Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
2. okt 2012

@sarifa no nervozna som samozrejme mam aj strach z neznameho ale hovorim si ze raz musi von a rozmisliet si to uz nemozem ani keby som chcela

katie555
2. okt 2012

@monkka21 jj ja som to kdesi citala ze cca tak 35-36 to pocut , a drahy to skusil a vedel pekne rozoznat ze to rychle je srdiecko a to pomalsie privod krvi do placenty

@lu2112 no ja v pohode mala sa zase hmyri a mrvi cely vecer , kope do praveho rebra..inak v pohode...len dostavam krce teraz do bedrovej kosti ale len na jednej strane - citala som ze to je klasicky normalne koli hlavicke - len nechapem preco len do jednej strany 😀 a ty ako ? prehovaras maxika nech je nacas?

monkka21
2. okt 2012

@sarifa ono to vsetko ide tim vekom,ale ona je velmi zlata aj ked sme na prechadzke tak pekne poslucha.jaj tolko smiesnych prihod mam ale to by sme tu boli dlho.idem uz radsej spat,manzel o chvilku doma z prace a ja este tu vykecavam 😀 dobru noc babulky.

monkka21
2. okt 2012

@katie555 ja som citala ze aj skor sa da ale ze je tazko to rozoznat.neskor vyskusame.ale mam doma doppler s tim je to lahsie 😀

sarifa
2. okt 2012

@lu2112 ved to ze clovek musi tym prejst ..tak snad uz zajtra teda pride ..nech je prvym tuna co pride nacas🙂

sarifa
2. okt 2012

ja uz tiez idem.Majte sa pekne a dobru noc ..

lu2112
2. okt 2012

@katie555 no ja ani tak nie ako manzel prehovara lebo uz by chcel aj volno v praci 🙂. Uz teraz mu dohovara a podplaca ho z novymi hrami a slubuje x- box tak som zvedava ci zabere. Povedal ze ked nepomoze podplacanie zvoli inu taktiku 🙂. Inak sa citim super lepsie ako rano mali uz spinka a ja idem tiez 🙂.

katie555
2. okt 2012

okej baby ja tiez padam spat ...bo stavim sa ze moj drahy zase nebude moct nieco rano najst tak ma preb 😀 erie...dobru noc bruska

lu2112
2. okt 2012

Dobru aj mi sa lucime ideme nabrat sil na zajtra 🙂.

andrea2510
3. okt 2012

som tu prva. som prva 😀 nie je tu ziadny smajlik co by oslavoval

lu2112
3. okt 2012

Dobre ranko prajem vsetkym tak dnes tu mame nas dlho ocakavany due day a Mali sa vobec netvary za by sa mu chcelo von🙂. Dufam ze ste vsetky v poriadku a deticky a bruska posluchaju

katie555
3. okt 2012

dobre ranko bruska....no ja uz tiez sa pridavam ...ako som predpokladala tak drahy ma zobudil bo on nevie najst kluce od auta ...po 10 minut stresu ich nasiel v kupelni (!!!!!)

@andrea2510 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tot pekny smajlik pre teba xixix
@lu2112 noooooooo neboj ono to pride ....mozno v priebehu dna...kto ma dnes meniny??? vies on si to podla toho mozno vybera ...xixi .

mikulka77
3. okt 2012

pridajte sa!Sirte letaciky mailami svojim znamym,tlacte a rozdavajte,kto si mysli ze sa ho to dnes netyka uz o tyzden alebo o mesiac zisti ze sa to tyka nas vsetkych.Nejde tu len o deti odobrane rodicom v Uk,poukazujeme aj na neschopnost nasej vlady konat a branit svojich obcanov v nudzi!

Viac info tu http://www.facebook.com/IvanaBoorovaChceSvojeDeti

radusiq
3. okt 2012

dobre ranko prajem vsetkym 🙂 co mame dnes na plane?

@lu2112 tak a mame tu due date a Maxika nikde...no hlavne ze sa citis lepsie, ono to uz pride kazdu chvilu urcite, ved musi...dufam ze nedopadnes ako chuda @sarifa s tolkym prenasanim...co mas dnes na plane?

@katie555 snad nenaznacujes ze Luckin Maxik by mal caka do vlastnych menin 12.10??? Ved dovtedy omietku zoskrabe 😀 Luci treba brusku vysvetlit ze ked sa nepoponahla dostane menej darcekov 😅

@andrea2510 heeej si bola prva rano! uz preberas po Lucke stafetu???? zeby si bola predsa ty na rade hned po nej?????? 😀 😀 😀

@katie555 @andie25 @sarifa baby, v "tej teme" ste x-krat vysvetlili ako ste mysleli svoje vyjadrenia, myslim ze to bolo dostatocne. Kto chcel pochopil, kto nie sa rozhodol ze z pismenok vie odhadnut emocie a ste proste zle zakomplexovane a arogantne a hotovo. Kaslite uz na to. Dnes im otvoria temu, tak snad prestanu oni rypat tu, prestante aj vy tam (bez ohladu na to co napisete bude to pre nich rypanie). Ja som si to tam priebezne cely cas citala ale rozhodla som sa ze ak sa ozve niekto v nudzi, a budem vediet pomoct, ok napisem, inak nie...

sarifa
3. okt 2012

@radusiq no my uz ich davno ignorujeme.A to by som povedala ze mamicky a viac detne mamicky budu mat aj viacej rozumu 🙂 Mna oni vobec nezaujimaju a ako ty vravis mamicky ktore naozaj potrebuju pomoct a da sa im pomoct tak sa da aj inou cestou nez zet tu temu z ktorej spravili dedektivku 🙂

lu2112
3. okt 2012

@andrea2510 no vidim ze uz ma predbiehas rannym otvaranim 🙂.
@radusiq no zajtra ma moj otec meniny tak mozno Maxik caka na to no ak sa nerozhybe bude mat menej darcekov a oslav vzdy to spojime do jednej velkej ☹. Idem mu dohovarat teda. Dnes esteneviem co budeme robit lebo nechcem nic narocne a doma sediet chudata moji rodicia no uvidim este ze co a ako ci niekam neskocime pozriet🙂.
@katie555 no keby si mala pravdu tak by bol asi prve dieta v tejto teme nacas a to pochybujem ale bodaj by si mala tu pravdu 🙂

andrea2510
3. okt 2012

@lu2112 @radusiq @katie555 aha tak ono to znamena ze kto zacne prvy otvarat na modrom konikovi ide dalsi rodit? ☹ tak zajtra nebudem 🙂

slniecko77
3. okt 2012

Dobre ranko 🙂
@lu2112 Lu, pekny den vam s Maxikom..este sa mu paci u mamicky 😉
@andy25 @katie555. Som sa vas uz davnejsie chcela spytat, no vzdy som pozabudla...na prijatie na Univerzitu v UK potrebujete nejaku jazykovu skusku? Kedze ste skoncili stredne skoly na Slovensku...dik
@radusiq ved ja uz tiez tym, ze "nenechajme si pokazit temu" chcela povedat, aby sme sa uz o tom nebavili (poniektori to pochopili inak), ved mame krajsie veci na preberanie 😉

radusiq
3. okt 2012

@andrea2510 no zatial to celkom tak fungovalo, tak neviem neviem 🙂 ale ber to v dobrom ze to budes mat za sebou prva...a mna nechate este na koniec 🙂 vcera sme to mali presne za dva tyzdne, neuveritelne sa to krati - uz sme mamke kupili letenku, detska je takmer ready, juuuj 😀 kedy sa to presne stahujete?

@slniecko77 tak tak presne 🙂 nebodaj sa chystas studovat? a co take a kde? ja som si popri materskej chcela robit online kurz, aj som sa zapisala, aj ma prijali, bola som enrolled, akurat som mala dostat phone call na potvrdenie detailov a dostat prihlasovacie hesla...a tam sa to stoplo, nikdy mi nikto nevolal, uz cca mesiac - aj som tam pisala a nic. Teraz sa bojim kedy zavolaju, lebo induction musim zrobit do 10 dni od zacatia, tak uz sa vidim v porodnici na cicke babo, na kolenach laptop, a studujem 😀

slniecko77
3. okt 2012

@radusiq ja ani nie, bohuzial sa jazykovo necitim na studium na Uni, zatial mi staci ta zo SVK 😀
..manzel si chcel robit nadstavbove studium na Univerzite v UK, jazykovo zdatny je viac nez dost 😉 ale nema statnu skusku z anglictiny v UK tak na tom to pohorelo, odpisali mu z Edinburgh Uni, ze musi zdokladovat bud TOEFL alebo IELTS..a zatial sa k tomu nedostal 😀

slniecko77
3. okt 2012

@radusiq este ma napadlo...predpokladam, ze ides rodit v spinale a manzel bude s tebou..predpokladam spravne?
..to sa mi na systeme paci, ze pri tebe moze byt blizky clovek a dodavat odvahu, vidiet hned dieta...ma to len same pozitiva 😵

katie555
3. okt 2012

@slniecko77 no tak ja som musela mat IELTS, neviem ako andie...Ta skuska je sakra tazka, ja som najviac mala problem so speakingom - a to aj napriek tomu ze plynule rozpravam..Lebo to skor bolo o tom ze sa ma opytala otazku na ktoru som nevedela odpovedat ani v slovencine - skratka tazko vyformulovat odpoved..Celkovo inak ten test sa pouziva aj na obcianstvo v niektorych krajinach - akurat tam je rozdiel, ze na obcianstvo v podstate staci zvladnut bud na 5 alebo 5.5 (tam sa neda fail or pass ale prejdes na isty level) ale univezity ziadaju minimlane 6. Tu kde som ja bola som musela mat 6.5 a mimimum z kazdeho komponentu 6 (speaking, writing, listening, reading)

som bola v meste - som to asi prehnala, lebo som ledva dosoferovala domov, krize ma bolia neskutocne a ledva sa hybem...

ale mozno uzitocna info pre baby - v Holland and Barret maju rasberry leaf tea - 20ks za 1 libru ...takze tie co planuju alebo varia oplati sa ....tiez inak vo wilkinsone (aspon u nas ) pampers sensitive baby wipes 50p pack ...

@radusiq @sarifa @lu2112 ja ich mam na haku len ocakavam ze oni neprestanu chodit spehovat nas sem...Nereagujem uz na ne vobec - tam ta tema stratila vyznam uz davno ...... ja som kludna a nebudem hystercit...nikam by mi to nepomohlo 😲

slniecko77
3. okt 2012

@katie555 dik za info 😉 presne toto mi povedal aj manzel, ze Univerzita s dobrym kreditom pozaduje statnu skusku pokial nie si native speaker 😉
..aj mm je jazykovo velmi zdatny, ale to aj v slovencine..obcas mu poviem, ze mal byt pravnik 😀

andrea2510
3. okt 2012

@radusiq ako ani by mi to nevadilo ju mat skor ved teraz uz zacinam 37 tyzden tak uz moze. ja som uz kupovala mame letenku davno ale az na november. kluce dostaneme 18 oktobra ja som uz viac menej vsetko pobalila a manzel povedal ze vsetko prenesu 19 oktobra potom si objednam jednu firmu co mi vyupratuje cely dom. a ostatne budem pomal popri malej vybalovat s manzelom on bude mat tiez volno ked sa mala narodi tak nejak to zvladneme ved postupne do vianoc porobime

radusiq
3. okt 2012

@slniecko77 ano presne tak, mozem mat pri sebe manzela (ale len 1 osobu, nie 2 ako pri klasickom porode). Midwife mi povedala ze ak bude babo hned plakat daju mi ho hned skin to skin, a vseobecne ze mozem rozmyslat na vela vecami - delayed cord clamping, hudba do pozadia, ze tym ze je to planovane vedia vyjst v ustrety viac ako pri normalnom porode...

@katie555 snazis sa malu popohnat? 😀 len teraz vyloz nohy a oddychni trosku, ak si tym vyletom nebodaj dala veci do pohybu aby si mala sily potom 😉 a tie pampers sensitive by som osobne babatku na prdelku nedavala - nebudem ti vykladat o sialenom zlozeni (fakt fuj) ale dostala som vzorku co som pouzila na cistenie v domacnosti tak taky divny lepivy neprijemny pocit mi z nich ostal na rukach...

slniecko77
3. okt 2012

@andrea2510 este dopraj babu pobyt u teba 😉 na neho je este trosku skoro vna prelome 36 a 37 tt, prave teraz nabera tuk, aby bolo krasne baculate a straca ochranne chlpky z tela 😉

slniecko77
3. okt 2012

@radusiq tak super 😉
..ak mozem poradit, kludne moze byt skin-to-skin aj manzel 😉 ja som maleho tiez takto "pozicala" 😀 bolo to krasne a MW sa mierne cudovali 😉 😀

slniecko77
3. okt 2012

@katie555 Kati, myslis, ze na prijatie na Uni by stacili aj E-levels? Lebo skusky z TOEFL alebo IELTS platia len tri mesiace

radusiq
3. okt 2012

@slniecko77 to mi aj @andie25 spominala ze sa to robi, to vies ze poziciam 🙂)

katie555
3. okt 2012

@slniecko77 takto viem ze sa z toho da vykrutit pokial by mal iny hocijaky certifikat o urovni anglcitiny min. na level proficiency ...mimo toho som davala overene maturitne a 4tacke vysvedcenie ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre