Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
21. júl 2012

@andie25 tak to nemas najhorsie. ja mam teraz dovolenku bo je tu maminka. Ale dost sa bojim ist spat este ma caka tak 6-7 tyzdnov v praci. Lenze brucho mam dost velke, kazdy mi len rozprava ze vyzeram dost velko na 28 tt, problem je v tom ze ja som dost malinka, normalne velkost 8 tak to dost vidno. Zacina mi uz zavadziat. V praci su ok ked nezvladam tak ma nechaju na pokoji, len sa tam dostavit musim...

Aj chcete vediet co budete mat? ci sa radsej nechate prekvapit ? 😉

slivka233
21. júl 2012

ja som tu dievcataaa len som veelmi rozbehana.... dnes som nabehala asi 100mill.....aj foto som stihla. podelim sa s vami o vsetko, dam aj nejake foto a musim vas precitat....ale asi az zajtra.cmuk

sarifa
21. júl 2012

@slivka233 ne ty ulietana ja som zvedava na tie fotky a takto mam do zajtra cakat?/

lu2112
22. júl 2012

Dobre ranko Dievcata tak my mame za sebou asi jeden z najhorsich dni ☹. Vcera som upratovala a snazila sa dat doporiadku byt a niakou sprostou nahodou som sa chytila kabla ktory bol preseknuty a samozrejme mokre ruky takze som dostal silny zasah elektrickim prudom. Po 20 minutach kedze som necitila maleho ma manzel nalozil do auta a skoncili sme v nemocnici. Napojili nas na pristroj a monitorovali asi hodinu. Mali je v poriaku aj ja nastastie ale nikomu neprajem ten strach bolo to strasne. 4 hodiny sme boli v nemocnici a potom nas pustili domov. Od teraz mam od manzela zakazane co i len sa pohnut do konca tehu 😒
Dufam ze vas vykend bol lepsi.

radusiq
22. júl 2012

@lu2112 ahoj na teba sa snad sype aj nemozne pocas toho tehu, riadne odtrpeny bude Maxik :( o to viac radosti vam bude robit ked sa narodi 🙂 som rada ze ste obaja ok, a nech uz mas cim menej takych zlych dni...robili ti aj scan? Ci len monitorovacka? Snad sa to k nemu ani nedostalo drobcekovi :(
My tak normal, oddychujem - tiez sme pratali, trosku behali po obchodoch..dnes sa chystam na car boot sale do Beddington Parku 🙂

andie25
22. júl 2012

@katie555 no ja som tiez malicka, ale tak pri sebe 🙂 takze mne bruško ani veľmi ešte nevidno, ale uz mám aspon vypuklinu🙂 ja som chcela vydržať na prekvapko, ale mm chce vediet, tak sa mi ho nepodarilo prehovorit. Takze ak sa nám ukáže správne, tak budeme vediet že čo to je. Ja si myslím dievčatko a on zase že chlapček, no zatial je to bábätko 🙂

andie25
22. júl 2012

@lu2112 bre ranko! Tak to naozaj, co sa tebe ešte nestane, musíš na seba dávať väčší pozor, ale hlavne že ste obidvaja v poriadku.Takze odteraz len pekne oddychovať, nic nechytat 🙂 ale nie, všetko s mierou.X Držte sa!

lu2112
22. júl 2012

@radusiq no mame niaku smolu 😒 tak ale manzel uz pivedal ze dufa uzlen pozityvne veci budu uz tych tazkych dni bolo dost. Napojili ma len na monitor a sledovali cinnost srdiecka a ze ako je activny mali to asi vyse hodiny ale musim povedat veLmi zodpovedne sa starali a naozaj som mala pocit ze nicnezanedbavaju takze nazor na uk zdravotnictvo sa mi velmi zlepsil 😀 tak vy odychujete a nieco aj pre maleho ste kupili? Mne prisli v piatok wrapy z LL a tri kapsovky a tie kapsovky uuzasne take makkucke pripominaju mi tots bots 😀 zajtra dam aj foto

lu2112
22. júl 2012

@andie25 no my si asi musime vyskusat vsetko ale uz naozaj stacilo lebo manzel uz je na konci z nervami 😉 uz nic etremne nerobim a upratuje uz iba manzel ja to budem riadit 😀

katie555
22. júl 2012

@andie25 hehe no ja mojemu pred 20tt scanom tvrdila ze to bude ginger turtle...Ja som do 18tt nemala ziadne brusko, to nikto mi ani nechcel verit ze som tehotna...Potom z nicoho nic za 3 dni to vyskocilo akosi....teraz uz az moc..Ale ked som bola u mw tak sa tvarila ze ho mam 'dobrej velkosti' tak potom neviem. To len cele okoli mi tvrdi ze na 6mesiacov vyzeram moc velka 😉

andie25
22. júl 2012

@katie555 na okolie kašli, hlavne je, že ste zdraví, a radšej nech rastie ako keby nemalo. To je tým, že si nízka, tak my mame väčšie bruska🙂 hlavne je, že ti zodpovedá bruško k týždňom, čiže ked si 28 tt tak by zhruba malo merať 28 cm +/- 2 cm 🙂

radusiq
22. júl 2012

@lu2112 no tesim sa snad ich uvidim kym sa odstahujete 😅 pred nedavnom sme dosli domov, velmi prijemna prechadzka - zo sedacky nic, bola ich tam kopa ale len jedna baba mala Cabriofix, aj to bez base, takze nic. Ale podarilo sa nam kupit baby monitor aj s monitorom dychu/pohybu a monitorom teploty miestnosti za £2, tak som rada 🙂
A inak dosli na mna tehotenske hormony - kupila som si vlnu a ihlice a ucim sa pliest 😀 😀 😀

sarifa
22. júl 2012

@katie555 no aj ja som tak presne bola.Vedela som ze mam velke brusko a aj ludia na okolo len moja MW nie 🙂 Zevraj na moju vysku je to ok. A potom som musela rychlo utekat na dalsi scan co zrazu sa jej zdalo po 37tyzdnoch ze mam brusko velke 🙂 ....Aby si aj ty neutekala teda 🙂

slivka233
22. júl 2012

@sarifa dobry den prajem kolegyne

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 no ty stratena kdezesi? 🙂

slivka233
22. júl 2012

@sarifa no tady seeem....trosku som oddychovala unavenaa som jak kon. ale uz som tu.ako sa dnes mame a aky bol vikend?

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 no ved aj ja som len nedavno vstala.Bola som si zdriemnut.🙂 vcera cely den doma pred telkou a nic tam nebolo tak som sa aj nudila ze si ani nepamatam co vsetko som robila haha 🙂 Dneska som bola v meste ale skoro som umrela ako strasne teplo je a to chodenie mi nejak moc neprospelo a vsetko ma rozbolelo ze som sa musela ponahlat domov :(
A ty co partnera si uz prepustila? 🙂

slivka233
22. júl 2012

@sarifa no veru moja, dala som mu zas volno do piatku, ale sak on chudak pride po nocnych a tyzdnovkach domov ale je somnou hore, cele noci sa prehadzujem a on sa zas tesim ked si odpocinie na hotely heheh...
my sme lietali cely vikend teda piatok sobotu, od raaaana. Vybavili sme asi 70%z toho co nam treba tak sa tesim, kupili sme uz aj svokre letenky tak 7.8.ju tu mam jak na koni, rovno ju postavim k sporaku.
Inak fotenie > kapitola sama o sebe. Musim povedat ze foto je krasne ale.... urobili nam cca cez 50 zaberov, ked nam povedali cenu skoro som tam porodila ze 760libier.
Tak sme zacali vyberat aby sme prisli na nejaku rozumnu sumu. Vyradili sme 90%fotiek a nakoniec sme skoncili na sume 155 libier....co nam povedali ze pack 25 foto bude stat 105...takze odrb jak hovado.
Mame to teda tak ze sme si dali obraz kde je 5 fotiek, druhy obraz kde su 3 foto a jeden samostatny, lebo oni vraj male foto nerobia ale sak ok.
mam vytlacene zabery vsetkych foto na papieri co nieje velmi vidno ale aspon nieco a z tych obrazov sa porom daju po zoskenovani urobit male foto to uz ja nejak urobim.
po tomto sme isli do Leeds, myslela som za odpadne, od tepla, este som celuuu tu cestu aj soferovala..no konec co ti poviem....a teraz od zajtra ma caka, vyprazdnenie nasej skrine, s tym ze ju dame do druhej izby a kedze je vacsia ako dvere treba ju rozlozit prestahovat a zase do nej dat veci, a v nasej izbe chcem mat maleho nabytok teda aj ten zlozit lebo je v krabiciach ako skladacka, a este predtym piatok malujeme. takze stale je co robit. uff som sa nejak rozpisala uz by stacilo co?

slivka233
22. júl 2012

@sarifa neviem ci to foto bude dobre vidno ked to dam sem, ale sak skusim len to treba si priblizit asi to dam do albumu ci?

slivka233
22. júl 2012
sarifa
22. júl 2012

@slivka233 Co? to zartujes nie? To co su tie fotky zlatom posipane ked su take drahe?To ja asi odpadnem ked budem mat svoje foto ja ani neviem kolko to bude stat ale ja mam nejakych 10fotiek tak to sa bude hadam dat ...
To sa mi paci...postavit svokru hned pri sporak hahah to sa vyplati 🙂
Tak ty toho este mas co porobit ...ja uz len upratovat ..Ja len dufam ze zase nejake horucavy nepridu lebo v takom pocasi sa mi nechce veru rodit....
Ja som cely vikend sama a cakam na mojho ked sa vrati so stanovacky aby som mohla robit fasirky 🙂

slivka233
22. júl 2012

toto je vysledok co sme vykuzlili za tuuu uuzasnu sumu

sarifa
22. júl 2012

@sarifa no trochu ich je vidno ale moc nie .Niektore su take iste ako som sa aj ja fotila hehe 🙂

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 sebe som si to napisala ja truba hahah 🙂

slivka233
22. júl 2012

@sarifa ja ked na to kliknem tak sa mi otvoria v novom okne dalsim klikom sa zvacsia

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 to ano len to ze su zoskanovane ..ale pekne su 🙂za tu cenu aby neboli 🙂

slivka233
22. júl 2012

@sarifa ano ja som si zoskenovala ten papier kde boli tie male fotocky... a teraz musim cakat 9.8 budu hotove az

slivka233
22. júl 2012

@sarifa takze dneska budu fasikyy???

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 naozaj? to tak dlho trva kym to urobia? No aspon budes mat peknu pamiatku 🙂 Ja sa neviem dockat tych mojich

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 ano budu 🙂 som sa rozhodla ze budem varit ...to sa ja naozaj uz musim nudit hahaha. a to som chcela robit aj muffins ale to sa mi uz nechce ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre