Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

katie555
6. sep 2012

@katie555 k tomu caju a kave ma napadlo - ak myslis anglicky caj to nevypijem jedine ovocny a kavu akurat tak kazde rano decafeneited - len oklamat mozog lol (sem tam funguje) ale kafein ja vobec ... jedine ak v cokolade 😀

andie25
6. sep 2012

@katie555 v zelezo máš fakt ok, tak len sa stravuj ako doteraz. Nejake carbs potrebuješ v tehu, ale v pohode máš stravu🙂 ja napríklad milujem cestoviny a chlieb ale v prvom trimestri som nemohla ani cítiť. A cele tehu som masova skôr, hocijake mäso mozem. No tak ja už som spolivice rozhodnuta, že pôjdem na tu skúšku, ono v ten týždeň musíme odovzdať aj ďalšiu esej, tak trosku je toho veľa ale snáď sa to zvládne. V robote s deťmi skončím v novembri a tým pádom budem mat aj dost času na prípravu. No, takze ked mi budu hviezdy priať a mozog palit🙂 tak by sa to aj dalo🙂

katie555
6. sep 2012

@andie25 co je zaujimave ze ja cele tehotenstvo (teda doteraz) som nemala ziadne blaznive tehotenske chute, alebo vyslovene ze by som nieco co som predtym mala rada nezniesla...u mna je to tak normal 😀 alebo ze by som sa prejedala alebo podobne ... sem tam mam ze chut na sladke - ale tak to bolo normal aj predtym 😝
kolko skusok by si mala mat? ja mala 3 a zvladla som ...Ono je pravda ze sa rychlejsie unavis, ale podla mna za pokus to stoji . Mas aj opravne keby to nevyslo?

andie25
6. sep 2012

@katie555 ja tiez nemám nejake extrémne chute, akurát to mäso my ide🙂 ale ináč normálne. No teraz vo stvrtok mám esej, potom v októbri mám 1 skúšku, v novembri 1 +esej. To je všetko. Potom uz len disertacna a myslím že ešte jedna z farmakologie+ prax za druhý semester. To prenasam s disertackou. Opravny mám len 1 pokus. Takze ak november nevyjde, tak aj tak to budem prenášať. Čiže mi nic ine neostáva, len to spraviť 🙂 no v 35 tt, uvidíme🙂 v 2hom ročníku som mala spoluziacku, bola v 36tt, v pondelok robila skúšku a v utorok rodila🙂

lu2112
7. sep 2012

Dobre ranko tak dnes sa nam opt nechce spat teda mne mali spi este 😀. To len ja premyslam nad blbostami tak sami neda🙂.

@katie555 ja este stale nemam vsetko do nemocnice mam uz niake veci poprate ale to su len pre Maxika inak pre seba okrem vloziek este nemam nic ☹ no ale tento vykrnd sa chcem uz zbalit lebo uz to nechcem velmi odkladat 🙂.

andrea2510
7. sep 2012

@katie555 hej tusim to tam je zauctovane ale ja sa opytam este pre istotu. no nemam dala mi meeting o 3 tyzdne ona je take motovidlo ta mw minule mi dala meeting na bank holiday. inak som sa chcela opytat na tej prve antenatal class hovorili ze by nam midwife mala dat nejake vitaminy dostala si nejake?
a ked ta merala kolko mala tvoja cm ? lebo mne napisala 33CM a to ukazuje ze bude mat mala cez 4 kila neviem ci je to aj u teba tak alebo len ja to mam v tom grafe tak zapisane.

katie555
7. sep 2012

@andrea2510 no ked to mate v ucte od solicitora ja by som sa nebala. .xixi...
no mne to vcera spominala kolegyna - nejake poukazky na vitaminy ci co ja som to tiez nedostala ..Jedine co mam je medical exception card - takze pokial mala nebude mat rok neplatim za lieky a zubara...Mna sa pytala ci beriem nejake supplements a ja ze nie (beriem inak sumive megnezko zo slovenska koli tym krcom v nohach) a povedala ze vysledky mam ok tak v pohode ...
Tie merania - 33 cm bude velkost bump - mas mat tolko cm kolko tyzdnov si tehotna - co aj vychadza... 😀

katie555
7. sep 2012

@lu2112 ahoj ...no ty si na tom podobne ako ja - mne sa do rana snivalo ze mi zatka odisla a panika je na svete ...Aspon dnes mala zo stikutkou pockala kym sa zobudim ja a nie klasicky o 5tej..
Uz si vybalena??

@andie25 neboj to zvladnes a hlavne ked mas aspon jednu opravnu ..U nas v tretiaku co si dostala sa ratalo do final degree - takze ked sa mi podarilo zvrzat skusku na 40 % to sa mi priemerovalo... Ale ja som to mala tak vypocitane aby mi to vyslo 😀 Moj drahy sa vcera pytal ze 'when is Chloe going to be ripe enough to come out'? Je to ked pridem do 36teho tyzdna alebo 37? bo viem ze 37 sa tu rata uz full term ale ked je to 4 tyzdne skor uz by babo malo byt ok nie? 😀

radusiq
7. sep 2012

dobre ranko prajem, chvilku mi trvalo kym som vas docitala, vcera som to trosku zanedbala 😅 bola som kamoskam po veci lebo ked sa zbalili mali viac ako cakali a vlakom by to asi neodniesli. Akurat ze okolo obeda ma chytili trosku kontrakcie a miestami som si nebola ista ci prave ci braxton-hicks. Boli dost blizko od seba, ale som si hovorila ze ak si nie som ista tak to asi budu poslickovia iba...medzitym drobik sa rozhodol ze vezme moje rebra utokom, tak kym sme dosli domov bola som ubolena znicena opuchnuta ze len lahnut a vylozit nohy 😅 dufam ze dnes bude lepsie, chystame sa do Ikey na prechadku 😀

@slivka233 krasnucke babo, zlati ste spolu a fakt si velmi dobre vyzerala po porode, ako z casopisu 😀

lu2112
7. sep 2012

@katie555 ahoj no mna prenasleduju podobne sny alebo napr ze manzel sa nevie dostat domov a ja uz mam take kotrakcie ze soferovat nemozem 😀
Vybalena este uplne nie mam posledne tri krabice a to su vecinou papiere a blbosti na to si musim sadnut a pretriedit ze co naozaj potrebujeme. 😀 Lenze sa k tomu akosi neviem dokopat no mozno ked manzel posklada cez vykend spalnu tak buduci tyzden sa snad dokopem a dorobim to. Ale najdolezitejsie je zbalit tasku do nemocnice lebo uz som nervozna ze to nezvladnem ked nieco na mna pride 😀.

@radusiq ahoj moja ty davaj na seba pozor nie ze by som ti to nedopriala ale tak Maxik ma byt starsi takze pekne porade 😀
A opatrne v ikea by som sa pridala len uz som trochu dalej. Ale dufam ze buduci tyzden sa zastavis pozriet mozno sa dockam aj postielky pre maleho co ale asi nie kedze mi ziadna sms nedosla od curiera 😠 .

biancal
7. sep 2012

Ahojte, pisem trosku mimo temy, ale chcela by som sa vas opytat zienky, ktore zijete v UK, ci mi neviete poradit nejaku anglicku stranku s detskym oblecenim pre babatka za rozumne ceny. Hlavne stranky, ktore posielaju balicky aj na Slovensko, kedze cestu do UK momentalne nemam 🙂 dakujem vopred za tipy

katie555
7. sep 2012

@lu2112 no to ja mam tiez z toho nocnu moru ze mi odide voda a paul bude v stuck in traffic a nebude sa moct dostat ku mne .. A to ked sa to tak vezme pracuje 20 mil od domu a v normalnej traffic mu to trva 40 min a ked je traffic tak max 1.5 hodiny ale tak on konci o 4tej takze max o 5 tej vecer je doma ...Plus tiez z tou taskou - no neviem ako by to dopadlo keby som mu aj instrukcie davala kde je vsetko nachystane ...Tasku mam ja naplanovanu na zajtra pobalit uz naisto - bo kazdy mi predpoveda ze moja mala sa narodi skor 😀
mas aj ty braxton hicks? bo ja vobec - neviem ci to mava kazda zena alebo len niektore 😔

lu2112
7. sep 2012

@katie555 No u nas je to komplikovanejsie manzel sice teraz robi len v okoli Londyna ale kazdy tyzden alebo den niekde inde zavysi od projektu takze ani planovat sa neda raz mu to trva hodinu raz tri tak stoho mam nocne mory zase ja.
No a braxton hicks mam a dost castu poslednu dobu sa to zhorsje a je tuo castejsie aj v noci sa obcas zobudim a cakam ci to prejdealebo ideme do nemocnice ale vzdy to prejde aspon zatial 😀.
No ja dufam ze mali pocka na svoj den a ziadne skore prekvapko nam nenachysta ale clovek nikdy nevie inak uz si zacala pit caj alebo este nie

wewe8584
7. sep 2012

@monkka21 no to aj men tak vychadzalo, ze 9 tyzdnov, ale medzi tym som bola na ultrazvuk a este aj v nemocnici na "konzultacie 😀"...no a na svk na 3D aj morfo ultrazvuk..takze mi to cakanie neprislo take dlhe. 🙂
@sarifa och...ti verim, ze sa nevies dockat...januar este daleko....ja pevne verim, ze bude vsetko ok a na velku noc sa domov dostaneme :(... uvidime...neviem ake stare musi byt babatko, aby si sa odvazila s nim cestovat....ci uz autom alebo lietadlom...netusim teda...
@andie25 takze natalka ano? juch..pekne meno....nas Adamko je aktivny tiez..mam pocit, ze cely den sa vrti...uzasny pocit. Kde si kupovala plienky? Nam mamka kupila na svk tie take klasicke, vies ako my sme mali este...tie su skvele....ale tu som este nekupovala....neviem kde....som zvedava, co povie mw, ked pride po porode na navstevu domov a maly bude v ortopedickych nohavickach :-d 😀..asi ju hodi o zem 😀 ....akurat som prisla od GP...skor to bola navsteva sekretarky ako GP...trapas...vysledok: vsetko na co som sa pytala je normalne v tehu, nic nove som sa nedozvedela, na antenatal classes sa mam pytat mw, on nevie, no a mam brat opat tabletky na zelezo....vysledky Hb som mala 11.6..tak neviem ci su tie lieky take nutne...ked mi vyvolavaju zapchu ....no a ohladom stitnej..on ani nevie ako sa maju lieky uzivat....proste trapas... Ako pokracujes s pracou? napisane?

radusiq
7. sep 2012

@lu2112 no ja ratam s tym ze Maxik ma byt starsi neboj, vsetko si mi testovala dopredu cele tehu, neviem preco porod by mal byt iny 😀 Fuj inak som zla dnes od rana, vcera sme sa zastavili v Haluskach, tak na ranajky mam skvarky 😠 😀 dufam ze drobik sa nenarodi ako maly Michelin 😅

katie555
7. sep 2012

@lu2112 no caj uz mam kupeny - som bola cez tyzden v meste... chcela by som zacat v pondelok, v stredu budem mat 35tt. len dufam ze mi bude chutit...Otazne je ci to pomaha ale ako som povedala ze za skusku nic nedam, a su aj horsie veci ako pitie caju 🙂 @slivka233 pila poriadne poctivo a mala labour kratku ...tazko povedat comu to pripisat...
Mna ohladom toho kazdy upokojuje ze ved aj ked mi odide voda tiez nemusim hned do nemocnici ist 🙂 Ozaj kedy ty planujes s Maxikom ist na svk ? bo my chceme v januari aj ked na dedine odkial som v januari a februari nezriedka byva aj minus 20... 😝
@wewe8584 tyzdnove babatko moze letiet (podla leteckych spolocnosti) ale podla mna je to cire sialenstvo...My chceme ist v januari ked nase male by malo mat 3 mesiace - aj to sa nam zda este moc skoro, lenze moj otec nemoze letiet (je dost chory) a chcem aby videl malu kym je este babika...S tym zelezom ak kuknes vcera ja som mala 11 a povedala mi ze tabletky nemusim 😀

radusiq
7. sep 2012

@katie555
@lu2112
baby ten caj sa ma inak pit od ukonceneho 35. tyzdna, alebo odkedy som v 35.tyzdni (tzn. ukonceneho 34ho)? Ja uz mam nachystany a neviem sa dockat, uz mi Rooibos tak strasne nechuti...

@katie555 my sa chystame na vianoce keby sa podarilo, takze maly bude mat asi mesiac, mozno 6 tyzdnov...zatial sa nikto netvaril ze by to malo byt prilis skoro, ani mne to tak nepride...

@wewe8584 krasna fotecka drobceka, velmi podarena 🙂 inak tie plienky co my sme kedysi pouzivali (muslin squares) - velmi fajne makkucke maju v M&S 😉

lu2112
7. sep 2012

@radusiq mnam to ani nehovor ja by som hned dala🙂.
No dufam ze to zvladnem skorej ako ty aj ked stoho porodu mam stale niaky strach tak snad to bude nakoniec v poho naozaj som sa nicoho este takto nebala 😀 . Vzdy si hovorim ze zvladli to ine zvladneme to aj mi ale lahko sa povie 😝.
No vsetko robim poctivo buduci tyzden zacinam z epi-no pijem caj od dnes uz dve slalky tak viac asi uz pre to nemozem spravit 😒

@katie555 mne ten caj chuti ja od dnes uz pijem dve salky denne a ja by som aj viac keby som mohla mnam 😀. No uvidime ci pomoze 😅. my sa domov chystame v january a potom v marci lebo ja v maji uz nastupujem do prace a neviem ako to bude z dovolenkou 😀

lu2112
7. sep 2012

@radusiq no ja som zacala od ukonceneho 34tt inak niekde pisu ze sa moze aj skorej. A mozem doporucit je velmi dobry ja sa uz tesim ked budem moct tri denne inak musim zistit ci sa da pit po porede. Inak manzel ho pije tiez🙂. Preco vsetko dobre mi on vzdy bere ziadne benefity nemam 😀

katie555
7. sep 2012

@radusiq ja budem mat ukonceny 34tt v utorok...ako to vlastne je prvy tyzdne jedna salka, druhy tyzden po 2 , a potom od tretieho tyzdna po tri a do porodu?? ja moc na vianoce nechplanujem ist domov, ale preco nie ..Ja vidavam lietat babatka mesacne v pohode, ale myslim ked s takym malym idu do US alebo pakistanu co je minimalne 8 hodin je dost vela ...Ale 2 hodiny na svk je v pohodicke ..Plus viem ze cim mansie aspon to prespi a nevymysla
@lu2112 no ja chcem potom esste v maji bo bude mat mamka 60 r, tatko ma tento mesiac len uz letiet nemozem tak to chcu oslavit naraz.. ja chcem ostat pekne 9mesiacov ale chcem si najst inu pracu nechcem sa moc vratit do tejto 😀

slivka233
7. sep 2012

@radusiq Dobre ranko no teda hotova modelka...to som len vybrala foto kde nieje vidno kropaje potu a slzy...ale naozaj to bolo ovela lepsie ako som cakala ... ja som sa strasne bala..
kamaratka dnes rano porodila 4 kg a 56 cm valibuka Maxa v Londone a si predstavte ani jeden stich..tak to bolo super som prekvapena, 3 dni po termine maly nebol engaged a prislo par hodin po sweep to tak rychlo ze ledva stihla prist do nemocnice...o pol 4 bolesti a o pol 5 uz bol svete.
mam chvilu cas maly spi a ideme na hearing test tak idem napisat moju story. dufam ze ma nic nevyrusi 😀

slivka233
7. sep 2012

@katie555 cajik je dobrucky, ja som pila poctivo ci to bolo neviem ale nic nedas za to ked ho budes pit a aspon to psychicky teba samu presvedci ze to bude lahsie.

lu2112
7. sep 2012

Neuverite postielka dnes nedojde ale ze v pondelok uz dojde no povedala som ze to je ich posledna moznost potom rusim objednavku a chcem peniaze naspat. A to si clovek mysli ze mamas and papas budu mat lepsi costumer service 😠

wewe8584
7. sep 2012

@katie555 no ved preto sa divim, lebo som si vsimla, ze si pisala a nekazala ti lieky....no a mne zas kazal...nechapem .... najradsej by som ich nebrala, lebo mi sposobovali zapchu a to nie je nic prijemne.... neviem teraz...tazke ty nebudes brat teda ano? hm.... zeby som brala kazdy druhy den 😀 😀 ... naposledy mi kazal brat az 2 denne, ale brala som iba jednu...a hodnoty sa upravili.....pri dvoch by som uz asi nesla na wc vobec 😀 ... oni sami nevedia co robit....
takze 3 mesacne chystate...my budeme musiet kupit auto kvoli tomu...aby sme neleteli....lebo kym sa dostaneme a letisko a potom domov tak to nam zaberie cely den..takze by sme takto trapit male po autobusoch nechceli :( uvidime, hlavne nech je male v poriadku ...

wewe8584
7. sep 2012

@radusiq dakujem...doktorka na svk hovorila, ze na taky tyzden co sme boli sa ukazal velmi pekne, videa mame krasne...pekne sa nam vystavoval... bodla stehennej kosticky to vraj bude dlhan..tak uvidime... 😀
hm...musim tam zajst a osondovat ceny a tak....kupit nejake...ked budem balit na siroko, budem ich potrebovat habadej 😀 ... som si aj nebola ista, ci sa to vola muslin..ale tak uz teraz viem 🙂 kujeeem

sarifa
7. sep 2012

@slivka233 no teda lucky to zienky ste 🙂

radusiq
7. sep 2012

@lu2112 boze ty mas ale stastie na tie firmy...tak snad to uz vyjde a ak nie vela obchodov storuje M&P produkty tak ju mozno najdes niekde inde, a snad aj za tu istu cenu...drzim palce. Ok teda tak ja od buducej nedele mozem zacat pit, uz sa tesiiim. A ti muzi su strasni veru, dufam ze este ti vankus neznarodnil ze aspon do porodu pocka 😀

@katie555 tak viem aj ja, aj ked si myslim ze budem prvy tyzden po jednej salke a potom tak ako mi bude chutit - dve-tri...

lu2112
7. sep 2012

@radusiq no vankus si uz striedame lebo vzdy okolo 4 rano ja ho uz nechcem a on si ho zradostou zobere.
No dufam ze to uz to donesu lebo inak uz som zufala ani kocik ani postielka tak som zvedava ako to vsetko doriesime 😝 dnes donesu veg box uz volali upresnit adressu tak okolo druhej ze tu budu. To len City link nas nevie naist 😠 .
Inak kolko trvalo dorucenie toho kocika z nemecka? Lebo asi skusime najprv skocit do ST alBans buducu sobotu a ak nie tak by som to potom objednala online od nich. To by sme mali stihnut do konca mesiaca 😉. Aspon dufam

slivka233
7. sep 2012

@sarifa lucky zienky, ... len co som zacala pisat sa mi dieta zobudilo, len kojim uz neodsavam a odvtedy sa nevie dojest, stale by len na cecku bol ... idem na test do nemocky s malym, dem sama rozmyslam kde s ho dam v sedacke tp mozem aj na predne sedadlo?? co myslis? ty ako chodis s malou???

radusiq
7. sep 2012

@lu2112 no pekne veru 😀 kocik som objednala v pondelok, v utorok ho poslali a v stvrtok dosiel. Hned ked ho poslu ti daju DHL tracking number takze cely cas ho vies trackovat. Ale uprimne na tvojom mieste hned ako uvidis Out for delivery, volaj do DHLka upresnit adresu, lebo oni nevolaju a radsej failnu delivery. Co nasleduje potom s nimi je velmi podobne City Linku 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre