Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
9. aug 2012

@sarifa hlavne na to nemysli ja urcite chcem epiduralku ci bude male ci velke. Ale myslim pozityvne bude take aku rat a bude to mali dropcek 😅. Uvidis vsetko zvladnes my zeny sme silne

lu2112
9. aug 2012

@andie25 NO nas bude Maximilian a bude narodeny v octobri tak to bude mat vsetko pohromade tiez ale nevadi ine meno sa nam nepaci 😀

sarifa
9. aug 2012

@andie25 tiez si myslim ze je to chlapec a ze je lenivy 🙂

andie25
9. aug 2012

@lu2112 sranda, my sme fakt uvazovali ale nie Maximilian, len Max, lenze nepasuje to nejako k priezvisku 🙂 ale meno pekne 🙂

katie555
9. aug 2012

@radusiq ja jem banány koľko sa dá ale zase tie potom maju vplyv na zapekanie takže tiez viac ako 2 bannany denne moc nie... Akurát maminke som volala takže mi posiela šumivé magnezium a este magnezko s čímsi čo doporucili doma v lekární. Hadam mi to príde
@andie25 no nemam to ani opuchnute ani modré len bolest... A hlavne pri chodeni.... Sa bojím šoférovať že čo ak na mna dojde krc v aute. Este dnes mam voľno a zajtra do práce hadam zvládnem - tam si môžem vybrať sedieť takže to by som mala nejako zvládnuť ...

radusiq
9. aug 2012

@katie555 hmm to je tiez pravda...snad to magnezko pomoze 🙂

baby inak robite si birth plan? co vsetko tam pisete?

mishka0508
9. aug 2012

jeeeej, konecne tema, co sa tyka aj mna 🙂 Ahojte maminky 🙂

sarifa
9. aug 2012

@radusiq ja mam tento 🙂 http://www.hipp.co.uk/uploads/documents/expert ... len som si to vydlacila a tickla odpovede a je to ..nice and easy 🙂

andie25
9. aug 2012

@radusiq ja este zatial nie, ale ked uz si pises, tak napis vsetko co si zelas, ale mysli aj na variantu, ze pocas porodu sa moze nieco zmenit a napis si tam aj co si zelas aj v takom pripade. Vela zien napise birth plan, a potom ked treba nahodou robit nejake rozhodnutia alebo intervencie, tak su prekvapene, takze dobre je sa pripravit na kazdu moznost. Veci ako vitamin K, injekcia po porode na rychlejsie vybratie placenty, prepichnutie plodovej vody, augmentacia a umely oxytocin, kto ma prestrihnut pupocnu snuru, chces skin-to-skin hned po vybrati babatka atd. polohy pri tlaceni, pain relief.... vela toho je. Mozes sa poradit aj so svojou MW, mala by ti pomoct s tym, co zahnrut do birth plan a takisto aj kazdemu pripomen ze ho mas, a nech si ho aj precitaju.

sarifa
9. aug 2012

@radusiq neviem ci ti to ukazalo ale ak nie tak si daj len do google ..HIPP ORGANIC BIRTH PLAN a tam to je . 🙂

wewe8584
9. aug 2012

@radusiq @katie555@andie25
Chloe je tiez krasne meno, ale kedze my vieme, ze sa chceme vratit na SVK, tak by s tym malo dieta len problem aj v buducnosti....Odradit sa rozhodne nenechame, ...dufam...uvidime co budem pisat, ked sa vratime zo svk 😀 😀 😀
Adamko je vam radusiq asi sudeny 😀....ja som chcela Adamka uz hadam od strednej skolyy, ale kto mohol vedeiet, ze budeme mat termin v decembri 😀 😀 .... ale tiez ked sledujem dievcata, ako rodia uz po termine, tak je dost mozne, ze to bude nakoniec az v januari a to b bolo fajn 🙂
No Romy..to ma ani nenapadlo takto skratit..tak uz je to krajsie teda .... 🙂

radusiq
9. aug 2012

@sarifa link neotvorilo ale nasla, dakujem, take nieco potrebujem presne 🙂
@andie25 bozeee tolko studovat este, polovicu co pises nemam sajn o com je...ta injekcia na rychlejsie vybratie placenty - da sa ist bez injekcie,a ak by to neslo alebo boli komplikacie potom dat injekciu? Dost sa bojim toho krvacania, ale na druhej strane chcela by som co najmenej umelych zasahov (s mojou vydrzou a znasanim bolesti si mozem rovno povedat 'ha ha', ale tak zatial sa nechavam v tom ze to nejako zvladnem) a pockat so strihanim snury...
A co si mozem povedat k prepichnutiu plodovej vody? Mala som pocit ze to sa riesi na mieste a ked treba tak treba...ci?
zatial viem len ze hned na zaciatku vo velkosti nadpisu bude upozornenie ze oblicku mam zabludenu kdesi v panve a nieze mi ju vyberu 😀

sarifa
9. aug 2012

@radusiq No ja som si to nechcela vsetko pisat a toto je super lebo som si to len zacvakla do mojej zelenej knizky a uz aj moja MW to citala a je to jednoduche aj pre MW aj pre mna 🙂

lu2112
9. aug 2012

@radusiq no sprav dusenu kapusticko pecene masko a knedlu alebo zemiacky cesku klasiku. alebo kapustove strapacky 😀 alebo kapustovy salat 🙂 mnam

lu2112
9. aug 2012

@mishka0508 ahoj medzi nami 😀

lu2112
9. aug 2012

@andie25
@radusiq
@sarifa no zase mam co studovat dakujem baby cez vykend budem robit plan ze co a ako ale najprv musim vsetkemu pochopit 😀

monkka21
9. aug 2012

@mishka0508 ahoj 🙂

andie25
9. aug 2012

@radusiq hej vela toho je, ale tak ked sa toho zda vela, tak normalne napis ako to ty chces a na koniec daj vetu, ze pokial by doslo k nejakej komplikacii, tak ze sa zveris do ruk lekarom-a profesionalom, ale ze chces byt informovana o vsetkom, co budu robit a potrebuju k tomu samozrejme suhlas od Teba. K tej injekcii po porode, nemusis ju mat, pokial vsetko bolo prirodzene, ziadna augmentacia, ziadne zasahy, atd. z praxe co vidim, tak mamicky si davaju, ale uz som videla aj bez, a nekrvacali, ono je to velmi individualne, tazko povedat. Co sa tyka snury, uz sa to bezne robi, ze aj ked ti sice daju injekciu, tak aj tak pockaju kym dotepe, alebo daju tomu minutku-dve -samozrejme pokial je babatko ok. Su situacie, kedy sa musi prestrihnut hned, ale to ta dufam obide zdaleka 🙂 Hlavne netreba za kazdu cenu ist podla svojho, v ramci moznosti samozrejme ze ano, ale ked nastane situacia, treba byt pripraveny na ine varianty.X

sarifa
9. aug 2012

@andie25 a preco sa dava ten vitamin K babatkam? Nam to aj hovorili ale ja som uz vsetko zabudla z antenatal classes 😀

katie555
9. aug 2012

@andie25 viem že kedysi sa tu rozoberali - v pripade c-section nemôžeš mať lak na nechtoch? A ked chodím k mw všade je písané o prstenoch atď. Ja nosím len jeden - čo som dostala od rodičov na 16 tku len sa mi vôbec nedá dať dole nakoľko mam stale opuchnute prsty . Myslíš že v pripade emergency c-section ( neplanujem nechce ale nikdy nevieš ) by to bol problém ? Bože mam veľa voľného času a uz panikarim ohľadom pôrodu - a to mam akurat 10 tyzdnov este 🙂

andie25
9. aug 2012

@sarifa skratene, aby babatko nezacalo krvacat, ono sanca je 1 ku 10000. Mozes mat injekciu, alebo ked kojis babatko tak moze dostat oralne a to na 3x, prve dve davky pocas prveho tyzdna a tretia davka na mesiac.

sarifa
9. aug 2012

@andie25 no ale ono to ma tusim aj nejake zle ucinky nie?

andie25
9. aug 2012

@katie555 ono ked sa neda dat dole tak sa neda 🙂 nevadi, ja uz som videla kopu zien na sekcii aj s nalakovanymi nechtami, ale radsej odlakovat, no ked sa neda myslim sarifa spominala, ze sa jej nedaju odlakovat, tak s tym sa nic nenarobi. A ono pri babatku aj tak radsej nenalakovane a ostrihane nechty aspon zo zaciatku 🙂 🙂 10 tyzdnov veru zbehne raz-dva 🙂

andie25
9. aug 2012

@sarifa ja neviem...fakt, budem si musiet precitat o tom. Ako na co myslis?

sarifa
9. aug 2012

@katie555 @andie25 no ja som mala akrylove nechty ale uz su dole ale niektore mam len ostrihane a cakam kym vyrastu,🙂

sarifa
9. aug 2012

@andie25 No ze ci to ma aj nejake vedlajsie ucinky na babatko ,lebo je tam mosnost ze si mamicka povie ze nechce aby babatko malo tento vitamin ...

andie25
9. aug 2012

@sarifa jasne, ze mozes aj odmietnut, ale v pripade, ze babatko bude narodene sekciou alebo instrumentalne, ja osobne by som mojemu dala. Vedlajsie ucinky - neviem momentalne o ziadnych, iba ak bolest pri injekcii pre babanko, ale tak v tom pripade mozes volit oralne. Ono vravi sa, ze babatka narodene v termine s normalnou hmotnostou by mali mat dost vitaminu K, no ale ako budem vediet, ze prave to moje ma dost? Ja neviem, este si musim o tom precitat viacej.Aj ty si pozhanaj nieco, aby si sa vedela rozhodnut. 🙂

lu2112
9. aug 2012

@andie25 nam sa to hodi aj k priezvisku teda manzelovmu lebo ja mam svoje 😀 a trvalo nam neskutocne dlho ho vybrat a teraz sme zistil ze nasi novy susedia maju sina Maxa takze budu dvaja na ulici uz nemenime uz cela rodina ho tak vola 😅

andie25
9. aug 2012

@lu2112 inac vies co ma stale zaraza na tomto uk systeme? ze ked sa narodi babatko, tak automaticky ho oznacia tvojim menom akoze menom matky, takze ak sa nahodou volas napr.Hudakova a narodi sa ti syn, tak aj tak vsade bude mat napisane baby Hudakova 🙂 som sa uz minule chcela opytat, ze ci to potom nie su problemy s rodnym listom? vie niekto?

radusiq
9. aug 2012

@lu2112 hmm strapacky su dobry napad, dakujem 🙂

@andie25 to vazne? toto by ma ani nenapadlo 😀 a kde ho tak oznacuju? zapisuju to do nejakych papierov ktore treba k vybavovaniu rodneho listu? my sme riesili podobny problem ak by sa nam narodila dcerka - ja som za vydata uz bez -ova, ale v sobasnom liste mame napisane ze dcera bude s -ova (vraj to tak musi byt, na matrike odmietli zapisat bez, ze to si musime poziadat potom ked sa narodi). Ako potom prinutit UK urady aby vystavili rodny list na meno s -ova, ked to vlastne nie je meno ani po otcovi ani po matke? tiez sme na nic nedosli, chvala bohu ze bude chlap 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre