Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
11. júl 2012

@sarifa nie ona povedala ze si mysli ze to bude skor, ja mam app. na 9teho a ona to v ramci srandy povedala ze ci to akoze stihnem ci sa nahodou nestretneme uz v nemocnici. Ale ja si myslim ze nie, i ked nikdy nevies, ja som sa mamine narodila o 10dni skor ...

sarifa
11. júl 2012

@slivka233 no ja si myslim ze sa to dedi 🙂 ason to budes mat skorej zasebou ak nahodou pojdes skorsie 🙂

lu2112
11. júl 2012

@radusiq ohlade krvi kvoli rodinej anamneze taky tan kde ti povedia ze vsetko je v poriadku ako vzdy 😀 no bola som prekvapena ze mi to chutilo a nebolo mi zle. 😀

radusiq
12. júl 2012

@lu2112 bre ranko ako dnes? Zas si v praci? kedy budes vediet vysledky?

lu2112
12. júl 2012

@radusiq Dobre ranko ano som v praci a dnes zase bude dlhy den no katastrofa co uz. Vysledky budem vediet do 18:00 tak dufam ze nic katastrofalne tam nebudem lebo dieta sa mi z rovna nechce drzat 😀.
Lekara co som mala mat dnes som si prehodila o dva tyzdne lebo dnes by som to nestihla co sa tyka prace. Som zvedava ako doriesia ten moj zaskok lelbo ta co dosla na pohovor nic moc a velmi sa mi nelubi. Nechcem niekomu neschopnemu nechat moju drinu aby to vsetko dokazil.

radusiq
12. júl 2012

@lu2112 hmm tak drzim palce nech sa to poriesi, uz mas fakt najvyssi cas...ma ti prist este niekto na pohovor? Mna maly zacal kopat akosi silnejsie, cele brucho sa mi kruti vkuse, hlavne vecer...zlaticko moje bude riadne zive uz to vidim 😀
Daj vediet co ti povedia, snad to bude ok...

lu2112
12. júl 2012

@radusiq No ja som vcera mala slzy na kraji od bolesti rebier mali ma zase tak dokopal ze som si davala studene obklady. Neviem co sa mu nepcilo mozno to mal stoho cukru chudak 😅.
Urcite dam vediet ze ako sama mam trochu strach len nech to je vporiadku 😒.
A ty ako v praci mas co robit?? ci len si tam uz do poctu.
Ja som uz zufala stim mojim z\skokom lebo zase nechcem zobrat za kazdu cenu niekoho ked viem ze to nezvladne a kedze sa planujem vratit nechcem sa vratit zase do toho isteho ako pred rokom ze tu nic nefungovalo vsetci si robili co chceli stalo ma to vela usilaia a casu aby to fungovalo a teraz to zahodit nechcem 😒. No uvidime ako to vsetko dopadne 😅

radusiq
12. júl 2012

@lu2112 juuuj tak to je riadne, ti maly dava, dufam ze si ok...
ja v praci nuda, ani busy velmi nie je, takze dokopy nic nerobim...obcas prebehnem cez maily, pomozem im, ale slecna ma skusa vyuzivat na veci do ktorych sa jej nechce (napr. volat zakaznikovi ze sa nieco pokaslalo a tak) tak som si povedala ze toto teda nie...
s tym zaskokom, no mas to tazke - neviem co by som robila veru, hlavne ze uz ani casu vela nemas 😒 snad sa to nejako vyriesi

wewe8584
12. júl 2012

ahojte tehulky, dlho som tu nic nepisala, ale poctivo sledujem, citam a ucim sa od skusenejsich 😀
Vcera som bola u mw. To, co som vam pisala, ze mi prisiel papier z nemocnice na appointment...mw povedala, ze ona ma objednala kvoli stitnej....ze to bude vlastne iba ako dalsia prehliadka naviac a budem ich mat viac.....najblizsie mam termin (ak neratam scan v 20tt a nemocnicu) az v sept. s GP a potom v oktobri s mw. Na zapchu mi poradila lactoluse....mate s tym skusenosti? Ked som povedala manzelovi nazov....hovori, ze prehanadlo 😀 😀 😀
Este som sa chcela spytat, ci lietate na svk v 22tt....my sa chystame domov, vcera sme kupili letenky na koniec augusta...tak dufam, ze to zvladnem...dam podkolienky 😀

radusiq
12. júl 2012

@wewe8584 ahoj to lietanie je uuuplne ok, ja som teraz dala 4 hodinovy let v 25tt a pohodicka, na Slovensko to urcite zvladnes 🙂 inak tie podkolienky - poctivo som si kupila na letisku na cestu tam, a nohy ma dost boleli, cvicila som clenkami vkuse a prechadzala sa hore-dole (ale vydrzatelne, nie ze by som odpadavala). Cestou nazad mi to uplne vypadlo, mala som len tie nizucke ponozky do tenisiek, a nohy ma vobec neboleli, nepuchli, nic...

katie555
12. júl 2012

@wewe8584 ahoj. ja som letela 24tt domov a 25 tt naspat. V lietadle vseko ok, len doma to teplo mi sposobovalo problemy. Clenky a chodidla mi neskutocne napuchli, ku veceru som uz nemohla ani chodit. Ale inak ok, letiet v pohode mozees 😉

wewe8584
12. júl 2012

@radusiq super...tak potom uz len ostava verit a dufat, ze malinke bude v poriadku a nenastanu ziadne komplikacie 🙂 ... uz sa neviem dockat dovolenky doma .... manzelovi dovolili pracovat z domu, takze mozeme byt u rodicov 2tt 🙂 juch....planujem si tam kupit klasicku perinku, tu co sme my v nich este spinkali....alebo ju zdedim po mne este 😀. Vraj je to nenahraditelna pomocka. Ako bolo na dovolenke..sledovala som zopar prispevkov...si si oddychla? Pocasie sa zlepsilo potom?

wewe8584
12. júl 2012

@katie555 no, toho som sa obavala aj ja...ale aj preto sme to naplanovali na koniec augusta, hadam uz az take vysoke teploty nebudu....heh....i ked ...ked si spomeniem na minuly rok 😀 neviem neviem ... nasi byvaju v dome, tak keby boli horucavy, tak v izbach mame v lete prijemny chladok..

katie555
12. júl 2012

@wewe8584 no to som si aj myslela...Ja som z dediny 700 m na morom kde je vzdy 5stupnov menej nez predpoklad. Stale ma trapili 38 stupnove horucavy. A drahy to ani nezvladal... 😉 ale mozno do augusta to prejde ...

wewe8584
12. júl 2012

@katie555 😀 😀 heh...tak to teda musi byt poriadny zaberak na svk teraz...nasi hovoria, ze v dome je super..tak sa na to spolieham... A manzelovi sa nedivim...vies ako...ludia z uk nie su zvyknuti na take teploty ... tu aj leto je ako u nas jar...myslela som, ze ked zacne leto, odlozim kabaty do skrine...a zazimujem ich...a zrazu tu zacalo prsat a taka zima, ze kabat vonku 😀 😀 este som si v tomto asi nezvykla. Musim pochopit ich modu, nosit v zime balerinky na holych nohach a v lete snehule 😀 😀

jeanka
12. júl 2012

ahojte
@lu2112 tak dobre spravy... 24 hodin bolo totalne ticho... az som sa zacala bat ked takmer nic nezjedli....... ale uz sa babulky prebudili, zacali papkat a mimuska uz je stara-znama bordelarka a hned rano sme nasli litter tray rozhadzany po celej klietke.... teraz zase "upratuje" 😀 ale lubime ich obidve... snad sa im tie hormony skludnia do par tyzdnov 🙂
vcera som bola u midwife... a krv som mala v poriadku naposledky, vsetko ostatne tiez ok, srdiecko bije ako ma... najblizsie ju uvidim (ak vobec) den pred terminom 🙂
inak som to vcera prehnala s prechadzkou - ale 4 hodiny som bola v meste, taka som bola znicena vecer, takze dneska si davam povinny oddych 😀

lu2112
12. júl 2012

@radusiq No mali ma nesetri ale co uz ved uvidi ked bude vonku 😀 teraz este moze skakat po hlave po tom na to uz nebude mat priestor 😀.
No tak kolegina nech si nezvyka pekne jej povedz 😀.
😀

radusiq
12. júl 2012

@wewe8584 no ja sa chystam zrobit nasim zoznam, a potom mi to poslu kurierom - hlavne kvoli matracu do postielky, vidi sa mi ze maju ovela kvalitnejsie a o 80% lacnejsie ako tu, aj perinku chcem ale nie tu klasicku, ale taku s kokosovou vlozkou - kamoska to mala, aj svagrina a nevedeli si vynachvalit

@lu2112 mozno budes prekvapena a bude zlatucke tiche dieta, vyskace sa teraz a potom bude kludny 🙂

wewe8584
12. júl 2012

@radusiq aj matrac do postielky? to najdes presne rozmery? tak to bude velky balik..ako to posielas? tymi autami, co chodia zo svk a nosia az domov? hm...s kokosovou vlozkou? no tak ja som totalny laik..netusim o com pises 😀 mas aj nejaky link, kde to kupit? 😀

lu2112
12. júl 2012

@jeanka juuj no tesim sa ze uz je dobre ved tie hormony sa upravia a budu kludnejsie. Ja som rada ze nas je taky dobrucky a ziadne zachvaty hormonov nema. 🙂 .
Len uvidime ako bude zvladat ked mali ho bude nahanat on sa deti boji tak dufam ze si budu rozumiet.
No ty uz to mas naozaj ze za par tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😀

lu2112
12. júl 2012

@radusiq no bodaj by si mala pravdu ale ani ja ani manzel sme neboli tichucke deti a boli sme problemovy 😀. Tak ale geny moze mat aj po starych rodicov tak budem dufat v anjelika 😀

lu2112
12. júl 2012

@wewe8584 na zapchu pi vela jablkovej stavy cerstvej. alebo susene marhule a slivky a vela cerstveho ovocia a zeleniny urcite by som si nedavala lieky pokial nemusis. Snaz sa prirodne 😉

lu2112
12. júl 2012

@radusiq Inak kde si na slovensku videla ten paplon lebo ja neviem zohnat link chcem nasi aby nam doniesli lebo ako pises tu je to drahsie a odost 😀

wewe8584
12. júl 2012

@lu2112 no ved ja som tolko sliviek pojedla, ani by si neverila 😀 och a je mi trapne az pisat...ale take tmave h... az cierne...potom som citala, ze to tie lieky na zelezo sposobuju....a nakoniec vcera som sa dozvedela, ze uz 2tt som nemusela brat tie lieky, len mi to mw na zaklade krvnych testov nepovedala...keby som sa znova nepytala..tak by ma nechala uzivat tie lieky do najblizsieho odberu v auguste :( hrozne....

lu2112
12. júl 2012

@wewe8584 no na vsetko sa treba pitat lebo oni radi zabudaju. Ale tak dufam ze sa ti to deta upravy ked uz nemusis brat tie lieky 😀. Mne pomaha jablkova stava s cerstvych jablk to si dam rano na lacno a nemam problem 😀

wewe8584
12. júl 2012

@lu2112 a stavu si kupis, alebo si odstavis jablcka? ja mam na ranajky stale dzus a este aj cerealie a vlocky..to by som mala sediet da toalete a vidis 😀 😀 ...hadam sa to upravi...dnes som uz bola :-d 😀 tak sa vytesujem..hned som lahsia...som v 16tt a mam 3kg...tak snad to je dobre 🙂 dakujem za rady

lu2112
12. júl 2012

ako kedy ale vecsinou si doma spravim sama ale obcas mam aj v zasobe kupenu 😀 z vahou si nerob starosti niektore priberu malo niektore vela len aby si sa ty dobre citila ja sa radsej uz ani nevazim iba by ma to stresovalo a MW ma nevazi tiez takze to nieje tu podstane nastastie . Lebo ja keby som videla to cislo tak sa asi rozplacem 😒

slniecko77
12. júl 2012

@wewe8584 s vahou si nerob starosti, aj som pocas celeho tehu pribrala cca 5.5 - 6kg a vsetko bolo v poriadku, dolezite je ako rastie brusko 😉
..skus psyllium http://en.wikipedia.org/wiki/Psyllium na stolicu, ja som si ju kupila po porode (nemala som ziadne problemy s vyprazdnovanim), ale nebolo treba 😉 ale mozno ked prestanes brat zelezo tak sa vyprazdnovanie upravi samo
..ja som na SVK letela v cca 28tt a nemala som ziadne problemy a to som ani podkolienky na let nemala 😉 a tiez som letela v 3 mesiaci do IT, vtedy som mala problem to udychat..maternica v tom obdobi tlaci dost na branicu a ta na pluca..neskor ked brusko vykukne smerom von tak sa to upravi 😉

slivka233
12. júl 2012

@wewe8584 ja ked som bola doma tiez som kupila perinku s kokosovou vystuzou je to vlastne zavinovacka a maju ju v kazdom detskom obchode...je to cca od 20-40eur podla toho aku chces,a mna vysla 28eur ale som spokojna je super, da sa cela vyprat.
Inak aj ja som bola doma na SVK od 24tt - 26tt a to ties bolo prave 35stupnov bolo to v maji az na tie opuchy noh a ruk, dokonca som doma vazilla o 5 kil viac vsetka voda vomne zostala a to som denne vypila aj 4 1.5 litrove vody rajec co su pupava a salvia skveleee....a ked som sa vratila do UK kila boli prec.ako aj opuchy...
takto nejak vyzera ta zavinovacka teda to je ta co som ja kupila. A super su aj klasicke kosielky doma..
odporucam doma absolvoat 3D ultrazvuk.

slivka233
12. júl 2012

Dnes som dostala vyjadrenie z job centra ohladom maternity allowance a je mi az do placu z toho....ja toto nikdy nepochopim...keby zijem sama tak ani na najom by to nevydalo...ale pre drobca to bude ok, este ze partner ma dobry plat, mozno prave preto mi schvalili tak malo...juuuj normalne nemam naladu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre