Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
15. sep 2012

@katie555 presne tak ked budem zvladat budem zehlit mile rada ale prehanat to nebudem 😅 krem karamelovyyyyyy mnaaaaaam taky husty ako z cukrarne nevelmi sladky juuj...ako robis odpalovane cesto inak?

@lu2112 cerveny je pekny, aj hnedy sa mi pacil...drzim palce nech dobre vyberiete 🙂 a dakujem este raz za tie nadstavce 😉 ten bag uz bol na case, dufam ze bolesti presli, neze porodis v Oxforde 😀

andrea2510
15. sep 2012

@katie555 tak som bola na tej tour v nemocnici a je tam vlastne iba to birth center kde nie su vobec doktory iba midwife. maju 6 izieb vsetko single ensuite izby povedala ze tam mozem ostat 2 dni ak by som chcela po porode. jedine co je problem ze nepodavaju epidural a nie je tam doktor ak by sa nieco stalo s malou alebo mnou povedala ze by nas potom museli previest do druhej nemocnici. maju tam izbu aj s bazenom no neviem. este sa rozhodnem ci tam budem rodit alebo si booknem aj tu druhu nemocnicu

sarifa
15. sep 2012

@andie25 ahoj moja aj ja som ten test mala No som skoro odpadla..Mate v rodine cukrovkara? Tak sa pripravujes na velke babo? 😒

katie555
15. sep 2012

@andrea2510 no to nic moc..to je dovod pre ktory som ja ani neuvazovala o homebirth...ja by mala nocne mory z toho ze co ked sa nieco stane a nebude tam doktor a ani nic...Tam kde som ja je vsetko pokope...
O ktorej inej nemocnici uvazujes? mas daleko do St. Mary's ?? bo o tej som pocula ze je dobra. ..

@wewe8584 som dnes kupila bumper co mal take iste rozmery ako ten co mam a je dost maly...takze musia tam byt rozdiely...ale ani na tom z mammas and pappas nebolo napisane ci je to na cot bed alebo cot... 😒 ale ono v postate sa tam bude dat len presne nepasuje - chyba tych 10 cm

katie555
15. sep 2012

@radusiq skoro som zabudla - ja mam recept od mamy - 2dcl oleja a 4dcl vody, 180 g polohrubej muky plus 5 vajec... 😀

lu2112
15. sep 2012

Mame kocik tesim saked bude internet hodim fotky. A zbalila som si hospital bag takze uspesna sobota🙂.

andrea2510
15. sep 2012

@katie555 no to je ta druha alternativa co mi povedali ze ak sa nieco stane ze nas vezmu do st marys co je od nas asi 10 minut a tato nemocnica je tiez 10 minut.

sarifa
15. sep 2012

@lu2112 no veru ty sa k nam coskoro pridas..ja a silvika sa uz tesime 🙂

radusiq
15. sep 2012

@katie555 no si ma namotala na venceky neskutocne, takze uz robim, akurat kuchyna nevybavena takze improvizujem 😀 nemam olej tak som dala kokosak, nemam salko len nesladene kondenzovane mlieko a len zlaty klas, ziadny karamelovy puding, tak som spravila karamel, a z karamelu, kon. mlieka a zlateho klasu puding 😀 a ani 5 vajec nemam, tak som nasla recept na tri (menej cesta) 😀 este ze mam jedno nesolene maslo...no som zvedava ako to dopadne 😀 😀 😀

katie555
15. sep 2012

@andrea2510 ja by som sa na tvojom mieste prehlasila do st mary's ..soferuje tvoj manzel? ci ako vlastne idete vy do nemocnice??
my sa akurat dnes smejeme ze dufam ze si mala nezmysli prist na svet dnes vecer bo by nemal kto ma zaviest do nemocnice...To by bola historka asi na cely zivot..Aj ked mojemu bratrancovi sa to stalo - jeho zene praskla voda ked mali bbq a to este mala tyzden do terminu ....a vsetci poopijany a nemal kto ist s nou do nemocnice 😀

andrea2510
15. sep 2012

my nemame auto takze taxikom. no este si pojdeme pozret tu st marys. ako tam v tej hope kde som bola tak sa mi lubilo ze tam bol klud a asi vsetky izby ensuite mozno jedna nebola. to sa mi pacilo aj to sukromie tam a to ze si mozes vybrat izbu nemusis si nieco platit za ensuite izbu. len 2 veci mi vadia to ze tam nie je epi a doktor kebynahodou. len neviem akoze kto ma bude sit to bude robit midwife no to ma teraz napadlo som sa nepytala

lydusska
15. sep 2012

BABY JE TU NIEKTORA Z VAS CO BYVA V BRISTOLE???? RADA BY SOM SA SPOZNALA 🙂 , PISNITE .... NIKOHO ZO SLOVAKOV TU NEPOZNAM A TO UZ TU BYVAM DOBRE 3 ROKY HAHA.....

lu2112
15. sep 2012

@sarifa No uz sa to naozaj krati 🙂 vzdy si hovorim ze dnes este nie lebo mi to nevyhovuje a manzel povedal ze tento tyzden by mu to tiez nevyhovovalo lebo ma rozrobeny projekt v Londyne. Ale ako by sme si mohli vybrat ten spravny den a cas🙂.

sarifa
15. sep 2012

@lu2112 no aj ja som sa bala ze na moje narodeniny budem rodit tak som sa setrila a potom ked mala stale nechcela a som isla po termine tak som zase vsetko preto robila aby mala uz prisla 🙂 ci pojdes skor ci neskor ..dockate sa ... 🙂

drobcek11
15. sep 2012

ahojte zienky aj ja zijem v uk a par dni do zadu som zistila ze som tehu, este som nebola u doktora je to skoro avsak chcela by som sa vas opytat je mozne aby mi doktor urobil sono skor nez v 12tom tyzdni? pocula som ze sa robi v 12tom ale ako sa zisti ci je babo tam kde ma ci bije srdiecko atd, viete poradit pripadne odpovedat ?dakujem

radusiq
15. sep 2012

@drobcek11 ahoj gratulujem k tehu 🙂 ak chces skor, mozes ist sukromne - ja som bola v 8.tt, tiez som nevedela vydrzat do 12.tt. Daj si vyhladat private pregnancy scan v mieste bydliska, nieco isto najdes. My sme tusim platili £80

veriiii
15. sep 2012

@drobcek11 ahoj, gratulujem.Sono mozes mat spravene aj skor,ale nie na NHS, len privatne, bohuzial☹ alebo ak pojdes na A&E s tym,ze napr krvacas,tak ti urobia.Ja som bola prvykrat u dr-GP hned,naivne som si myslela,ze ma posle na gynek.-ale obvodna ma len odvazila,zmerala tlak a povedala, gratulujem/ani mi nepotvrdila tehotenstvo testom 😖 /dala mi zelenu tehotensku knizku a povedala,ze coskoro sa mi ozve midwife/co bolo vlastne list z nemocnice na midwifes appointment/to bolo niekedy v 9.tyzdni,ale ta stale nic,len mi zmerala tlak, vyplnila formulare- a dala nejake letaky ,prezrela a doplnila tehotensku knizku a pytala sa napr ci chces,suhlasis napr s tym, ze na dating scan budu merat nuchal/to je mnozstvo tekutiny v okoli sije do urciteho tyzdna, meria sa to ultravukom../, na down's syndrome screening-tu sa to nerobi automaticky ako na Slovensku, potrebuju vyslovene tvoj suhlas.. a povedala,ze mi pride listom appointment z nemocnice na 12 tyzdnovy dating scan-prvy ultrazvuk.Fotku si mozes kupit, u nas to stoji 2 libry za kus..
takze ak chces sono skor, musis si zistit, ktora nemocnica to robi skukromne a zaplatit, neviem kolko to stoji..ale urcite chod k Gp ako lekarovi 1.kontaktu,nech ta zaregistruje s midwife co najskor...

lu2112
16. sep 2012

Dobre ranko tehulky a mamicky ako ste sa dnes vyspinkali. Mna zobudil mali na stikutku takze ak mu skonci tak ideme este spinkat🙂. Dufam ze ste vsetky v poriadku a bruska a deticky posluchaju🙂.

lu2112
16. sep 2012

@drobcek11 gratulujem a vytaj medzi nami. Tiez si pamatam ze som sa nevedal dockat bola som na sukromnom scane raz v 7tt a druhy krat v 12tt lebo mne dosiel termin od NHS az na 15tt skoro takze tak dlho som nevladala cakat 🙂.

katie555
16. sep 2012

Dobre ranko vsetkym..Ja tiez uz hore strasim a to som sla spat nieco po 1dnej..ale party bola v pohode .. sme dostali kopec zlatych veciciek pre malu xixi

@veriiii @drobcek11 Gratulujem a vitaj medzi nami...S tym GP je to inak v kazdej oblasti ...Ja som napriklad u GP nebola . Volala som do medical center kde chodim a dali mi rovno cislo na community midwifes, zavolala som a registrovala som sa sama, dali mi datum na 1vy meeting a zelenu knizku a vsetky ostatne dokumenty poslali postou.. U gp som bola asi v 6tom tyzdni bo som mala slabe krvacania, vtedy mi robili krvne testy dva dni za sebou ci sa mi zvysuje hladina HCG. Po tyzdni som bola na A&E a tam na dasli den som mala scan co som bola asi v 7mom tyzdni...Podla mna sa to lisi od toho kde sa nachadzas a aky system tam maju... 😀

@andrea2510 skus este ist na st. mary's ved ked to nemate az tak daleko..Ja by som stresovala ze tam nie je nikto kto vie co robit ked nieco nejde ako ma - aj 10 minut je dost ked by ta mali prevazat..Viem ze hovorili ze v ST.mary's si nemusis booknut tour len prides, je to viem ze v sobotu a nedelu ale kukni na nete o ktorej...

drobcek11
16. sep 2012

@radusiq
@lu2112
@katie555
@veriiii ahojte kocky dakujem za gratulacie, ja len by som si chela byt ista ze babenko je na spravnom mieste,u nas v medi centre tiez nerobia testy nic prides povies ze si tehu tak zaregistruju zariadia midwife, kamaratka ma mesacnu dcerku tak mi teraz dost pomaha mam na nu vela otazok ale o skane mi nevedela povedat kedze jej prvy robili len v 12 tt aj krv jej brali az v 12 tt takze ja len viem ze na svk ked idete k dokimu ze ste tehu spravi scan berie krv hned,,tu je to podla mna akesi ine,ved ako pridu na mimomat tehu alebo ine komplikacie ked nerobia scany, je pravda ze 80 libier mmi pride trosku vela ale ak si mam byt ista a kludna tak pre co nie skusim pozret na nejakych strankach ak sa da ist tak urcite pojdem dakujem vam za rady a odpovede 🙂

andie25
16. sep 2012

@drobcek11 ahoj🙂 a gratulujem🙂 je to tak ako ti popísali dievčatá , avšak je dobre vediet, že nemusíš ísť k MW cez GP, stačí ked si vyberies nemocnicu kde chces chodit a rodiť. V tom prípade chod do nemocnice na antenatal clinic a požiadaj si z recepcie self-referal form, ktorú vypises a zaregistruju ťa tam. Chodit k GP tak nie je potrebné. Skor ultrazvuk neurobia, iba keby si mala nejakú predchádzajúcu históriu ako miscarriage alebo krvácanie. Ono da sa to vydržať🙂 držím prsty!

andie25
16. sep 2012

@sarifa ahoj, nemáme v rodine cukrovkara, ja mám polycysticke vajecniky co je predispozicia na tehu cukrovku, aj sa to potvrdilo ☹ no , dúfam že so spravnou dietou malinka nebude veľká, musím spravit všetko preto. A vy ako sa máte so Sofiou? Kedy idete na SVK?

andie25
16. sep 2012

@katie555
@radusiq takze karamelove venceky?diky 😀 myslite že by to šlo aj s celozrnnej muky hehe?

katie555
16. sep 2012

@drobcek11 no je pravda ze tu to prvych 12tt nechavaju skor na prirodu ...na svk sa dost tym zaoberaju co viem... No ale ked by si mala mimomaternicove tak ti ani staly pobyt v nemocnici nepomoze...ono mi to skor tu pripada take pragmaticke - niekomu to vyhovuje a niekomu nie ...ja som spokojna ze nikto do mna nerype kazdu chvilu ...Je to tu skor brane ako prirodzeny proces..Zistis sama ci sa ti to tak paci alebo nie ..Co sa tyka scanov mas 2 - v 12tt dating scan a potom 20 tt abnormality scan. Co viem na svk je este jeden navyse v 30tt, ale co som pocula ked ma gynekolog sono vo svojej ambulancii tak mas podstatne viac scanov...Tu robia len nutne, ked sa ale nieco deje tak ti daju aj navyse scany - vela bab tu malo viac scanov nez len tie 2 - napr ja na NHS dokopy 4 plus 3d doma na svk...Kludne sa pytaj...teraz ked sme na materskych dovolenkach strasime tu podstatne viac 😎 Kde v UK sa nachadzas?

katie555
16. sep 2012

@andie25 ja kupujem v polskom obchode maka krupczatka - to je akko nasa polohruba...Co sa tyka vencekov ja by som potom radsej dala hladku....(plain flour) Aj teba chyta chut na sladke? vlastne ako si na tom teraz -- mozes jest sladke len do urcitej miery nie? alebo podla dna? aj si nieco nakupila vcera?

andie25
16. sep 2012

@katie555 nic z bielej muky nemôžem, preto zvazujem tu celozrnnu... Sladke mozem pre diabetikov... Vsetko musí byt nizkotucne, z ovocia len kiwi, mandarinky. Ryža,cestoviny všetko len celozrnne. No a chude masko. Takze bravčové az po vianociach. Nevadi, to je v pohode, len tie nizkotucne jogurty mi nechtia... Nekupila som nic, čakám ba výplatu🙂 boli sme na obed a kecali sme 3 hodiny hihi🙂

katie555
16. sep 2012

@andie25 no venceky z celozrnej si neviem predstavit...ani v podstate bublaninu atd - bo tie kusky sa usadia na spodok...a muku co je free from - tu pre celiatikov tu mozes? bo ta tu zase az tak nie je draha (proti svk myslim) a mozno by bola vhodnejsia nahrada...xixi z tou vyplatou to poznam - teraz odkedy kupujeme pre malu horkotazko vyjdem z vyplaty do vyplaty - to uz vzdy potom draheho kartu pytam ...akurat vcera mi taxman poslal sek na 200 ani neviem preco som myslela ze nemam narok a preto som ani neziadala ale poslali mi automaticky..potesi xixi 😀

andie25
16. sep 2012

@katie555 no ani ja si ich neviem predstavit, možno keby pol bielej a pol celozrnnej? Babka tak zvykne robit pirohy, dáva pol grahamovej. Pozriem sa na tu free form ale ked je kukuricna muka to tiez nemôžem... No nic, v decembri si urobím poriadne venceky🙂 Jej 200 poteší🙂 moj mm dostal 1£ underpaid :D

katie555
16. sep 2012

@andie25 no u mna to bolo asi tym ze pol roka som mala 25hodin contrakt potom som v septembri koli poslednemu roku na uni som znizila na 20..
skus pol na pol - ale skus nieco jednoduchsie - napriklad bublaninu alebo piskotu ..napriklad muffiny mozes v pohodicke robit z celozrnej - alebo kvazi co je anglicke pecivo - tie co som robila ja double chocolate muffins - tam by to mohlo byt ok ...
ako casto si budes musiet robit to testovanie? ci len raz do dna?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre