Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
1. okt 2012

@slniecko77 jaj ved oni sa tam akosi spolcili - otazne je ci im to v niecom pomoze -nadavanie na system v o ktorom vedia len z 'renomovanych medii' ako su jojka a topky mi pripada velmi rozumne a racionalne ... nemam pocit ze vyslovenie nazoru ze na svk su ludia viac rasisti je kydanie na svk ... ono mi tam fakt vela z nich (hlavne tie hlavne akterky) pripada zakomplexovane znudene mamicky na materskej.. A ked im uz dochazaju 'argumenty ' vhodne do diskusie zacnu nadavat ako napriklad voci andie a tak .. si citala tu spravu ohladom slavky - predsalen to vyzera ako 'len' plany poplach, keby tam vsetci nehystercili mohla to mat s chladnejsou hlavou...a bez tolkeho stresu - bo ja mala vcera pocit ze uz panikarila az moc - ked jej niektori radili pravnika iny nie, dalsi ambasadu dalsi jej tvrdili ze nie ambasadu ...

sarifa
1. okt 2012

Caute baby co som zmeskala?🙂

sarifa
1. okt 2012

@slivka233 moja sa to tu trocha spestrilo ze?🙂 ako sa mas? malicki je furt na ceciku? hahah

sarifa
1. okt 2012

@katie555 a co to aka slavka?

lu2112
1. okt 2012

@katie555 ahojki no nasa vyrivacka 😀 pekne si sa tam vyjadrila velmi sa mi lubilo ze si sa nedala 😀 stou MW ako Janka pisala oni jej daju vediet z nemocnice a potom ona dojde za tebou domov 😉

lu2112
2. okt 2012

Dobre ranko dievcata tak mne sa ako si neda spat tak tu uz strasim skoro rano. Ale aspon som vas vedela docitat co ste tu vcera vsetko rozoberali 🙂 dufam ze sa mi este podari zaspat a dospim sa 🙂

katie555
2. okt 2012

dobre ranko
tak ja uz vyspinkana, ovela lepsie ako vcera xixix.. Len drahy bol zase ako motak asi 5 krat sa cosi hladal od penazenky cez tricko...A to dufam ze sa malinka dnes nerozhodne vymyslat lebo siel na day out takze by nebolo jednooduche ho dostat domov ..Poobede mam mw...som zvedava co mi povie

@lu2112 no vies lucka ked niekto nevie sa vyadrit lepsei nez nadavkami ....no skoda reci

@sarifa nevieme nic len to ze vraj stretnutie s SS bolo 'pozitivne' co tam zase hned zacali tie hlavne herecky spochybnovat ze ako mohlo byt pozitivne 😕

co dnes planujete?

radusiq
2. okt 2012

Dobre ranko prajem 🙂 ako sa dnes mame? My sme dospali aj vcerajsok a rozmyslam ci zvladnem Ikeu - potrebujem tam kupit ramiky na obrazky nech uz sa mozu zavesit...

@lu2112 ahoj co ste vcera robili, boli ste niekde s rodicmi? Ja som vcera mamke kupila letenku, juj ako sa tesim, dnes to mam presne za 2 tyzdne 🙂))

@katie555 to hladanie poznam, chysta sa hodinu, cely cas pohoda spim a 5 minut pred odchodom zrobi taky randal ze mozem vstavat 🙂) co mas dnes na plane?

katie555
2. okt 2012

@radusiq no midwife meeting o 1.30 dovtedy asi len vegetim...uvidim este. Som si tam docitovala tu super temu este - co stihli vyspekulovat cez noc - sarifa tam pisala ze bola u doktora s malinkou a ze bez problemov..na take veci sa tam nereaguje - len aby mohli dalej sirit paniku... 😀
a ty sa ako citis??

wewe8584
2. okt 2012

Dobre ranko babulky 🙂
Vcera sme objednali nase prve latkovky...tie co tu tusim @radusiq davala link na balenie 6 za 24 libier, little lamb? tak sa to vola asi 😀. K tomu sme objednali aj tie papieriky do vnutra a este aj bamboo booster, ci ako sa to vola....to budu dobre? size 2 sme objednali... inak tie napies...to budu dobre malemu od narodenia aj pocas toho ako bude rast ano? my totiz zo zaciatku planujeme nasiroko nozicky a potom pekne tieto latkove, co vy tu kupujete, ale chceli sme zopar takych ked pojdeme k gp a tak....tak dufam, ze 6 na zaciatok bude stacit 😀 😀 potom sa dokupi 🙂
@pacica ja som tiez pozerala, kde si sa stratila, aj decembrovky sem tam pozriem, tak si tam dost malo prispievala (ale ja vobec 😀).... ako ste na tom s bytikom?

sarifa
2. okt 2012

@katie555 hahaha nemam slov 🙂

katie555
2. okt 2012

@radusiq ty si tu sposobila revoluciu ohladom tych latkovych ...xixi...ja som minimalne interested a uvidim co dalej ..xixi 😎

katie555
2. okt 2012

@sarifa nooooooo ved ano , 'co je 99.99% bezne to sa nerata' tam sa reagauje len na tych 0.01% pripadov ...ak ich je vobec tolko

andie25
2. okt 2012

Bre ranko všetkým🙂 my ideme k zubarke dnes, no a potom si konečne vyzdvihnem tie moje testovacie pruzky. Sliz na pranie pekne vytuhol, tak poobede operiem ďalšie plienky🙂 no tie little lamb bambusove dlhšie schnu, tak asi budeme musieť kúpiť susicku. A ved ta sa zide tak či tak. Pekny dnik, tu aj slniecko vykuka🙂 a deťom pusy na ritule 🙂

lu2112
2. okt 2012

@radusiq ahoj moja vcera sme len tak behali po obchodoch ale iba take blbosti ako lampi a neviem sa rozhodnut co na okna ci zaluzie alebo rolety ci zavesy 😀. Podstata jeze ani nemam predstavu. Momentalne fungujeme ze deka na okne 😀.
Vidim ze plienocky sa tu rozbehli vo velkom som rada ze deticky nebudu parit zadoky len v pamperskach ale v modnych vystrelkoch 😀. Inak little lamb schnu na radiatore jeden den skusali sme kurenie vcera ze ci vsetko funguje tak som oprala este posledne plienocky 😀 a akosi som zistila ze ich mam uz vela 😀. Takze uz ziadne akcie nieze uvidim 😉

@katie555 ja som v noci docitala tu temu nevedela som spat tak som citala no nemam slov jak sa tam do teba pustili len za vyjadrenie nazoru. No skoda reci. 😀 potom daj vediet co ti MW povie ako ste na tom.

@wewe8584 dalsia ktora bude latkovat super tesim sa 😀. Uvidis ze sa ti to zapaci 😀

lu2112
2. okt 2012

@andie25 ahoj no v zime bude dobre pokial kuris akurat som Radke pisala ze na radiatore vyschli za jeden den 😉

katie555
2. okt 2012

@lu2112 ja si z nich nic nerobim ...ako idiot ma nemoze rozhadzat...a pokial viem diskusia je to tom ze kazdy ma pravo vyjadrit si svoj nazor...a ked ho nevedia prijat (nehovorim ze suhlasit) ich problem...nech si ziju vo svojom zakomlexovanom svete ...

k tym roletam/zavesom - ja osobne neznasam rolety - priserne zle sa to umyva a sada na to prach (myslim to co sa tu vola venetian ) bud zavesy alebo potom roman blinds (to su tie co vytahujes a oni sa tak skladaju) to ale hovorim z praktickeho hladiska . pri zavesoch - my sme mali strasny problem z jednym oknom tu - bo som potebovala sirku 180 cm , zaves sa nedal zohnat - bo ked bol dost siroky 229cm tak bol moc dlhy (tiez 229) a je to nasa hostovska takze nechceli sme vrazat prachy do custom made . skoncili sme tam z roman blind tak presne pasuje...ale tiez chcem menit dole v obyvacke - bo pri novych gaucoch a koberci som nahlasila ze rovnakej farby zaves xixxi

wewe8584
2. okt 2012

@lu2112 no tak my sme s manzelom taky velmi setrni voci zivotnemu prostrediu, tak myslim, ze obycajne pampers su poriadnou zatazou....ale chceli by sme kupit este aj nejake jednorazove do nemocnice a na zaciatok..ty si niekde kupovala take eko vsak? dala by si mi link, kde ich mozeme objednat?

sarifa
2. okt 2012

@katie555 no ved to da logiku,ale co uz .ked sa niekto chce stresovat nech sa stresuje ,este sa ktym pripadom domysli nieco viac co oni pravda nieje a bude este vacsia panika 🙂

radusiq
2. okt 2012

@wewe8584 jeeej nevedela som ze aj ty sa chystas latkovat 😀 tie plienky co som davala link (OSFA) su jednovelkostne, ci len boostre si size 2 objednala? To by ti malo sediet si myslim. Ci to bude sediet uplne od narodenia neviem - oni su dost velke, ale ked raz sadnu tak potom vydrzia az do odplienkovania, typujem tak od 2-3 mesiacov by mohli byt dobre...takze akurat ked prestanes balit nasiroko asi 🙂 zavisi od toho ake velke babo budes mat. Inak normalne sa odporuca kupit "sadu" aspon 24ks - denne 8 pouzivas, 8 peries, 8 schne, nech to mozes tocit...

@andie25 tak tak my budeme mat zimne dietka, takze na radiatore nam to bude pekne schnut, ziadne stresy. Ja uz susicku nemam kde dat (jedine vymenit pracku na taku so susickou) tak spolieham na kurenie 🙂

@lu2112 ked prides na nieco zaujimave daj vediet, my v spalni ani len tu deku nemame lebo mm pred malovanim zaplatal diery po garnizi, takze len prebehujem popred okno v zupane 😀 Inak suhlas s @katie555, venetian blinds (zaluzie) su otras - to sme mali v obyvke ked sme sa tu nastahovali, a tolko prachu co sa na tom drzalo to bolo hrozne. Okrem toho sa to zalamuje, ohyba, tak bordelovo to vyzera vseobecne. Do obyvky sme dali klasicke stahovacie rolety - v Ikey sme kupili take ze sa dala upravit velkost (zrezat z nich na mensie) kedze mame tiez atypicke bay windows.
@katie555 kde ste kupovali tie roman blinds? tie by sa mi lubili do spalne, ale videla som to len v par obchodoch kde draheho vobec nenadchli...potrebujem mu ukazat niekde kde by vyzerali pekne, nech sa mu zapacia 😅

andie25
2. okt 2012

@lu2112
@radusiq no ale na tom letáku je že nemali by sa susit priamo na radiatore, hm? Apropo ja uz som dala aspon na noc heating na 19, ved mne kosa je🙂

katie555
2. okt 2012

@andie25 u nas sa teiz obcasne kuri - normalne ja vzdy somrala ze je zima a drahy tu pobehoval v sortkach..odkedy som tehotna tak sme ako naopak ...mne je priserne teplo ..to bude tymi dvoma litrami extra krvi...aj vcera vecer zapol kurenie po pol hodine ja sa tak potila ze som vrcala nech to vypne ...

@radusiq ja som brala z argosu bo to bolo pre hostovsku izbu - ale maju su pekne ja mam rada cokoladovu a burgundy farby tak take maju...my mame v kupelni jednu este aj v kuchyni ale tie nam tu nechali predchadzajuci majitelia

radusiq
2. okt 2012

@andie25 preto necitam letaky 😀 😀 podla mna je to ok, a reklamovat sa ich nechystam...inak ja nemam rada kurenie v spalni, ale inak mame uz termostat nastaveny a prikurujeme obcas (ja som ok vzhladom na hormony ale mm mi zacal kradnut deku vecer)

radusiq
2. okt 2012

@katie555 argos ma ani nenapadlo pozriet, vdaka 🙂 ono je to pre nas do spalne, takze nedbam minut trosku viac, ale problem je najst nieco co by sa nam obom lubilo. Predtym sme tam mali dlhe zavesy, a z toho bol mm uplne na vetvy, strasne sa mu to nepacilo...takze chceme nieco co by vyzeralo cisto 🙂

katie555
2. okt 2012

@radusiq @sarifa @lu2112 nam inak v nemocnici odporucali investovat peniaze (aj ked teraz uz stoji cca 23 libier) do elektrickeho thermometer pre babatko...mate, uvazujete? ja neviem bo som kukala drahe nie su len som akurat povedala ze pockame kym sa mala narodi bo vieme ze od par ludi dostaneme poukazky tak potom by to bolo za to 😀

radusiq
2. okt 2012

@katie555 uvazovala som, ale pytala som sa svagrinej na to a hovorila ze za pol roka malemu merala teplotu raz. Mam taky ten klasicky elektricky teplomer pre nas, dost presny na 2 desatinne miesta tak ak by bolo treba mam co pouzit, a ak by som videla ze mi to treba mozem kupit neskor...inak na Amazone aj do £15 kupis take s dobrymi reviews...

wewe8584
2. okt 2012

@radusiq no tak kupila som zatial tu sadu OSFA, co je tam 6 (v tej sade su ku kazdej nappy 2 tie plienocky, takze tam velkost sadne) no a tie booster som kupila 10 size 2, ze budeme mat, ked zacneme balit v tych 3 mesiacoch, ako si pisala. Teraz som chcela len kvoli tomu, ked pojdeme von, alebo k lekarovi a tak..vies... uvidime ako sa nam tieto potom uchytia a urcite budeme dokupovat...ked budu nejake zlavy, ty to isto sledujes..tak tu hod link a my potom priebezne dokupime 🙂 inak to mozem latkovat takto, aj ked bude mat malicke este tu smolku? som niekde citala, ze tie papieriky na plienocku netreba davat, ked ma riedku kakanicku, lebo to pretecie ci co..neviem v tom este nie som doma, ako vy tu 🙂

lu2112
2. okt 2012

@katie555 no dakujem za nazory ja som ale taka v tomto nerozhodna uz dva dni sa neviem rozhodnut kam dat obrazy moji rodicia su stoho na nervy neviem pokom to mam🙂. No do Maxovej izby pojde roleta tu uz mam vybratu ale vcera vyplavilo ten obchod tak dnes tam chceme skocit uvidime ci aj nieco ine sa mi zapaci. Inak mate zaclony ci to uz nieje v mode 🙂? Ja neviem co dat do obyvacky :-
@radusiq

@wewe8584 tie plienky si mozes aj kupit maju ich v boots alebo Mothercare alebo Waitrosse kukni v mojom albume tam su. Inak ako ti radka pisala budes potrebovat asi viacej na zaciatok ale ak chces zacat len postupne latkovat tak to staci a potom uvidis ci sa ti to zalubi 🙂.

katie555
2. okt 2012

@radusiq no ja sa len pokusam zistit iny nazor - bo nam to doporucovali - my sme uz dostali klasicky inak (neelektronicky) tiez si myslim ze zase nebudeme malej merat teplotu nejako casto - dufam ze nebude byvat chora... vies tu nieco doporoucuju a niektore matky to zase ani nevyuziju...
akurat sa chystam este behnut po ceste do TK maxu som tam videla krasny grobag pre malinku za 9 libier a 2.5 tog ...bo mame dva doma ale oba su 1.5 len ...vyhovorka je ze to mam po ceste k mw ..xixi

wewe8584
2. okt 2012

@lu2112 juj super..tak to skocim do boots, dakujem. Ja som aj tak presne chcela, ze postupne, uvidime co bude dobre, ako sa nam to bude pacit a tak to podokupujeme, ved teraz to pride za par dni..tak nie je problem v dnesnej dobe 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre