Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

kaciatko215
13. mar 2012

@jeanka no nas salamista sa ani pohnut nechcel ci na scane v 21tt alebo na 3D 😀 a to ho doktorko postuchal poriadne a nic som sa smiala ze flegmos po tatovi.Ale ked ho midwife pocuvala Dopplerom na poslednej poradni tak to kopal ako divy to nema rad ked ho niekto pocuva betar jeden

jeanka
13. mar 2012

@kaciatko215 no budes rada ak aj zostane flegmosom 😀 dnes kolegyna doniesla do roboty dvojtyzdnoveho chlapceka a cely cas spal co si ho z ruky do ruky podavali.... ze iba raz za noc k nemu vstavaju a ze stale spi..... no na to ja asi mozem rovno zabudnut 🙂 ale stale je tam len nadej ze je plachy a nema rad ked ho sleduju - lebo dopplera skusala midwife v 16. aj 18. tyzdni a nic nebolo pocut 😀 vzdy sa niekde schoval....

lu2112
14. mar 2012

@kaciatko215 ja by som mala ist na dalsi scane do 2 tyzdnov cez NHS tak dufam ze bude este vacsie 😀 MOj manzel je tiez vysoky tak dufam ze male bude po nom 😀

radusiq
14. mar 2012

bra ranko prajem, ako sa dnes citite? ja som vcera klasicky padla pri telke, a stale sa citim nevyspato...aj nevolnost sa trosku vratila...

@lu2112 o ktorej mas dnes tu midwife? ci uz si aj spat?

lu2112
14. mar 2012

@radusiq dobre ranko tak ja dnes zase strasim od 6 rana niako mi nejde spat no dufam ze to prejde skoro 😀 ako sa dnes citis mne sa vratili ranne nevolnosti ale skor mam pocit ze tentokrat je to zhladu lebo ide zo mna len voda tak budem musiet vymysliet niaky sistem jedenia lebo po 19.00 ja uz nic do seba neviem dostat a do rana 7 je to 12 hodin tak sa spitam dnes midwife co ona doporucuje ☹

lu2112
14. mar 2012

@radusiq zase naraz 😀 😀 😀

lu2112
14. mar 2012

@radusiq midwife mam o 16.30 tak som zvedava ake to bude ale vela si od toho neslubujem dufam ze ma aspon posle na krv alebo nieco 😀

radusiq
14. mar 2012

@lu2112 😀 😀 uz to zacina byt ranna tehotenska rutina 😀 ja tiez uz vecer velmi nejem, pridem z prace, snazim sa dat si veceru, a potom uz nic...az v praci rano. Pokial si telo nepyta a necitis sa hladna nevidim na tom nic zle...ale isto sa spytaj, som zvedava co povie midwife 🙂 Vraj pomaha ked este v posteli zozujes nejaku susienku kym vstanes - mne to ale nepomaha, mna chyta nevolnost az vo vlaku vacsinou, ale zase aspon nevraciam...

lu2112
14. mar 2012

@radusiq no mne sa to stava zhladu lebo vcera som mala lahke ranajky a ked sme vysli s toho scanu tak som vracala ale ide len voda a zlc a to iste dnes rano. Tak sa chcem spitat. inak doslo ti uz nieco z tej nemocnice ci nic??

radusiq
14. mar 2012

@lu2112 stale nic 😒 v piatok tam asi budem volat ak by dovtedy nedoslo - midwife na nasu kliniku chodi vzdy v utorok, a to dovolenky uz su len dva utorky...

lu2112
14. mar 2012

@radusiq ahoj tak uz som doma od midwife celkom som bola prekvapena nieje to az take strasne zobrali mi moc mam zvyseny cukor ze ked sa to bude opakovat budem musiet na testy 😒. a to ja sladke ani nejem. Vypisala somnou strasne vela papierov a rodinnu anamnezu a mala mi bat krv co sa aj pokusala ale ja som mala taky nizky tlak ze jej to neslo tak musim ist do hospitalu aby mi tam zobrali a doniest vysledky na dalsiu kontrolu mam ist o 5tt vysvetlila mi co som chcela a mohla som sa pitat co ma zaujimalo mam si davat pozor na jedenie a jest viac v mensich davkach 😀
bola som naozaj milo prekvapena a mam cislo na scane mam si tam zavolat a objednat sa na scane

radusiq
14. mar 2012

@lu2112 noo super som rada ze bolo fajne...a ten cukor ti budu kedy najblizsie kontrolovat? Az o tych 5 tyzdnov?

lu2112
14. mar 2012

@radusiq hej povedala ze ak sa to bude opakovat na buduce tak potom to budu riesit ale v tom case idem aj na slovenko a tam mi budu robit aj odbery na cukor kvoli mame ta ma cukrovku ☹
inak ze pokial mam niake problemi mam zavolat alebo ist hned do nemocnice. Tak som zvedava ze ako to pojde dalej este tu krv si musim dat zobrat a zajtra sa objednat na ten scane niekedy na buduci tyzden alebo ten dalsi tyzden uvidime ako sa im to podari 😀
inak som sa pitala aj na teba a povedala ze midwife by ta mala vidiet v 10tt ze ak si nedostala este nic mas si zavolat lebo to uz by si mala mat

radusiq
14. mar 2012

@lu2112 hmm a je nejaka spojitost medzi normalnou cukrovkou a tehotenskou? O tom vela neviem...

Jeej dakujem ze si sa spytala, tak tam teda zajtra zavolam 🙂

lu2112
14. mar 2012

@radusiq no pokial mas v rodine cukrovku mas nabeh na to a musia to monitorovat kedze moja mama dostala tehotensku cukrovku a to jej prerastlo do normalnej tak ja to mam tak 80% ze mozem mat tehotensku cukrovku musim opatrne s chlebom a sladkymi vecami a pit len vodu nic sladene ani med skusime 5 tt a uvidime ci to pomoze inak to bude horor ale berem to pozitivne 😀

radusiq
14. mar 2012

@lu2112 uff...a ake su potom obmedzenia ak sa potvrdi tehu cukrovka? viem len za nesmies vela pit...

lu2112
14. mar 2012

@radusiq to si potom musis meriat cukor a sledovat si co jes a ake mnozstvo jes a vsetko musis vazit a preratvat aby si neprekrocila limit je to otrava ale da sa to vydrzat ale vztahuje sa tam po tom vsetko a ja bez ovocia umriem ☹ . ale treba to dodrziavat je to kvoli dietatu tak ci by sme nevidrzali pre nase poklady.
ale dufam ze mi to nebude hrozit budem robit vsetko pre to 😀

kaciatko215
14. mar 2012

@lu2112 sa tesim s tebou je krasne vidiet takeho maleho drobceka 😀

lu2112
14. mar 2012

@kaciatko215 dakujem aj mi sa tesime hlavne ze je vsetko ako ma bit 😀 inak uz si rozmyslala ako budes rodit ci ani nie. mna sa to dnes pitala midwife tak som ostala trochu zarazena 😀

kaciatko215
14. mar 2012

kocky ja som bola dnes hore od 2.30 maly ma kopol do laveho vajecnika som videla aj hviezdicky a az do 6 som uz oka nezazmurila a cely den bol az moc aktivny.
Tu v UK sa zevraj glukozovy test nerobi jedine ako @lu2112 spomina ze ma cukrovku jeden z rodicov tak vtedy sa ten test robi
Nanulky idem ja do hajan mam dost dobru noc a opatrujte sa

kaciatko215
14. mar 2012

@lu2112 ja si pamatam ze ked som bola 1x u midwife a vypisovala som papiere a tam bola kolonka ze kde chcem rodit ci doma alebo v nemocnici tak som zakruzkovala ze v nemocnici ale midwife sa mi k tomu nevyjadrila.Inac chcem epidural a samozrejme ze mojho draheho a ak moja mamina stihne prist teda skor ak maly este vydrzi v brusku kym babka pride 🙂

mamculka
14. mar 2012

@kaciatko215 mne prave dnes robili ten test. a cely den len spim co som omracena z tolkeho brania krvi :P a pekne mi bolo zle aj z tej glukozy co mi dali vypit. som tam predychavala a videla aj stvormo :D som zvedava na vysledky o dva dni.snad je vsetko ok. 🙂

diamand
14. mar 2012

@kaciatko215 veru robi sa aj tu glukozovy test, my nemame ani jeden cukrovku a ani v rodine a zatial mi ho robili pocas kazdeho tehotenstva a budu mi ho robit aj teraz

kaciatko215
14. mar 2012

@mamculka
@diamand mam 5 kamosiek co uz porodili a ani jednej nerobili tento test vsak sa dozviem v pondelok mam midwife 🙂

cimage
14. mar 2012

ja som sa pytala mojho midhusbanda 🙂 na glukozovy test a on mi povedal, ze nepatrim do rizikovej skupiny kedze rodicia nemaju. Lebo do papierov som dala, ze v rodine je cukrovka, ale je to otcov stryko, takze nejake minipercento tam je. Ale test nam nerobili. Ja uvazujem nad testom na Streptokoka B, ci urobit, alebo nie, stoji to tusim 35libier. A kedze mi minule dokaslali krvne testy, tak neviem.

lu2112
15. mar 2012

@cimage neodporuca sa ten test na streptokoka robit ked sa chystas rodit do vody nieco tak sa mi mari 😒
Inak mne ani krv nevedeli zobrat mam teraz opuchnutu ruku a musim do nemocnice aby mi vobec dokazali zobrat krv mam totiz strasne nizky tlak tak im to netece 😀
a ako ti dokasli testy??

lu2112
15. mar 2012

@radusiq dobre ranko
Ako dnes ??
Ja celkom fajn az na to ze ma priserne boli ruka aledva snou hybem po tom vcerajsom pokuse o odber krvi ☹
rano som zase vracala tak dufam ze to nebude trvat donekonecna uz som si celkom zvykla ze mi nic nebolo 😀
A idem dnes zavolat do nemocnice a ojednat sa na ten scane skusim buduci tyzden v piatok 😀

radusiq
15. mar 2012

no tak vcera som zas zaspala pri telke, uz sa to stava rutinou 😀

@lu2112 vdaka za info zas viem nieco nove 🙂 cez prestavku idem volat tomu GPmu ze teda ako s tou midwife...ako sa dnes dari? Mne bolo rano blbo, uz trosku lepsie ale stale zaludok na vode... 🤐

cimage
15. mar 2012

@lu2112 som sa pytala midhusbanda ci treba nejake testy robit pred porodom a on, ze nie. Zobrali mi 2amplulky, 2tyzdne modrina, isli sme na kontrolu a neboli tam este vysledky, tak tam midhusband volal a nic. Potom mi poslal list, ze mam ist este raz. Sestricky sme sa pytali, ze co sa vlastne stalo a ta nam povedala, ze boli zle oznacene tie vzorky, takze to bola chyba toho nasho. Inak vzdy tam mame kopu studentiek, ale on by ich mal kontrolovat. Takze do birthplanu si urcite dam,ze tam bohuzial ziadneho studenta nechcem pri porode. Mne osobne to nevadilo, ze nam tlak, tep aj brusko merali 3x, ale s tou krvou ma nastvali. Takze zas mam krasnu modrinku.

lu2112
15. mar 2012

@cimage ja mam modrino a nemozem ani ruku zohnut a to mi tu krv ani nevedeli zobrat tak musim ist do nemocnice.
Ale inak som bola spokojna musim povedat na to ako som sa bala musim uznat niektore veci sa mi zdaju trocha jednodusie tu ako doma uvidime na scane ako bude. K midwife mam ist az o 5 tt 😀
A ty si si vybrala klasicky porod alebo nieco zvlastne??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre