Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
15. apr 2012

@radusiq no to ja vyriesim velmi jednoducho ja ked teraz ked chodime po navstevach ja tak medzi recou vzdy spomeniem ze my budeme plienkovat platenymi no a to aby nahodou niekoho nenapadlo doniest tu tortu jedine mozu Eco tortu a keby som niekoho nestihla tak podarujem niekej maminke ktora bude pouzivat jednorazovky 😀.
Ja zboznujem drevene hracky aj manzel a uz sa tesim ked zistime co cakame nech uz nieco mozem aj nakupit zatial len malo ved na zaciatok vela tych hraciek netreba 😅
Vies co ma obcas zaraza ze niektory este stale pod pojmom platkove plienky maju predsatvu tych nasich satrych komunistickych a ked to zacnes vysvetlovat tak polovica kuka na teba ze z ktorej planety som spadla ze plienky chcem prat a nie vyhadzovat do kosa 😀

radusiq
15. apr 2012

@lu2112 hovoris mi z duse 😀 😀 a su uplne v soku ked poviem ze ani ich netreba vyvarat, ani zehlit. Ludia si prilis zvykli na to ze jednorazovky = pohodlie, podla mna to tak vobec nie je. Pri predstave ze s kazdou plienkou by som musela utekat vonku do kosa aby to nesmrdelo v byte, tahat tazke baliky a nahanat akcie aby som neminula celu matersku na pleny, tak hadzat ich do kosa vedla prebalovacieho pultu vystlaneho sietovym vrecom a raz denne ich aj s tym vrecom hodit do pracky mi pride ako ovela jednoduchsia alternativa...

ja sa teda zatial nechystam kupovat ziadne hracky, kym si ich zacne uvedomovat budeme mat dost casu...len kolotoc nad postielkou bude mat 🙂

lu2112
15. apr 2012

@radusiq ja chcem niake veci dopredu kupit lebo teraz to nezataz rozpocet ale potom cez matersku to bude tazsie 😀 . Tak preto nieco malo chceme pokupovat teraz aspon na zaciatok. Este stale rozmyslam ze ako tobude z dietatom ked sa budem vraciat do roboty stale neviem ze co bude a ako to vstko vyriesime najradsej by som to spravila cez niakych znamich alebo niaku mamicku co bude na materskej a chce niake peniazky popritomno je este skoro ale stale mi to vrta v hlave ze co bude. ☹ A vidis kedy dame stretko uz by sme aj mohli a co joga mne uz by sa aj zisla na ten moj chrbat 😉

radusiq
15. apr 2012

@lu2112 zajtra uvidime co povedia na scane, ak je placenta tam kde ma byt mozme rovno ist v piatok na tu jogu...ak vyhovuje...
mate tam blizko nejakych znamych kde budete byvat?

lu2112
15. apr 2012

@radusiq praveze nie ale tam kde bude domcek je vela mladych rodin tak dufam ze ak zacnem chodit von a kocikovat ze sa pozoznamujeme a bude to lahsie 😉.
No super v piatok to vyhovuje tak das zajtra vediet a potom sa dohodneme. Len sa ich na to spitaj lebo oni taketo veci velmi neriesia mne to tiez len tak spomenuli medzi recou 😉

cimage
15. apr 2012

Caute baby, my tiez zaciname uvazovat nad latkovymi plienkami. Kde ich kupujete a kolko vas vyjde nejaky balik? Pozerala som v mothercare a tam robia baliky od narodenia po nocnik. Moj drahy ma tiez predstavu, ze budeme mat tie oldschool 😀

lu2112
16. apr 2012

@cimage http://www.fill-your-pants.com/reusable-nappies... skus pozriet tu na tejto stranke maju celkom dobry vyber a ked chces poradit skus sa popitat tu na MK vo Fore Latkove plienky ake mate skusenosti? su tam velmi mile baby radi pomozu niektore idu az do extremu. Mi chceme Latkovat ale my tak pohodlne a jednoducho netreba to prehanat 😀
A drahemu ukaz tie nove a uvidis ze ho presvedcis 😅

lu2112
16. apr 2012

@radusiq Dobre ranko ako to dnes ide ako sa citis ja uz od 5 rano hore tak som isla skorej do prace ze nech skorej aj dnes vypadnem 😀 aspon som vela porobila pokial som tu bola sama aspon telefon nezvonil 😉 Dnes mas scane tak drzim palce nech vsetko je ako ma bit nech mozeme dat tu Jogu v piatok 😀

lu2112
16. apr 2012

@cimage Ak mi posles email do IP tak ti mozem preposlat email co som dostala od jednej mamicky z navodom co je dobre a co sa odporuca je to vysvetlene do detailov tak je to celkom dobre pomoze na prehlad 😀

radusiq
16. apr 2012

dobre ranko prajem 🙂

@lu2112 sikovna, ja som teraz dosla, spisujem si veci na scan ak by nahodou bola aj midwife a chystam sa volat GPmu po 8.00 ze este som nemala stale...

@cimage ahoj, no zo vsetkeho co som precitala mi vychadza ze kazdej mamicke a kazdemu babatku sadnu ine plienky, kedze je tak strasne vela druhov...takze sa chystam nakupit 1-2 kusy z viacerych druhov, plus mozno Bambino Mio starter set (co je najpodobnejsie nasim starovekym - nohavicky + vlozky, pride mi to vhodne k postolkam na siroke viazanie), akurat vcera som sla do Mothercare mrknut a "osahat si ho" ale nemali na sklade ☹ chystam sa mat par kapsoviek, par All-in-one, nieco bambus, nieco bavlna...taky zdravy mix 😀 ak si si nahodou nevsimla tak v Mothercare maju teraz na vsetky plienky 3 for 2

lu2112
16. apr 2012

@radusiq No pri mne midwife nebola na scane takze som sa ani pitat velmi nemohla ale ked mi robili krvne testy tak tam bola velmi mila a vela som sa pitala 😀
inak rozmyslam vyuzit teraz tu akciu v mathercare a kupit niake plienocky 😅

radusiq
16. apr 2012

@lu2112 no potriedim e-maily a zavolam 🙂 tiez sa chystam par kusov, ale na predajni nic nemaju, len online

lu2112
16. apr 2012

@radusiq O kolkej ides s prace?? mas aj toho zubara ci sa ti to podarilo prelozit 😉 .
A ako si dopadla stym ze ta nechceli pustit z prace si si zobrala pol dna dovolenku ci si sa snimi na koniec dohodla

cimage
16. apr 2012

caute baby, dik za infosky. Ta stranka je super, tam je to pekne aj nakreslene, ze co to je zac a ako to funguje. Zatial su mojim favoritom GroVia Kit. Nechcem kupovat po jednom kusku, skor tie baliky sa mi pacia. A este, ze si mozem vybrat farbu.

radusiq
16. apr 2012

@lu2112 13.54 by som chcela chytit vlak, zubara som prelozila na maj, pre istotu - ten zub je dost krehk, a ked sa rozsype budu ho vyrezavat z dasna bohvie ako dlho... Dnes sa mi sef predbezne ospravedlnil ze si so mnou aj s druhou riaditelkou sadnu a "sa porozpravame"...som zvedava 😠

lu2112
16. apr 2012

@cimage no nemusi po jednom len si kup viacej druhov lebo naozaj nemusi ti to vyhovovat a potom to budes musiet vymenit. Na tej stranke maju trial pack kde mas vsetky druhy skoro mozno skus to na zaciatok a po tyzdni skusania budes vediet co sa ti paci najviac a mozes kupit toho viac 😉 Inak GroVia Kit sa aj mne lubi 😉 tak ked vyskusas aspon my poradis ake su 🙂

radusiq
16. apr 2012

@radusiq nuz tak som si bola posediet u riaditelky, vsetko je ok, ospravedlnila sa mi, ze riaditel nemal sajn a pozeral do zlej policy a dokaslal co sa dalo...este ze tak 🙂
teraz mam este 15 minut prestavku, a o hodku idem...celkom sa mi paci takato pracovna doba 😀 ty dnes dokedy makas? podari sa ti odist skor?

radusiq
16. apr 2012

@lu2112 hmm..zas posielam spravy sebe, a druhu spravu mi ani neposlalo...nisto, nik akutne 🙂

lu2112
16. apr 2012

@radusiq no som rada ze pekne sa to vyriesilo v praci ja dnes mam toho dost ale o stvrtej zdrham domov. Zajtra by som mala mat kratsi den a hlavne sa tolko nenabeham budem len v office z nohami hore a rozdavat ulohy 😀
No mne by sa tiez lubila skratena pracovna doba potom nezabudni napisat ako dopadnes som zvedava co ti povedia 😉

lu2112
16. apr 2012

@radusiq Dufam ze vsetko je vporiadku musim sa pochvalit neodolala som 20% zlavam tak som objednala prvych 7 plienok 😀 a z mm dovolenim tak dufam ze dorazia coskoro nech sa mozem vytesovat 😉

radusiq
16. apr 2012

@lu2112 tak vsetko vyzera byt v poriadku, akurat mi samozrejme povedali nieco celkom ine ako na Slovensku. Som vraj 13tt+1, podla SK som 14tt+3. Babatko malo na Slovensku pred 2 tyzdnami 6.2cm, teraz 6.88cm..dost maly rozdiel...uz neviem komu a comu verit...no a vraj s tou placentou to je blbost, este len teraz sa vyvija tak nemohla byt pred 2 tyzdnami "zle prilepena"... tak nemam stresovat a mam si uzivat tehotenstvo...este uvidime co povie midwife, mam ju buknutu na 3.5. Takze ja mozem ist na jogu az buduci piatok, od ukonceneho14tt sa moze, budes moct?

Odkial si objednala plienocky? A ake?

lu2112
16. apr 2012

@radusiq no som rada ze ste v poriadku som si aj myslela ze ti vela toho nepovedia oni to beru uplne inak nez na slovensku na slovensku ti povedali asi spravnejsie nez tu aj mne sa zda ze teraz mi to nezmerali male dobre. No buduci tyzden jasne mozem na jogu urcite budem sa tesit a co dame stretko tento tyzden ci nechame az na buduci tyzden 😉
Objednala som od tialto tri druhy http://www.fill-your-pants.com/one-size-nappies... maju naozaj dobre ceny teraz oplati sa a hlavne sa nedalo odolat 😀

radusiq
17. apr 2012

@lu2112 dobre ranko 🙂 dobre si nakupila...tie chlpade bamboo si kupim
teraz je ten tyzden latkovych plienok, treba pozerat vsetky stranky, vela firiem hlasilo ze budu mas special akcie...aj na slovenskych strankach som videla. Asi tiez cosi objednam, pre radost

lu2112
17. apr 2012

@radusiq Dobre ranko prajem
Ako sa dnes citis?? Ja som v pohode zase od 6 roano v robote ale dnes padam okolo 15 domov. Ale uz ma to rozculuje ja som nikdy nebola ranne vtaca a tera si podla mna aj hodinky mozem nastavit 5.05 kazde rano hore 😅

lu2112
17. apr 2012

@radusiq jej naraz sme pisali 😀
No ja som porovnala asi tak 3 rozne stranky a tato mi vysla najlacnejsie zo vsetkych no ja som neodolala a musela som si spravit radost a som zvedava ake budu 😉

radusiq
17. apr 2012

@lu2112 nuz ja zas s miernymi nevolnostami, ako skoro kazde rano ked vstanem nesamovolne...ale inak pohoda 🙂 5.05 je velmi skoro, kedy chodievas spat? Ja sa cez vikend budim medzi 7-7.30, teraz v nedelu som o 6.15 ale skor ani naaahodou (zatial)
inak neviem co sa deje - normalne o takom case mam vybavenych aspon 100 e-mailov, dnes rano ma cakalo len 45 a odvtedy prisli len 2 😕 az sa bojim ze ticho pred burkou...

lu2112
17. apr 2012

😉 @radusiq no spavat chodim okolo 22.00 takze nie velmi skoro a rano sa zobudim a citim sa uplne vyspata tak asi baby ma zobudi nech si zvykam ze spavat dlho nebudem 😉
Tak ja nastastie dnes klud v praci dnes len sedim v office a tvraim sa ze som busy na MK 😀

radusiq
17. apr 2012

@lu2112 jeej tak to mame v podstate rovnaky job 😀 😀 😀
inak vcera na tom pohovore s riaditelkou som spominala ten risk assesment co som mala mat, tak hovorila ze ho so mnou moze spravit kedykolvek chcem, ale v podstate bavili sme sa o tom ze nesmiem dvihat baliky a nemala by som behat z kanclu do kanclu vzdy ked som blizko deadlinu, a to je tak veskery risk co u mna hrozi - inak len sedim za compom a tukam do klavesnice (MK) a telefonujem s headsetom na hlave. Takze sa mam ozvat ked zacnem byt vacsia a cokolvek mi zacne vadit, ale v podstate ukradla som si velke kozene kreslo, mam tehu vankus a pod stolom bednicku na vylozenie noh, takze si nie som ista co by este mohli spravit...

lu2112
17. apr 2012

@radusiq No ona je to skor ochrana pre nich keby dostali kontrolu musia to predlozit inak riskuju lebo keby sa ti nieco stalo v praci toto bude prvy dokument ktori si budu od nich pitat tak ked oni nechcu tak to kludne tak nechaj to je len pre ich dobro a pre teba je to len to co nechces. U mna to bolo zlozite ja som DM aj ako aj Manager deprtment kde su chemikalie, som zodpovedna napr aj ze celi hotel o vykendoch takze fire alarm evakovat celi hotel a podobne. Mame aj bazen takze chloor no u mna to bolo na 12 stran co mozem a co uz nemozem preto mi obmedzili aj vykendove duty len narano ked je tu viacej ludi ze tam poslem niekoho ineho keby daco 😎 .
Ale teraz sa vzdy obranim ze to ja nemozem ja som tehu 😉
😀 😀 takze dnes nohy hore a easy Job 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre