Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
2. mar 2012

@lu2112 a tie oleje kupujem vo Whole Food Market (High Street Kensington alebo Camden) alebo v hocijakom obchode a bio potravinami alebo esencialnymi olejmi. Ten kokosovy kupujem Raw ako potravinu ale radsej sa tym natieram 😀 mandlovy je ako base oil aromaterapeuticky, takze rovno kozmetika.

lu2112
2. mar 2012

@radusiq jeej dakujem tak skusim zohnat a vyskusat dufam ze mi pomoze 🙂

slniecko77
2. mar 2012

ahojte 🙂
@radusiq ty mas rada Hastings? 😀 my sme tam par rokov zili...noooooooo..da sa, ja oblubujem viac Eastbourne...maximalne odporucujem 😵 Brighton tiez velmi nemusim 😝
..jeeej moje oblubene nakupovacie ulice ked som zila v Londone 😉 aaach ta nostalgia 😵

..ja som pouzivala Bio - oil, nemam ziadnu striu, ale to bude asi geneticky dane a pribrala som cca 5.5 - 6kg 😉 pocas celeho tehu stavu

radusiq
3. mar 2012

@slniecko77 a kde zijes teraz? Ja som sa do Hastings zamilovala uplne 🙂 v Eastbourne som este nebola...skusime, vdaka 😉 Inak presne na Camden a High St. Kensington som aj ja rada chodila nakupovat, ale uz to mam dost daleko ☹ takze len obcas doplnit zasoby

Bio olej som kupila tiez lebo som pocula ze je dobry na strie, ale letacik som si precitala az potom 😒 je to mineralny olej, pre ludske telo nevhodny, ale tak ja som tak trosku freak co si na seba odmieta patlat ropne derivaty 😀 takze mi ostavaju rastlinne za studena lisovane oleje a par znaciek prirodnej kozmetiky ktoru nemaju vsade...

slniecko77
3. mar 2012

@radusiq no ja osm z Hastings nebola az tak unesena, mozno prave preto, ze sme tam zili a prisla som tam z Londonu - Fulham 😀 ale teraz ma chyta nostalgia za tym miestom...v maji tam ideme na par dni 😵 uz sa tesim, ponavstevujem starych znamych 😉
Eastbourne je nadherny, je to trosku vacsie mestecko ako Hastings, ale je tam krajsie nabrezie, trosku viac to tam zije (nemam rada velmi hlucny nocny zivot), mensia kriminalita..take male kuzelne mestecko 😵

..ja som si kupila Bio-oil, nooo obsahuje parafin, ale bola som s nim spokojna, nezanechaval mastnu pokozku - to nemusim a pomohol mi na jazvu
..si myslim, ze je to skor geneticky dane..strie..moja mamina nema ani jednu, ja mam este z puberty asi tri 😀 ale je pravda, ze som mala mini brusko..zodpovedala tomu aj mini vaha co som pribrala 😀

radusiq
4. mar 2012

@slniecko77 sli sme nakoniec do Southamptonu a Lee on Solent, ale dlho sme sa nezdrzali lebo drahy zacal kychat kaslat, zas nanho daco doslo ☹ podla predpovede by v Eastbourne prsalo ked by sme tam dosli...skoda, nabuduce

Inak ako sa rozpravate s drobcom? Slovensky, anglicky alebo mix?

slniecko77
4. mar 2012

@radusiq s malym sa rozpravame po slovensky, vsak co chvila bude pocut z kazdeho kuta anglictinu, kotra bude majoritnym jazykom a obavam sa, ze za par rokov bude uprednostnovat anglictinu
..ked sme mali prednasku s jazykovou terapeutkou tak aj ta odporucala na dieta hovorit nasim rodnym jazykom, anglictinu sa nauci v skolke a skole 🙂

..do Eastbourne urcite ked bude pekne pocasie 😎

lu2112
5. mar 2012

@radusiq Dobre ranko ako sa mas? aky bol vykend? ,i sme mali pekny vykend az na to ze som niekde prechladla takze kaslem a soplim ☹ no co uz inak sa citim celkom dobre konecne mi prestava bit zle este sa to drzi trochu po veceroch a prsia ma stale bolia v noci 😀 a ty ako ti byva??

lu2112
5. mar 2012

@slniecko77 chcem sa spitat mali esten nechodi do skolky?? a kolko ma. pocula som ze deti z dvoma jazikmi od malicka neskorsie zacinaju komunikovat kedze to maju trochu pomotane ?? my chcem nasho naucit tri reci do 5 roku.

radusiq
5. mar 2012

@lu2112 Ahoj no nadchu ti nezavidim, ja cakam kedy ju dostanem od mm, toho to tiez chytilo teraz cez vikend...dufam ze ta to coskoro prejde. inak cely vikend mi bolo fajne, a dnes rano zas zle..mam pocit ze mi je rano zle ked rychlo vstanem z postele...ale dala som si misku ovocia a je to lepsie...
zajtra ideme na ten scan, nemozem sa dockat 😀 akurat mm hovori ze asi nepojde, alebo pocka vonku, nech tam nenakazi cakajuce mamicky...

lu2112
5. mar 2012

@radusiq no teraz ja niaka chripka v okoli. najhorsie je ze nic nemozem na to brat tak mi hlavu ide roztrhnut chcem si ist kupit roztok z morskej soli nech si aspon nos precistim ☹ .
No viem si predstavit ze sa nevies dockat ja som nespala pred prvym scanom tak budem na teba mysliet a tesit sa na fotecky 😀
Inak dosli mi papiere na midwife takze mam prvy pohovor snou 14.03 nabuduci tyzden takze som zvedava a na dalsi scan ideme 13.3 to by som mala byt 10tt tak dufam ze uvidime viac.

radusiq
5. mar 2012

@lu2112 tak ono na chripku/nadchu aj tak nic nepomoze - len trosku potlaci priznaky...ten sprej je fajny, skus si doma aj zohriat morsku sol v rure v platenom vrecku a daj si na dutiny, to velmi pomaha...
Vdaka ja sa strasne tesim, ani si neuvedomujem ze to uz zajtra uvidim drobca 🙂 A super ze dosli tie papiere, uz aj na to sa neviem dockat nech mam pocit ze sa nieco hybe 🙂

lu2112
5. mar 2012

@radusiq dakujem za radu skusim tu morsku sol na dutiny.
No vedprave aj ja som sa potesila v piatok ked mi dosli konecne niake papiere lebo som si myslela ze sa to tu ani nerozbehne stymi nasimi stretnutiami z niakymi odbornikmi 😀
Inak rozpravala som z kamoskou teraz cez vykend ona rodila october 2011 😀 tak konecne som sa podozvedala par veci a som ju vyspovedala od a-z chuda. A ona povedala ze doporucuje porod doma pokial niesu komplikacie ze je to ta najvacsie pohodicka a ona sice rodila prve birth centre ale dlho sa tam neohriala do pol hodiny bol mali vonku lebo on zacala uz tlacit doma vo vani 😝
Tak ma upokojila a povedala ze to nemam prehanat tak som sa tak vnutorne ukludnila ze niako predsa bude 😀 😀
Zajtra ked uvidis drobca ta to ukludni budes vidiet ze vsetko je v priadku a tak ako ma bit

radusiq
5. mar 2012

@lu2112 jeeej no to som rada, velmi by som chcela rodit doma ak nebudu komplikacie, dufam ze sa podari. Kludne pis co si povyzvedala, akakolvek info je dobra 😀

slniecko77
5. mar 2012

ahojte 🙂
@lu2112 maly nechodi do skolky, nechcem dat takeho drobca co este potrebuje maminu a maximalne venovanie sa dat do skolky
..anglictinu sa nauci ked pojde do skolky, chceme ho dat az od troch rokov, od nas by pochitl prizvuk a tomu sa chceme vyvarovat 😉
..ake tri jazyky chcete babo ucit?
@radusiq fakt, si trufas na porod doma? 🙂 ono to chce psychicku pohodu a hlavne porod bez komplikacii..mne maximalne vyhovovalo, ze som rodila v nemocnici a o par hodin som uz bola doma a 100% fungovala 🙂
..ja som sa bala komplikacii a vtedy ide o sekundy..nebala som sa o seba viac o drobca

lu2112
5. mar 2012

@slniecko77 no ja bohuzial nebudem moct ostat z drobcom doma takze budem muiet ist do skolky a tam samozrejme budu hovorit anglicky mi sa doma rozpravame slovensky ale manzel ja madar a svokrovci velmi po slovensky nevedia( asi preto mame aj problem medzi sebou hlavne zo svokrou) takze manzel ho che ucit jeho jazyk no chuda bude mat riadny gulas stoho ale v maji idem domov a mam objednane stretnutie zo psychologom detskym nech zistim co je najlepsie viem je to este skoro ale tak ked zacne pocut v brusku uz vtedy by mal dostavat impulzi v roznych jazykoch( aspon som citala) 😀 😀
A planujete ostat tu v UK alebo by ste sa chceli vratit domov?

slniecko77
5. mar 2012

@lu2112 co som citala, vraj je najlepsie ked kazdy na neho bude hovorit svojim jazykom ty slovensky manzel madarsky, ale on musi len madarsky, aby si dieta neplietlo jazyky a slova medzi nimi
..ja urcite nechcem zostat v UK, ale uvidime ako sa vsetko vyvinie 😉

lu2112
5. mar 2012

@slniecko77 no to bude teda sranda mozno sa aj ja konecne nieco nove naucim 😀 😀 ucim sa mmadarsky asi 8 rokov ale velmi mi to nejde rozumiem ale rozpravat to uz je ine caffee 😀 😀 no z sa neviem dockat.
Tak my sme sa rozhodli tu ostat ja sa nechcem vratit domov kvoli svokre a sme si zvykli za tie roky. 😀

radusiq
5. mar 2012

@slniecko77 samozrejme budem rodit doma len v pripade ze cele tehotenstvo bude bez problemov a komplikacii. Psychicka pohoda bude ovela, overla vacsia ako v nemocnici 🙂 ale mame to kusok ak by nahodou. Dost som si o porodoch doma zistovala, a skusene midwives pisali ze ak nie su komplikacie v tehotenstve, porod doma je bezpecnejsi ako v nemocnici - si skor nachylna chytit infekciu z prostredia v nemocnici, skor tam nieco prehliadnu, uponahlaju alebo pokaslu v nemocnici ako v klude u teba doma. Navyse doma mas k dispozicii midwife ktora je pri tebe a stara sa o teba, a nemusi behat okolo styroch dalsich rodiciek...

@lu2112 3 jazyky, z 3 jazykovych skupin...to bude fakt paradny gulas 😀 drzim palce...aj ked mi to bude trhat srdce, rozmyslam ze by som sa ja s drobcom rozpravala po anglicky, a mm po slovensky, aby sa naucil oba naraz a nemiesal si to. Chcela by som aby do skolky slo male s plynulou anglictinou, chcem sa vyvarovat "nedorozumeniam" a mozno tomu pocitu cudzinca...

slniecko77
5. mar 2012

@lu2112 no mozno aj my zostaneme, aj ked mne sa velmi nechce, ale vsak uvidime co zivot prinesie 😉
@radusiq deti sa velmi rycho naucia v skolke komunikovat v anglictine, mam okolo seba minimane tri priklady, deticky chodia do skolky (jedno dietatko cca 3 mesiace a dalsie dve rok) a uz spikuju 😉 dokonca odpovedaju mamam mnohokrat v anglictine
..ale urcite je to na kazdom ako sa rozhodne 😉
..v nemocnici hrozia nozokomialne nakazy, pre mna vsak boli mensie zlo ako poskodenie zdravia dietatka..ale opat je to na kazdom 😉

slniecko77
5. mar 2012

..ozaj, mate nejaky pocit, ze co to bude?
..ja som bola presvedcena o dievcatku a uups mame chlapca, ktoreho by som nevymenila za nic na svete 😵

lu2112
5. mar 2012

@radusiq no mm hovori ze to bude madar ako repa hned od malicka kedze na neho budu ludia rozpravat v troch reciach naraz 🙂 hovori sa ze zacne neskorsie hovorit kvoli tomu ale ved nevadi ked zacne hovorit v troch reciach v zivote mu to len pomoze 😀

@slniecko77 no ja si myslim ze to bude dievca tak v kutiku by som strasne velmi chcela aby to bola mala princezna ale nech je to hlavne zdrave (podla cinskeho kalendara a numerologie by to malo bit dievca tak sa uvidi v 20tt ) 😀

radusiq
5. mar 2012

@slniecko77 pocit nemam ziadny, ale velmi by som chcela dievcatko. Ale zas v praci mame "tehotensku" stolicku -skoro vsetky zeny co do nej sadli otehotneli (som 9-ta) a vsetky mali chlapcov 😀 tak uvidime

@lu2112 to som presne pocula aj ja. nevadilo by mi keby to bolo len o tom ze neskor zacne, ale nech vie rozlisovat. zazila som deti ktore nedokazu rozoznat pri akom jazyku treba pouzit a potom vznikaju skomoleniny ktore nedavaju zmysel ani v jednom...

slniecko77
5. mar 2012

..vo svojom okoli mam uz dnes dospelych, co mali problem rozoznavat jazyky, rozpravali v jednej vete dvoma a nezainteresovany clovek im nerozumel (preto treba striktne rozpravat na dieta len jednym jazykom, nech rozoznava reci od malicka)..ale na druhej strane vsetci su dnes vysokoskolsky vzdelani 😀
..zhruba v tretom roku zivota dieta zacne plynule prechadzat z jedneho jazyka do druheho - aj to mam vo svojom okoli 😉 asi preto sa odporucuje zacat s vyucbov viacerych jazykov az v tomto obdobi
@radusiq he, tak ''tehu'' stolicka 😀 ja som na takej sedela v jednom pube (vraj najstarsi v Anglicku) v Nottinghame pod hradom...tak krcmicka je kuzelna..slubovala otehu do 9.mesiacov a tak sa aj stalo 😉

slniecko77
5. mar 2012

@radusiq este k tym midwife, ja som mala stale k dispozicii jednu teda dve, ale ta druha bola studentka, nebehala k nikomu inemu a mala na starosti len mna 😉

radusiq
5. mar 2012

@slniecko77 mala si stastie, alebo zalezi od toho kde si (alebo aj aj). V nasej nemocnici je este aj birth centre z ktoreho beru midwife ked v nemocnici je vela porodov 😖

radusiq
6. mar 2012

@lu2112 ahoj ako sa dnes mas? Mne sa uz prejavuju priznaky tej manzelovej nadchy 😒 a cela som uzimena, nic sa mi nechce zas...ale neskutocne sa tesim na poobede, uvidime drobca hihii 😀 😀

lu2112
6. mar 2012

@radusiq ja stale bojujem z prechladnutim a dnes to je horsie boli ma cele telo vcera som mala aj zvysenu teplotu takze nic moc. Ale nastastie uz nemam nevolnosti tak aspon chut do jedla sa mi vracia 😀 😀 prsia este bolia ale uz to nieje az take strasne. Stale som unavena tak to sa nezmenilo 😀 😀
Budem ti drzat palce dnes nech je vsetko vporiadku a pocujes srdiecko bit uzi si to je to neopisatelny pocit 😅.
Do kedy si vpraci dnes?? ja dufam ze dnes vypadnem skoro lebo vsetko ma boli a vobec sa neviem sustredit 😝

radusiq
6. mar 2012

@lu2112 tak dufam ze ta to rychlo prejde ☹ dnes vypadnem skoro - ratam tak pred 14.00 nech sa potom neplasim...

lu2112
6. mar 2012

@radusiq to budes pocitat minuty v robote len aby to uz bolo. mne dnes moj asistent zavolal sick tak tu skysnem asi az do vecera sa musim vyzbrojit trpezlivostou ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre