Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
18. júl 2012

@sarifa ako sa ti podarilo opalit...co si sa dala do varenia?? ci zehlis??

slivka233
18. júl 2012

@andie25 jaaj andie ja milujem ten salat sem tam to nahradim kuracim masko, ale tuniak je lepsie, ale zase nejek to tak casto, ked to urobim je plna misa a je to aj na dva dni, ale uz som to dlho nemala....ze by??? zajtra?? ale asi s kuriatkom ...

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 ale peciem a som chitila plech a ta nasa truba je strasne horuca ako som ten plech brala s truby tak ma to zacalo palit este sa mi to aj vysmyklo z roky tak mi to fajnova kozu s prsta zobralo tiez..A nic nemam co by som si nato dala :(

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 skusala si gyros salat? mne ho mama stale vnucuje aby som ho urobila ze kazdy ho tak zboznuje

katie555
18. júl 2012

@slivka233 my sme mali znacne problemy z pozickou...a varovali nas ze na materskej dovolenke niektore banky diskriminuju. My sme stihli vsetko vybavit za 10 tyzdnov ....len teraz nas tu otravuju z agentury koli ukazovaniu tohoto bytu ...
No ja som teraz uz dlhsie nepriekla a vela ani na fb nemam co som predavala, bo som to tam nechcela pchat .... Ale robila som aj angry birds a podobne.. Teraz som rada ze som....Mamina rada pecie ale skor zakusky a kolace ako torty (takze to mam asi po nej) Minuly mesiac doma bratrancovu svadbu 2500 kusov atak ...xixi

slivka233
18. júl 2012

@andie25 inak mw zakazala vsetko co milujem, plesnovy zrejuci syr, pasteku, vajicka .... no teda minule som zhresila, som bola v slovenskom obchode a pasteke majke som veru neodolala, s cajikom a rozkom 😀 😀
no zo uz ... kadzy raz zhresi...ale zase vies co niekedy ked sa niekto a to nielen v tehu ale vseobeccne obmedzuje ma horsie priznaky a neviem co este ako ten co si dopraje vsetko... a ked mi to chuti viees.. nemozem sa na nieco pozerat ked sa mi to ziada... na zaciatku tehu som tak frcala na pasteke ale iba s cibulou a citronovy caj slov. klasika....potom ma to preslo. teraz frcim na nanukoch

slivka233
18. júl 2012

@sarifa gyros salat som nemala??? a to kde kupim? ci to musim urobit ze???
sikula moja....davaj pozooorrrr nas sebaaaaaaaaaaaaa

sarifa
18. júl 2012

@andie25 ja som jedla domacu pasteku kazde rano ked sombola doma na dovolenke pred par mesiacmi... tiez som nemohla odolat .aj majonezu vsetko som jedla ...🙂

sarifa
18. júl 2012

@slivka233 ano musis ho urobit ale na slovensku ho tak ospevuju ... aj mam niekde recept potom ti ho mozem dat az ma ten prst prestane boliet :(

andie25
18. júl 2012

@sarifa ja tiez mam chute na pasteku, ale zatial odolavam, majonezu v pohode jem aj ja, dokonca aj bryndzu 🙂 ono zase v malom mnozstve nemoze uskodit

slivka233
18. júl 2012

@katie555 ja urcite pocitam s tym ze budu problemy, sice ked sme boli v banke tam partnerovi sami ponukli lebo chlala bohu ked ja teraz som financne nie az tak pouzitelna on ma stale velmi dobry plat....len sa bojim toho ze ked uz pride na to bude to inak...mame registraciu na credit expert kde stale kontroluju credit check a ponuky mame zatial ze by to mohlo vyjst...tak uvidime.
neviem presne ako to funguje s depositom mozno cim vacsi tym vacsia sanca, no uvidime ako.....
a ty pecies aj take ze spice, veterniky dobosky jaaaaaaaaj milujem to

slivka233
18. júl 2012

@sarifa jasne posli ked vyzdravies 😎

katie555
18. júl 2012

@slivka233 ja peciem co sa mi chce, len tu mam problemy s niektorymi surovinami - predsalen nie je to londyn. Mame len 2 polske obchody ale aspon niektore veci sa tam daju zohnat a vela ma zasobuju z domu.

My sme mali problemy koli adrese (byvame v byte teraz a mame asi 4 verzie adresy - vsetky su spravne posta nam dojde, ale pocitace to nevedia dat dokopy ze je to to iste) takze ukazovalo na experiane a credit expert ze nie sme na electral roll (a pritom sme boli) takze nam koli tomu 2 krat zamietli pozicku, a to uz potom ze sme schalenu offer na dom ktory chceme.. Potom si vymyslali kraviny ze vraj na zaklade mojej narodnosti nam nemozu dat 90percent co sme chceli len 75. potom zase zamietli ze drahy mal na kreditke tusim 600 libier. Nastastie to potom vyslo.
Co sa tyka depozitu - viac sanci ked date aspon 11%, idealne 20, ale skor vyssim depozitom mate nizsiu urokovu mieru a viac na vyber 😀 Skor zalezi od banky, alebo na akeho debila natrafis kto to schvaluje.... Viem ze niekotre banky pri vypocte kolko vam mozu pozicat zrazaju neskutocne prachy ked je dieta - ako childcare cost a to bez ohladu na to ci ty vobec nejaku childcare platis alebo nie...co je pekne svinstvo ... 😢

katie555
18. júl 2012

@andie25 no ja doma neodolala kofole. A musli jedavam aj orechove ....Inak sa snazim si davat pozor, hlavne seafood vynechavam, a moje oblubene plesnove syry (ktore inak zboznujem) este ze nie su zarazene vsetky syry.
Drahemu so ohlasila ze prvy den po prichode z porodnice ocakavam medium steak with glass of wine...Steaky sa ani neunuvam teraz jest bo well done steak je skoda penazi ....
Kvazi ostatne co je 'akoze' zakazane ako pastety a podobne tak ci tak nejedavam takze ma to tak netrapi 😀

andie25
18. júl 2012

@katie555 no ono daj vediet, ze ci si ten steak den po porode das :D som zvedava 🙂 ja si sem tam, ale ozaj len sem tam chlipnem z pepsi seafood tiez teraz ignorujem, skor mi chuti maso, slane a kysle,minule som tlacila na ranajky kyslu kapustu :D

slivka233
18. júl 2012

@katie555 no ved toho sa obavam, a navyse my obaja slovaci, mame lloyds tsb a ja mam aj barclyas..tak uvidime co sa da robit, ano idealne je deposit 20 percent co by sa dalo..tak snaaaaaaaaaaaad niekoho pri schvalovani osvieti a bude to ok...ja nak na nic taketo nemas sancu ani s materskou s nicim mne nic nevychadza ale ved uvidime..ako to dopadne.
inak si ma nakazila s tymi kolacmi a teraz som pozerala kolegynin album a teda ma tam krasne foto pri narodeni babatenka taka asi daco pospekulujem ....

slivka233
18. júl 2012

@andie25 pepsi je mnam teda cola alebo hocico tej chuti co mi dost pomaha ked mam zahu....ale ja len kofein free i ked to nieje vyhra ale co uz....
inak mas fajn chute, ja som nemala nic take konretne ani kysle ani len jednu uhorku zavaranu som nezjedla ked neratam uhorku v zemiakovom salate.... ale nic extra, ale ked zjem sladke, maly hned v bruchu poskakuje a teraz neviem ci sa mu to paci alebo nie....lebo som prave zjedla 2 kolaciky a uz aj dal o sebe vediet...inak mam taku gucu na prsami a napravej strane bruska asi vystrcil ritku a nozky..juuuuj moj drobcek neviem sa ho dockaaaaaaaaaaaaaaaat,,, spapam ho celeho, male nozky....casto mu spievam, hhehe... len tak si vymyslam priatel sa mi smeje...lebo do kazdej pesnicky dam slova ze mala cikula , okakana ritula ale co uzz.... no ... ved to je pravda

slivka233
19. júl 2012

je rano 4:55 a ja nemozem spat, takze skore ranajky.....prajem dobre rano....

lu2112
19. júl 2012

@radusiq Dobre ranko
tak ja mam za sebou velmi tazky vecer a noc treti trimester sa na plno prejavil a ja neviem ako to zvladnem do konca. Vcera ma chytila zaha ale tak ze som az steny skrabala ako zle mi bolo vracala som nevedela som nic zjest a ani lieky ani rady od vsetkych nepomohli. Dokonca som sa donutila vypit mlieko co tiez nepomohlo. Ked som vola na NHS ocividne stim nechceli nic robit tak som nebola velmi nadsena. 😠
No a v noci som sa budila kazde dve hodiny lebo mali mal stikutku celu noc. A este stale stika nema to v kuse ale mne sa to zda ako cela vecnost takze dnes som uplne mrtva a zase citim zahu. Dufam ze ty si na tom lepsie 😀

radusiq
19. júl 2012

@lu2112 ahoj, no to si pekne dopadla...dala si si aj nejaky antacid, rennie alebo tak? to uz je velmi zle toto 😖 snad ta to prejde, aj maleho...no dava ti zabrat jednoznacne, ale tak uz sa to krati 🙂 ja som ok, zas na svojom pracovnom mieste kedze ta kocka sla na dovolenku (akurat si to sefstvo trosku zle vyratalo - vcera som zistila ze zabudli ze ja odchadzam, rataju s tym ze budem tu kym sa nevrati, a pritom pokryjem len 3.5 dna zo skoro dvoch tyzdnov a pocas Olympiady 😀 😀 no budu mat prekvapko ked sa uvedomia). Dosli mi LL wrapy tak sa zas mam z coho vytesovat 🙂

lu2112
19. júl 2012

@radusiq no dala som si co mi midwife doporucila ze mozem len neviem ako sa to vola taky ten syrup. Ale to fungovalo len do vtedy kym som to nevyvratila takze nic prijemne to nebolo 😀. Len som citala na fore ze ked mas silnu zahu ze sa ti narodi vlasate dieta ( tak sa hovori) 😀 😀. Tak uvidime ci to bude pravda lebo manzel mal krasne dlhe tmave vlasy ked sa narodil vyzeral ako dievcatko 😀.
No to si zavarili teda v praci no ale ved oni zistia ked za 3.5 dna poviez ze dakujem pekne odchadzam na matersku 😀.
Si spokojna stimi wrapmi ja ma jeden uz doma a mne sa celkom lubia aj mne by mali doist dnes alebo zajtra aj stymi kapsovyni plienkami tak som zvedava 😀

radusiq
19. júl 2012

@lu2112 o tych vlasatych detoch som pocula, no uvidime 🙂 vlasacikovia su uzasne zlati...wrapy su ok, take jednoduche ale vyzeraju kvalitne, uvidime ako sa budu pouzivat...

vcera pisala svagrina ze si kupili letenky k nam na september, tak este budeme mat veselo, pridu aj s polrocnym synovcom, sa tesim od velkej noci sme ho nevideli...akurat ze si kupili letenky na Luton, som zvedava ci zvladnem ist po nich na letisko na konci 8.mesiaca...

lu2112
19. júl 2012

@radusiq no to je tazka cesta a chces ist sama ci manzel bude soferovat. Lebo to je dlaha cesta na tak pokrocili mesiac 😒.
Tak budes mat veselo este ja som akurat pisala ze ako pokracuje nas domcek tak som zvedava ci mi odpisu dnes 😀

radusiq
19. júl 2012

@lu2112 chcela som ist sama, nema zmysel aby mm bral volno len kvoli ceste - doletia poobede, kym by sme dosli domov uz by bol aj doma z prace. Ja rada soferujem, a po dialnici by to mohlo byt ok, ale uvidime ako sa budem citit - teraz by som nemala problem ale nebudem to silit ak budem vidiet ze nezvladam, nechcem rodit na M25ke 😀 daj vediet ako s domcekom, kedy sa mozte stahovat 😀

lu2112
19. júl 2012

@radusiq ved to ze M25 je velmi zradna aby si tam potom netvrdla sama v aute no ale uvidis mozno by nebolo zle keby dosli Easy busom na Victoria station ved to im stoji hned pred terminalom. No ale uvidite, urcite dam vediet ze kedykonecne pojdeme do vlastneho 😀

radusiq
19. júl 2012

@lu2112 ono vlak odtial ide priamo do Suttonu, ale aj tak to neprichadza do uvahy, budu mat kufre, kocik a dost zive babo 🙂 ...ak by som to nedala tak mm vezme volno, uvidime, nestresujem, nejako bude 🙂

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 no aj ja som mala zase vinikajucu noc(klamem) .Cela som bola nervozna po ceste na scan.Ani dychat som nevedela ,sem tam som aj zabudla.Ale zevraj je este vsetko v norme.No hadam to dobre zmerala lebo sa jej nedalo.Male vazy 3143g .Ani som sa nemohla sustredit na obrazovku pretoze mi prislo zle ako som tak lezala natom chrbte v dusnej miestnosti.A zevraj bude dlhe no to naozaj neviem po kom 😀
A ty ako dneska?

slivka233
19. júl 2012

@sarifa no super tak sa tesim, vsetko je ok babo ma normalnu vahu este na to ake mas velke brusko , takze kym porodis viac ako 3,5kila mat nebude co je ok, potom tie tabulky niesu dobre co oni robia, super tesim sa. Ja sok prosim ta nieco po 4rano vstala,ked sa mi nepodarilo ani to 4:45zaspat isla som pozret chladnicku, zjedla som dva chlebicky,jeden kolacik,,citala som na mobile spravy,hrala sa angry birds a nieco po 6;30 co viem cas naposledy som zaspala a vstala som 10:30 takze si dam zas ranajky,pozeram telku a dnes uz fakt povysavam a nieco uvarim ale az vecer nech mam na zajtra drahy pride o 9 rano tak nech nestojim pri hrncoch. inak pohodaaaaa....aspon si videla drobca, a co nic mu netrcalo medzi noskami?nic si nevidela xiixi...ja by som to nevydrzala asi.

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 no aj tak sa bojim ze bude velke.Ja tymto meraniam vobec neverim.A ako moze nale odvazit?Vies co ja som nic nevidela ani len ako babatko lezi..si to nejak neviem predstavit,Ja budem dneska robit lasagne ,budem mat tehotnu navstevu🙂 jednu tehulku co som sa na nete zoznamila...
A vies ty preco mi nemozme asi spat vecer?Lebo ideme spat poobede zakazdym 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre