Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lydusska
25. sep 2012

@jeanka nooo to bohuzial tak hraju na city ano, to je hrozne. Hhhh eby sa tam dostali, takk preco je tam stale tolko hladnych krkov a za tych 20-30 rokov co sa tam oeniaze posielaju, co ta zem narastla ked tam zatial ziadne stavby nevidlo a tie vodny mlyny tiez nie su hhhh .... smutne mas pravdu tam tie peniaze sa nedostanu bohuzial ;(((

mimus
25. sep 2012

Ahojte baby. Zatial eate nepatrim k tehulkam, no dufam, ze coskoro som tu ;) byvame s manzelom a dcerkou vo Swindone. Tak drzte prsty a coskoro som tu :D

tinna333
25. sep 2012

Ano bola som na sono lebo nam to lekar odporucil kedze ja som isla na Slovensko s tym ze ideme na umele oplodnenie ale prisla som tam zazrakom uz tehotna takze spravil sono kde nic nebolo este v 4tt to som bola v Martine v Heliose a robil mi vaginalne sono stalo 16 eur, takze nas potom odporucil uz do Humenneho o tyzden aby sa nieco uz ukazalo ci je to ulozene v maternici, vystrasil ma vtedy z mimomaternicovim tehotenstvom inak tak som sa bala na to sono no a v 5tt sme teda boli ale to bolo este skoro na srdiecko a nechcelo sa mi zas o tyzden ist ci bude ci nebude sa stresovat, ja verim ze je vsetko ako ma byt 🙂 Inak nam sa velmi paci v Bristole, ja som nadsena len to pocasie je niekedy take ze hroza to by trebalo zmenit ze? 😀 Ale paci sa mi anglicke dedinky tak by som sa tam prestahovala do tych ich krasnych domcekov na vidieku ze az ale co tam z pracou ked ja ani vodicak nemam tak sa len na bus musim spoliehat, ja som si nasla pracu hned ako sme prisli a tam som doteraz nie je to nic moc ale som spokojna tak co budem menit. Ja chcem najprt mimco a potom si spravim skolu chcela by som sa starat o deticky alebo byt ucitelka v skolke alebo take nieco v tom odbore proste 🙂 A ty si hladas pracu v akom odbore? My tiez ostavame na vianoce tu ja uz nechcem lietat kade tade mozno nas pride kuknut brat zo zenou alebo sa este ponukli kamosi z Dublinu ze pridu my sme boli u nich minule vianoce takze sme to mali celkom super 🙂

sarifa
25. sep 2012

@mimus drzime palce 🙂

lu2112
25. sep 2012

@mimus tak nech vam to vide

katie555
25. sep 2012

No uz som spat z poslednej antenatal class - tak uz akoze officialne mame vediet co sa bude diat..Zajtra budem 37 tt takze mozeme ist na to

@lydusska studovala som to bakalara science na Univerzity of manchester - tri roky tazkeho studia v odbore Accountancy, management and information system....Mouthful lol ...ale tak ci sa mi oplatilo do toho investovat peniaze cas a energiu budem vidiet po materskej,,Ale vacsina spoluziakov si nasla pracu 😀

lu2112
25. sep 2012

@katie555 no super ja som nebola ani na jednej 🙂. Len este pockaj na mas nikam sa meponahlat pekne porade 🙂. Aj ked viem ze dievcata su sikovnejsie no ale dufam ze ten nas Max sa uz rozhybe ved ma aj nieco zomna snad 😀 ako sa inak citis ja celkom v pohode dnes takze dnes v noci nerodime☹

katie555
25. sep 2012

@lu2112 no praveze ja som v pohode..teraz ziadne bolesti alebo krce ..takze nejako ticho pred burkou ...akurat co bolo dnes ze ked som chodila asi 30 minut po obchodoch mala uz dost tlacila vahou dole..
No Maxik asi pocuva manzela- vcera to nestihol tak teraz musi cakat do soboty 😝

lu2112
25. sep 2012

@katie555 no manzel to zmenil ze zajtra alebo stvrtok lebo ma niaky tazky project v stvrtok piatok tak uz dohovara celi vecer🙂

lydusska
25. sep 2012

@katie555 Nebooooj sa urcite si pracicku v takom odbore najdes bez problemov. Som si ista!! Budem drzat palceky po materskej sup sup ;))). Vzdy sa oplati skolu si dostudovat, lahsie sa praca hlada so skolou ako bez nej ;))). Ja si idem za snom tiez, hhhh Za 2 roky tvrdej prace a postupovania od malinkeho k vacsiemu, sa tam pomaly dostavam. Aj ty mozno zacnes od maleho susta a potom sup sup hned na vacsi a potom este vacsi ;)))). Neboj dietatko ta popozenie.

Takze uz si teda pripravena na porod ak si mala poslednu antenatal class, takze ta pokladaju za to ze uz si pripravena na porod, hej??? Ako super, ked to pride tak drzim palce aby vsetko dopadlo na vybornu ;)))).

lydusska
25. sep 2012

@mimus Ahojky, tak vitaj medzi nami ;))). Snad sa vydari coskoro tehotenstvo ;))). A paci sa vam vo Swindone? Ja som tam este nikdy nebola, zato moj manzel uz 2x ... mmmm. Asi by som mala viac cestovat i ja hhhh ...

slavik79
25. sep 2012

@wewe8584
volnu poziciu? chcemeee 😀 priatel (zatial nie manzel) si hlada novu pracu, takze ked o niecom viete, kludne dajte vediet 🙂 byvavne si asi tiez budeme hladat nove, lebo susedia co byvaju nad nami sa hraju na dostihove kone a toho dupania, skakania a buchanie den noc mame uz akurat dost...a tu nepoznam ani zivu dusu, sme tu len od maja, a cely cas som doma, priatel pracuje 11 h denne...a co sa tyka mojej anglictiny, tak nie je to ziadna slava, ved ako by aj, ked cele dni sedim doma a rozpravam sa akurat tak sama so sebou 😖 tlmocnicku sme pri MW mali len raz, aj to len preto aby sme rozumeli tym odbornym vyrazom a aby to sedenie netrvalo pol dna pokial by sme vsetko pochopili ako treba 😀 pri porode nebola potrebna, tomu PUSH NOW som rozumela celkom skvele 😀 😀 😀 a este k tej casti kde byvame, myslim ze tu kde byvame je to praveze bezpecne, je tu vlastne len kopa rodin s detmi, takze ziadne rozbroje ani hluk, teda okrem toho nad nami 😀

katie555
25. sep 2012

@lu2112 a tvrdohlavy Maxik si aj tak rozhodne sam!! lol...no teraz nasa mala musi pockat kym drahy skonci tento project a zacne ten druhy - a tam su len dva dni medzi tym 😀

@ludysska no na porod asi nikdy nebudem ...ale uz sa mi to krati ..v podstate zajtra mam 37tt takze moze prist uz kedykolvek

slavik79
25. sep 2012

@wewe8584 asda je pri templar square, ale nie su to potraviny, ale asda for living, takze vsetko pre domacnost, oblecenie, doplnky, no asi vsetko okrem tych potravin. btw, do asdy cem tam chodievame aj do vasho mesta, aj teraz sme sa odtial vratili, maju dobru akciu na plienky, treba sa zasobit 🙂

lydusska
25. sep 2012

@tinna333 Noooo to je presne to co ja milujem tiez, tie domceky na vidieku heeeeej, boze to ja mozem. Ale ako hovoris bez vodicaku ani nahodou. A povedz mi preco si vodicak tu neurobis? Ved to je super, ja som si ho tiez az tu urobila .... aj moj manzel si urobil vodicak tu ked som ho k tomu dokopala ze je to super volnost nebyt odkazana na bus, ale radsej auticko. Dobre je to trosku drahsie, ale predsa len i s dietatkom omnoho jednoduchsie by som povedala ked niekam potrebujes.

Hmmm si spokojna v praci? To je teda super .... I ja by som chcela byt konecne niekde spokojna hhhh ale teraz uz dietatkom sa mi to v tej mojej novej praci nepodari ;((( ... boooze to je teda. Akurat som podpisala zmluvu a som tehotna hhhh, to sa ten moj zamestnavatel potesi ked mu to nejako v decembri oznamim ze som tehotna, nemozem skor inak by ma radsej ani nezamestnali snad ;(((...

Mas dobry plan, najprv skola a potom nieco ine budes riesit, to je super teda si myslim. ja som zase bola naopak az moj manzel ma presvedcil ze namiesto kariery je uz cas na mimco tak ze zacneme pracovat hhh ;)))) a ze potom na karieru budem mat aspon dobrych 30-35 rokov, hhhh ale asi ma pravdu tak som prikyvla, ale to som este nevedela ze ma caka taka super moznost aku som dostala. No co uz, tak kariera bude musiet pockat hhh.

Ak mozem byt zvedava, alebo ak sa chces pochvalit, co za pracicku robis? Povedala by som nieco s recepciou alebo v office alebo customer service kedze si si pracu nasla hned, ze? Takych praci tu je vela, ale to bohuzial nie je pre mna ;(. Ale drzim palce, ak sa paci, tak nie je o com. Len tak dalej Matka ;)

andie25
25. sep 2012

Dievcata dakujem, den bol uzasny, mala som aj chlapceka aj dievcatko, no ale som unavena. No stalo to za to, na konci sluzby som dostala aj krasnu kyticu od stastneho otecka a mamicky si viedli velmi dobre. Krasne, zdrave babatka, joj az teraz si uvedomujem, ze mi to bude chybat, no ale tak ved materska bude len 9 mesiacov, takze to vydrzim, a hlavne ze budem mat moju bambulku pri sebe 🙂 idem si precitat co ste popisali za cely den, rodi niekto? 😀

lu2112
25. sep 2012

@andie25 jeej tak si mala krasny den zavidim taku peknu pracu 🙂. My este stale 2 v 1 ☹ dobru noc

andie25
25. sep 2012

@lu2112 mala, naozaj, a este betari drali sa vonku s ruckou na hlavicke 🙂 to sa mi stalo prvy krat, hlavicka vonku a nad nou rucka 🙂 to nevadi, ze ste stale v, ono sa to pohne, inac ako ide epi-no? Dobru nocku!

lu2112
26. sep 2012

Dobre ranko vsetkym tak mi sme tuto noc spali ako zabiti ani raz sme neboli hore 🙂. Dufam ze ste vsetky v poriadku a deticky a bruska vas posluchali vyzera to ze dalsi uprsani den je pred nami 🙂

lu2112
26. sep 2012

@andie25 dobre ranko no cvicime postivo kazdy den sme na 25 cmpriblizne ono zavysi od dna raz viac raz menej. Ale je citit ze svali sa postupne uvolnuju a roztahuju ja som spokojna uvidime po porode ako dopadnem 🙂.

radusiq
26. sep 2012

Dobre ranko 🙂 dnes sme sa fajne vyspinkali, prvykrat za dllllhu dobu sme ani na vecko nemuseli cez noc...dnes mame velky den, dozvieme sa kedy drobik pride na svet 🙂 hned podam hlasenie

@andie25 vidim ze si mala krasny den vcera 🙂 ty mas kazdy den aspon taky trailer na to co ta caka 😀 dnes zas nemocka?

@lu2112 ako sa dnes citite? zvladnes nas prist pozriet? mozno by si chlapci medzi sebou dohovorili zas 😀

slivka233
26. sep 2012

dobre ranko mamky a bruska...ako som sa cela stale 2v1 hlasila ja @sarifa a @jeanka teraz stale kontrolujem vas ci to nahodou na niektoru neprislo...tesime sa na malych kamosov a kamosky. ten moj drobec je uz hodinu prisaty na dide a nie a nie ho odtrhnut od nej...a keby ste poculi tie rany ako striela hehe @sarifa aj Sofia tak prdka...ale je to zlatee

katie555
26. sep 2012

Dobre ranko , aj ja sa hlasim vybuvana ....no teda zobudlil ma drahy tusim 8am ze 'f..k ' zase zaspal, vcera meskal 50 minut, dnes povedal ze bude robit z domu bo mne bolo celu noc zle ...ale ja som ok ..mala by som ho aspon zneuzit nech mi vari cajik ...
@andie25 no to inak musi byt uzasne ...aj si im povedala ze teba to tiez caka??

@slivka233 @sarifa no vidis teraz musime hlasit my ze kde sme aby ste nas naposielali kazdy den uz rodit

@radusiq drzim palce . ale sa pekne zarad len kdesi za mna 😝 daj vediet

@lu2112 ako sa citis? 😵

lu2112
26. sep 2012

Ahojte babulky tak ja sa citim dobre nebola som ani na wc za celu noc 😀
@radusiq moja nepridem aj ked velmi rada by som len neviem ci tu cestu by som zvladla budeme to musiet nechat ked sa chlapci narodia. Lebo sice teraz je klud ale ked Max sa zobudi velmi kope a tlaci a soferovat tak daleko sa bojim 😉. Budem cakat na spravi o datume tesim sa uz 😀. Dufam ze nas nepredbehnes.
@katie555 vsetko v pohode u nas az prilis takze dalsi prsavy den pred nami nieco uvarim upracem a budem pozerat telku. Ake plany mas ty. A ako sa citis 😉

katie555
26. sep 2012

@lu2112 ja praveze v pohode 🙂 nic len mala sa dost mrvila v noci ked som chodila na zachod ...hovorim ticho pred burkou asi ...idem na kafe s kamoskou poobede a potom strazim decka vecer na par hodin ...este stale som v posteli inak..oddychujem 😀 A ty co planujes? zajtra ma este caka breastfeeding workshop...

radusiq
26. sep 2012

@katie555 hihi no pekne este ze ta ma 😀

@lu2112 chapem ja by som sama uz tiez nesla, tak teda potom s detickami sa uvidime 🙂 uz sa tesim

lu2112
26. sep 2012

@radusiq ked mali budu vonku mozeme to pekne praktizovat pravidelne niake vyletiky a hlavne prechadzky v bluewater 😀

@katie555 ja pojdem navarit gulas drahy si rozkazal a spravit chleba k tomu a ja som dostala chut na Parizsky salatik tak spravim aj ten mnam

sarifa
26. sep 2012

@slivka233 ano aj moja tak striela ale je dneska obzvlast zla.stale len mrnci a place aj ked sa naje.uz som z nej unavena :(

sarifa
26. sep 2012

@katie555 veru ano sa musite dievcence hlasit lebo mi vas tu potom budeme rozoberat 🙂 ze uz lezite a tlacite 🙂

radusiq
26. sep 2012

@lu2112 noo tak na to sa tesim 😀 a keby len bluewater v Londyne je kooopa obchodakov a kym budu drobci mrnusikovia bude hnusne pocasie a zima a nikde inde sa nebude dat ist 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre