Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
31. júl 2012

@slivka233 neboj moja len si oddychni.Uz sa moc nenamahaj.Mna to kolko krat aj v obchode chitilo no som musela nohy prekryzit a zuby zatat.Nieje to prijemne teda vobec ja viem.Malicky sa tlaci nizsie to je dobre 🙂 Uz sa tvoje telo pripravuje tiez na porod 😀 Vytaj v clube hihi

slivka233
31. júl 2012

@sarifa no teda vitaaaam vitaaam .... boze tak uz sa to naozaj blizi...sarifaaaa uz sa mi zacinaju trast kolena.ako sa citis?si si aj pospala?

sarifa
31. júl 2012

@slivka233 moja ved si spomen ako si ma povzbudzovala 😀 len sa netras ..Pospala som si.Dneska by som spala cely den.Ja musim ist na velky potravinovy nakup co vzdy robim po vyplate ale ti poviem ze sa bojim hahah 🙂

slivka233
31. júl 2012

@sarifa juuj moja, necudujem sa ti ze sa bojis, ale ed napis velky listok a posli draheho a mas pokoj. sice aj mna to cakaa piatok ist do masiarne a slovenskeho nech svokra potom moze varit...uz by som fakt chcela mat potom... tak bud.vikend by bol fajn.

sarifa
31. júl 2012

@slivka233 Moja idem uvarit nieco nech sa pohnem lebo tu nakysnem.Maj sa pekne a oddychuj ozvem sa zase vecer.

sarifa
31. júl 2012

@slivka233 poslat chlapa do obchodu????to uz som skusila nie dakujem hahah

kaciatko215
31. júl 2012

ahojte tehulky cakatelky
@sarifa dodatocne Ti prajem vsetucko najlepsie k narodeninkam 🙂
@radusiq drzim palceky aby mrnusik bol v poriadku opatruj sa a setri sa
Mne ked zacali kontrakcie tak som si dala sprchu ale horucu a to uz som vedela ze sa to zacina bo kontrakcie boli kazde 2-3 minutky.A zevraj zene moze byt zle od zaludka popripade zvraciat a moze sa stat ze vas prezenie - mna teda prehnalo poriadne.Spominali ste tu aj sexik pocas tehu 🙂 no ja som bola nazhavena a manzel ten sa bal akokeby aj kvoli tomu ze som spinila na zaciatku tehu tak nechcel pokusat a teraz sme este neskusali az po kontrole ktoru budem mat 9.8 vyskusame - to bude ako tentkrat poprve 😀
@sarifa @slivka233 joooj babulky vy to mate ozaj za par a budete drzat vonavy uzlicek v naruci
idem uz na kute Tomino mi tu uz odfukuje za usami 🙂 tak sa idem aj ja vyvalit dobru noc pa

slivka233
31. júl 2012

@kaciatko215 ahoj , tak veru moja mame to za par, a aj a aj Lenka sarifa uz mame vseliake stavy, ja som sa dnes necitila zrovna najlepsie ale uz je dobre, chcem uz aby to bolo ale tak na dalsie tyzden ked bude muzik doma a aj svokra tu. myslim ze uz nejake pohodove dni nemozme cakat...mne este zostava 19 dni ale budem sa to snazit poponahlat tak o tyzden skor, takze na dalsie tyzden zoberiem do ruky a prevetram vsetky nacinia na upratovanie, stiplave papanie a tak..uvidime heheh.... ja s tym sexikom nechame sa prekvapit ako to bude po porode.
dobru noc teba aj malemu....

andie25
31. júl 2012

@radusiq nic si nevycitaj,niekedy sa dejú veci bez zmyslu. Hlavne že ste obidvaja v poriadku, ono bude lepšie, ked sa opytas v nemocke, lebo každý má ine policies, ktore dodrziavaju, takze neviem ti v tomto poradiť. Predtým než vás prepustia sa informuj.X Držte sa a dobru nocku!

andie25
31. júl 2012

@slivka233
@sarifa pocuvajte teraz som dopozerala program celkom dobrý. Na BBC 2 o midwives, síce každý tam rodil v nemocnici, ale oplatí sa pozrieť, ked máte rady take programy. Možno to bude ba BBC iplayer v archíve. Zatial sa majte a dobru nocku dievčatá 🙂

sarifa
31. júl 2012

@kaciatko215 dakujem moja 🙂 no neviem ci bude vonavucky ked sa bude prebalovat hihi 😀

sarifa
31. júl 2012

@andie25 dakujem ja sa nato pozriem az to najdem 😀 Nevola sa to Midwife ?

andie25
31. júl 2012

@sarifa ano 🙂 lepsie podla mna ako OBEM

sarifa
31. júl 2012

@kaciatko215 a kedy ze sem das nejake foto drobca? 🙂

sarifa
31. júl 2012

@andie25 ale to nieje to co som asi ja videla.Lebo to bolo zalozene na davnejsie casi ked sa rodilo doma len.A midwife tam na bicykli jazdila s tym jej kufrikom 🙂 To bolo velmi zaujimave .Ja som mala rada OBEM len ma to vrieskanie dost odradovalo 😒

andie25
31. júl 2012

@sarifa no ty si asi pozerala Call the midwife;) dnes odštartovala nová séria z tejto doby niečo ako OBEM ale lepšie, trosku realistickejsie. OBEM podľa mna nebol vôbec realisticky pohľad na to ako a co sa robi a pracuje.Toto co išlo dnes je o trochu lepšie. Skús pozrieť, ani sa tam veľa nekricalo 🙂

sarifa
31. júl 2012

@andie25 a kedy a okolkej to byva? neopakuju to zajtra?Moj pozera olimpicke nemozem si to teraz pozriet 🙂

sarifa
31. júl 2012

@slniecko77 dakujem .a kedy to teda byva?

slivka233
31. júl 2012

@slniecko77 @sarifa @andie25 pomoooc dievcata co to robite, takto na noc,... mam dost po prvych 2 minutach....bojim sa este viac ako doteraz

sarifa
31. júl 2012

@andie25 to je dobre ja nemam rada kricanie 🙂 Ale urcite si to pozriem lebo ved v telke nic nebyva tak aspon nieco zaujimave 🙂

sarifa
31. júl 2012

@slivka233 ja som to este nevidelaaaaa 🙂

slniecko77
31. júl 2012

@sarifa netusim, som to nasla na radu andie 😉
..je to prva epizoda, mozno to bude byvat kazdy tyzden...ja som pozeralavala One born every minute 😉 uvidime ake bude toto

slniecko77
31. júl 2012

@slivka233 neboj 😉 aj ked strach je normalny, nevies presne do coho ides..mysli na drobceka, aby sa porod zbytocne nepredlzoval - mne to pomohlo 😉
..ja mam krasnu spomienku na porod 😵 budete mat aj vy 😉

slivka233
31. júl 2012

@sarifa 😀 😀 no ja to asi vypnem...takto na noc ...a tesne pred porodom

sarifa
31. júl 2012

@slivka233 ja si to budem musiet rychlo zajtra pozriet 🙂 dobru nc zatial papa

slniecko77
31. júl 2012

@slivka233
@sarifa ved je to krasne 😵 prave sa tam narodil jeden cloviecik 😵 😵
..mne to vohnalo slzy do oci 😉

slivka233
31. júl 2012

@slivka233 ooo moj boze, prvy porod no nadhera.....stiahli sa mi vsetky otvory ale bolo to peknee...zovrelo mi hrdlo.... 😵

slivka233
31. júl 2012

@slniecko77 prave som pisala aj ja ze mi stiahlo hrdlo a vseko..nadhera ....nemala velmi velke brusko a babo bo l valibuk....moj drobec to asi citi co ja pozeram... velmi sa natahuje

slniecko77
31. júl 2012

@slivka233 vsak hovorim/pisem nadhera 😵
..ja som mala nieco podobne, teda dlhsie som tlacila 😉 hlavu hore, hlavne sa nebat..mysliet hlavne na dietatko, cim vacsi stres tym horsie pre neho..moze sa porod zbytocne predlzit a tym aj skomplikovat drobcov prichod na svet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre