Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

tinna333
27. sep 2012

baby na tyzden / dva sa s vami lucim lebo zajtra stahujeme a kym nam pridu zapojit net tak to zas potrvaaaaa. drzte sa- nech fazulky rastu 🙂

lu2112
28. sep 2012

Dobre ranko prajem vsetkym. My sme sa prave uz asi po 4 krat zobudili lebo Maxik je niaky nepokojny tuto noc🙂. Tak dufam ze poobede to dospime kedze vecer cakame navstevu tak aby som nezaspala uz o 20:00. Dufam ze ste vsetky v poriadku a deticky a bruska posluchaju🙂.

lu2112
28. sep 2012

@andie25 moja neprehanaj to stou pracou ja som bola na tom podobne stress mepravidelne jedenie a knicomu dobremu to nevedie. Davaj na seba pozor a malinka potrebuje rezim tiez. Hlavne jedlo a pitie je dolezite no dufam ze tebe to vysvetlovat nemusim🙂. Dufam ze tie bielkoviny su len zapal mne sa tiez objavili po velmi stresujucom tyzdni nastastie to bolo v poriadku. Davaj si pozor 🙂

andie25
28. sep 2012

@lu2112 Ahoj Lucka, ako sa mate s Maxikom? dufam ze takto o tyzden uz ho budes mat v naruci 🙂 snazim sa neprehanat, ale niekedy to nejde, to je zodpovednost za dva zivoty, vies ako 🙂 no dnes mam den volna, tak si oddychnem, ale som uz hore od 6tej... tak si mozno este pojdem pospat. Inac som si objednala LL plienocky a wrapy, to co @jeanka pisala, mali akciu za 50 libier 9 plienok a 3 wrapy plus liners 🙂

katie555
28. sep 2012

Dobre ranko bruska...ako vidim nie som jedina co tu uz strasi ...

@lu2112 asi bolo nieco vo vzduchu - bo moja mala vcera bola ako zmyslov zbavena od 5tej vecera, pekne mi davala zabrat a este o 11 sa nevedela ulozit a tym padom ani ja ...Potom tiez sme boli hore nieco po 4 tej ...A teraz alarm - ach ako ich neznasam...aj to len preto ze draheho brat sa sem dotrepal bez toho aby si overil ci vsetko plati tak ako ma - a situacia sa zmenila a paul napriek tomu ze ma dnes dovolenku musel na meeting - takze ja musim vstavat skoro aby som ho zaviezla na stanicu aby mohol do prace ... 😒

@andie25 ides sa dnes ucit?? mna dnes caka tiez trosku narocnejsi den - mala by som uz asi inak prestat soferovat mi to sposobuje dost tazkosti ale este minimalne dnes musim...a ptoom uz len minat prachy budem na internete 😀

andie25
28. sep 2012

@katie555 ahoj 🙂 ja uz minam prachy na internete od rana 🙂 no hej, idem sa ucit na tu farmakologiu, a medzi tym prat, varit atd. zajtra mam zase sluzbu, tak musim aj oddychnut daco. Len sa pekne opatruj a hej uz nesoferuj radsej, take it easy!

katie555
28. sep 2012

@andie25 no dnes este musim - zabezpecit jedlo - len raz som nechala na draheho tyzdnovy nakup a to siel do mesta minul tusim 60 libier a po 2 dnoch uz sme nemali jedlo ...takze na nakupy som tu ja a zabudla som urobit delivery ..takze ci sa mi paci alebo nie musim do mesta...potom co hodim draheho brata na stanicu ...ale hadam to tam nebude busy este aj ked je piatok...
Ja akurat mala dnes vyplatu - posledny krat plnu ..a to este neviem kolko bude od buduceho mesiaca .. 😀
Len sa pekne uc a sem tam sem nakukni co sa deje aby sis nestratila realitu ...xixi

lu2112
28. sep 2012

@andie25 ahoj moja no dufam ze mas pravdu ze o takomto case buduci tyzden bude uz mali pri nas. Manzel sa uz nevie dockat kazdy vecer vzdy jed zavzdychan alebo ma nieco zaboli uz krici namna ze ideme ci ide pre tasky 😀 . Najlepsi bol dnes v noci rozpraval zo sna a ocividne mu to vsetko leze na mozog smivalo sa mu o porode tak som sa nasmiala 😀.
Takze ty dnes volno tak pekne odychovat a z ucenim to tiez neprehanaj

lu2112
28. sep 2012

@katie555 no asi bolo ked sa tim nasim malim nechcelo spat 😉. Dufam ze to po obede dospim lebo teraz cakam na opravara pracky tak dufam ze doleze do obeda nech po obede mozem odychovat.
Inak stim soferovanim aj ja uz mam tazkosti ja zvladam akurat odviest draheho na stanicu a do obchodu na dlhsie si uz netrufam hlavne ked mali zacne kopat tak ledva drzim volant 😉

andrea2510
28. sep 2012

@katie555 do st marys ma bookla. no hej chodim k obom ale obe robia presne to iste. a ty nechodis do nemocnice na prehliadky ci iba k svojej community mw. ale ja dufam ze mala sa narodi skor ze nebudeme musiet pichat ziadne vyvolavacky, zase niekto tu spominal ze to tu moc v uk nevyratavaju presne ten datum. tak uvidime

radusiq
28. sep 2012

dobre ranko bruska a mamky 🙂 dnes sme si trosku prispali, dobre padlo 🙂

@lu2112 to teda trvala ta pracka ze az dnes niekoho poslu...ako sa inak citite s Maxikom? Budes nieco piect pre navstevu?

@katie555 ja idem akurat pozriet na ucet co prislo, zacinam sa desit 😅 snad to nebude take strasne...inak s tym soferovanim, ja uz ledva vojdem za volant,a tiez je to take vselijake...zajtra ideme po nove auticko, tam bude viac miesta tak mooozno este skusim ale radsej by som uz nesoferovala do porodu...

@andie25 dakujem za info 🙂 ved uz drobika za chvilu uvidime, pochybujem ze bude velky - ja som mala 3kg a mm 2.8, drobci obaja 😀 ako sa ma Natalka? Dava o sebe vediet? urcite vam obom dobre padne oddych 😉

lu2112
28. sep 2012
lu2112
28. sep 2012

@radusiq ahoj moja no dnes len veceru varim neviem este ci nieco upeciem mozno ak sa mi bude chciet ale zajtra nasi dojdu a maju doniest vela dobreho domaceho mnam uz sa neviem dockat.
No trvalo im to dlho nastastie sme to prezili ale dnes ho bez toho ze to pojde nepustim lebo este plienky jednu varku mam odlozenu na pranie tak tie budem snad uz skoro potrebovat 🙂.

andie25
28. sep 2012

@radusiq Natalka sa ma dobre, vcera som pocuvala jej srdiecko, silne ako zvon 😀 buduci piatok mam uzv, tak uvidime, ze ci nahodou nerastieme prirychlo, drz prsty. ked som v robote stale asi spinka, alebo ja ju necitim, no a doma sa pomrvi, rano da par fajnych stuchancov, inac je to asi velmi kludne dieta 🙂 len by som chcela vediet, co si mysli, ked rodime a ja usmernujem mamicky, minule hovorim jednej dost vyrazne, lebo to maminky su v takom tranze tesne pred koncom, push harder, a moja Natalka mi zacala tlacit hore na rebra hehe 🙂 Takze budete mat drobatko, juj uz sa neviem dockat tych oktobrovcatiek vasich vsetkych 🙂

radusiq
28. sep 2012

@lu2112 😕 😕 😕 😕 ja mam za to ze vakcina cierneho kasla obsahuje zivy virus...pocula som o jednom babatku co zomrelo asi pred pol rokom, odvtedy ziadna medializacia az toto...

@andie25 jeeeej to je zlateeeee....no mas uzasne poslusne babo uz od zaciatku 🙂

lu2112
28. sep 2012

@radusiq no ja som tiez nepocula o nicom az na dnes rano to bolo v radiu tak som ostala v soku ze co to?? Tak som chcela vediet ci niekto nema viacej informacii

radusiq
28. sep 2012

@lu2112 je to aj na NHS, fakt to idu ponukat tehotnym...tu mas pribalovy letak k tomu (ono to nie je mono vakcina proti ciernemu kaslu, ale ta "klasicka" 5 in 1 co ockuju babatkam od 2 mesiacov). Vyrobca neodporuca ockovat tehotne zeny a z coho som ostala dost v soku: vakcina nie je urcena pre deti do 3 rokov!!!!! a obsahuje hlinik a formaldehyd (a neobsahuje zivy virus ako som si myslela).
Uprimne, neviem co robit...ty uz si po 38tt takze sa ta to netyka, ale ja mam dilemu - ja sa dam rada napichat ak to ma pomoct babatku aj ked to ma mat riziko pre mna, ale bojim sa ci to babatku nemoze uskodit do porodu...neviem...

katie555
28. sep 2012

@lu2112 no ved ja tiez tak, som nakupila teraz o chvilu idem ku kamoske a potom poobede by som chcela oddychovat..Aj ked drahy je uz na ceste domov ale ten si zobral dovolenku aby sa mohol hrat novu Fifu 13...ach ti chlapi..takze dnes ma mala oficialny zakaz sa narodit

@andrea2510 ano ja chodim vyhradne ku community - do nemocky som chodila len na scany a raz som mala predvolanie s tou doktorkou co ma tak vytocila ked rozoberala vysledky amnio... Na indukciu ta booknu 7-14 od due date a to podla nemocnice...U nas je tiez 10 dni ...len mne to sakra nevyhovuje - takze musim riesit nejako aby prisla nacas ...xixi

@radusiq no ved prave ja som krpata a uz mam brucho pri volante - a necitim sa prave najlepsie soferovat...od buduceho tyzdna riadim kazdemu aby prisiel sem ziadne kavicky v meste 😀 Ake auto ste nakoniec vybrali?

radusiq
28. sep 2012

@katie555 hehe no ja uz na kavicky nechodim skoro mesiac, a co je horsie ani na nakupy, to mi fest chyba 😅 Renault Scenic to vyhral, fajna velka rodinna dodavka 😀

lu2112
28. sep 2012

@radusiq no ja som teraz hladala viacej info no mna sa to uz netika no ja by som sa tiez radsej dala napichat ale pre mna uz je neskoro len najviac ma sere ze neviem zistit kde je najvacsi vyskyt ci mam zacat stresovat ci to mam nechat tak. No idem este popozerat ci sa nedopracujem k niakym vecsim detailom. ☹.

radusiq
28. sep 2012

@lu2112 daj vediet ak na nieco prides 🙂

lu2112
28. sep 2012

@katie555 no uz je to tazke stim soferovanim a keby len stim ja chodim uz ako kacica co neviem nohy dat spolu plus ponozky ked mi drahy neda rano nemam sancu a v stavanie z posteli je minimalne 15 minutova zalezitost 🙂. Uz dufam ze to dlho trvat nebude. Sice u chlapov clovek nikdy nevie 🙂.

radusiq
28. sep 2012

baby latkujuce, kuk sem: http://www.littlelambnappies.com/special-offers...

@lu2112 ak by ti este trebalo mohli by sme sa zas podelit, tri by som si vzala, 6 je mi uz dost vela...ale tak za £4 za kus...a take fajne su 😅

lu2112
28. sep 2012

@radusiq ty normalne ze toto je ake pokusenie a potom nekup to jasne idem do toho 3 sa este zidu 🙂. Ale ak mozes objednaj ich ty nasa adressa este je problem nie vsetci ju vedia naist 🙂

andie25
28. sep 2012

@katie555 no co ti poviem, moj muz prisiel z nocnej vysmiaty ako pagac, oci ako pomlcky, ale tak uz si zapol FIFU 13 🙄 no som zvedava kedy pojde spat, kedze ma este jednu nocnu pred sebou, to fakt ti muzi su ako deti-niekedy este horsie..... ale na svoju dceru nezabudol a doniesol jej ten newborn kit zo sainsbury's, to mi ukazal ako prve az potom tu hru... 😀

andie25
28. sep 2012

@radusiq hej zase maju akciu, z nich mam teraz 8, viac asi neberiem 🙂 ja som dnes ale kupila toto http://www.littlelambnappies.com/mailer/bamboo-... a na FB ked nominujem kamaratku tak mozeme vyhrat, lenze ziadna moja kamaratka nelatkuje na FB.... no tak Radka ak chces, posli mi do inboxu meno a napisem ta tam 😀

andie25
28. sep 2012

@lu2112 a takisto aj teba Lucka mozem nominovat 🙂 pozri kuk vyssie co som pisala Radke

radusiq
28. sep 2012

@lu2112 super ake chces farby? hned to idem objednat...juj tesim...tusim by mi mal muz vzdy zobrat vyplatu a potom davat na pridel bo potom sa nezastavim 😀

@andie25 jeej dakujem napisem 🙂 toto je tiez dobra cena len uz tolko by mi bolo fakt vela...

andie25
28. sep 2012

@radusiq no hej, ale ked mame moznost vyhrat zadarmo, tak to potesi 🙂 ja som pre istotu objednala, kedze nemam na malu prdelku nic este a tie OSFA sa mi zdaju na novorodenca fakt velke, takze tie potom budem pouzivat neskor. A este idem objednat aj ten tots bots trial pack a potom uz len tu a tam budem pozerat sem tam dokupim 🙂

radusiq
28. sep 2012

@andie25 no ano tak zadarmo to je ine 😀 a odkial objednavas tie tots bots?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre