Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
11. aug 2012

@slniecko77 ja to tak vidim ale sarifa predsa nemoze cakat tak dlho, ja jej prajem nech uz je to za nou, a banenko ma v naruci....

slniecko77
11. aug 2012

@slivka233 to budete mat coskoro obe 😉

lu2112
11. aug 2012

@slivka233 ja super den som mala boli sme na dome pozriet uz sa to tam rysuje takze sa tesim 😀 a potom na vylete pri mori pekny obedik pri mori a prechadzka a potom hned domkov lebo ma uz nohy boleli a stolkeho chodenia mi aj napuchly takze teraz odychujem z vylozenymi nohami 😝

lu2112
11. aug 2012

@slniecko77
@kaciatko215 baby chcem sa spitat ci ste nahodou nevybavovali anglicky pas ci neviete co ktomu treba v pripade oboch rodicov slovakov ale splname to ze tu zijeme viac a 5 rokov. Alebo neviete o niekom kto by poradil dakujem 😀

slniecko77
11. aug 2012

@lu2112 mmt najdem ti to

kaciatko215
11. aug 2012

@lu2112 my budeme vybavovat britsky pas neskor tak ti zatial neviem poradit ale splname to ze sme tu viac ako 5 rokov obaja

sarifa
11. aug 2012

@slniecko77 @slivka233 Jaj dievcence ja si normalne myslim ze ostanem tehotna navzdy 🙂 Ale dneska ma tak stasne boli chrbat ze by som steny skrabala.:(

lu2112
11. aug 2012

@slniecko77 dakujem som si aj myslela ale nevedela som ze iba toto staci 😀 No super a vy ste najskor vybavovali slovensky pas mne sa zda ten anglicky vybavit lahsie 🙂 ci ani nie

lu2112
11. aug 2012

@sarifa ze by ten chrbat nieco znamenal 😝 neboj nebudes navzdy tehu mali sa uz vypita na svet len treba verit. 😀

slniecko77
11. aug 2012

@lu2112 anglicky pas je jednoduchsie vybavit 😉 ale ked budes vybavovat slovensky rodny list tak popri tom vybavis aj pas...my sme slovensky pas vybavovali az teraz v juni, doteraz sme mali maleho zapisaneho v nasich pasoch, ale od konca juna to uz nie je mozne 😉
@sarifa no to je dobra sprava, moze to znamenat porod 😉 mam tusaka, ze sa tu uz zajtra rano nebudes hlasit 😉
..mna teda chrbat nebolel, ale mnoho zien popisuje bolest chrbta ako priznak bliziaceho sa porodu

sarifa
11. aug 2012

@lu2112 jaaaj ja uz som si tolko krat myslela ze ked ma nieco zabali ...vtedy uz myslime ze by to uz bolo ono? Ale nikdy nic 🙂

sarifa
11. aug 2012

@slniecko77 moja bodaj by si mala pravdu 🙂 Ale to sa @slivka233 asi zblazni ze ked ma tu zajtra zase uvidi hahaha .Ja mam tie bolesti chrbta hore nie dole co je zvlastne

slniecko77
11. aug 2012

@sarifa v krizovej oblasti alebo kde? Ono to vraj potom prechadza z krizovej oblasti ako tlak na konecnik

sarifa
11. aug 2012

@slniecko77 hej ako mam krize tak v prostriedku chrbata uz neviem co zosebou 🙂 snazim sa to ignorovat ale uz som zmenila poziciu sedenia aj lezania a ktomu opuchnute nohy no az takto trpim pre nic za nic nebudem nadsena 🙂

saza007
11. aug 2012

@sarifa sorry nepatrim do temy, ale chcela som ta len povzbudit, mna jeden den zacal boliet chrbat a druhy den som rodila 😀
|Kazdopadne, good luck!

slniecko77
11. aug 2012

@sarifa myslim, ze to je ono 😉
..myslim na teba 😵 verim, ze zajtra sa ozves, ze maly je uz na svete 😵

sarifa
11. aug 2012

@slniecko77 neveriiim 🙂 ale v kutiku dufam 🙂

sarifa
11. aug 2012

@saza007 ooo dakujem .No dufam ze aj ja budem tak 🙂 Asi naozaj caka kym sa olympicke skoncia 🙂

slniecko77
11. aug 2012

@sarifa 😉
..ak sa ti da pospat tak radsej chod, neponocuj...nech nie si vycerpana 😉
..som spala pred porodom 2 hodiny, sli sme o druhej rano a nieco po pol stvrtej zacali kontrakcie 😉 takze naberaj sily na porod! Viem o com pisem

sarifa
11. aug 2012

@slniecko77 jaaj vies co nato som aj ja myslela ze ked to bude nejak skoro rano a potom tolko hodin byt v kontrakciach ako to aj zvladnem.

slniecko77
11. aug 2012

@sarifa zvladnes! neboj 😉 a teraz sup spat...a zajtra, najneskor pozajtra cakam aspon rychly report...miery a tvoje pocity 😵

slivka233
11. aug 2012

@sarifa nezblaznim sa moja ked ta tu uvidim, ja budem rada ked ta tu nenajdem, aspon budem vediet ze uz to na teba prislo a budes alebo mas to zasebou ...juuuj moja sak nateba myslim stalee...

sarifa
11. aug 2012

@slniecko77 este nemozem ist spat.Ja by som nezaspala :( este taku hodinku a pojdem. A dufam ze zajtra ma tu neuvidite 🙂

sarifa
11. aug 2012

@slivka233 JOOOJ akurat tak myslime s @slniecko77 ze mozno uz zajtra tu ani nebudem ked ma ten chrbat zacal boliet 🙂
Ale budem sklamana ak ma to prejde a zase sa to vrati k nicomu :(

slniecko77
11. aug 2012

@sarifa budu, dalsi cloviecik na svete 😉
..sup pozitivne mysliet...daj si malinovy caj, vyloz nohy a za hodku spinkat..budem na teba mysliet 😉 ja uz idem na kute...bru noc

sarifa
11. aug 2012

@slniecko77 dobre dakujem 🙂 maj sa pekne a dobru noc zelam. 😔

lu2112
12. aug 2012

Dobre ranko dievcata tak my sme si niako dnes pristali vcera sme to prehnali z aktivitou takze dnes sa bude len odychovat 😝. peknu nedelu vsetkym a dufam ze sarifa uz to bude mat za sebou. 😅

slivka233
12. aug 2012

Dobre ranko prajem aj ja...a prijemnu nedelu kazdemu brusku.....@sarifa dnes to vyzera na ochladenie, idealne pocasie na porod, aj datum mame celkom pekny, tak nieze by som nechcela ale dufam ze dnes ta tu uz neuvidim.....popripade len napis ci mas bolesti alebo nie....dufam za ste sa aspon vyspali, ja ani moc nie...ale ved dobehneme cez den....hlad je v tomto pripade silnejsi ako spanok 🙂)
Lenka myslim nateba a posielam energiuuuu

sarifa
12. aug 2012

Ahojte no ja som spala super ,bolesti chrbta vcera prestali takze dnes som zase na zaciatku 🙂 Sem tam nejaka bolest tam dole lebo ved tlaci babo na kosti ale nic vazne.Takze ma tu dneska asi zase uvidite 😀

lu2112
12. aug 2012

@slivka233 dobre ranko no mna tiez hlad zobudil ale dospime cez tyzden manzel my zase zajtra odchadza na tyzden tak mozeme vyspavat 😀
@sarifa ahoj moja no myslela som ze teba tu uz neuvidime dnes no tak zase dalsi den pred tebou dufam ze uz sa ten mali zacne pitat na svet 😀 Uz aj pocasie sa umudrilo aj pomali uz po olimpiade bude tak uz mu nic nebude branit drzim pakce a myslim na teba 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre