Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 jaaaj ozaj ved zabudam ze to tu nejak divno pise s tymi tyzdnami tehotenstva🙂 Ja sa citim ako keby som po sto rokoch na bicykel vysadla a hodiny sa bicyklovala.:D a potom ma niekto poriadne do rozkroku nakopal takze chodim ako taka kiacica 🙂 No ked tvoj pride rano tak si urcite vsimne tvoje nove prsia.. 🙂
Ja by som bez podprsenky nemohla byt ved by som si mohla potom prsia do teplakov zapravit.... 😀 zartujem ..Ja nemam ani take velke prsia nejako prestali uz davno rast no oni este po porode narastu ...to bue ;(
Ozaj tu boots tasku mas? Raz sa to tu rozoberalo ..Ja som to uz posielala a este stale nic a ta taska by sa mi uplne hodila 🙂

slivka233
12. júl 2012

@sarifa no ja tu tasku mas, hned na zaciatku som ju dostala, dostala som domov take voucher v boots som kupila iba jedny plienky a dostala som to, este aj flasku avent som dostala...a registrovala si sa do toho parenting club????

slivka233
12. júl 2012

@sarifa no inak tieto stavy tam dole su strasneeeeeeee... uz nech je konec....aj krize ma bolia dnes velmi ..pomoooc

slivka233
12. júl 2012

@sarifa aj na pampers som sa zaregistrovala a dostala som plienky a vreckovky vlhke, a vselicoo...ja hned od zaciatku som registrovana vselikde a dostavam stale nieco.... kazdy tyzden mi daco pride

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 ja som sa zaregistrovala do aptamil a dostala som dneska plisoveho medvedika :D
No ved ja som mala vypisat taku kartu a poslat to do boots a oni mi mali poslat potom voucher :( ja tu tasku chceeeeeem .. vies tu stranku na tu parenting club?

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 mne dneska ostalo normalne zle ako som doma tak sedim na PC a pozeram si obrazky ako to vsetko vyzera po porode tam dole.No poradim ti nehladaj to lebo ti hned pride zle ako mne 🤐

slivka233
12. júl 2012

@sarifa no to som dostala aj ajaaaa toho medvedika....
toto je link na boots
http://www.boots.com/en/Mother-Baby/Parenting-C...
skus...ja som to cca do 2tyzdnov dostala a priamo na predajni som to dostala///
a na stranke bounty si?? tam tiez dostavas 1-5 balikov ja uz som dva dostala a dalsi bude v porodnici pre babo, potom pre maminu a posledny si nepamatam

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 no ty mas vsetkoooo 🙂 aj ja chcem ...flasku som tiez dostala a to som otom ani nevedela ..na bounty som ale ziadny balik som nedostala :( to ti vsetko postou chodi?

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 no uz som sa zaregistrovala a teraz co? 🙂

slivka233
12. júl 2012

@sarifa na tom bounty som dostala voucher tiez a prve 2 baliky som dostala v boots.....tak chod na bounty a tam mas ze ktory pack je teraz pre teba skus na to applyajovat....
ked si sa registrovala mala by si dostat domov tie vouchers

slivka233
12. júl 2012

@slivka233 mna na avsetko naviedla kolegyna ona uz ma 6 tyzdnoveho synceka, a ked si das do google free suff for baby tiez ti vyhodi vselico, aj z huggies mi poslali voucher na plienky free, vreckovky, babivita som dostala umele lyzicky na papanie, a z hipp vzprky jedla , cow and gate plysovu kravu hehehe vselico...ale ako potesi too...

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 no ja sa veru pozrem 🙂 to potesi samozrejme... free is good 🙂 ja len tu tasku aby som dostala tq sa mi paci ..

slivka233
12. júl 2012

@sarifa ked mas cestu do boots stav sa tam, a na tom stroji ti to tam skontroluju ci to tam mas ....

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 co mi skontroluju na akom stroji? 🙂

slivka233
12. júl 2012

@sarifa preboha nepozeraj toooo...mne jak povedala mw ze mam ist sa pozret na labour ward ale ja nejdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem.....
ja to radsej nechcem vidiet, zatial je dobre tak ze neviem o co ide a necham to tak....

slivka233
12. júl 2012

@sarifa no ved tam maju take nieco vyzera to jak bankomat ci co.. a tak ked strcis kartu advantage card tak ti ukaze co to uz mas tak aktivovane, mne to tak skontrolovali.

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 no ja sa idem pozriet v sobotu mame hospital tour.Urcite je lepsie vidiet to dopredu ze kam pojdeme nez ked uz musime ist a budeme vyplasene zo vsetkych pristrojoch ... cim sa to blizi viac sa bojim 🙂 ale nemyslim nato ..lebo to pojde lahucko 🙂

slivka233
12. júl 2012

@sarifa ja sa toho bojiiim, nechcem to radsej vidiet...ale moj chce , snad ma neprehovori.
a mozno hej no neviem...potom daj vediet ako to dopadloo.

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 Ja co mam kamosku ta tam uz bola a povedala ze je to dobre vidiet ..aspon to nebude take nepoznane prostredie vies?ako ked ides niekam prvy krat tak ja som vzdy nervozna takto uz by som to vedeloa tak ked tam pojdem tak uz nebudem az taka nervozna..mala by si ist 🙂

slivka233
12. júl 2012

@sarifa pockam si na tvoje zajtrajsie skusenosti ok???? a potom sa dohodnem.
ale napis pravduuuuuu ci je to dobre alebo nie

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 Ja idem az v sobotu ale neboj ja ti pravdu poviem 🙂

slivka233
12. júl 2012

@sarifa super diky, a tak uvidim snad sa nahlasim ze pojdeeeeeeeeem ....

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 No ved dam ti vediet ale to len izby budu ukazovat asi ako co a kde je 🙂 to nemoze byt take strasne ..

slivka233
12. júl 2012

@sarifa a ako ti inak utekaju dni, ci ani neutekaju??

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 ale praveze utekaju.Teraz ked som doma je to horsie 🙂 len rozmyslam ako zastavit dni haha Ked som pracovala tak som na porod vobec nemyslela ....teraz to je ako cakanie na utrpenie :( uz sa zahlasujem do tolkych website ze som zabudla vsetky hesla haha ale dobre ze si mi otom povedala aspon uvidim co dostanem 🙂

slivka233
12. júl 2012

@sarifa no ja som tiez vselikde zaregistrovana, chodia mi vseliake maily ale su uzitocne aj katalogy a tak...ja som otom nevedela, ale anglicania vedia a ked mi to povedala kolegyna hne som bola na nete.
a este aj v asde je tak ze dostanes plienky asda baby club...a tesco...huggies free.
mne tiez tie dni letia ale som rada uz nech je konec jula...potom budem brzdit ja..ked som doma som stale hladna hruuza...

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 No ja by som zase rada isla niekam von.Takto som zavreta doma to ma moc nebavi potom zostanem taka mrchava a podrazdena :( ale este ze budem mat navsetvi ..a na narodeniny tiez asi nebudem moct nic robit len sediet pri telke co uz sa asi ani nepohnem z domu :(

slivka233
12. júl 2012

@sarifa no ja si tiez cez den musim vybehbut aspon do obchodu alebo do mesta...doma je to des cely den..ale ja sa tesim zajtra rano mam doma draheho a piatok sobotu budem vonku kolko bude vladaaaaaaaaaaaaaaaaaat....juuj moj drobcek, ako sa mi prehadzuje v brusku, brucho ma nepopisatelny tvar a pod prsami mu normalne citim nozku ako vytlaca krasaaaa...
som prave pozerala sabrinu ten serial som milovala..
a uz si si zacala prat a zehlit veci pre babo???zajtra chcem skocit do mothercare a objednat sa to toho ich studia chcela by som foto s bruskom. a nemam este kupenu vanicku.

cimage
12. júl 2012

@lu2112 cau, malemu sa dari dobre, uz ma 6kg, papat chuti aj spinka celkom dobre. Ma dni ked sa mu nechce, najhorsie je vecer uspavanie. Ideme na 2mesiace, snad stihneme vybavit vsetky papiere. Neviem ci sa da uzit taka horucava, aj ked sa teraz ochladilo, ale zas maju dojst horucavy 😒 . Aj my sme kopu toho vyhodili a saty sme dali do charity kontajnerov a aj tak beriem domov 6mega tasiek, ale som sa rozhodla, ze max polovicu donesiem naspat. To lebo tu maju same zlavy, tak nakupujeme, keby to bolo drahe, tak tolko urcite nemame 😉

sarifa
12. júl 2012

@slivka233 No aj ja tak chodim ked mi chleba chyba tak sa tesim ze mam dovod ist von hahah
Aj ja som mala rada ten serial a kdeze si ho pozerala?
Ja som zehlila ved to ma uplne unavilo som sa nemohla ani pohnut a to tolko veci ani nebolo.Som zistila nze ani tak vela veci nemam ...
Aj ja som sa bola fotit zajtra si ideme povyberat fotky uz sa tesim lebo to bola drina tak potom sem nejake foto dam 🙂 Ja mam tiez vseliake tvari a dlho neobsedim a to musim sediet potom na lopte.. A ja mam aj 2 vanicky jednu co som si kupila a jednu som dostala s prace 😖 tak neviem co budem s dvoma robit haha A kupovala si viacej nez jedno cot bedding? ja mam len jedno a co budes davat do kocara? Ja mam aj perinky -nase klasicke ja by som babo totoho chcela balit ..ty mas?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre