Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
12. apr 2012

@radusiq Tak gratulujem aj ja som bola tak objednana a ked som tam volala povedlai ze to je v poriadku ze objednavaju az do 16tt 😉 tak to neprehnat stym detskym sampanskym 😉 vela cukru 😀 😀

cimage
12. apr 2012

caute baby, my sme sa rozhodli vyskusat tieto nature babycare plienky: http://www.mothercare.com/Nature-Boy-Girl-Newbo...
uvidime ako nam sadnu. Ako tak pozeram, ze su v akcii, tak asi pojdeme na nakup. Zatial sme kupili len 2pack newborn, ale budeme potrebovat na neskor. Len neviem kolko z ktorych kupit aby sme ich nevyrastli.

lu2112
12. apr 2012

@cimage ako pokracujes este stale vsetko v klude??

lu2112
12. apr 2012

@cimage ja ich chcem pouzivat na to ked budeme chodit von alebo na navstevi aby prebalovanie bolo jednodusie ale mi budeme inak pouzivat platene plienky som sa do nich zalubila a bude to stat za to len musime zistit na zaciatku ktore nam budu sediet najviac 😝

cimage
12. apr 2012

@lu2112 Ahoj zatial vsetko ok, nic sa nezmenilo, ziadne pripravy sa nedeju. Zajtra mame midwife, tak uvidime. Minule mi sotva povedala 3vety, ale to bola nejaka nova, ja mam normalne chlapa. Chcem zistit ako je maly otoceny.
Aj my urcite budeme skusat plienky a mozno skoncime pri latkovych. Tieto sa nam zdali byt ako dobry kompromis medzi latkovymi a pampersami. Kazdemu babetku ine sedia, jedna kamoska nemoze pampers, druha zas huggies. Na tieto by nemala byt ziadna alergia kedze su bez chemikalii. Este nemame ziadny kremik na ritusku a neviem ci to treba alebo len ked sa vyhadzu.

lu2112
12. apr 2012

@cimage tak kremik je na zaperenie a le pokial nebudes mat stym problem podla mna nemusis zbytocne kremovat 😉

lu2112
12. apr 2012

@cimage Inakuvidis ako sa ti bude chciet my sme sa len rozhodli z manzelom ze toto je cesta pre nas hlavne kvoli tomu ze ja som alergik a ked male bude po mne tak bol by asi problem ja sa vyhadzem aj z prasku na pranie nie to este z umelej hmoty ☹

radusiq
13. apr 2012

@cimage tak na jednorazovky tieto vyzeraju ozaj fajn, aj cena sa mi paci...presne ako @lu2112 ked bude treba jednorazovku na vonku alebo tak tak urcite vyhravaju 🙂
inak prakticku skusenost nemam, ale mam pocit ze ked babatko bude kazdy den pocurane a pokakane, tak bez kremiku je velmi velka sanca tych zaparenin a lepsie mat kremik doma pripraveny ako potom zhanat ked babatko trpi...ja som kupila teraz na Slovensku (trosku skoro no 😀 ) Weledu z detskej rady s nechtikom, je to cista prirodna kozmetika, ziadne ropne derivaty a karcinogenne emulgatory a'la sudocrem

radusiq
13. apr 2012

@lu2112 dobre ranko prajem 🙂 hlasim ze vcera sa vratili chute - mala som v plane cez vikend robit hovadziu polievku, a k masu paradajkovu omacku s kasou, a vo vlaku domov mi prislo tak na chut ze rovno som vystupila na pol cesty na nakup a varila do vecera 😀 a dnes mam kombinaciu rannej nevolnosti s migrenou a bolestou zubov 😠 uz nech je vikend. Ty sa ako dnes citis? robis ci volno?

baby inak aky mate nazor na sterilizator? velmi to ulahci oproti vyvaraniu, no snazim sa pouzivat mikrovlnku co najmenej, a plasty do mikrovlnky su u mna uplne No No. Elektricky sterilizator mi ale pride ako zbytocna a draha somarina...mikrovlnkovy je prakticky, no neviem ho mozem brat na sterilizaciu ze ok, alebo ci sa mam bat ze sa z toho nieco pouvolnuje...flase budu samozrejme len sklenene a cumle sa snazim zhanat z poctivej gumy, ziaden silikon/plast...

lu2112
13. apr 2012

@radusiq Ahoj no ja som mala mat volno ale uz od 6 som v praci a zachranujem co sa da kedze 3 z mojich zamestancov sa rohodli nedojist do prace ale dufam ze do 10 vypadnem a budem moct trochu odychovat. 😒 Takze citim sa dobre len trochu nahnevana ale ved niekto si to odskace 😀 😀.
Ja stale neviem co budem varit ale asi dam polievku zo zelenych luskov na kyslo a druhe tam som uplne stratena 😅.
Co sa tyka sterilizatora tak ja urcite budem mat len este manzel musi zistit ktory nam bude vyhovovat viem ze je to drahe ale u nas mikrovlnka pouziva minimalne a niesom zastanca aby sa detske veci tam davali ale to je moje presvedcenie. Ale napriklad este stale rozmyslam na flaskami a cumlikmi ty si sa pre co rozhodla teda uvazujes 😅

cimage
13. apr 2012

@radusiq My sme zatial sterilizator neriesili. Chystame sa kojit co najdlhsie, takze flasky budu len na vodu a budeme ich obcas prevarat. Tiez mame sklenene flasky a mikrovlnku vobec nepouzivame, takze ak nahodou kupime sterilizator, tak elektricky.
My sme zacali pouzivat kozmetiku Organic at heart, krasne kamilkovo voni. Vzdy po kupani nam tatinko natrie brusko aby sme nepopraskali.

radusiq
13. apr 2012

@lu2112 juuuj no pekne 🙂 tak dufam ze coskoro bude vsetko ok a budes moct ist domov oddychovat

prave to s tou mikrovlnkou si myslim aj ja, zas mozno tym ze to nie je jedlo, len riad ktory nic neuvolnuje (sterilizovala by som len sklo, pri cumloch som za klasicke vyvarnie)...no neviem...z dalsieho elektrickeho pristroja v kuchyni by som uz skolabovala, takze elektricky sterilizator urcite nie. Akurat vcera som odkladala do krabice stroj na presso, mat dva kavovary vedla seba na linke uz bolo chore...

inak zatial som za flase NUK, sklenene s cumlami z biodegradable latexu, ked najdem lepsie dam vediet, snazim sa najst cumle z gumy, ale zatial nist 🙂 a klasicke cumliky som videla vo Whole Food Markete a inych organic obchodikoch pomerne bezbe, take skarede su, zlta guma, ale materialovo a ucelovo vyhovujuce 🙂

radusiq
13. apr 2012

@cimage a kde to kupujes? este som sa nestretla 😕

lu2112
13. apr 2012

@cimage ta kozmetika aj mna zaujima kde kupujes ??
@radusiq No pozrem tie flasky dakujemz e radu no tie cumle co som nasla aj ja su take skarede tak asi budeme bez cumlov 😀 ale uvidime ci baby bude sihlasit 😅 Konecne som doma a dosli mi papiere z nemocnice tak Down's syndrom sa nepotvrdil takze zatial vyzera vsetko ako ma 😀

radusiq
13. apr 2012

@lu2112 vies co pokial tp splni ucel je mi jedno ako to vyzera 🙂 a tiez som rozmyslala ci neostat bez cumla - ako ked dieta bude ok bez tak nedam, ale pomoze to dost, a co poznam nikto nemal problem s oducanim, su to skor predsudky...
gratulujem k dobrym spravam 🙂 ja sa uz 3 dni marne snazim dovolat do tej kliniky v kosiciach na vysledky z krvi, vkuse je obsadene...

lu2112
13. apr 2012

@radusiq No cumle skusim este popozerat po internete mozno najdem este nieco ine 😀. A oducanie su predsudky suhlasim stebou vsetko sa da pokial sa na to ide z rozumom tak ako oducis od plienok 😅
No drzim palce nech sa tam dovolas dufam ze vsetko bude vporiadku. 🙂

cimage
13. apr 2012

Kupujeme to v obchode Waitrose. http://www.waitrose.com/shop/ProductView-10317-.... Toto je ten krem co pouzivame. Je tuhy ale potom zolejovatie a prijemne voni. Dnes sme sa stavili v mothercare pre plienky ale zrovna nasu velkost nemali,tak nam ich objednali a poslu sms ked ich dodaju.
My sme cumliky neriesili a nechceme cumlat. Aj moja neter je bez a nestazovala sa, hoci ma par doma nikdy ich nechcela.
A u midwife sme cakali pol hod v cakarni bez vzduchu, ufff. Ale vsetko je ok, sme otoceny ako mame byt, srdiecko bilo silno a dalsi termin 27.4, to snad porodim dovtedy.

radusiq
13. apr 2012

no tak mam super novinku - moj uzasny zamestnavatel sa rozhodol hrat skaredo, a prakticky tvrdia ze nasa Internal Policy je nad zakon a v sulade s ISO, takze ak chcem ist na scan mam si zobrat dovolenku alebo neplatene volno, a ked som riaditelovi povedala na co mam zo zakona narok, tak ze on to v pondelok skontroluje a ze aby som mu to pripomenula tak mu mam vyplnit formular "ziadost o dovolenku" 🙄. Nuz nie som si ista ci vyzeram az tak sprosto, ale zleho supera si vybrali 😅

radusiq
13. apr 2012

@lu2112 ked najdes daj vediet 🙂 Inak svagrina kupila malemu cumlik - klasicky plastovy s obrazkom, a ked ho umyva tak normalne pocuje ako vnutri v cumli, resp. v tom drziaku cvachta voda. No humac, uz vidim ako to zoslizovatie pripadne splesnivie a nikto to vzivote nevycisti 🤐

@cimage no teda vo Waitrose som pecena varena, ze som si nevsimla 🙂 mrknem najblizsie.
Mne inak kamoska doniesla na strie Mamastrie - nie je to priamo organicke, ale neobsahuje parabeny a PEG emulgatory a celkom pekne vonia...striedam s cistym mandlovym a kokosovym olejom

lu2112
13. apr 2012

@cimage to som rada ze vsetko je vporiadku a ze sa citis dobre neboj uz to mas len za par a mele bude vonku a budes si ho vuchutnavat 😀 dakujem za tu kozmetika urcite kuknem 😉

@radusiq to nemyslis vazne to ako nevie citat zakony ci co to ta nemoze donutit brat si dovolenku ked ides na scane. Niekedy mam pocit ze oni skusaju pokial mozu az pokial ich niekto nezazaluje a potom sa vsetci vedia zrazu dohodnut.
Jak si to napisala o tom cumli az sa mi zaludok zdvyhol ☹.

radusiq
13. apr 2012

@lu2112 hej no u mojej manazerky im to preslo, ona bola taka ze sa neozvala - bola na rizikovom a bezne ju nepustili na scan lebo by tu nebol ziaden manazer, a bezne brala dovolenky...ja to mam teda o to lahsie ze viem ze sa sem nechcem vratit, takze pokial ma maju vyhodit a potom sa s nimi mam natahovat, kludne, ale neznasam taketo skusanie kam az mozu zajst...

lu2112
13. apr 2012

@radusiq hlavne ak pojdes k midwife. Tak jej to spomen leboto je jedna vec ktoru ti bude vysvetlovat na prvom stretnuti tvoje prava 🙂 a treba sa branit lebo niektore firmi si myslia ze ludia nevedia svoje prava. Drzim palce a hlavne sa velmi nerozculuj to skodi vam obom

radusiq
13. apr 2012

@lu2112 no nachvilku ma to zobralo (hormony 😀 ) ale pohoda, ja sa nebojim hadat ani ma to nejako nestresuje...akurat som napisala list uplne jednoduchy ze ich oficialne informujem o svojom tehotenstve, ak by nahodou mali pocit ze sa mozu tvarit ze o tom nevedeli...vdaka spomeniem jej to 🙂 ked sa raz dostanem k nejakej...mam pocit ze budem mat 2 deti kym sa NHS pohne...

lu2112
13. apr 2012

@radusiq 😀 tak to ano aj sama ich stihnes porodit trochu im to vsetko trva dlhsie 😀 ale aspon sa tolko nestresujeme ako doma ked citam ako trpnu po kazdom vysetreni ja som rada ze nemam tieto stresi sme v druhom trimestri a snazim sa robit vsetko preto aby sme boli zdravy 😀

lu2112
13. apr 2012

@radusiq kuk co som nasla tieto sa mi celkom lubia 😀http://www.bynature.co.uk/products/Hevea-Soothe...

radusiq
15. apr 2012

@lu2112 ahoj 🙂 ako travis vikend? Mna akosi zas zacal boliet chrbat z matraca, dnes som vstala o 6.15 uplne prebrata...baby ma asi pripravuje na skore vstavanie 😀

no presne take nieco som videla vo Wholefood markete, zatial naj co som nasla...

inak co som hladala, vela som nasla 100% BPA, PVC a phtalates free, ale nikde nepisu z coho su vyrobene a su "prilis pekne" tak neviem co si mam o tom mysliet..
napr:
http://www.bebeco.co.uk/born-free-coolflow-soot...

lu2112
15. apr 2012

@radusiq ahoj no ja som opat v praci dnes mame toho dost ale dufam ze to zvladneme 😅.
No stym skorym stavanim mam aj ja kazde rano stavam o 5 uplne prebrata a potom okolo 1 poobede ma zase chyta na spanok tak dufam ze to nebude pokracovat takto lebo ja rada spavam 😀.
No na bebeco strance som tiez videla tie cumliky a asi ich objednam a kuknem ze ake su ale aj v obchodoch som videla niektore znacky aj stych peknejsich uz su 100% BPA, PVC a phtalates free. tak mozno viacero vyrobcov sa uz rozhodlo ist trochu inou cestou. 😉

radusiq
15. apr 2012

@lu2112 hej take nie je problem najst...ale neverim vseobecne vyrobkom ktore tvrdia co vsetko neobsahuju...co z toho ze neobsahuju BPA, PVC a ftalaty ked kludne mozu byt z nejakej inej syntetiky alebo silikonu co nieco uvolnuje akurat to tam nenapisu. Ako ten moj krem na strie - na obale velkym ze neobsahuje parabeny a PEG emulgatory, ale v zlozeni ma parafin (bohuzial ho stale pouzivam, ale nie 2x denne ako by sa mal, utesujem sa tym ze makadamioveho oleja ma viac ako parafinu, ale je to zatial jediny krem z ktoreho ma nesvrbi cele telo a rychlo vsiaka)

lu2112
15. apr 2012

@radusiq Ono je to asi zovsetkym tak ako kolvek sa budeme snazit nieco nebude 100%. Ja napriklad nechcem plastove hracky ale viem ze ked navstevy dojdu tak tie plastove harcky niektory prinesu. Asi si obcas nevybereme meozeme sa skusat branit ale je to vsetko okolo nas asi sa treba rozhodnut vzdy pre to mensie zlo 😒
Ja inak tiez pouzivam krem ktory nieje velmi 100% perfektny ale mi robi dobre na pokozku hlavne na prsiach kedze tam ma oza obcas az pali ale pouzivam len ked uz nevladzem a je to velmi nepohodlne 😒

radusiq
15. apr 2012

@lu2112 tak uplne 100% sa neda vsetkemu vyhnut to je jasne...plastove hracky nechcem velmi ani ja aj ked neplastovych je zas ovela mensi vyber, a presne ako hovoris navstevy budu nosit darceky, ja sa desim tych darcekovych tort z jednorazovych plienok a cumlikov 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre