Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 No to su ti landlordi ja som mala tiez snimi skusenosti .Oni sa nestaraju o nic a onikoho len o peniaze.No ale hadam v agenture by vam mohli pomoct trochu ked vidia ze mozes kedykolvek porodit takze je to surne aby ste si nieco nasli.Najlepsie je mat svoje ale aj to da zabrat v dneskej dobe...

jeanka
18. júl 2012

@slivka233 ja som mala scan v 33. tyzdni (kvoli vysokemu BMI) a vraj velkost bola v poriadku (aj ked nepovedali mi ziadne dalsie udaje) takze ja si stale myslim ze nebudem mat ziadneho valibuka .... ja ked som sa narodila mala som menej ako 3 kg a brat tiez a neviem si predstavit ze do toho mojho bruska by sa zmestilo 3.5kg babo 😀 ale sak uvidime..... hlavne nech je zdravy drobcek...
inak co sa tyka toho vytoku tak vraj aj tu "plug" mozes stracat postupne a nie naraz, takze aj tym sa moze vytok zhorsit... ale zase ked si pomyslim ze potom budem 6 tyzdnov pre zmenu krvacat tak tento vytok je lepsi 😀
a to dufam ze to bude par dni.... ze vraj 95% deti sa nerodi na due date 😀 ze u prvorodiciek je velmi velke percento neskor.. takze kto vie... mozno este o dva tyzdne budem 2 in 1 😀
a urcite sa budem snazit hodit nejake info ked pride ten velky den, resp asi skor potom.... juuuj.... uz aby tu bol 😵
@andie25 tych par buniek nam az tak nebude chybat 😀 stale budeme nadpriemer vsakze 😉 a vraj po porode sa to ma postupne stabilizovat... len neviem na co budem vyuzivat ten moj potencial... budem si robit excel tabulku ze kolko krat maleho prebalujem, ako casto sa budi a v akom case???? 😀 😀 😀

co ste spominali tie holiday a more - ja si vzdy spomeniem na prihodu s mojim bratom ked bol malinky - ze boli v chorvatsku a bola tam taka ta rampa na lode (samozrejme smyklava) a krpec sa rozbehol ze "jeeeee moreeee" a zahucal do vody 😀 😀 tak moj tato pekne obleceny skakal za nim 😀

@dedenini na slovko "antikoncepcia" som priam alergicka... vysadila som ten hnus pred 6 rokmi a v podstate nikdy sa mi cyklus nedal dokopy, neviem akym zazrakom som otehotnela (snazili sme sa 3 roky!)... hovori sa ze pocas tehotenstva zene blaznia hormony ale u mna sa to o 300% zlepsilo 🙂 takze mi zostava len dufat ze po tehotenstve sa nevratim zase k depresiam a naladovosti a x dalsich negativnych priznakov hormonal imbalance...
a to som este mala stastie ze som nedopadla ako jedna moja znama - v 26 rokoch mala z antikoncepcie plucnu emboliu a moja mama zase tazku trombozu....

slivka233
18. júl 2012

@sarifa ha prave som dosterilizovala ale nie zavaraniny ale flasky a dudle, a trva to cele asi 3 minuty, takze super....spokojnost overena mozem ho opat spokojne odlozit a sterilne dudle hodit do hospital bag kdyby neco...

a ide sa robit cajicek raspery leaf kto sa prida?? @sarifa ?? ci uz vo velkom hucis s vysavacom?

domak2
18. júl 2012

@katie555 to by som este zvladala ale ked som tam vcera volala (na ambasadu )tak mi bolo povedane ze najprv musim poziadat o slovensky sobasny list nakolko sme sa nebrali na slovensku takze uz som z toho uplny jelen.
na britske nemam narok nakolko tu este nezijem 5 rokov

slivka233
18. júl 2012

@jeanka a vies ze ma ja ta zatka ci co to je napadla... ale to je vraj taky nejaky soplavy vytok alebo ako by som to nazvala....no ale to nejako skoro by bolo sak ja mam este cas3tyzdne mozno 4...no no no nie este nieee
ale stym 6to nedelim boze to som aj zabudla .... ze jedna starost skonci, a druha hned zacne.,,,,,
do nemocnice povinne nabyt mobili, modrykonik pridat medzi zalosky a pisat...

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 ano skusala si?No a preco beries dudle? To si ho tak skoro naucis🙂 No vies co aj ja som rozmyslala a idem si ten caj urobit 🙂 Nie nebudem ani vysavat to si moze moj drahy odrobit... Ja tu po nich stale behat nebudem.Ja ledva doperiem po 4 dnoch a zase su vsetky pradelniky plne.No ja sa nato mozem vykaslat 🙂

slivka233
18. júl 2012

@sarifa jasneee oddychuj...ani ja nebudem dnes nic robit, teraz si vychutnavam cokoladku a vybaveneee...chcela som ho skusit a je dobry, no a dudel to je pre istotu, nikdy nevies, ale budem sa snazit neucit na to.....vies nuda tak co budem robit...nakoniec sa budem tak nudit ze sa dam do varenia ale nechce sami, dnes mam salatik tu cestovinovy no pri najhorsom skocim do obchodu .... cakam stale email z new look som si objednala tricko cisto biele na to fotenie v sobotu a teda nejak nechodi...inak je sale v new look aj v nexte....ja som sa tam pondelok vyburila na bizuterii a takych veselych ponozkach som si nakupila aj spodne pradlo ked uz budem vyzerak ako predtym az vobec budem ..... a nejake trickaaa, dufam len ze moje ramena sa zmensia do povodneho stavu lebo som ako rambo.

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 no ked sa budes nudit ja mam doma toho tolho na praci kazdy den ..kludne mi dojdi pomoct.Aj tak som nakoniec musela vysavat lebo drahy pride az vecer takze ma vyhovorku nevysavat 😠 No ides sa v sobotu fotit? Super! Ja musim byt uplna modelka na tych mojich fotkach ked ich tak dlho robi..
No ja vobec nic nekupujem kedze neviem ako budem vyzerat :(

slivka233
18. júl 2012

@sarifa idem no konecne mam aj doklad o app. 1.30 , je tam to pixi foto a hned som dostala aj voucher na jednu fotku 9.90 ked sa babo narodi, vraj v nemocnici kde budem rodit je take sluzba ze fotia cerstvo narodene babo, tak to vyuzijem. juchuu.....no tak teda sadnem do auta a ideeeeem...
teraz prave pozeram ze mi nejak opuchli prsty.jaaaj su ako parky.

andie25
18. júl 2012

@jeanka tak to asi bude 🙂 no aj ked nejake tie bunky ujdu, tak sa dufam potom vratia, lebo mi treba pisat bakalarku a skoncit skolu lol 🙂 A naozaj, ked to na teba pride-co bude dufam uz velmi skoro 🙂 daj vediet, drzim prsty a uzi si to vsetko 🙂 potom urcite daj vediet ako a co 🙂

lu2112
18. júl 2012

@domak2 ak ste sa nebrali na slovensku tak budes potrebovat len prelozit sobasny do slovencni Ale to nechapem ani ze preco lebo to nic spolocne z obcianstvom nema. Lebo ty vybvujes obcianstvo malemu ne manzelovi 😒. Kazdopadne by som to spravila tak ze dala by som si prelozit rodny list poslala ho cez ambasadu na slovensku matriku a ked ti dorazi slovensky rodny list dala spravit malemu pass cez ambasadu ale priprav sa ze to bude trvat dost dlho kym sa to vrati vsetko zo slovenska ak nahodou planujes cestu na slovensko tak si daj rodny list poslat tam a pas vybavis zrychlene na slovensku a bude to trvat kratsie.

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 no potom sa sem ukaz 🙂 No a z coho ti opuchli ?ved uz relaxujes nic nerobis

slivka233
18. júl 2012

@sarifa no ved ja neviem...ale citim aj ked zatvorim pest ze nejde uplne, ja neviem preco ale mne je strasne teplo

dedenini
18. júl 2012

@jeanka Tak to som este nepocula ze z toho by niekto nieco take mal.ale berem na vedomie. no aj tak som nedotala odpoved na to.na to teliesko v ruke. ja ju teraz mam. a moc niesom spokojna. Casto krvacam. tak preto som sa pytala.ze ci je dobre pockat a upravy sa to.alebo rychlo dat prec. pretoze v clankoch otom na internete je pisane, ze casom sa to upravy a krvacanie aj pominie u niektorych zien.. tak ma zaujimalo ci stym tu niektora zena v UK ma skusenost...dakujem

katie555
18. júl 2012

@slivka233 @sarifa kolko vas vychadza to fotenie v mother care?

katie555
18. júl 2012

@slivka233 to sa este chces teraz stahovat?? to ako prosim ta chces zvladnut? my sa stahujeme buduci tyzden a to tu mam maminu, kamosky dojdu pomoct upratovat byt, chalani stahovat veci, dalsi postavit nabytok (bo moj drahy je inak inteligentny ale diy mu moc nejde) inak asi tazko by som to zvladla. Je sice pravde ze nabytok nemame okrem tv ale aj tak sa hrozim toho uz teraz. Ja budem moct stat asi tak v strede a navigovat kazdeho....alebo aspon sofera robit nic viac.. 😀

slivka233
18. júl 2012

@katie555 no prvy krat mi povedali ze je to 105libier, ale zavisi to aj od toho ake formaty foto si vyberies. cize moze byt aj menej. je to pixi photo skus website

jeanka
18. júl 2012

@dedenini ani mne nikto nepovedal o negativach antikoncepcie ked mi to predpisovali, farmaceuticke spolocnosti (aj gynekologicky) o tom mlcia a tvaria sa ze to ma len vyhody - ved pre nich to ma len vyhody = peniaze... a potom ked nastane nejaky problem tak to nie je ich chyba a ved malymi pismenkami to mas spomenute na letaciku 🙂
a ci sa tu dockas odpovede neviem, nie je nas tu zase tak vela 🙂 ono to asi s tym bude ako s kazdou antikoncepciou - niekomu sa upravi, niekomu nie... niekto ma velmi zlu reakciu, niekto ziadnu....... kazde telo je individualne a na davku umelych hormonov reaguje inak... ja uz sa k antikoncepcii urcite nepriblizim a ak by som raz mala dceru tak ani ona 🙂

sarifa
18. júl 2012

@katie555 ja som sa tam nefotila .Ja som sa fotila u jedneho fotografa v studiu.

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 ja to tak mam ked sa zobudim ale skor dlan ma boli ako keby som si svali v ruke natiahla.Ale beriem to akoze je to normalne 🙂 uz ani negooglujem

dedenini
18. júl 2012

@jeanka a cim sa chranis? ak mozem vediet... ci manzel,alebo priatel je taky sikovny, alebo kondom? ja som pred tym na slovensku brala pirule a nemala som ziadny problem..a to som brala asi 7 rokov.po vysadeni som za dva mesiace otehotnela..takze som bola spokojna. no viem ze je to individualne, kazde telo je ine. no teraz neviem co mam robit. a aj mi zacali viac vypadavat vlasy.a neviem ci to je tou antikou alebo tym ze som 3 mesiace po porode.lebo kamaratke po porode tiez zacali vypadavat vlasy.. tak nejaka rada by pomohla.dakujem

slivka233
18. júl 2012

@katie555 no ja stahovat nechcem, ale neviem ci nebudem musiet, majitel si postavil hlavu vraj byt dava na predaj, a my nevieme komu, cize ak ho kupy niekto kto chce tu byvat nemam sancu, ale ak to chce niekto na biznis ok ma dalej najomnikov, lenze kedy ho preda je otazka vies to moze byt o tyzden mesiac aj rok..neviem....zatial sa nevyjadril, a agentura sa vyhovara ze cakaju na neho, ale ja cas nemam...a ziadny notice sme nedostalo 2mesiace ako by to malo byt po spravnosti. mna vzdy nejak odbyju ked tam volam, tak piatok pride priatel domov z tyzdnovky a ide urobil krik do agentury tak sa snad nieco vyriesi.
inak mi zas nabytok mame, skrine a postel su vacsie ako dvere takze rozobrat, vybrat veci, potom prestahovat zase zlozit a tak//no nakonec sa z toho asi zlozim ja....jeden dom sme si nasli, v dobrej arei, pekny novucky, netreba malovat nic len sa nastahovat , tiez mame viewing piatok ak to vyjde risknem to prestahujem sa ako stresovat tu ze kedy mi zaklope majitel a bude mi tu nosit ludi na obhliadky....je to hajzel neviem preco neda jasnu odpoved a pritom vie ze coskoro rodim...

slivka233
18. júl 2012

@sarifa ale ved to je normalneeeee vsetko je normalne moja....sme v uk...
cas na obediiik aha kolko hodin jeeeeeee...idem si zohriat polievocku mnaaam

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 ja si idem lahnut ...tak dobru chut 🙂

jeanka
18. júl 2012

@dedenini no ked sme este nechceli otehotniet pouzivali sme kondom, teraz som tehotna takze netreba 😀 a co bude potom sme este neriesili... mozno to nechame na prirodu ci bude dalsie babo alebo nie 🙂
vraj po tehotenstve vypadavaju vlasy takze nemusi to byt antikoncepciou ale inak ti neporadim kedze nemam dobru skusenost, musis dat na svoje pocity... vela stastia...

slivka233
18. júl 2012

@sarifa dakujeeem ja to mam v plane ked sa najeeem......takze dobru noc??

dedenini
18. júl 2012

@jeanka dakujem

radusiq
18. júl 2012

@dedenini trosku sa pridam k @jeanka
vacsina zien nema problemy, aspon nie viditelne, a to percento ktore ich ma (napr. moja naj kamoska co skoncila v nemocnici s trombozou) sa vseobecne povazuje za "collateral damage". Ono najhorsie je ze ta HA je tak neuveritelne pohodlna - nemusis sa starat, kramy nebolia, plet sa zlepsi...vela zien (vratane mna par rokov dozadu) sa jednoducho tvari ze tie mozne vedlajsie ucinky su prilis mizive na to aby sa oplatilo na nich brat ohlad, a tvaria sa ze sa ich to proste netyka...
odporucam mrknut tento clanok: http://ona.idnes.cz/antikoncepce-pro-mladistve-...

katie555
18. júl 2012

@slivka233 no ja to tiez mam teraz tak .Dali sme vypoved a vcera tu uz boli dva pary porzriet. Hadam ho niekto zoberie bo je to pekny byt a v dobrej oblasti. (http://www.rightmove.co.uk/property-to-rent/pro...)
My sme tu rok a pol boli, len teraz koli babatku sme chceli uz vlastne. S predavajucimi sme velmi spokojni, pomohli nam vo velkom - popredavali nam ich veci za velmi lacno, napr. dvojrocnu umyvacku za 40 libier, zariadenie jeden celej izby (nabytok z nextu) plus postel za 150 libier, a viac veci este. Takze sme spokojny. Teraz uz nam chyba jedine pracka kupit, co je minimalne. My stacilo ked sme hladali cely vikend postel - uz v nedelu okolo obeda som bola z toho tak otravena ze som povedala ze mi je to uplne jedno aku postel kupime.
S tymi majitelmi to je pekne nefer - musia ti dat dvojmesacnu vypoved (vy mate povinnost mesacnu) Ale chapem ta ze chcete odist bo teraz zit v neistote kedy sa rozhodne niekto to kupit - sice aj od datumu akceptovania offer to trva minimalne 8 tyzdnov, ale aj tak - za tie stresy to nestoji. 😉

katie555
18. júl 2012

Ja len tak ze co som z maminkou dnes robila ...zajtra mam promocie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre