Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
24. aug 2012

@katie555 ja som dnes cuketove placky z kyslou smotanou a palacinky z tvarohom a horucimi malinami 😀 nic ine mi nenapadlo

katie555
24. aug 2012

@lu2112 wau tie palacinky to znie dobre ....
ja robim lasagne, kedze sa nahlasil brat mojeho draheho zajtra na navstevu tak nech nemusim zase varit ...xixi 😀

andrea2510
24. aug 2012

@katie555 hej oddychujem ale idem uz z postele sa mi zda byt uz dlho. som dostala polsku horalku som sa tesila ale ako som do nej zakusla tak na nase horalky nema nase su o mnoho lepsie.

andrea2510
24. aug 2012

este sa mi asi zacal prave teraz tlacit zub mudrosti v zadu tak ma boli dasno tak mozem ist zase k zubarovi, neznasam anglickych zubarov

katie555
24. aug 2012

@andrea2510 no tak na teba sa to lepi...ja dala lasagne do rury a prisla som na to ze sa nesthinem najest pokial pojdem do prace ...ach jo...S tymi zubarmi to asi ako na koho natrafis - ja chodim tu do Sale - a v pohode doteraz som nemala nikdy problem ...A hlavne teraz by si to mala vyuzit kym to mame zadarmo ... 😀 Cenovo mna to aj predtym vzdy vyslo este menej nez doma u sukromnika plus praca nam plati sukromne poistenie takze este 65 libier zakazdym mi preplatia.. 😨

lu2112
24. aug 2012

@katie555 no ja som na ne vcera dostala chut tak dnes musim spravit 😀. No ja na zajtra este neviem drahy sa este nerozhodol ze co by si zelal ale chcel by som nieco dobre upiect tak uvidime 😀

andrea2510
24. aug 2012

@katie555 no ja som mala prveho takeho cinana zubara co mi urobil zub a o tyzden mi vypln vypadla a teraz som si nasla dalsiu ale tam take zastarale pristroje jak keby som bola v dobe kamennej u zubara, este tomu dam sancu som nasla jedneho co je sukromnik ale berie aj nhs tak snad bude lepsi

lu2112
24. aug 2012

Ahojte tehulky dnes je tu niako ticho co ste vsetky otravene stoho pocasia ?? 😝

monkka21
24. aug 2012

@lu2112 ahoj.ja som prave dala malu spat 😝 takze idem oddychovat pri telke a notebooku 😀 prave do seba tlacim kuraci kebab ale uz nevladzem a nezjedla som ani polovicku 😠 a taky je fajny.doobeda sme boli po nakupoch s manzelom som prisla domov ako zdochlina tak som si dopriala hodinu takeho lahkeho spanku.aj mala spala 3 hodky v kuse s toho hnusneho pocasia 😖

lu2112
24. aug 2012

@monkka21 no ja som stoho pocasia tiez unavena ja som si tiez pospala po obede lebo som oci nevladala drzat otvorene 😀. No ja so robila cuketove placky take dietne lebo nemam chut na maso. Ale asi vsetky sme na tom podobne to pocasie nam bere energiu. Ja som dnes objednala postielku tak aspon dalsia vec zo zonamu je vyskrknuta 😀

monkka21
24. aug 2012

@lu2112 no ja postielku az neako koncom oktobra budem objednavat,takze mam este cas.vybranu uz mame.kupime tu istu ako ma bianka,lebo s tej sa da spravit aj normnalna postel detska.tak radsej investujeme teraz a potom nemusime kupovat dalsiu postel iba rozlozime a je...ja uz mam vsetko inac kupene okrem tej postielky.uz sa tesim ked zacnem prat tie malinke veci a chystat tasku do porodnice,dnes som si spisala aj veci co budem potrebovat.mam tam toho viac ako keby som isla na dovolenku 😀

lu2112
25. aug 2012

Dobre ranko ako sa dnes mate my sme sa velmi nevyspali mali sme niake krce a mali potom kopal a mal stikutku 😅. Nevadi dospime cez tyzden. Dnes ideme pozriet nas domcek pred odovzdanim klucov aby sme zistilinci vsetko je ako sme chceli a funguje podla nasich predstav tak pekny dnik vsetkym ozvem sa ked sa vratime 😀

katie555
25. aug 2012

Dobre ranko vsetkym.. Ja som spala takmer celu noc a tusim 11 hodin...ale aj to po paracetamole kedze ma priserne bolel chrbat - asi z toho ako som sedela v praci nakolko to bola horna polovica...
Co mate dnes na plane?

@monkka21 my mame presne taku postielku - vraj je to az do 5 tich rokov ...len este ani zlozena nie je ...

monkka21
25. aug 2012

@katie555 no moj muz rozhodol ,ze kupime taku istu tak taku istu 😀 mozno bude potom aj daka akcia.este ju nechcem kupovat,lebo pred mesiacom sme prestahovali Bianku do jej izby tak mame kusok priestoru v spalni 😀 este si ho chcem uzit a casu este dost na postielku.

katie555
25. aug 2012

@monkka21 no jej postielka pojde do jej izby rovno a chcem moses basket bo v nasej izbe by sme sa ani nepohli... 😝
kolko rokov ma bianka? bo ja planujem malu mat s nami v tej istej izbe len tak 2-3 mesiace, detska je aj tak hned vedla nas ... 😕

monkka21
25. aug 2012

@katie555 bude mat 1 a pol roka.ja som bola rada,ze je s nami v izbe.by som poriadne nezaspala keby nieje pri mne.ale teraz som si uz zvykla.uz je velka a spi bez problemov sama.

radusiq
25. aug 2012

bre ranko prajem, dnes sme si pospali trosku dlhsie ako zvycajne 🙂 potom dostal drobik stikutku a bolo po spanku

@monkka21 ak by sa ti chcelo hodis tu prosim ten nemocnicny zoznam? tie zoznamy po strankach a v casopisoch mi pridu ze je tam kopa zbytocnosti ale zaroven ze niektore podstatne veci tam nie su...a ty uz vies do coho ides 😉

monkka21
25. aug 2012

@radusiq
VYBAVA DO PORODNICE
JA:NOCNA KOSELA-2KS
JEDNORAZOVE NOHAVICKY-2 BALICKY
OSUSKA-1KS
UTERAK-1KS
SAMPON-1KS
MYDLO-1KS
KEFKA-1KS
PASTA-1KS
VRECKOVKY-4KS
VLOZKY-4 BALIKY
PAPUCE-1KS
KEFA NA VLASY
VLOZKY DO PODPRSENKY
VECI NA ODCHOD Z NEMOCNICI
TEHU KNIZKA
FOTAK
BABATKO:PLIENKY -1BALIK
OSUSKA-1KS
VLHCENE UTIERKY-1KS
PODBRADNIK-5KS
KOSIELKA-2KS
PANCUSKY-1KS
SVETRIK-1KS
DUPACKY-2KS
BODY-1KS
DEKA-1KS
AUTOSEDACKA
DUDLIK-1KS
BAVLNENE PLIENKY-3KS
OVERAL-1KS
CAPICKY-2KS
PONOZKY-1KS
RUKAVICKY-2KS
ja mam zatial toto,ale mozno mi tam nieco chyba,podla prveho proodu viem,ze najviac co mi chybalo boli podbradniky,tie ma vobec vtedy nenapadli a mala celu noc slintala alebo take nieco prosto bola cela mokra.som ju musela utierat zo servitkami.akpostrehnes nieco co chyba tak mi daj vediet.ja mam dilemu pri vecickach pre babo aby toho nebolo malo alebo zase vela.

monkka21
25. aug 2012

@radusiq no predsa mi tam chyba ale to este neviem v com pojde babo domov a ja neviem ako dlho budeme v nemocnici ak malemu zistia tu dilataciu obliciek.je toho vela,ale vsetko co tam mam som naplno vyuzila.

radusiq
25. aug 2012

@monkka21 parada vdaka 🙂 ja teda stale dufam ze budem rodit doma, ale tak ono to vsetko budem potrebovat mat nachystane na jednom mieste tak aby okolo mna vedeli kde co je (v podstate mam uz teraz zbaleny maly kufrik ak by som zas zacala krvacat ze len beriem a idem)

zda sa mi ze mas vela detskeho oblecenia a vloziek pre seba, ja mam stale predstavu ze v nemocnici toho vela netreba az potom doma skor 😅 tak menim nazor asi...podbradniky by ani mna nenapadli teda...

inak s Lu sme sa predvcerom bavili o tych jednorazovych podlozkach pod seba, okolo terminu keby v noci praskla voda - mala si nieco take, alebo myslis ze to ma zmysel?

monkka21
25. aug 2012

@radusiq ja som nemala tie podlozky pod sebaa ked sa mam priznat tak ma to ani nenapadlo si nieco take zaobstarat,no mne praskla voda rano ked som sa postavila s postele 😀 ale to som si myslela ze som si cvrkla ale potom som zistila,ze sa to opakuje,no a uz som vedela.no som mala stastie ze nie v posteli.ja neviem pri malej som mala malo oblecenia lebo ona bola stale mokra som ju musela prezliekat.radsej si vezmem jeden kus navyse ako zase malo.no a tie vlozky sa aj mne zda ze vela ale zase neviem ako budem krvacat.pri malej som skoro vobec nekrvacala uz na druhy den.ale vies ako to je nikdy nevies do predu

radusiq
25. aug 2012

@monkka21 zupan ma este naapadol do nemocky 🙂 prave radsej posluchnem skusenejsich lebo nemam sajn - moje predstavy sa mozu rapidne odlisovat od skusenosti. Aj s tymi vlozkami - nemam sajn ako silno budem krvacat, ake to je...

monkka21
25. aug 2012

@radusiq jaj no vidis urcite zupan treba.idem hned dopisat 🙂 dakujem za postreh.

katie555
25. aug 2012

@monkka21 no ten zoznam sa aj mne zide, ja som si uz ako tak napisala inak, velmi podobne .(to som kukala na nete asi 15 zoznamov) zupan nemam ale ja ho ani doma nenosim 😢 ..len tento tyzden som si stanovila ze vsetko pokupit a pobalit do kufrika lebo co ak sa mala rozdodne dojst skor (a to mi kazdy tvrdi ze isto sa narodi skor)
o tych matts som aj ja rozmyslala - bo neviem akoby to dopadlo ze cisto nova postel - a aj ked mame mattress protector na nich aby sa zase neznicil matrac ... 😕

monkka21
25. aug 2012

@katie555 no ja som si v 33 tt tiez pri malej pobalila nech mam klud.no tak nasej starej posteli uz nic neublizi 😀 ja som si pisala zoznam s tej knizky co som dostala od midwife,ale teraz viem ze niektore vecoi netreba aniektore mi zase chybali takze teraz si pisem zoznam podla seba.ja som zupan vyuzila najma ked som isla na zachod tak po chodbe to nieje bohvieco len v koseli 😀

jeanka
25. aug 2012

@radusiq pridam trochu moje skusenosti co sa tyka hospital bag atd
- jednorazove nohavicky som nemala, pouzila som mojich zopar starsich a kupila si balicek lacnych z tesca a v podstate som aj tak nemala ani jedny vyslovene spinave ze by ich bolo treba vyhodit...
- vloziek treba vela (zostala som asi 24 hod po porode a pouzila ca 20ks), menis zakazdym ked ides na wc a budes chodit casto - kontrolovat 😀 ak budete mat zasivanie ako ja definitivne doporucujem bud vlhceny toaletny papier alebo baby wipes alebo reusable wipes (s tou jemnou fleece stranou), lebo utieranie toaletakom vobec nie je prijemne...
- zupan som nemala a nebolo treba - ale bolo leto takze vam sa mozno zide... aj ked v porodniciach sa snazia udrziavat vysoku teplotu, mne bolo tak teplo ze som bola cely cas v tielku a kratasoch 🙂
- podlozky na postel (na doma) - mala som to tam len preto ze marekova kolegyna nam dala tie co jej zostali... zidu sa aj po porode - zalezi na tom ako silno krvacas... mne neboli treba, nemala som ziadne "accidents" 🙂 aj voda vacsine odteka velmi pomaly, kedze v tej zaverecnej faze uz sa okolo hlavicky vela tekutiny von nedostane...
- detske oblecenie - vyuzili sme len vesticky (kedze bolo teplo) a dupacky - mali sme 3 + 3 rozne velkosti, aj domov sme isli v dupackach + deka... mimochodom vyuzili sme "tiny baby" oblecenie, kedze novorodenecke mu bolo velke... az teraz (po 4 tyzdnoch) su nam novorodenecke veci tesne a zaciname vyuzivat 0-3 velkost...
- veci na odchod z nemocnice - pouzila som tie v ktorych som prisla 😀
- nezabudnite jedlo+pitie - da sa dokupit v nemocnici ale v noci to moze byt problematicke a tiez urcite nebudu mat to co mate rady - treba si spravit radost a treba sa posilnit (aj ked ja som nemohla jest pocas porodu, uz si nepamatam preco)
- nieco na citanie ked bude male spinkat 😉

sarifa
25. aug 2012

ahojte ako sa tu dari? A co ze sa deje so Silvikou? My si uz pomalicky na seba zvykame.Sofinka dava v noci zabrat ale som sa na to nachistala a v jedne ruke mam flasku z mliekom v druhej ruke mam energeticky napoj.Do rana pozeram telku a aj v obyvacke zostavam a az nadranomideme do izby kd epotom spi par hodin.Cez den spi 4-5hod a v noci je sice hore ale az tak vela uz neplace tak som rada.Musime ju stale zabavat.Rada sa prechadza a strasne ju zaujima strop a nema rada tmu to sa vzdy zobudi ked zhasnem... Dufam ze ste vsetky v poriadku a tehotenstvo pekne ide ako ma 🙂

monkka21
25. aug 2012

@jeanka no mne zase doniesli pocas porodu dva sendvice ale som ich nejedla lebo by ma to ani nenaapdlo tak ja som tam uz pomali isla tlacit a donesu mi jedlo 😖 no ale aspon manzel mal co jest.mne uplne stacila voda na osviezenie medzi kontrakciami.vidim,ze u kazdej rodickyy je to ine co vyuzije.

katie555
25. aug 2012

@sarifa tesim sa ze uz sa citil lepsie a vsetko zacina fungovat ako ma....aspon si ju uzijete...Mne mw na poslednom meetingu povedala ze ked teraz mala kope hlavne vecer a v noci tak sa to prenesie po narodeni a ze sa mame na co tesit...
Na foto vyzera strasne zlata...Mas tu teraz maminku? 😀

sarifa
25. aug 2012

@katie555 juuuj tak potom budes natom ako ja? 🙂 Uz aby si si zacala nacvicovat pomalicky .No mamina uz je tu .kazdy den je v kuchyni a len skace co jej kricim aby mi doniesla.Velmi mi pomaha ,keby tu nebola tak by sme umreli od hladu co nieje cas a ani sa nikomu po prebdenej noci nechce ani varit ani jest.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre