Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
3. sep 2012

@andrea2510 drzim palce nech vam to vide stym vlastnym byvanim. Je to skveli pocit ale uz sa naozaj nikam nestahujem najblizsich 10 rokov a urcite nie tehotna. Odporucam pravidelne prestavky pri vybalovani inak okrem fizickej namahy je to velmi narocne na psychiku ja som bola v koncoch lebo ma hnevalo ze nic nemozem robit a nevladzem 😀 tak budem drzat palce

andrea2510
3. sep 2012

@katie555 no moja je stale hlavou hore aj ja citim stikutku na lavom boku ked ma a dnes ked ju merali tak napisali ze poloha long takze je stale pozdlzne snad sa otoci ved ma este 8 tyzdnov alebo 7.
idem akurat faxovat pravnikovi tu mortgage offer lebo ju este nedostal tak to pojde rychlejsie ze mu staci ta offer od nas.
no volala som do nemocnice teraz a ze test na cukrovku bol ok tak som rada. teraz idem zase o polhodinu na ten kurz a este do mesta nakupit lebo sa nam obesila mys v chladnicke 🙂
@lu2112 vy vsetky viete ako je otocena ja neviem ona kope vsade podla mna aj rukami boxuje to sa neda definovat kde je
🙂

radusiq
3. sep 2012

@lu2112 no super som rada ze si spokojna, velmi prijemne vyzerala ta klinika 🙂 Ja som dnes tiez utahana, vela som nenaspala, takze striedavo lezim na gauci a cvicim na lopte, vzdy ked sa dvihnem zacne ma pichat v krcku tak si zasa sadnem - mam pocit ako by som mala rodit kazdu chvilu...chcela by som robit paradajkovu kapustu a vegetarianske fasirky ked nazbieram sil 🙂 .
Sliz - 150g mydla nastruhas a zalejes horucou vodou (ja prevaram ale nemusis), nechas poriadne rozpustit. Medzi tym rozpustis v inej nadobe sodu - asi pol hrnceka. Ked su obidve poriadne rozpustene tak ich zmiesas a dolejes vodu do 5l a nechas postat. Ja to nechavam tak stuhnut poriadne a az potom ked je to studene to rozmiesam aby sa mi urobili take hrudky trosku, lepsie sa to potom davkuje. Mozes aj miesat priebezne pocas tuhnutia a vznikne ti taky jednoliatejsi sliz, ale potom ked to davkujes tak sa to tak soplavo natahuje.

radusiq
3. sep 2012

@andrea2510 ako sa vam preboha obesila mys v chladicke????????? 😕 😕 😕 😀 😀
Moj drobec je tiez stale zle otoceny, myslim ze je pozdlzne - nalavo dole hlavicku a napravo hore nohy, ale mam pocit ze kope uplne vsade tak tiez si nie som ista - raz mi poskakuje kopcek vedla brucha a hned na to silny stuchanec do boku 🙄 neuvazovala si nad tou moxibustion keby sa neotocilo do 35tt?
drzim palce s domcekom nech to mate cim skor za sebou a byvate vo svojom 🙂 mas moj obdiv, ja uz ani povysavat nevladzem neviem si predstavit stahovanie v tomto stadiu 😅

lu2112
3. sep 2012

@radusiq dakujem takzarobim dnes dufam ze to zvladnem 🙂. Inak rano som sa niako rozbehla ostali mi len 4 krabice tak to uz necham na zajtra. Ale hned mam lepsiu naladu este aj maleho veci som roztriedila na pranie🙂. Uzasny pocit hned mi kamen padol zo srdca

lu2112
3. sep 2012

@andrea2510 nepitala si sa MW ze ako je otocena? No moj kope vsade tiez ale to skor boxuje a tlaci sa na krcok

radusiq
3. sep 2012

@lu2112 jasne ze to zvladnes mas to hotove za 10 minut 🙂 a zajtra mozes prat vo velkom. Dobre si sa rozbehla 🙂 aj mne by sa trebalo. O tyzden pridu svagrovci v piatok s malym, a teraz vo stvrtok dojdu dve kamosky na tyzden, lebo musia odovzdat stary byt a novy este nemaju available, tak tu budeme mat veselo a vsade krabice a potom kufre 😅

sarifa
3. sep 2012

@slivka233 a nebudes sa nudit bez svokricky ? 🙂 mozno by si sa jej mala opytat ci este nechce zostat 🙂 a pride este niekto k tebe s tvojej strany rodiny?

katie555
3. sep 2012

@radusiq ja som akurat vcera bola kuknut rodinu co som pre nich robila nanny.. A diane spominala ze myslim ze ten starsi bol breached asi do 37 tt. Vraj ze im niekto doporucil Heiki masaz a vraj po nej sa maly na druhy den otocil a mala v pohode porod...ja sa chcem zajtra definitivne spytat v akej polohe je mala...

Ja som zacala dnes prat - dnes zatial vsetko vlnene - mam asi 10 svetrikov (aktivna parbabka a nevlastna stara mama) a budem pokracovat zajtra... Zrazu ked uz mame izbu doriesenu sa to stava viac a viac realnejsie .. 😎

slivka233
3. sep 2012

@sarifa co si povedala???? chybas?sak ja mam nastavena odpocitavanie nech uz ide prec...sak ona len vari a berie mi maleho na ruky,homba ho v baskete a mne to vadi, ja uz si chcem urobit vlastny rezim a od nej sa neda, drahy pojde do prace ona domov a nech je vsetko v starych kolajoch....mne potom este pride mamina len je teraz v kupeloch, aj mojho tetka pride, potom zas jeho brat ale to len take navstevy vikendove.....sak ona je tu uz mesiac ved to je velaaaaaa....lenka a ako sa mate?

sarifa
3. sep 2012

@slivka233 hahah moja ved len srandujem 🙂 som ti trochu adrenalin chcela zdvihnut 🙂 Mi sa mame dobre ako vidis mam aj cas sem chodit tak to nemoze byt take zle.Nejako sa mi to dole nechce celkom zahojit este to stale boli..:( Uz som dneska bola v praci ukazat malu som ju rychlo musela odrieknut 🙂 aj v tesku som bola som sa tam s kocarom zasekla na zachodovych dverach haha taka panicka mi tam pomahala som musela rozoberat ten kocik ..boze ako som sa tam aj dostala neviem haha Malinka mi spala tak som si v klude nakupovala.A ty ako? sa mi pochval ako vam to ide?Uz nieje tak vela casu ze? ked sme boli tehotne sme tu boli od rana do vecera 🙂

lu2112
3. sep 2012

@radusiq akurat som volala na kocik tak nemaju na sklade navy blue idema slak trafit ze tak do dvoch troch tyzdnov tak teraz neviem ci objednat z inde ci pockat. No a stale cakam na postielku tiez som tam volala tak ze dorucuju do 18:00 no ale npechce sa mi sediet na zadku celi den musim ist aj nakupit 😀

radusiq
3. sep 2012

@lu2112 vrrrr to by ma nastvalo veru...ked si objednavala ukazovalo to In stock? A ani ti nedali vediet ze to nepride? hrozneeee...inak s tymi dorucovackami to je vzdy tak ze hocikedy cez den mozu prist...co za firma? Volala si kurierskej firme ci tej od ktorej si objednala postielku? Ono ked zavolas kurierskej firme a sa zatvaris ze je nejaky problem (musis odist,...) tak oni vedia zavolat driverovi ze o ktorej cca bude u teba - akurat ze ked tak zavola viac ludi a on musi vzdy zastat a volat s centralou sa moze zdrzat natolko ze nestihne dorucit vsetky baliky.

s.i.m.k.a1
3. sep 2012

@jeanka a čo je to? 🙂 tá support worker? 🙂 tú sue poznám, raz zastupovala susan keď tam nebola 🙂 bol to pre mňa šok, že iná midwife, neni som tu tak dlho a moc to tu nepoznám 😀

lu2112
3. sep 2012

@radusiq no je to cez mama and papas ale neviem sa tam dovolat nechce sa mi sediet na telefone 😀. No pockam ved uz len hodinu a pol aspon odychujem 🙂. No ten kocik ma nasral len oni tvrdili ze max tri tyzdne tak ak ali dojde na cas tak by to nebol problem co myslis mam cakat?? Alebo skusim impovedat nech. Aspon pram dorucia a zbytok poslu potom? No najlepsie bolo ze ukazalo to in stok 😠 . A ty co aky mas den

radusiq
3. sep 2012

@lu2112 hmm no mne tvrdili ze biely bude in stock v druhej polke augusta a teda nebol. Pokial maju chassis a vanicku podla mna nech ti poslu to aspon nech mas...pripadne skus zavolat do St Albans ci nemaju tam na sklade, alebo z toho Nemecka ako ja som (ale tam to bolo bez prsiplastov) - mne dosiel za par dni, velmi skoro a mali vsetky farby na sklade.
Ja len sedim cely den a nic nerobim 😖 taka som nemastna neslana..

lu2112
3. sep 2012

@radusiq no skusim pozriet teda ten druhy store ak maju tak tam to zrusim a onjednam cez tych druhych. Akurat cakam na draheho uz je na ceste tak do hodinky by mal bit doma tak uvidime ako mu to pojde 😀 a potom pojdeme nakupit spolu postielka stale nic a neviem sa tam doolat dnes to teda nevychadza stimi kuriermi 😀

andrea2510
3. sep 2012

@radusiq
@katie555
@lu2112
nepytala som sa ako je otocena lebo podla mna je hlavou stale hore. dnes ako som bola na tom antenatal class tak povedali ze najlepsie je ak je dieta otocene od 36 tyzdna dole hlavou a chrbtom na lavu stranu. co moja je otocena na lavu stranu lebo ked ma stikavku tak to citit ze je na lavej strane. No nic moc tie antenatal class som myslela ze bude nieco zaujimavejsie ale vyzera to tak ze mam asi uz vsetko nastudovane dopredu. Midwife povedala ze dnes nam bude rozpravat co sa deje pred porodom, dalsi pondelok co sa deje pri porode a potom dalsia hodina ukazuju ako sa ma spravne kojit a posledna je so support worker. co sa deje pred porodom jedine co povedala je o tom co sa stava tehotnym zenam a to jedine take veci ako je palenie zahy, opuchy noh, bolest chrbta a tak nic co by sme este nevedeli. Potom povedala ze sa ma baby otocit do 36 tyzdna a ma tak uz ostat lebo sa bude len posuvat nizsie. a ake su prejavy zaciatku porodu a kedy ist do nemocnice. Cela hodina ani tam zajtra nemusite chodit 🙂

radusiq
3. sep 2012

@andrea2510 vdaka za review 🙂 sekla som sa - az o tyzden to mam, uvidim ako sa mi bude chciet ale veru zajtra by som veru nesla..

katie555
3. sep 2012

@andrea2510 to si bola na community midwifes alebo v nemocnici??? ja zajtra skusim a budem vidiet ci sa oplati ...ideme aj z drahym tak hadam sa tam neznudime...Bo co boli znami v inych nemocniciach (stephen hill alebo tameside general ) tak si chvalili...ja neviem 😀

andrea2510
3. sep 2012

na community midwifes....no snad to bude na buduce lepsie len teraz to nebolo az take zaujimave

katie555
3. sep 2012

@andrea2510 kolko krat teda dokopy ich mas? bo my by sme mali 4krat 1 a pol hodinky...

andrea2510
3. sep 2012

hej 4x mam kazdy pondelok. bolo to vypisane ze to bude 2 hodiny ale tiez to skratila na 1 a pol

jeanka
3. sep 2012

@s.i.m.k.a1 tak pre mna bolo tiez vsetko nove ale vela som si zistila na internete 🙂 inak aj ja som mala stretnutia asi so 3 dalsimi midwives okrem tej Sue a to este neratam hospital kde su zase dalsie kontroly 😀 ako dlho si tu v doncastri/UK?
support worker predpokladam ze ma spraveny len nejaky zakladny trening, nie plnohodnotne midwife vzdelanie, ale vie pomoct s kojenim atd... asi by midwife nezvladala obchadzat vsetky novorodeniatka kazdy den 🙂 a to aby ta uz uplne doplietli tak ta pride navstivit este aj health visitor - ta ti potom povysvetluje ze ake prehliadky bude mat drobec a ake su moznosti pomoci - child centres a rozne groups ako breastfeeding a podobne...

lu2112
4. sep 2012

Dobre ranko dievcata dufam ze ste vsetky v poriadku. Ja som od vcera cela niaka spuchnuta nohy ruky tak dnes budem len odychovat nic nerobim. Dnes ma bit opat pekne tak uvidime pekny dnik kazdemu prajem

katie555
4. sep 2012

Dobre ranko...tak ja tiez dnes skor nez zvycajne..Ako sa mame? co bruska??
moja mala sa zase v noci presuvala akoby horelo....som zvedava v akej polohe je teraz 😀
co planujete na dnes?

andrea2510
4. sep 2012

@katie555 bohuzial navarit a ist do prace ☹

katie555
4. sep 2012

@andrea2510 tak ja mam dnes authorised absence ..ale zatjtra uz tiez idem spat...3 dni potom sobota volno a potom 4 dni a uz dovolenka...sa neviem dockat

radusiq
4. sep 2012

Dobre ranko bruska, ako dnes? My sme zas spali v druhej izbe ma makkom matraci kvoli chrbtu..dnes nas caka trosku upratovania a varenia (dost som to flakala poslednych par dni).
Inak hura, po 6 tyzdnoch mi konecne dosiel kupon z Boots na tu tasku, tak asi zajtra skocim po nu. 🙂 yey

Lu2112 vcera som robila tvoj kokosovy kolac, dala som sice krystal cukor miesto praskoveho (upravene mnozsrvo) no a to bola katastrofa :/ zbity tazky, slahacka sa nevsiakla ostana navrchu, a vyslo mi to na dva plechy...a neviem prist na to co som zrobila zle 😖
Ako vam dopadla cesta do nemocnice? Natrenovane vsetko?

katie555
4. sep 2012

@radusiq haha ze trenovania cesty do nemocnice ? ja cestu viem a drahy sa spolieha na sat nav ..neviem ci by som ho zvladla navigovat v pravidelnych kontrakciach...
ja periem a upratujem malej izbu - cim dalej je to realnejsie vsetko ...len aj viac paniky..
😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre