Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
31. júl 2012

@sarifa ahoooj 🙂 tak to je teda pekny a pozorny darcek, hned by som brala 🙂 ja mam rada vsetko, co sa pamperingu tyka, masaze, oleje, kremiky, spa....jaaaaj 🙂 ja som zdrhla zo skoly z poslednej prednasky, naozaj uz sa nedalo vydrzat a taky je nejaky hnusny den, celkom sa citim tak nejak dole... bez priciny, asi hormony strajkuju, no co uz ☹ sarifka, to je dobre, ze babo sa mrvi a posuva, podla mna je uz nachystane 🙂 a este mas opuchnute nohy? alebo to uz preslo?

andie25
31. júl 2012

@lu2112 ahoj 🙂 tak som rada, ze pomohlo, len opatrne aby nebola voda prilis tepla, a maly nech si zvyka, ved sa bude tiez kupkat, ked uz bude na svete 😀 to je dobre, ze vies ako cvicit na chrbat, joga v tomto velmi pomaha a aj v spravnom dychani, tak drzim prsty, a keby si s tym mala vacsie problemy, chod kludne k gp, aby ta odporucil na fyzioterapiu, alebo moze tam aj hned vypisat ziadanku a tam ti vedia vyrobit na mieru taky pas na podporu, je to dobre, uvidis ako sa budes citit X

sarifa
31. júl 2012

@wewe8584 no aj u mna je to tak raz sa tesim a raz si poviem ze neviem ako sa to vsetko zmeni.Ze uz nebudem tym bodom pozornosti 🙂 Este pred tymy 9mesiacmi som chodila na party a diskoteky so znamimi,chodila som tancovat salsu a ine rozne tance,travila som cas v meste na kavicke s kamoskami ,nakupy a dovolenky a zrazu aka zmena.Ale tak najvacsi cas uz je,aj ked este ta svatba chyba 🙂

andie25
31. júl 2012

@wewe8584 ahooooooj 😀 ako sa mas ty moja spolutehulka? 🙂 ja som zdrhla zo skoly z poslednej prednasky, naozaj sa uz nedalo 🙂 z toho sedenia ma boli zadok len... No na prax idem od zajtra do nedele, takze oficialne od pondelka mam raaazdniny 🙂 len keby mi netrebalo esej pisat, ale tak to zacnem az koncom augusta, chcem si poriadne oddychnut 🙂 ja uz som v polovici tehu, nechce sa mi verit, no pohyby stale nic, ale som trpezliva, ono moje sadielko na brusku asi neprepusti 😀 ultrazvuk uz v pondelok, dufam, ze vsetko bude ok a ze sa nam male ukaze, ze co to je 🙂 a kedy idete domov?

andie25
31. júl 2012

@slivka233 ahooj 🙂 hej posledny den, a uz som pisala aj dievcatam, ze som zdrhla z poslednej prednasky 😀 no ved raz za cas sa moze... hej od zajtra na prax idem, ale idem len pozerat maminky s babatkami po porode domov, takze to je celkom v pohode 🙂 vazenie, krmenie, tlak atd... No ja by som prisla ku kazdej z vas, keby ste boli poblizku 🙂 takto aspon tu na konikovi sa podporime navzajom 🙂 a vsetko sa zvladne v pohode, a ty a sarifa uz budete mat zachvilu vonave babatka pri sebe , juuuuj. A my s wewe este musime cakat na nase vianocne zazraky 🙂

sarifa
31. júl 2012

@andie25 no ja som este nebola na takom 🙂 takze ja ani neviem ako take veci prebiehaju a co treba si zobrat ale velmi sa tesim len neviem koho zo sebou zobrat aby sa ten druhy neurazil 😖
vies co ja som mavala strasne depresie ako somnou tie hormony zametali.Jeden den vesela druhy den sa mi ani zit nechcelo :( Nohy su uz lepsie.. Pocuj je pravda ked tlak nieje ustaleny tak nedovolia rodit v bazene? Mne sa zda ze ja mam tlak raz hore raz dole sa bojim ze mi to skazi moje plany a ja nechcem byt priputana k posteli za ziadnu cenu :(

andie25
31. júl 2012

@radusiq drzim silno prsty, vsetko bude v poriadku, ked ta presuvaju na oddelenie je to ok. Ale musis sa asi viac setrit odteraz, hm? X

andie25
31. júl 2012

@sarifa jooj, tam sa budu o teba starat ako o princeznu 😉 ked nevies koho zobrat, tak si urob male losovanie a tym padom to budes mat vyriesene a nikto sa nemoze urazit- vec nahody 😀 😀 No s tym tlakom, pokial si nemala ziadne problemy v tehu, ked ti ho merali a pri nastupe do porodnice bude v norme, tak nie je ziadna pricina, preco by si nemohla ist do vody. Mala si pocas tehu konzultanta kvoli tlaku? alebo len tebe sa zda, ze je raz hore, raz dole?

andie25
31. júl 2012

@sarifa teda aby som bola presnejsia, pokial si nemala vyslovene problemy s tlakom v tehu, alebo si bola na pozorovani, tak normalne mozes ist rodit do vody, a pokial samozrejem neberies ziadne lieky na tlak

sarifa
31. júl 2012

@andie25 Hej to je dobry napad 🙂 ved ja planujem ist az na buduci rok tak to sa uvidi este kto bude chciet a moct ist 🙂
No nemala som problemi ale takto pri konci mi moja MW namerala zrazu iny tlak ako normalne .Pytala sa ma ci sa citim normalne ze tlak mam vysoky ale vtedy som sa citila fajn to asi to cakanie v cakarni.Teplo je,sedis medzi chorymi ludmi a ani okno tam nieje aby sa otvorilo tak vtedy sa mi asi hned tlak zmeni.Asi pred dvomi tyzdnami si myslim ze to bolo.Tak som sa citila raz ze mi srdce vyleti z hrude co mi tak bilo ked som sa len zohla nieco zdvihnut a potom na dalsi den zas naopakn ako keby mi niekto to srdce zviera alebo ze ho tam ani nemam a musim rozdychavat :( to asi aj zo strachu ja si myslim levo vtedy vzdy odpadnem 😖

andie25
31. júl 2012

@sarifa Hej moze byt, ze ti namerala vyssi ako normalne aj preto teplo atd. mozno si aj malo pila, a ono ked niekde dlho cakas, tak na klude tiez neprida, ale ked to bolo len raz a moc si mala ok, tak by to malo byt v pohode. Ked budes mat bolesti hlavy alebo nejake problemy s videnim, tak urcite necakaj a chod k GP alebo MW. A tento tyzden ides k MW myslim ze 2.8.? dobre si pamatam? Urcite ta pomeria znova a keby sa jej nieco nepacilo, tak ta posle do nemocky a tam to skontroluju, ale nemysli na to teraz, urcite je vsetko ok. Skus relaxovat, tiez si daj vanu, ale nie velmi teplu, a pekne dychaj, to ukludnuje 🙂 ziadne stresy

andie25
31. júl 2012

@lu2112 inac som nasla az teraz tento tvoj odkaz, no ja ich mam pridanych aj na fb, ale ti poviem, ze referencie nie su na nich bohvieco, pivo capuju za 4.50 - vsak treba zarobit, a podavaju tam kupelne oplatky, a udajne k haluskam sa pytaju hosti, ci chcu zeleninovu oblohu, podavaju anglicke klobasy s bagetou, ze proste jedlo nesstoji za nic, ani suveniry udajne ziadne, no a vsade je anglicky personal.... proste slovaci to zase dogabali, oficialny dom len pre vyssiu "slachtu" a pre slovakov, ktori radi chodia na taketo podujatia taketo prekvapenie... jedine co je na sofa zone dobre su koncerty, ale tak udajne uz ludia pisali podnety nech sa ten bufet zlepsi, a ze zobrali udajne na vedomie, tak ked tam pjdem o tyzden, mozno ze prekvapia 🙂

sarifa
31. júl 2012

@andie25 no a preco nie teplu? ved mi to pomoze len nie? ja som odjakziva mala horucu vanu to ma tak super uvolnilo

andie25
31. júl 2012

@sarifa v tehu sa neodporuca, lebo babo v brusku uz ma aj tak o stupen a pol vyssiu teplotu ako ty, no a moze sa vystresovat, preto aj pri porode do vody musia merat teplotu vody

sarifa
31. júl 2012

@andie25 oops 🙂

sarifa
31. júl 2012

@andie25 a preco potom hovoria teda ze k pomoci k porodu patri okrem sexu ,carry a chodenie po shodoch aj tepla sprcha ? 😒

andie25
31. júl 2012

@sarifa tepla sprcha sarifka, nie kupel 🙂 resp. mozes aj kupel, ale nie horuuuuciiiii 😀

andie25
31. júl 2012

@sarifa ten sex, hm, neviem ci je to nejako vedecky podlozene, curry takisto, chodenie po schodoch je dobra vec, lebo cim dlhsie si v neleziacej polohe, tym sa viac babo posuva dopredu a porod by mal napredovat, no a ta sprcha alebo kupel, to je skor na tlmenie bolesti

slivka233
31. júl 2012

@sarifa tak moja ja uz som doma, vidim ze sa bavite o teplom kupeli, viem ze sa neodporucuje na zaciatku tehu kupel, ja som sa bala cely cas ist do vane tak som bola stale len v sprche, a myslim ze tak este vydrzim a teply kupel si dam az na druhy tyzden, ked chcem zacat upatovat aby som si trosku posunula ak sa to vobec da porod o par dni skor. viem ze treba viac pohybu, budem vysavat umyjem dlazku spapam nieco stiplave heheh....a este nejake osvedceny recepty...
sarifka .... zajtra je august..odpadnem....ja mam presne o polovicu viac ako ty, tak ked ty 8 ja 16 dniiiiiiiii bozeeeeeeeee.
ale uz sa tesim vies co chcem uz mat maleho v naruci.
ked sa ti ziada spinkat spi, by si trosku nacerpala silu a stym zaludkom som to pocula, ze to je akysi reflex tela ze nechuti jest .... myslim na teba stale ze ked zapnem kona co ma tam cakaaaaa

sarifa
31. júl 2012

@andie25 aha no to vlastne hej na tlmenie bolesti.Vidis mne sa to vsetko pletie takto pri konci ze co mam robit hhaa

slniecko77
31. júl 2012

@andie25 sex by mal pomoct, spermie obsahuju prostaglandin, ktory zmakcuje a uvolnuje maternicny cipok 😉
..tepla sprcha okrem toho, ze uvolnuje aj odhali ci kontrakcie su ''len'' poslickovia, alebo sa jedna o porod, pokial prestanu su to poslickovia 😉
..a tiez pri drazdeni bradaviek sa uvolnuje oxytocin, ktory vyvolava stahy maternice..takze aj to sa odporuca 😉

andie25
31. júl 2012

@slniecko77 no ahooj 🙂 no to mas pravdu s tym sexom a spermiami mi to vypadlo hehe🙂

slniecko77
31. júl 2012

@andie25 cau 🙂
..vsetko co som napisala je ''evidence - based medicine'' 😉 😀

andie25
31. júl 2012

@slniecko77 no hej, ale vies co, ja som zatial este nevidela zenu - tu pocas praxe, ktora si bude stimulovat bradavky a toboz nie uz jej manzel alebo partner, ludia sa nejak hanbia, zvlast tu v uk, a pritom je to prirodzene, hm? vsak nejako sme sa museli dopracovat aj k nasim babatkam, tak aj pri konci im treba pomoct von 🙂

sarifa
31. júl 2012

@slivka233 no a ja som praveze vo vani bola viacej cele tehotenstvo.Mne nejako ta horuca voda pomahala ,no ale vidis ani som nevedela ze to sa nemoze. Moja veru ja uz pojdem co chvilku len dufam ze ma pustia hned aj domov...🙂

slivka233
31. júl 2012

@andie25
@slniecko77 ano presne toto viem, ale som to schvalne nenapisala lebo u nas teda asi ten sex nehrozi, moj drahy sa ma boji aj dotknut, popravde je taky opatrny az moc. a ked sme sa aj raz pokusili som zistila ze tade cesta nevedie, nejak som nemotorna, velka neviem no co uz.....dufam ze po porode bude vsetko ok... 😀 😀 mozno som jedina ale ja neviem co to jeee...

slivka233
31. júl 2012

@sarifa fakt myslim ze pojdes ? citis sa nejak divne..podla mna to zena nejak pociti ked sa to bud blizit, neviem asi nejaky ten instinkt

andie25
31. júl 2012

@slivka233 nie si jedinaaaa, moj sa ma tiez nechce dotknut 😀 😀 😀 ze aby neublizil...no co uz

sarifa
31. júl 2012

@andie25 hahah vies si predstavit ze by sa take nieco dialo v nemocnici? 😀 Vravi sa ze este ked su zeni doma tak by sa tak malo pomoct.Ktore maju home birth maju viacej moznosti 😀 ale ze by sommyslela na sex v tych bolestiach tak to neviem ,neviem

slniecko77
31. júl 2012

@slivka233 ja som upratovala ako diva, ''syndrom zahniezdovania'' 😀 som vyliezla na vanu a umyvala kachlicky od zhora az dole, prezliekala periny, mali sme na navsteve svokrovcov no a na druhy den bol maly na svete 😉 som porodila o 10 dni skor 😉
..som pila malinikovy caj, dost pohybu, aj ked som uz poslednu dobu nevladala - velmi ma boleli triesla - mala som pocit, ze sa ''rozkladam'' ako skladacka a po porode som sa zase skladala - nezartujem 😀 som citila ako sa mi roztahuju panvove kosti

andie25
31. júl 2012

@sarifa ono fakt to pomaha, a mozes to robit aj ked si uz vo vode 🙂 a pokracovat potom aj v 3 dobe porodnej 🙂 MW o tom vedia, ale tiez mi niektore pripadaju ako puritanky, ked by malo na to dojst🙂 aj sme mali o tom debatu a viacej ako polovica z triedy nevedela ako by to nejako podporili pri porode, hanbili sa...ale ono hromony si aj tak zariadia pridel oxytocinu, ale preto nemozes byt v strese alebo sa bat, lebo potom nastupuju ine hormony ako adrenalin napriklad a ten moze pozastavit prisun oxytocinu a potom sa to vsetko spomaluje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre