Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
24. apr 2012

@lu2112 akurat tu skacem po office 😀 dosla mi prva plienocka - ta zirafova, vecer odfotim 😀 akurat je trosku vacsia ako som cakala
...a prave prebiehaju zreby na olympijsky futbal, cakam na co mame listky, velmi exciting 😀 😀 😀

cimage
24. apr 2012

@radusiq ahoj, niekde som sa tu docitala, ze chces rodit doma 😉 , to je super. My mame psa, tak by som sa bala, lebo vcera ked tu bola midwife, tak sme ho zavreli do spalne a celu dobu stekal, tak neviem kam by sme ho dali. Ale urcite to musi byt super. Poziciate si bazenik na porod do vody?
Dnes by mali dojst plienky, tak cakam a cakam. Teraz mam cakacie obdobie 😀

radusiq
24. apr 2012

@cimage no chcela by som ale uvidime co povie midwife, bojim sa ze ak by trebalo sanitka sa ku mne nedostane, ak bude akurat taky cas ze deti budu koncit v skole...
chcela by som bazenik, daju sa aj kupit celkom lacno, ale neviem ci v nom chcem aj robit alebo len sa mocit v teplej vode do poslednej chvile

lu2112
24. apr 2012

@radusiq Jej no super tak sa tesim na fotku vecer. Inak ja nad tym bazenom rozmyslam len ako pomoc pri kotrakciach nechcem v nom rodit len ako ty si hovorila macat sa ale este nevie musim zistit nazory inych zatial vsetkych co poznam rodili cysarskym alebo normalne tak uvidime
😒

radusiq
24. apr 2012

@lu2112 no som na tom rovnako, vsetky kamosky a zname co rodili v dohladnej dobe mali cisarak...dufam ze nam to vyjde prirodzene...mozno @cimage nam ochvilku povie ze ake to je 🙂 🙂

radusiq
24. apr 2012

inak zas som prisla na nieco co treba riesit...zatial sa nesustredim kym nevieme pohlavie ale:
mam priezvisko bez -ova, ale v sobasnom liste mame uvedene ze nasa dcera bude s -ova (vraj to tak muselo byt, povedali nam ze dcere budeme moct zmenit az po narodeni). Ako prinutim UK aby mi vystavili rodny list s -ova aby ho slovenske urady akceptovali? Ci je tam nejaka vynimka a nemusi to byt zhodne so sobasnym? 🙄

lu2112
24. apr 2012

@radusiq no anglicke urady stym nemaju problem a bez problemov ti to vystavia ja mam iny problem ja budem potrebovat dva rodne listy jeden z ova a jeden bez ja som bez ova a dieta chcem ties bez ova ak nahodou bude dievca tiez som na tom uz rozmyslala ale idem na matriku ked som doma pozistovat ako to bude fungovat v praxi snad mi poradia potom napisem.

radusiq
24. apr 2012

@lu2112 no ja chcem tiez bez ova, keby sa dalo tak ze vystavia dva rozne to by bolo super. Ja som myslela ze musime zrobit tak ze najprv bude s ova a potom sa to zmeni...
my budeme mat este double srandu - nasi sa stahuju, a tym padom mi zrusia trvale bydlisko :D

lu2112
24. apr 2012

@radusiq tak ale mozes sa nahlasit na tu dalsiu adresu.
No my chceme aby malo dvojite obcianstvo takze sme chceli pas vybavit tu co najskor lebo to trva niake dva tyzdne odletiet domov a vybavit pas a vsetky papiere zase na SK tak som zvedava ale pojdem sa na to spitat a mozno uznaju aj bez ova 😒 Inak trvali pobyt budes potrebovat ak chete ten jednorazovy prispevok zo SK na co mame este narok

radusiq
24. apr 2012

@lu2112 urcite si nahlasim trvaly pobyt k nasim, ale neviem ako to pojde bez toho aby som tam fyzicky bola. Uvidime, zatial neriesim, ked ultrazvuk potvrdi dievcatko potom budem skakat od radosti a stresovat zaroven 😀

lu2112
24. apr 2012

@radusiq no my sa to dozvieme doma na SK tak potom hned mozem dobehnut na matriku a zistit vsetky informacie 😀 uz nech to je

lu2112
25. apr 2012

@radusiq dobre ranko ako to ide mne sa ani vyliezt z domu nechcelo v takomto pocasi strasne nieco ☹

radusiq
25. apr 2012

@lu2112 bre ranko, ako dnes? Som dobehla do roboty cela mokra, ani dazdnik nepomohol, nohavice mam premocene po clenky 🙄
Inak v piatok z tej jogy budem musiet utekat, milujem ked ludia robia zasadne plany na poslednu chvilu 🙂

radusiq
25. apr 2012

@lu2112 zasa naraz 😀

lu2112
25. apr 2012

@radusiq a kto ti prekazil plany 🙂 ved neva aspon zacvicime ved stretnut sa mozem skorej a aspon pokecame na chvylku 😉

radusiq
25. apr 2012

@lu2112 kamos zrobil last minute leaving party, odchadza na Slovensko...jasne mozme sa stretnut trosku skor 🙂 tesim sa

lu2112
25. apr 2012

@radusiq no aj ja uz sa tesim dnes ak drahy stihne doist skorej z Londyna ideme kupit niake nohavice na cvicenie 😀.
A kde mam fotku plienok?? 😀 😀 som sa tesila a nic ☹

radusiq
25. apr 2012

@lu2112 jaaaaj vidis, uplne zabudla, som sa s nou mojkala vcera ale neodfotila 😀

dam fotku z amazonu

lu2112
25. apr 2012

😉 @radusiq jeej peknucka ja som vcera dostala este jednu co my zabudli poslat tak som sa jej tiez nevedela vynadivat. Teraz zase budem cakat na niaku akciu a kupime potom viacej nech mame na zaciatok aspon na dva dni a potom sa dokupi co bude vyhovovat 😉

radusiq
25. apr 2012

@lu2112 dnes je flash sale na Emma's Diary, bol tam Bambino Mio pack za £45 tusim, rozmyslam ci ho nezobrat...

lu2112
25. apr 2012

@radusiq ja som stale neni velmi presvedcena o tych bambino MIO neviem nazory sa lisia pockam kym ich niekto vyskusa a potom ich mozno objednam ale neviem 😒

radusiq
25. apr 2012

@lu2112 mne sa velmi pacia, hlavne kym bude mrnus malicky...ale pozeram akurat ze na Amazone stoja tak isto a plus tam mam stale nejake vouchery...

vladka07
25. apr 2012

ahojtee tak super ja som z londyna 🙂 som rada ze tu niekto dal tento prispevok a cakate babo?? ja sa na to strasne tesim a dufam ze vam vsetkym sa narodi zdravucke deticky 🙂 rada popisem 🙂

lu2112
25. apr 2012

@radusiq no mne sa lubia hlavne som myslela tiez ze ked mimco bude male ale niektory sa stazovali ze im pretakuju akolo naziciek tak teraz neviem ci to je kvoli tomu ze ich zle davali ci je to plienkami. Kazdopadne ak si ich objednas tak sa potom na ne kuk a rozhodnem sa lebo ten new born pack sa mi lubi 😉

lu2112
25. apr 2012

@vladka07 ahoj a vytaj medzy nami. A kde v Londyne zijes?? Ja som v Croydone a kusok odo mna byva
@radusiq takze sme tu pookolii.
Uz mate za sebou scane v 20tt ci este cakate a viete uz co cakate ci ani nie 😉

radusiq
25. apr 2012

@vladka07 vitaj vitaj, super, niekto na okoli 🙂

@lu2112 ja sa chystam kupit rovno small, mozno budem trosku dovypchavat. je to na 5-7 kil, newborn je len do 5 kil, taze max na mesiac. Budem to pouzivat len na doma, ze aj ked pretecie nevadi, pripadne na vrch hodim vlniaky.
Inak uvazovala si nad bezplienkovou metodou? Ja to chcem isto skusit, ale neratam s full-time 100% uspesnostou...

vladka07
25. apr 2012

ahooj dakujem mno ja teraz byvam na ashville medzi leytonestone a leyton a na 20tt scan idem teraz v sobotu 🙂 tak hadam my povedia co to bude a ty ves co uz budes mat?? :D

vladka07
25. apr 2012

@lu2112 vladka07 ahooj dakujem mno ja teraz byvam na ashville medzi leytonestone a leyton a na 20tt scan idem teraz v sobotu emoticon tak hadam my povedia co to bude a ty ves co uz budes mat?? :D

vladka07
25. apr 2012

@radusiq aaa dakujeem a ahooj 🙂 a ty si v 16tt ako som kuk 🙂 este nevies co to je ze ci??

radusiq
25. apr 2012

@vladka07 pozeram ze v sobotu ides na scan, je to NHS ci private? Uz si tam bola predtym? drzim palce nech sa drobec pekne otoci nech vidno ci je to on ci ona 🙂 Ja este neviem, u mna je NHS nejaka zaspata, takze ani midwife som este nemala...mala som scan tu (vraj som v 15tt) a aj na Slovensku a tam povedali 16tt, takze si nie som ista...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre