Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
6. aug 2012

@lu2112 no pravdaze,deticky neprichadzaju na svet z navodom tak netreba ten navod od inych brat.Spravime si ten navod same 🙂Ved si spomen ake to bolo ked sme mi byvali babatka boze to nicoho nebolo ,to len v dnesnej dobe vsetci robia velke HALO okolo vsetkeho. My sme ju premiestnovali lebo ja by som babo nepocula a monitor nemam. A ked moj strasne chrape tak to uz duplom nebudem nic pocut hihi

andie25
6. aug 2012

@iwi9 tu sa krcok nekontroluje, pokial si predtym nemala s nim nejake problemy alebo v rodine niekto nemal, tak nevysetruju vobec. Nechavaju tomu volny priebeh a uznavaju tzv. neinvazivne metody. Plno veci je tu inak ako doma, niekomu to vyhovuje a niekomu nie, ale to je ok, pokial vies , co chces, tak si chod za tym, aby si ty bola spokojna 🙂 a uz si mala prvy ultrazvuk?

iwi9
6. aug 2012

@andie25 mala som minulu stredu, vela sme nevideli, lebo bol vraj nejako velmi vzadu, ani ho poriadne nevedela odmerat... ja si myslim, ze je vsetko poriadku a aj mi celkom vyhovuje takyto nenasilny pristup, len som bola zvedava, ja sa snazim mysliet pozitivne, ze bude vsetko bez komplikacii...

andie25
6. aug 2012

@iwi9 jasne, vsetko bude ok, hlavne je pozitivne myslenie, a nabuduce bude vidno babatko lepsie uz, teraz este je malinke

iwi9
6. aug 2012

@andie25 ved jasne, ja sa uz velmi tesim, o 2 tyzdne a 2 dni ideme znova auz urcite bude pekne vidiet, hlavne je ze nam srdiecko krasne bilo a ze je vsetko v poriadku. aj tak sa stale nemozem vynadivat na tu nasu 'machulku' na fotke z ultrazvuku 😀

katie555
6. aug 2012

Caute vsetky spolutehulky. Ja stale bez netu a vyzera ze sa to nezmeni dalsie 2 tyzdne ☹ ... Ale ked sa da tak citam co sa tu deje. Drzim vsetkym place a nech sa dari

andrea2510
7. aug 2012

@katie555 ahoj asi ste sa stahovali preto nemas net 2 tyzdne co? aj mna to caka uz o nedlho 🙂

slivka233
7. aug 2012

Dobre ranko prajem spolupupkane.....
ako sa mate??? ako sa citite???
@katie555 ahoj dufam ze sa mas dobre a coskoro tu zavitas...no ked tu prides opat po dvoch tt vyzera to tak ze ja so sarofkou uz budeme maminy.....ako sa citis a ako sa mate v novom domceku?? spokojnost???
@sarifa ako Leni stale si cela? ako sa dnes citis??dufam ze si ok? ako si spala ,? a ozaj pre krpca vsetko pripravene??? som na teba myslela hned z rana som aj mojmu Ervinkovi hovorila o tebe

lu2112
7. aug 2012

Dobre ranko tehulky
Dufam ze sa vsetci mate dobre a ste v poriadku.
@sarifa ako to ide tebe uz mas aj niake naznaky ci stale nic a cakas 😀

lu2112
7. aug 2012

@radusiq Ahoj MOja ako dnes? ja som velmi nespala v noci som sa zobudila na silne ako keby menstruacne bolesti a nevedela som stoho spat som sa zlakla ze co to je nebolo mi vsetko jedno ale nastastie to preslo a mali kope ako vzdy dnes sa na to spitam ked pojdem k GP. No neviem ako bude stim pocasim ale dufam ze nebude prsat nech skocime na tu kavicku🙂 ja mam doktora o 13:50 takze okolo 2:45 by som tam mohla bit tak ak sa zatial predbezne dohodneme na ten cas a keby daco si piseme ved mame cisla 😀

lu2112
7. aug 2012

@slivka233 Dobre ranko Ako sa dari tebe? uz aj tebe sa to niako velmi krati. Ja som teda velmi nespala zobudila som sa na velke bolesti take menstruacne az som nevedela ci volat nemocnicu ci nestresovat no nastastie to asi po 2 hodinach preslo tak ale dnes sa na to spitam lebo velmi normalne mi to nepripadalo 😀

slivka233
7. aug 2012

@lu2112
dobre rankooo..... u nas je krasny slnencny den....skoda ze ste vsetky tak dalekooooooooooo.....dali by sme jedno velke stretko brusiek

lu2112
7. aug 2012

@slivka233 tak stim stretko by to bolo super len kedze sme vsetky tak daleko od seba bolo by to tazke. 😒

slivka233
7. aug 2012

@lu2112 no nejako skoro na take bolesti ze??? urcite sa spytaj, ale ked to preslo a babo dalej kope tak je to ok....neboj sa. ja som take bolesti este nemala...ja som skor mala od toho 32tt bolesti tam dole, ako po poriadnej bitke, ze som sa ani v posteli nevedela otocit co pretrvava doteraz, ale uz som si zvykla. Ja sa mam celkom fajn, necitim nic presne ako lenka sarifa, ak nepocitam klasika chrbat, krize, nic necitit..... ono to asi pride nahle zo sekundy na sekundu ze sama nebudem vediet co sa deje...ja mam cca 11-12 dni, a mozno lenkino babo cakalo kym sa dokonci izba a to moje caka na babu ktora teraz prave pristala v BA a caka na prestup na lietadlo sem do UK...tak snad pride, lebo vela casu na prstup nema hehe....
a mala si silne bolestii??? ked si uvazovala o nemocke?

lu2112
7. aug 2012

@slivka233 No tak budes mat aspon pomoc na par dni 🙂 No hlavne ma tie bolesti vystrasili lebo teraz je manzel prec a nechcela by som mu volat ze ma doist domov 😀 😝. NO boli to ako pri menstruacii ale take poriadne normalne by som si uz dala tabletku od bolesti keby som nebola tehu myslim. No a potom som mala take tlaky ako by sa mali snazil tlacit dole no velmi zvlastny pocit to bol tak som zvedava co mi na to dnes povedia. Ono tych bolesti je pocas tehu tolko ze uz neviem selektovat ktore su v pohode a normalne a ktorych by som sa mala bat. 😠
Mne este ostava 8 pracovnych dni v praci a potom uz idem na matersku konecne lebo uz to neviem vydrzat 😅

andie25
7. aug 2012

Dobre ranko kolegyne;) ja som za každé stretko🙂 Ked uz všetky budeme mat po, tak by sme sa mohli nejako dohodnúť, hm? Bolo by to pekne🙂 ja som bola hore uz o 6tej, take vlnky v brusku má zobudili🙂 no a potom sme zaspali asi okolo 8mej a potiahli doteraz🙂 vidím, že @sarifa sa zatial nehlasi, no bud dospava alebo uz? Nechám sa prekvapiť🙂 A ty @slivka233 uz tiez by sa niečo mohlo rozbehnúť, či ešte pockate?;) izbicka pripravená🙂 dneska ti príde pani svokra?

andie25
7. aug 2012

@lu2112 ahoj🙂 juuj nech ti ten týždeň rýchlo zbehne! Alebo sa daj vypísať🙂 Tie bolesti určite konzultuj, ale pokial sa male hýbe a žiadna krv alebo voda, tak by malo byt ok. Potom daj vediet ako bolo u GP, ja sa idem tiez objednať o 2 týždne na kontrolu, u nás treba tak dopredu objednavat... Aj u vás?

slivka233
7. aug 2012

@andie25 no moja veru veru uz aj ja vykukam sarifu a nic.... u mna je vsetko ready svokra je vysoko vo vzduchu 12:10 pristane .... a maly asi pocka na babku a potom snad uz pride.... mamka zatial vari a maly ma hneva lebo taku zahu mi robi ze od rana som este ani nejedla co nemozem....ale snad to bude ok..
tak vlnky ta zobudilii?? krasne ze??
juuuj baby ja som uz taka vzdrusivaaaaaa...neviem sa dockat ked Lenka napise ze uuuuuuz... potom viem ze som na rade jaaaaaaaaaaaaaaaa pomoooooc 😀 😀 😀

lu2112
7. aug 2012

@andie25 No urcite dam vediet co mi povie. A male kope tak snad to je naozaj v pohode 😀. U nas sa treba tiez tak dopredu objednavat. 😀 to asi vsade

radusiq
7. aug 2012

dobre "ranko" ak sa este rata - ja som teda neuveritelne TERAZ vstala! Vcera som sa znicila v Ikey 😀

@lu2112 ahoj, no ked taka silna bolest to nie je sranda 😕 som zvedava co ti GP povie...teoreticky to nemohli byt braxton-hicks? Oki, 2.45 plati, ak nedas vediet zmenu budem tam 🙂

@andie25 super napad, ak by sme sa vedeli tak nejak dohodnut na nejakom kompromisnom mieste 🙂 ved casu budeme mat vsetky na materskej snad...a nejake mensie "londyn a okolie" stretko mozme dat hocikedy urcite z mojej strany 😀

lu2112
7. aug 2012

@andie25 NO inak za to stretko som aj ja Londyn a okolie by sa dalo zorganizovat nikde niake pekne miesto ked uz budu deti vonku 😅 ved na materskej bude casu aspon dufam 🙂

@radusiq Super uz sa tesim tak keby daco dam vediet inak plati 2:45 dufam ze tie bolesti budu v pohode nechcela by som manzela chudaka strasit 😒

radusiq
7. aug 2012

@lu2112 aj ja sa tesim 🙂 inak ak si docitala, doniesla by si mi prosim tu knihu Organic Pregnancy?

radusiq
7. aug 2012

@lu2112 teraz mi doslo ze ani nieste poriadne vybaleni, kasli na to ak je zalozena dakde v krabiciach az tak mi ju netreba

sarifa
7. aug 2012

Dobre rano alebo lepsie povedane poobedie 🙂
@slivka233
@lu2112
@andie25
Tak ja sa zase hlasim pre dnes.Ziadne zmeny a len som dospavala 😀 Aj som vcera vecer isla na prechadzu a nic.Prsti mam kazde rano znecitlivene a opuchnute 😒 a to je dost neprijemne...Co je inak nove svami a aky je plan na dnes? 🙂

sarifa
7. aug 2012

@slivka233 moja ja uz nachistana na vsetkooo 🙂 izbu sme nastastie nemuseli prehadzovat lebo postielka sa pekne vosla pri stenu a srkynu takze sme radi.. Dneska ma len pranie caka a potom pranie plysovych hraciek a ich za usi vyvesam 🙂

katie555
7. aug 2012

Uz mi chyba internet chytam abstak. Ale udajne zajtra zapnu pevnu linku a potom 7-10 dni internet takze hadam buduci tyzden to Uz bude lepsie. Pomaly sa zabyvavame poschodie okrem nursery je doriesene - v priebehu buduceho tyzdna by mal const nabytok do tej izby a aj cot. Obyvacka je zatial taka nijaka - stale este uvazujeme co s nou ... Zatial tu Su gauce a tv takze aspon olympiad
Te ok, len tych par klasickych problemov ako krce v lytkach a zapchaty nos. Mala nkope trosku menej ale miesto toho sa otaca ako zdivena cely cas ...
Boli sme povzbudit nasich kanoistov hochsonerovcov/dukatova. To teda bol zazitok ale ta cesta bola pre mna moc (8hodin dokopy v aute
Uz teraz len Cakam kedy sarifa a slivka hodia foto malych 🙂
Andie hadam o 3 tyzdne Budes mat viac stastia a male sa ukaze
Andrea2510 a Lu nezavidim to stahovanie - ja neviem ako by som zvladla keby som tu nemala maminku
Jeanka drzim place - hadam sa Uz mate lepsie

lu2112
7. aug 2012

@radusiq no som ju aj hladala ale naozaj neviem ze kde som ju dala slubujem ze vybalim a donesiem 😀

slivka233
7. aug 2012

@sarifa jeziiiiiiiiiiiiiiiiiis zena ty si stale tuuu...tak ja odpadnem z tebaaaa..... kedy to uz prideee...sak ja na teba stale mysliiiim....ze co jak....uz ked ta tu nevidime okolo 10tej mysliim ze uz si na cesteeeeee..
juuuj aky lejak teraz zacal taky hlasityyyyyyy....
ja nic stale 2v1, svokra uz sedi v aute na ceste z letiska sem, obed navareny len nech priduu a mam pokoooj...prsty puchnu aj mne ale nieje to take neznesitelneeee...dufam ze si a budes ok... 😉
fakt sa neviem dockat ked uz to na teba pride

slivka233
7. aug 2012

@katie555 no moja aj mi by sme najradsej so @sarifa hodili foto drobcov ver nam, ale tym nasim detom sa zatial este nechce...

slivka233
7. aug 2012

sa tesiim mamina mi poslala dnes pancusky pre maleho ale take tie komunistickee 😀 😀 😀 hnede a modreee tak sa tomu tesiim hehhehe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre