Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

pacica
3. okt 2012

@lu2112 aj teba to stalo tych 89 libier?a to od ktoreho tyzdna mam zacat s tym cvicit?

lu2112
3. okt 2012

@pacica ano stalo to tolko a zacinas stym cvicit tri tyzdne pred due day ja som zacala v 37 tt. Podla mna su to dobre investovane peniaze ak ta to zaujalo precitaj si na internete a sama sa rozhodnes ale u mna to vyhralo. Ja sa snazim spravit vsetko pre to aby ten porod bol co najednoduchsi a preto vsetko co by mohlo pomoct skusam a snazim sa dodrziavat 😉

pacica
3. okt 2012

@lu2112 dakujem a mas pravdu.dnes to oznamim manzelovi 🙂

katie555
3. okt 2012

@pacica @lu2112 precitajte si Ip

slniecko77
3. okt 2012

@pacica ja som zacala cvicit cca 1 tyzden skor a mudro som spravila..maly sa vypytal 10 dni pred terminom 😉
..je to relativne vela penazi, ale ako pise Lu..z nasho pohladu dobre investovane £

pacica
3. okt 2012

@katie555 nic mi neprislo

wewe8584
3. okt 2012

@katie555 @andie25 ahojte babulky, preco vam nevidim fotky a ani to, v ako tt ste....doteraz som videla :(
Pozeram, ze som tu den nebola a umlelo sa tu toho statocne vela....neviete nahodou, preco boli vymazane prispevky z nasej temy? vsimli ste si to vobec? to som si u nas doteraz nevsimla...tak neviem o co ide :(
Inak bola som u mw....uz ma to zacina rozculovat, ze mam svoju mw, ale videla som ju 2x, zakazdym je niekto iny... :( dnes bola taka, co ani tlakomer nevedela najst...strapas...ale inak povedala, ze vyzera byt vsetko v poriadku, pozerala brusko...hovorila, ze maly ma este vela miesta a nevedela presne urcit polohu, ale ze asi je sikmo ... dupa hore, hlavicka dole..ale sikmo.... hned ma objednala na antenatal classes, mame to 14 a 21.11 vecer o 7 tu v nasom mestecku, taze super 🙂 Vladko pojde so mnou....
@katie555 sa mi zda, ze ty si mala viac tych hodin, ci nie? u nas robia iba dve...no nevadi 🙂, dufam, ze sa adamko nerozhodne dotrepat skor 😀, hadam nie...ved ako citam @lu2112 tak jej maxik to poriadne natahuje 🙂
och este som sa chcela spytat @andie25 citim taky tlak v podbrusku, stale ked stojim, alebo ked chodim....nestresujem ani nic, len neviem ci je to v poriadku uz v 28tt🙂

grasia1
3. okt 2012

caute baby tak den som bola na tom scane. Babo je uplne naopak breech. buduci tyzden sa ho pokusia nasilu otocit a ked sa to nepodari tak cisarsky. Strasne sa toho bojim aby sa drobcovi cosi nestalo. Nebol tu niekto z vas tiez na tom otacani? dnes som z toho uplne smutna. 😢

radusiq
3. okt 2012

@grasia1 mne moja midwife poradila vyskusat moxibustion - skus si to najst na nete. Znie to velmi zvlastne, ale vraj to ma az 75% uspesnost pri otacani babatiek a je to ovela, ovela menej invazivne ako tie ich hmaty. Je to druh akupunktury - urcite mas v okoli nejakeho chinese lekara, kde robia akupunkturu a tak, tam kupis Moxa sticks (stoji to asi £5 jedna, treba ti dve). Tie sa zapalia a rozzhavia, ty si klaknes na gaucdo predklonu tak aby si vytvorila z bruska "siet" pre babatko, aby ti tak viselo a malo tym padom viac miesta, a partner ti tymi horiacimi tycinkami pojde blizko k malickom na nohach zboku (najdi si to na nete presne ako) - treba to robit kazdy den asi 20 minut. Ci na take veris ci nie, podla mna to stoji za vyskusanie, mozno to vyjde a vyhnes sa tomu hmatu.

monkka21
3. okt 2012

@grasia1 ja som citala,ze aj ked budes robit macaci chrbat ,ze moze pomoct aby sa babo otocilo.

sarifa
3. okt 2012

@grasia1 tiez by som radcej vyskusala to co@radusiq poradila.Ja som niekde citala ze to otacanie babetiek nieje dobre ze takto oni zasahuju dotoho tymi hmatmi a zevraj to aj boli ...neviem ci ma stym niekto skusenosti ja uz som to davnejsie niekde pozerala lebo moja bola tiez zle otocena a som sa bala.

grasia1
3. okt 2012

@radusiq ahoj tak pozerala som to moxibustion, ale na videu je ta pani v takom polosede. takze ty si citala ze mam klacat na styroch ci len tak ako ked sa modli a trosku predklonit? a ako dlho to treba robit. kazdy den dva krat po 20 minut, ale zajtra je stvrtok a v utorok mam ist na tie hmaty. Inak na alternativnu medicinu verim.

grasia1
3. okt 2012

@monkka21 aj ja som dnes citala budem skusat vsetko mozne.

lu2112
3. okt 2012

@katie555 ja tam nic nemam 😒

grasia1
3. okt 2012

@sarifa no ja viem ze to moze byt bolestive aj som pozerala video ako sa to robi, len dufam ze tym neublizi drobcovi.

monkka21
3. okt 2012

@grasia1 urcite vyskusaj nic za to nedas 🙂

katie555
3. okt 2012

@sarifa !!!!!!

radusiq
3. okt 2012

@grasia1 tak presne ako ked sa modli. Klaknes si na gauc na tu sedaciu cast, a hlavou sa predklonis a opries o operadlo, takze brusko ti tak visi. Nie je to standardne, ale to mi poradila zas ta cinanka co robi akupunkturu co mi to predavala, ze babo ma tak viac miesta a tym padom je to ucinnejsie. Normalne sa s tym ma zacat tusim v 35tt, ale vyskusaj, niekomu sa otoci hned, alebo o 2 dni, mozno to stihnes. Keby si byvala niekde pri mne mohla som ti tie Moxa tycky dat, ja som si ich kupila a nevyuzila...
A potom mm nasiel este sposoby - ze svietit baterkou tam dole, ze babo ide za svetlom, a ze pustat hudbu tiez tam dole potichucky - vraj babatka maju radi hudbu tak sa moze snazit "pocut lepsie" a zide dole...
A neboj sa hlavne, stres nerobi dobre - tym hmatom neublizia, ak budu citit ze to nejde, tak ho nechaju tak, nebudu to silit privelmi.

katie555
3. okt 2012

@sarifa @grasia1 no mne ju ani otacat nemusia a ked sa sama vrti vsetko boli ...takze si neviem ani predstavit ako bolestive to musi byt...ja keby som bola asi v tej situacii by som zvolila c-section....

sarifa
3. okt 2012

@katie555 co je co sa deje🙂

jeanka
4. okt 2012

@grasia1 drzim palceky, neboj vsetko dobre dopadne a o chvilku budes mat drobatko v naruci...
a zlateho hafana mas... tiez som chcela ale nakoniec sme sa rozhodli pre zajace 😀

mandarinka77
5. okt 2012

halooo kocky kde ste vsetky???

lucia198307
5. okt 2012

@mandarinka77 ahoj...tiez som pozerala ze kde su vsetky ☹

ivka2302
5. okt 2012

ahojte dievcata co sa s vami stalo, tak rada som vas citala, aj ked zatial tehulka nie som ale zijem v UK.

sarifa
5. okt 2012

ahojte nic sa nestalo mi sme sa premiestnili 🙂

lucia198307
5. okt 2012

@sarifa to je skoda ☹ Tiez som vas rada citala, velakrat ste mi pomohli s vasimi radami a skusenostami co ste tu pisali. Tato skupina bola ovela lepsia ako je oktobrovky lebo tiez zijem v UK a system tu je iny ako na SVK. Inak ja mam termin o 3 tyzdne.

sarifa
5. okt 2012

@lucia198307 No vela sme si toho tu popisali 🙂 Kludne ste sa mohli zapojit do konverzacie.Tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne.A ako sa citis? Tehotenstvo mas dobre? Pekne meno mas vibrate 🙂

lucia198307
5. okt 2012

@sarifa ja som sa parkrat zapojila ale davnejsie, no vacsinou som si citala vase prispevky... Inak sa mam velmi dobre, cele tehu bolo super...takmer bezproblemove. Uz sa tesim na nasu babiku ale tiez mi bude luto za bruskom hehe.

sarifa
5. okt 2012

@lucia198307 no ja som si to moc neuzivala to tehotenstvo a tiez bolo bez problemov ale teraz mi to brusko sem tam velmi chyba a len tak sa zahladim na tehotnu mamicku a rozmyslam ze ktovie co sa jej v hlave odohrava ...ci rozmysla ze co este treba kupit pre babo alebo ci je to jej prve a sa velmi boji ..jaaaj nadherny to cas 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre