uz zopar krat vyuzila ...ked zacnu kricat alebo byt rude tak im oznamim ze ja nepokracujem a ze nech si najdu agenta co ich odbavi... Ono akurat ze my vacsinou mame problemy s ludmi co ani necestuju - to tie ich pocetne rodiny co ich odprevadzaju...Ale vacsinou nemam problem ked kolegovci vidia ze na mna niekto vyskakuje tak sa to riesi ... Len v dnes ma perfektne nastvalo ked zenska zacala ze - in your condition....oh well i am pregnant but i am still doing my job... 🙄

radusiq
22. aug 2012

@lu2112 ok ty budes navigovat 🙂 textni mi adresu potom. Tak okolo pol jednej- jednej?

slniecko77
22. aug 2012

@slivka233 jeeeeej kvoli tebe som este dorazila na net 😉
..srdecna gratulka k Domenicovi 😵 krasna vaha, rychly porod 😉 prajeme vela zdravicka a mliecka 😵
..som zvedava na podrobnosti 😉 xxx

slniecko77
22. aug 2012

@katie555 nemam slov 😅 to s akymi idiotmi jednas?
@lu2112 si dobre poradila, ze predstav si ich nahych 😀 si zapamatam 😉
..brucho sa meria od lonovej kosti po vrchol maternice..mala by byt taka velkost v cm v akom prave tyzdni si, ale OK je +- 1 cm
@radusiq ako sa citis? Vsetko OK?

lu2112
22. aug 2012

@katie555 no mne este nemerala brucho niky takze ani neviem ako sme na tom ale zase ma aspon nestresuje ze mali je velky lebo to viem aj bez nej 😀. Stim pocitam. No ja sa este postazujem lebo vzdy ked k nej mam ist tak mam take divne dni no a teraz tiez uz mam list otazok ale som zvedava ze ako dopadnem zase mi povie ze to je normalne ako vzdy. No si viem predstavit co zazivas v praci najhorsie je robit z ludmi ti zoberu celu energiu

lu2112
22. aug 2012

@radusiq dobre super navigujem teda textnem ti adressu 😀

lu2112
22. aug 2012

@slniecko77 no mne to este nemerala ale tak asi to nieje pre nu take podstatne ja sa jej ale na to spitam v piatok lebo bi ma zaujimalo ze ako sme na tom 😉 No a riesenie zakaznikov ja so expert a toto nam poradili na jednom skoleni a pomaha to hlavne ta nedostane potom ten dotycny do uzkych 😉

radusiq
22. aug 2012

@slniecko77 ahoj, citim sa ok, len babo zacina mat malo miesta 🙂 ale uz len kusok..a ty ako? Pobaleni ste?

cimage
22. aug 2012

@slivka233 gratulujem k malinkemu, vela zdravicka a mliecka 🙂

lu2112
23. aug 2012

Dobre ranko mamicky ako sa dnes mame dufam ze ste sa dobre vyspali a mate plno energie do noveho dna 😀 kedze @slivka233 to uz ma za sebou vyzeram ze preberam stafetu takze optvaram rano JA dnes zaciname 34 tt takze sa nam to zacina velmi kratit 😀 pekny den prajem vsetkym

andrea2510
23. aug 2012

@katie555 netreba si ich vsimat tych ludi lebo su blby teda aspon niektory.

Teraz kto je na rade s porodom?asi lu2112 ze?

lu2112
23. aug 2012

@andrea2510 no vyzera to uz tak ze ja som dalsia na rade ale tak je to natesno v tom octobri 😀

radusiq
23. aug 2012

Dobre ranko prajem 🙂 ako dnes bruska? My sme sa zobudili na stikutku a kopance..
Vzhladom na zle sny tusim idem dat vyprat prvu varku detskych veciciek, nech ma nemataju nocne mory 🙂

andrea2510
23. aug 2012

@lu2112 no pravda moze sa niekomu stat ze sa narodi baby o tyzden skor alebo o dva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre