Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
15. aug 2012

@radusiq ja som tiez akosi neista o datume..my sme boli prvykrat na scane tusim 6+2 a potom sa to uz zmenilo len o jeden den. MW viem ze nejako nebrala do uvahy dlzku cyklu.. takze uvidim len rada by som bola 29.10 doma oslavovat 30tku...
Ja som tiez este nejako taka nerozhodna, znamy sa uz pytaju ze rozmyslala si o pain relief ? este mam presne 9 tyzdnov a to dufam ze hospital tour a antenatal classes mi daju nejake odpovede 😀
sarife to zrovna nejako nevychadza co si naplanovala...ale mozno nas prekvapi slivka...xixix

radusiq
15. aug 2012

akosi to tu stichlo...

@lu2112 tak som spat od midwife, vsetko je ok, len mam lezat a pozerat telku 😀 a ze ak bude placenta ok po scane stale som v pohode na home birth, takze som stastna 🙂 inak mi hovorila o velkosti babatiek - pytala som sa lebo lekarka hovorila ze sa jej zda ze velke baby - tak mw povedala ze ona so svojimi skusenostami si netrufa podla hmatu odhadovat velkost babatka, ze este aj ultrazvuk ma v tomto 25% odchylky. Vraj pokial pocas kontrol necitia nejake nezrvnalosti v tom ako sa vyvija velkost maternice, a pokial zena nema cukrovku, tak z praxe kazde telo zeny vytvori len take velke dieta ake vie zvladnut pri porode. Ak si to @sarifa stihne precitat snad ju to potesi trosku 🙂
A kocik je na Gatwicku 🙂

lu2112
15. aug 2012

@katie555 No ja ani neviem kolko som pribrala lebo ja sa nevazim zbytocne by ma to deprimovalo takze radsej to neriesit 😀. No uvidids zacnes odratavat do dovolenky a uvidis ako rychlo to ubehne 😅

lu2112
15. aug 2012

@radusiq Ahoj moja ja som bola bez internetu v prace nam padol srever 😀. No som rada ze vsetko je v pohode a ze este aj home birth moze bit tak to by bolo super 😅. No ja sa tiez myslim ze deti nemozu bit take velke a nevie preco vsetkym tvrdia ze maju velke deti ked sa potom narodia a su v pohode zbytocne tym strasia mamicky.
No kocik sa uz teda priblizuje no dufam ze ti ho zajtra dorucia 😀. A pekne odychuj a vyloz nohy pred telkou a ziadne namahanie. 😀

sarifa
15. aug 2012

Ahojte .Baby ja len tak na rychlo.Vcera vecer mi moj chcel velice pomoct s malym.... tak hned po tom mi odisiel plug. To bolo tak o 12.00 a o jednej som sa zobudila so strasnymi kontrakciami.akoze extrem to vam poviem plakala som a skuvinala .A o siestej rano utekali do nemocky na taxiku ,ani chodit som nemohla a kazde 2 minuty som sa skrucala a vzdychala a snazila sa rozdychat...ale to vobec nepomaha. Midwife ma pozrela ale tak domna vrazila ze som kricala a slzi sa mi lieli ako besne ..normalne panika.Povedala ze som vobec neni otvorena ,voda mi sice odtiekla ale ze musim ist domov.Tak sme zase taxikom sli to som aj vracala po ceste z tej unavy a bolesti. A doteraz som doma s bolestami ,uz som bola 2x vo vani a vseliako sa skrucam ale mozem sa aj na hlavu postavit a nic...Mam prist do nemocnice o 10vecer a si ma tam nehaju tak sa ozvem potom...Drzte palce ....

lu2112
15. aug 2012

@slivka233 no tak uz sa pripravujes ked brusko uz mas dole tak uvidime 😅. No uz len dva dni v praci stoho ten posledny je aby sa nepovedalo tak idem do prace 😀. no a potom dva tyzdne nic nerobenia a ide sa stahovat do noveho to ma bude zamestanavat tak dva tyzdne kym vsetko vybalim zariadim podla seba nachystam zacnem prat a ledva ledva to stihneme do due day 🙂 takze nas mali musi pockat skorej nestiham 😀

lu2112
15. aug 2012

@sarifa drzim palce zvladnes to myslime na teba vela energie ti posielam zachvylku budes mat maleho anjelika v rukach 😀

monkka21
15. aug 2012

@sarifa ty kokso to cudny pristup ta s takymi bolestami poslali domov ,to ja uz som bola na gas-e.drzim ti palce nech to mas uz co najskor za sebou a v naruci krasne babenko 🙂 drz sa

radusiq
15. aug 2012

@sarifa jeej no tak nie velmi podla predstav ale uz sa to blizi 🙂 prajem vela zdravicka a nech to vsetko dobre a rychlo dopadne, tesim sa na spravy o drobcekovi 🙂

@lu2112 no zajtra mam appointment vo Westfielde, a idem vyzdvihnut ten base na Notting Hill...takze vacsinu dna nebudem doma...snad sa neminieme...

slniecko77
15. aug 2012

@sarifa myslim na vas 😵 ked ti odtiekla plodova voda tak do 24 hodin urcite bude drobcek na svete 😵
..vela stastia a sil 😵

slivka233
15. aug 2012

@sarifa joooj lenka moja konecne je to tu, uz ti vela nechyba, bud silna myslim nateba velmi, ja viem ze je to bolest ale toto vsetko bude stat za to....velmi sa tesim ze si sa dockala a snad to budes mat rychlo zasebou. Ja ta bohuzial uz nedobehnem, sice od obeda lezim lebo ma boli podbrusko ale je to slabe a znesitelne. drzkajte saaa..juui asi som zacala stresovat aj a teba....juuuj moja.
@lu2112 teraz ta cakaju same prijemne veci....nech ti to rychlo zbehne a krpec pride ked bude vsetko pripravene uvidis....hlavne si vychutnaj posledny den v praci.....
ja dom hotova zo sarify prezivam to jak keby mi dcera isla rodit, konik robi silne puto a spolucitenie......
LENKA DRZ SA...NECH STE ZDRAVUCKY OBAJA....a som velmi zvedava ci je to baba ci chalan ja si myslim ze chalan....cmuk

lu2112
15. aug 2012

@radusiq no dufam ze ho zastihnes uz aj ja som zvedava ako pekny bude 😀. Tak zajtra toho mas dost tak hlavne opatrne a pomali nech sa neustves radsej pomali nic ti neutece 😅. a dufam ze ti povedia dobre spravy.

lu2112
15. aug 2012

@slivka233 no lenka sa uz konecne dockala tak mozno aj ty uz pojdes zachvylku 😅. uz sa to krati teraz to uz naozaj moze bit kazdu chvylku.

andie25
15. aug 2012

@sarifa moja, uz je to tu!!!super, kludne si zober aj paracetamol 2 tabetky, a sleduj si kontrakcie ako dlho a casto su, drzim silno prsty, zvladnes to, uz budes maminaaaa!XXXXMyslim na teba!

jeanka
15. aug 2012

@sarifa drzim palce, hlavne aby ste boji obaja v poriadku... viem ze ta bolest je zla ale bude to vsetko stat za to a velmi rychlo zabudnes... o chvilku budes mat tvoje zlaticko v naruci... drzkaj sa, vsetci na teba myslime 🙂

katie555
15. aug 2012

@sarifa vela stastia. zvladnes to ....a potom sa tesime na story a foto....DRZ SA 😀

katie555
15. aug 2012

organizujete niekto baby shower?? ja viem ze je to americka hlupost ale vzhladom k tomu ze nikto z mojich blizkych kamosiek nie je slovenka, kazdy sa ma zacina vypytovat... ja tym nie som moc nadsena a zastanca - take akosi umelo vytvarana akcia aby kazdy nieco kupil malej. bo ja si myslim ze kto chce pride kuk po narodeni a tak... co vy na to? 😀

monkka21
15. aug 2012

@katie555 co je to?to som este ani nepocula 😀

katie555
15. aug 2012

@monkka21 kvazi mala party kde sa baby stretnu mas nejake hry a jedlo a kazdy ti donesie darcek....
http://en.wikipedia.org/wiki/Baby_shower

monkka21
15. aug 2012

@katie555 aha no tak to je take neviem,tiez mam nazor ako ty kto chce tak pride babo pozriet ked sa narodi.mne ked sa mala narodila,tak kolegovia mojho muza a vlasne aj moji byvali.sa v praci vyzbierali a malej nakupili hracky vselico a prisli ju pozriet.vopred sa ohlasili,tak som prichystala aspon male pohostenie.chvilku posedeli a isli.ale keby bolo na mne tak ja nikoho nepozyvam,ale zase nemozem povedat ze nech nechodia 😀

lu2112
15. aug 2012

@katie555 no mna sa tiez vsetci pitaju ale ja som povedala ze zorganizujeme oslavu az po narodeni ked uz mali bude na svete a ja si to budem moct uz uzit takze niekedy na konci novembra a vsetci su stim v pohode a ty co chcu doist pozriet a niecoa doniest pred tym mozu ja im v tom nebranim. Ja budem mat malu oslavu teraz ked pojdem z roboty u nas to je tradicia tam dostanem darceky aj kolaciky budu pokecame a ja pojdem domov 😀

andrea2510
15. aug 2012

@katie555 no snad to nebude tak dlho trvat ..ako volala som s adviserom a on mi povedal ze ta banka je tyzden ci 2 po zadu ze im to este bude trochu trvat , uz na to kaslem sa nebudem rozculovat nema to vyznam. taka som unavena z prace nic nevladzem ani po schodoch vyjst na 2 poschodie domov.

andrea2510
15. aug 2012

@sarifa drzim palce aby vsetko dobre dopadlo, aby si to mala rychlo za sebou.

katie555
15. aug 2012

@lu2112 @monkka21 no ja to mam trosku zlozitejsie z pracou - bo 4 roky som bola v jednom time, a od vianoc som v druhom...A navyse ked treba chodim aj do stareho - tak mam toho hodne ...A tiez nie kazdy v starom time ma teraz pozna bo sa tam kopec ludi vystriedalo, kopec novacikov (a najlepsie je ked tam dojdem a chcu ma poucat to zboznujem) Takze kvazi ja patrim aj tam aj tam ..Ja robenim nejakej baby shower tiez nie som nadsena - ale moje vsetky kamosky (nakolko nie su slovenky ale anglicanky, mexiko, usa atd) su z toho nadsene 🙂 Ja som akurat navrhovala ze to urobit zaroven z nasou housewarming party - bo pri jednom bordeli...len drahy sa na mna kukal divne, ze to aby sme mali oddelene ...ach jo ..tieto ich zabavky tu

stellamaris
15. aug 2012

@sarifa no typicky pristup v Northamptonskej nemocnici,pokial clovek im tam nezomiera,tak je vsetko ok...drzim ti pevne palce,nech to mas rychlo a v pohode za sebou a mozes sa tesit z babätka! 😉

katie555
15. aug 2012

@andrea2510 aspon ze tak ...tak hadam coskoro ...mate aj vypovednu na starom mieste? bo my sme koli tomu cakali 3 tyzdne od exchange...
Ja som tiez unavena z prace, som rada ze som na gauci s vylozenymi nohami...Mne aj 4 hodiny v praci da zabrat ...
.a to este mi zacal net cez mobil blbnut...ale akurat drahy spomenul vraj zajtra rano by sme uz mali mat poriadny broadband bo on si zle precital email ked povedal ze v sobotu ...tak zajtra rano prve co robim je skusam nakonfigurovat router... 😝

andrea2510
15. aug 2012

@katie555 my uz sme dali vypoved aj si prebyvali nas depozit ze sme mesiac neplatitli najom. my mame zlatu tetu co nam prenajima byt tak teraz jej davame peniaze ze po 2 tyzdnoch ci po tyzdni ked nam daju peniaze ze sa mozeme stahovat tak hned ideme. ja robim na smeny tento tyzden od 12-20 a vobec nevladzem niekedy aj soboty a nedele robim lebo raz mam kratky a raz dlhy tyzden. uz aby bolo 28 septembra to mam posledny den v praci a uz len dovolenka a potom materska. potom ked sa prestahujeme tak aj my nebudeme mat net asi 2 tyzdne.

monkka21
15. aug 2012

@katie555 no tak toto boli len stary kolegovci s ktorymi sa dlho pozname ale tiez sa to u nas meni ako na pase.no a co sa tyka kamaratok tak to tiez iba slovacky max poliacky poznam.ja ked budem robit tak len naraz aj kolegovci aj kamaratky a rodina.tak sa asi budes musiet donutit. 😀

lu2112
15. aug 2012

@andrea2510 ty robis az do 28 septembra ved to je velmi dlho budes to vladat tak ja tera fucim v praci a to chvala bohu uzposledny tyzden 😒

radusiq
15. aug 2012

@katie555 napadlo ma to ale len pomyslenie na organizaciu je vycerpavajuce 😀 tradicne to nema organizovat niekto pre mamicku nahodou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre