Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katka2309
24. okt 2012

@lucia198307 hlupa otazka...co je appostill?

janulik_81
24. okt 2012

@katka2309 ahoj. To si dost blizko pri mne. Ja som bola u mw iba raz. Velmi mile zienky ale v mojom pripade poplietli co sa dalo. Stratili mi papiere od lekara, hladali ich asi pol hodinu. Potom mi nemohli najst zilu,pichali ma 4krat 🙂. O dva a pol tyzdna idem na sono. Velmi sa tesim ale aj bojim. Drzim ti moc palceky.

katka2309
24. okt 2012

aj ja drzim silno paste 🙂 ...neboj verim, ze vsetko bude super a drobcek porastie ako ma...daj vediet ako si dopadla 😉

worthing
25. okt 2012

potrebujem radu ... mam hemeroidy a potrebujem nejaky liek na to ...poradi mi niekto ??? Dakujem

andie25
25. okt 2012

@worthing sedavy kupel v dubovej kore, a mozes zajst aj do pharmacy a kupit si Anusol cream-to je na hemoroidy. Ono v tehotenstve su castym ukazom, po tehotenstve zvykny zmiznut.

worthing
25. okt 2012

@andie25 Vdaka dubovu koru som skusala ale nepomohlo to :(

andie25
25. okt 2012

@worthing a ten krem? ono po tehu by sa to malo postupne vytratit, mavala si aj pred tehu hemoroidy?

worthing
26. okt 2012

@andie25 praveze nemala :( to len terazzz

wewe8584
26. okt 2012

@andie25 andie...dubovu koru mozem aj pocas tehu? ja mam kupenu, ale bala som sa, ci mozem teraz...

andie25
26. okt 2012

@wewe8584 jasne mozes 😉
@worthing no tak to ti zmizne po tehu neboj sa, kup si ten anusol, moze to zmiernit hemoroidy, alebo ak je to velmi neprijemne chod k gp, mozno ti da nieco lepsie

jeanka
1. nov 2012

baby akeho kuriera pouzivate ked nieco vacsie posielate na slovensko?

jeanka
1. nov 2012

@worthing pomoze aj striedavo sprchovat studenou a teplou vodou a hlavne papaj vela vlakniny aby si si to zbytocne nedrazdila... a chod k doktorovi - anusol ti predpise a budes to mat zadara ak mas vybavenu tu karticku 😉

jeanka
1. nov 2012

@worthing repikovy kupel vraj tiez pomaha....

veriiii
10. nov 2012

dievcata,ako je to s vybavovanim rodneho listu tu v uk?s partnerom nie sme zosobaseni,ale bude mat jeho priezvisko/teda najidealnejsie by bolo spojene,ale moje je velmi dlhe-cize neprakticke/,berie sa automaticky meno co je na zelenej tehot.knizke,alebo mi vyplname? a ako je to so slovenskym pasom, treba ist priamo na ambasadu do londyna aj s babom, tam ho ofotia, ci treba doniest podpisanu fotku a rodny? ci staci to poslat postou im?a kolko to asi trva vsetko? dakujem🙂

radusiq
10. nov 2012

@veriiii ahoj, ked pojdete vybavit anglicky rodny list, tam nadiktujete priezvisko ake chcete. Na ambasadu musite ist, a dat spravit slovensky rodny list ak chcete rovno pas. na pas ho odfotia, na jednorazovy cestovny preukaz treba fotky ak chcete ist domov skor. Pas trva do 3 mesiacov, jednorazovy cest. preukaz min. 3 dni.

veriiii
10. nov 2012

jaaj, vlastne anglicky rodny list na vybavenie slovenskeho pasu sa neakceptuje😀,ale ten angliCky rodny si musim vybavit tak ci tak,ci nie?alebo hned ist na ambasadu a vybavit slovensky?je nejaka doba dokedy si treba vybavit slovensky rodny list?a babo teda moze mat oba aj anglicky aj slovensky?juuj, uz som z toho dopletena☹ len viem ze akykolvek rodny list sa musi vybavit ASAP,len si neviem predstavit cestovat s cerstvym babom do Londyna-2 -3 hodiny..

radusiq
10. nov 2012

@veriii na vybavenie slovenskeho potrebujes anglicky rodny list, a potom ho este musis poslat na FCO kde ti ho apostiluju. Anglicky vybav asap, to je chvilka a daju ti ho na pockanie, a potom slovensky nevi dokedy treba. Ono k rodnemu listu go neportebujes mat so sebou, ale ak chces ziadat hned aj o pas tak ho budu musiet fotit..

opica89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarifa
12. nov 2012

@worthing ahoj aj ja som ich mala.teda povedane stale mam .Zatialmi ziadny kupel alebo krem nepomohol :(

ivka2302
18. nov 2012

Ahojte dievcata tak pridavam sa k vam, len skoda, ze uz to tu nieje tak ako predtym a dali ste sa do sukromky...:( vela som si vas citala a uz konecne sa mozem aj pridat tesim sa....🙂

lu2112
19. nov 2012

@ivka2302 gratulujem a kedy mas termin

ivka2302
20. nov 2012

Dakujem, presny termin este nemam kedze som este nebola u midwife ale podla kalkulacky 9.7.

lu2112
21. nov 2012

@ivka2302 takze letne dieta to zavidim my sme chceli vianocne alebo letne a mali sme v oktobri no tak sa podarilo 😀

ivka2302
22. nov 2012

@lu2112 ano ano letne dietatko uz teraz sa tesime...🙂 a Vam gratulujeme k prirastku a ako sa Vam dari? Malicky poslucha? Poctivo som Vas predtym citala tak sa Vam to tu pekne rozrastlo a aj rozrasta len skoda, ze niektore dievcata uz sem neprispievaju.....:(

lu2112
22. nov 2012

@ivka2302 no isli sme do sukromnej lebo par bab tu chodilo robit zlu krv. No nam sa dari dobre mali rastie ako z vody a tesime sa z neh kazdy den. Je velmi zlatunky a kde si tu v UK 😉

radusiq
22. nov 2012

@ivka2302 vitaj a gratulujem k tehu 🙂

ivka2302
22. nov 2012

@lu2112 tak to ma mrzi, ze to takto dopadlo a museli ste sa presunut....:( a tesi ma, ze sa vam tak dobre dari...🙂 Zijem nedaleko Bristolu.....daleko od Vas vsetkych co ste tu pisali, ale myslim ze raz som tu postrehla aj nejake dievcata z okolia Bristolu ak si dobre pamatam.....🙂

ivka2302
22. nov 2012

@radusiq Dakujem a aj ja gratulujem k babatku 🙂

fracle
27. nov 2012

@emmushka prave pozeram info ako to chodi v UK ohladom tehotenstva a natrafila som na teba, pytala si sa presne tie otazky ktore som mala aj ja 😀 😀 😀. Mozem sa opytat ako to pokracuje? Tiez sa chystam riesit to ciastocne NHS + private - hlavne tie ultrasound by som chcela private. V piatok som na jednom NHS bola a odisla som riadne napalena a v slzach. Takze si vybavujem private insurance cez manzelovu pracu.

Kocky, viem ze sa ultrasound v UK robi az po 12tt. Boli ste niektora aj skor?

slniecko77
27. nov 2012

@fracle ahoj cez NHS pojdes na ultrazvuk az okolo 12tt, ked chces ist skor budem musiet ist cez privite clinic
..aj ja som bola na zaciatku zhrozena a chcela som ultrazvuk co najskor, ale pokial nemas nejaky problem tak staci pockat do 12tt 😉 a nevyrusovat babatko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre